Blackburn Rovers - Arsenal: Powroty Koscielnego i Denilsona, jeszcze bez Squillaciego

Blackburn Rovers - Arsenal: Powroty Koscielnego i Denilsona, jeszcze bez Squillaciego 27.08.2010, 23:12, Mateusz Marchewka 784 komentarzy

Już w sobotę, na Ewood Park Arsenal meczem z Blackburn Rovers rozpocznie trzecią kolejkę Premier League sezonu 2010/11. Po dwóch kolejkach Kanonierzy z dorobkiem 4 punktów są na drugim miejscu w tabeli, ustępując jedynie będącej w fenomenalnej póki co formie, Chelsea. Nasz najbliższy przeciwnik z trzema punktami na koncie zajmuje 10 miejsce.

W pierwszej kolejce zespół Rovers sprawił miłą niespodziankę swoim fanom, pokonując na własnym terenie faworyzowany Everton FC. Jedynego gola w tym meczu strzelił chorwacki snajper Nikola Kalinić. W drugiej serii spotkań zespół prowadzony przez Sama Allardyce musiał uznać wyższość Birmingham City, przegrywając 2:1 po dwóch bramkach Craiga Gardnera. Honorowym trafieniem odpowiedział Steven Nzonzi. W 50. minucie rzut karny zmarnował lewy skrzydłowy Blackburn Morten Gamst Pedersen. Z Arsenalem prawdopodobnie nie zagrają David Dunn, któremu od meczu z Evertonem dokucza pachwina i mający taki sam problem Keith Andrews. W spotkaniu nie wystąpi też świeży nabytek Rovers pozyskany za darmo Manchesteru City Benjani Mwaruwari. Możliwy jest natomiast występ Gaela Givet, który w spotkaniu Carling Cup przeciwko Norwich City stracił zęba.

Tydzień temu Arsenal pokonał na Emirates Stadium Blackpool 6:0. Genialną partię rozegrał Theo Walcott, ustrzelając hat-tricka. Po jednej bramce dołożyli Marouane Chamakh, Andrij Arszawin i Abou Diaby. Do składu Kanonierów na najbliższe spotkanie powracają pauzujący w poprzednim meczu za czerwoną kartkę Laurent Koscielny, a także kontuzjowany ostatnio brazylijski pomocnik Denilson. Z kolei na boisku na pewno nie zobaczymy Samira Nasriego i Emanuela Frimponga (obaj kontuzje kolan), Nicklasa Bendtnera (problemy z pachwiną) i Aarona Ramseya (złamana noga). Do składu nie załapie się też nowy nabytek The Gunners Sebastien Squillaci, który za krótko przebywa z drużyną.

Ostatnie cztery spotkania pomiędzy tymi zespołami to trzy zwycięstwa Arsenalu i jedna wygrana Rovers. Dwa sezony temu Arsenal dwukrotnie pokonał zespół z Ewood Park po 4:0, a w poprzednich rozgrywkach wygraliśmy aż 6:2. Niestety ostatnie spotkanie, w maju tego roku wygrało Blackburn 2:1. Mecz na Ewood Park będzie ostatnim Arsenalu przed zamknięciem letniego okienka transferowego i wrześniową przerwą na mecze reprezentacji, tak więc zdobycie trzech punktów będzie bardzo istotne. Dodajmy, że ewentualna wygrana Arsenalu wyniesie nasz klub, przynajmniej na trzy godziny, na pierwsze miejsce w tabeli.

Oto zawodnicy powołani na to spotkanie przez menedżerów obydwu zespołów:

Blackburn: Robinson, Bunn, Olsson, Samba, Givet, Nelsen, Salgado, Jones, Pedersen, Nzonzi, Kalinić, E-H Diouf, M B Diouf, Emerton, Hoilett, Jacobsen, Morris, Judge, Chimbonda, Grella.

Arsenal: Almunia, Clichy, Koscielny, Vermaelen, Sagna, Arszawin, Fabregas, Song, Walcott, Chamakh, van Persie, Fabianski, Diaby, Vela, Wilshere, Rosicky, Eboue, Gibbs, Djourou.

Typ Kanonierzy.com

Blackburn Rovers 1:3 Arsenal FC

Blackburn RoversMistrzostwo AngliiPremier League autor: Mateusz Marchewka źrodło: własne
titi_henry komentarzy: 356828.08.2010, 15:12

Kurde taka kontra.

ThisIsOurSeason komentarzy: 234728.08.2010, 15:12

nie no ...

nie no ...

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4828.08.2010, 15:11

wow, co za podanie Diaby'ego o.O majstersztyk.

titi_henry komentarzy: 356828.08.2010, 15:11

Podoba mi sie, ze przestalismy dac sobie az tak w kasze dmuchac jak w 1 polowie.

GunnersFan9 komentarzy: 8682 newsów: 828.08.2010, 15:10

Brawo Verma!

kamil_malin komentarzy: 933228.08.2010, 15:10

Dobra dawać Velę i Rosę :)

ThisIsOurSeason komentarzy: 234728.08.2010, 15:10

Jeszcze Fabregas troche więcej ruchu i będzie dobrze.

kamil_malin komentarzy: 933228.08.2010, 15:09

Szamak nie graj na skrzydle, wejdź w pole karne. Tam będzie większy pożytek z Ciebie.

Keith komentarzy: 21028.08.2010, 15:09

Komentator z C+ dobrze powiedzial: Pilkarze blackburn juz prawie na kolanach biegaja ;d

ThisIsOurSeason komentarzy: 234728.08.2010, 15:09

już to lepiej wygląda

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4828.08.2010, 15:08

@howareyou

Dokładnie. Mam wrażenie, że poprawił motorykę.. Albo mi się wydaje, albo w ostatnich sezonach nie miał takiego speeda.. No i zmniejszył ilość bezsensownych wrzutek o połowę ;)

wkret komentarzy: 20028.08.2010, 15:07

Zapoda ktos moze kanał na sopcascie ? Obejrzałbym chociaż koncoweczke :P Z gógy dziękuje.

dnl9 komentarzy: 583 newsów: 528.08.2010, 15:07

kamil_malin - mi także, ale skoro nie da się oka pocieszyć grą, to niech chociaż ta skuteczność będzie ;)

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 728.08.2010, 15:07

Sagna jest w tym sezonie znakomity, pomyśleć, że ktoś mógł płakać "czemu Wenger nie kupuje Van Der Wiela?!?!" albo, żeby Eboue grał w pierwszym składzie. Bac rządzi.

thegunner4life komentarzy: 891828.08.2010, 15:07

Nie Wenger dał im cukierki w przerwie i obiecał że jak wygrają to dostaną więcej.

Gooner250 komentarzy: 132528.08.2010, 15:07

Kurczę, Verma teraz błąd.

Aaarsenal komentarzy: 305728.08.2010, 15:07

Nawet Vermaelen słabo dziś..

TheArsenalFan komentarzy: 3928.08.2010, 15:06

Patrzcie w drugiej połowie lepiej grają :D Pewnie Wenger zrobił im piekło w przerwie :D

popekns komentarzy: 742028.08.2010, 15:06

Taka gra mi odpowiada :D

Bikuta komentarzy: 11628.08.2010, 15:05

nareszcoe łapiemy rytm.

titi_henry komentarzy: 356828.08.2010, 15:05

W pierwszej polowie na samym poczatku mielismy bardzo dobra okazje i jej nie wykorzystalismy wiec na pewo nie jest 2 strzaly dwie bramki. Zreszta Wy zawsze narzekacie :D

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4828.08.2010, 15:05

Btw: Czy u nas na prawej obronie gra niejaki Bacary Sagna, czy Usain Bolt? :D bo w tej akcji bramkowej nie było widać zbytniej róznicy :P

Bikuta komentarzy: 11628.08.2010, 15:04

Szaman, dlaczego on nie gra od początku?

Keith komentarzy: 21028.08.2010, 15:04

narzekajcie na cesca ,a kto inny poslal by takie podanie do Chamakha?: )

GunnersFan9 komentarzy: 8682 newsów: 828.08.2010, 15:03

Teraz ich wciągać na nasza połowę i kontrować.

thegunner4life komentarzy: 891828.08.2010, 15:03

Ja czekam na mojego Bendtnera ale on ma kontuzję :D

dnl9 komentarzy: 583 newsów: 528.08.2010, 15:03

kamil_malin - lepiej mieć 10 akcji i 0 bramek jak to często bywało?

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 728.08.2010, 15:03

@kamil_malin
To ja jeszcze poproszę po sezonie miejsce w tabeli jak Chelsea, bilans bramkowy też może być... nie będę narzekał. :P

mdr_AFC komentarzy: 304528.08.2010, 15:03

kamil_malin - o tym samym pomyślałem. 2 strzały - dwie bramki ;) Nie wiem czy się z tego cieszyć czy nie :D

TheArsenalFan komentarzy: 3928.08.2010, 15:03

DOBRZE MÓWIŁEM ŻE ARSHAVIN STRZELI YEAA!!

Gunner48 komentarzy: 792928.08.2010, 15:02