Blackburn Rovers - Arsenal: Powroty Koscielnego i Denilsona, jeszcze bez Squillaciego

Blackburn Rovers - Arsenal: Powroty Koscielnego i Denilsona, jeszcze bez Squillaciego 27.08.2010, 23:12, Mateusz Marchewka 784 komentarzy

Już w sobotę, na Ewood Park Arsenal meczem z Blackburn Rovers rozpocznie trzecią kolejkę Premier League sezonu 2010/11. Po dwóch kolejkach Kanonierzy z dorobkiem 4 punktów są na drugim miejscu w tabeli, ustępując jedynie będącej w fenomenalnej póki co formie, Chelsea. Nasz najbliższy przeciwnik z trzema punktami na koncie zajmuje 10 miejsce.

W pierwszej kolejce zespół Rovers sprawił miłą niespodziankę swoim fanom, pokonując na własnym terenie faworyzowany Everton FC. Jedynego gola w tym meczu strzelił chorwacki snajper Nikola Kalinić. W drugiej serii spotkań zespół prowadzony przez Sama Allardyce musiał uznać wyższość Birmingham City, przegrywając 2:1 po dwóch bramkach Craiga Gardnera. Honorowym trafieniem odpowiedział Steven Nzonzi. W 50. minucie rzut karny zmarnował lewy skrzydłowy Blackburn Morten Gamst Pedersen. Z Arsenalem prawdopodobnie nie zagrają David Dunn, któremu od meczu z Evertonem dokucza pachwina i mający taki sam problem Keith Andrews. W spotkaniu nie wystąpi też świeży nabytek Rovers pozyskany za darmo Manchesteru City Benjani Mwaruwari. Możliwy jest natomiast występ Gaela Givet, który w spotkaniu Carling Cup przeciwko Norwich City stracił zęba.

Tydzień temu Arsenal pokonał na Emirates Stadium Blackpool 6:0. Genialną partię rozegrał Theo Walcott, ustrzelając hat-tricka. Po jednej bramce dołożyli Marouane Chamakh, Andrij Arszawin i Abou Diaby. Do składu Kanonierów na najbliższe spotkanie powracają pauzujący w poprzednim meczu za czerwoną kartkę Laurent Koscielny, a także kontuzjowany ostatnio brazylijski pomocnik Denilson. Z kolei na boisku na pewno nie zobaczymy Samira Nasriego i Emanuela Frimponga (obaj kontuzje kolan), Nicklasa Bendtnera (problemy z pachwiną) i Aarona Ramseya (złamana noga). Do składu nie załapie się też nowy nabytek The Gunners Sebastien Squillaci, który za krótko przebywa z drużyną.

Ostatnie cztery spotkania pomiędzy tymi zespołami to trzy zwycięstwa Arsenalu i jedna wygrana Rovers. Dwa sezony temu Arsenal dwukrotnie pokonał zespół z Ewood Park po 4:0, a w poprzednich rozgrywkach wygraliśmy aż 6:2. Niestety ostatnie spotkanie, w maju tego roku wygrało Blackburn 2:1. Mecz na Ewood Park będzie ostatnim Arsenalu przed zamknięciem letniego okienka transferowego i wrześniową przerwą na mecze reprezentacji, tak więc zdobycie trzech punktów będzie bardzo istotne. Dodajmy, że ewentualna wygrana Arsenalu wyniesie nasz klub, przynajmniej na trzy godziny, na pierwsze miejsce w tabeli.

Oto zawodnicy powołani na to spotkanie przez menedżerów obydwu zespołów:

Blackburn: Robinson, Bunn, Olsson, Samba, Givet, Nelsen, Salgado, Jones, Pedersen, Nzonzi, Kalinić, E-H Diouf, M B Diouf, Emerton, Hoilett, Jacobsen, Morris, Judge, Chimbonda, Grella.

Arsenal: Almunia, Clichy, Koscielny, Vermaelen, Sagna, Arszawin, Fabregas, Song, Walcott, Chamakh, van Persie, Fabianski, Diaby, Vela, Wilshere, Rosicky, Eboue, Gibbs, Djourou.

Typ Kanonierzy.com

Blackburn Rovers 1:3 Arsenal FC

Blackburn RoversMistrzostwo AngliiPremier League autor: Mateusz Marchewka źrodło: własne
Hubert89 komentarzy: 83228.08.2010, 14:44

widać brak ogrania u Ceska, ale potrafi zaskoczyć niezłym podaniem. poza tym mało biega, częściej chodzi po murawie niż ostro zasuwa.

ostriket komentarzy: 658728.08.2010, 14:44

Sagna jak zwykle, Clichy słabo, Arshavin i Diaby beznadziejnie ;/ Fabs też jakiś bez formy... no i módlmy się o Robina bo to ta felerna lewa kostka ;/

morys komentarzy: 24728.08.2010, 14:44

Nie oszukujmy się.. każdy wiedział, że Kościelny to może co najwyżej być zapchaj dziurą w Arsenalu... Jeżeli przepycha go Diouf to jest naprawdę słabo.... Oczywiści Robin już kontuzja tego można było się spodziewać wypadnie pewnie znów na miesiąc.... Liczę na Chamakha i Walcotta bo Arsha to dziś gra piach jak mało kiedy.

pioafc komentarzy: 4384 newsów: 228.08.2010, 14:44

kasiacesc--.> dla kibica Arsenalu, a zwłaszcza dziewczyny coś się pomyśli

Gunnersthebest komentarzy: 29328.08.2010, 14:44

Grają jakby im się nie chciało.
Fabregas, Arshavin, Song - co oni odstawiają?
Koscielny ograny za łatwo.

Trzeba spiąć dupy, właśnie takie mecze decydują o mistrzostwie!!

Theo44 komentarzy: 425928.08.2010, 14:44

zostalismy zdeklasowani fizycznie, a srodek pomocy praktycznie nie istnieje...Arscha powinien byc zmieniony ale raczej na Rose bo z kolejnym dzieciakiem Vela...nic nam sie nie uda. Poza tym obawiam sie, ze ten mecz pokaze jak malo przydatny jest Chamakh...

mir4ek komentarzy: 100728.08.2010, 14:43

I moim zdaniem Fabregas gra dobrze. Jest bardzo kryty więc stąd te złe zagrania.
Ale spokojnie ;) On jednym podaniem może zmienić losy meczu.

thegunner4life komentarzy: 894628.08.2010, 14:43

Wiem kupmy na środek obrony Pudziana jego nikt nie przepchnie

mdr_AFC komentarzy: 304928.08.2010, 14:43

Wrażenia po pierwszej połowie bardzo słabe. Nie potrafimy wymienić kilku celnych podań bądź utrzymać się przy piłce dłużej niż 2 min. Na plus jak dla mnie Theo, Song i Chamakh mimo, że grał krótko. Fabs trochę niewidoczny, tak samo Arszawin.
W drugiej połowie musimy zagrać tak jak w meczu z Blackpool, bo możemy nie wywieźć nawet jednego pkt.
I ja bym dał jeszcze czas Kościelnemu. Za wcześnie, żeby go skreślać ;)

FanekAFC komentarzy: 511228.08.2010, 14:43

Vela za Arshavina proszę.

bardeq komentarzy: 10828.08.2010, 14:43

slabizna. co do obrony, to nie jest w sumie az taka ich wina, w cholere winy lezy po stronie poomocnikow ktorzy nie potrafia im pomoc, gdy Ci wybija, nie mowiac juz o katastrofalnym przejeciu pilki. Ile mozna wybijac pilke jak caly czas ona wraca

kasiacesc komentarzy: 187828.08.2010, 14:42

mógłby mi ktoś napisac wynik jak sie skończy mecz bo niestety nie moge obejrzec drugiej połowy. Z góry dzięki ;)

788 149 056

adamandium komentarzy: 127728.08.2010, 14:42

rosicky za fabregasa a nie za arshavina.
ile strat zanotowal fabs? 10?

kwiatinho komentarzy: 1312628.08.2010, 14:42

Kościelny gra piach poza tym mimo wcześniejszych zapowiedzi przegrywamy znacznie jeśli chodzi o grę fizyczną.póki co Arsza nie gra nic ciekawego ale on jest jak dynamit w każdej chwili może błysnąć i wybuchnąć.Diaby gra dobrze za to mało widoczny jest Cesc.mam nadzieje że kontuzja Robina to nic poważnego i ze na następny ligowy mecz będzie już w pełni sił.Mam nadzieję że Chamakh pomści Robina i strzeli gola.Cesc do roboty obrońcy weźcie sie w garść trzeba to wygrać

Bary2492 komentarzy: 5028.08.2010, 14:42

ten samba powinien jakas kose wygarnac krowa wielka do szalu mnie doprowadza

Aaarsenal komentarzy: 305728.08.2010, 14:42

howaryou - gramy slabo.

mir4ek komentarzy: 100728.08.2010, 14:42

Po I połowie: grać z kimś kto nie chce grać w piłkę to wiecie.... ja rozumiem naszych graczy. Co prawda mogliby się bardziej przyłożyć ale źle nie jest. Nasz rywal wygląda jakby była już 85 minuta... sił im w końcu braknie :)

P.S. Do was drodzy koledzy i koleżanki(?) apeluję o więcej spokoju i wiary. Z jednej skrajności popadanie w drugą: "Yeah! wygramy ligę!" a dziś "Ja to koniec... po nas".

kamil_malin komentarzy: 933228.08.2010, 14:42

@ howareyou
45 minut o których trzeba jak najszybciej zapomnieć. Obrona dramat, słaba pomoc i napad który nie istnieje. Najgorsze jest jednak to że znowu tracimy Robina, kontuzja po 35 minutach gry. Ciesz się, że tego nie oglądałeś.

maciekbe komentarzy: 1245828.08.2010, 14:42

@howareyou mecz taki sam, jak rok temu. Robin kontuzja, koscielny za chudy.

Hubert89 komentarzy: 83228.08.2010, 14:42

MCGRET82 > póki co nie wiadomo, coś z kostką bądź kolanem, miejmy nadzieję, że wróci najszybciej jak się da.

Topek komentarzy: 13937 newsów: 12628.08.2010, 14:42

Typowy mecz z Blackburn Fat Sama. Długie piły + ręcznik i przepychanka. Możemy jednak to wygrać, bo gdy trzymamy się przy piłce, to obrona jest spokojnie do przejścia. Tylko trzeba unikać niedokładnych podań. Na razie dobrze Verma, Clichy, Diaby i Song (choć miał kilka niepewnych podań). Fabs jak zwykle mocno kryty, ale kilka piłek posłał.

Krax komentarzy: 6728.08.2010, 14:41

ale pierdzielą...

Vela, Ros,

Cesc, Arshavin out

Kościelny tak ostro daje dupy że przypomina mi Demichelisa bez formy

concrete13 komentarzy: 869828.08.2010, 14:41

kurcze.. Fabregas jakoś nie bardzo.. czyżby dalej myślał o Farsie i nie miał ochoty grać.. :/

XandeR komentarzy: 965328.08.2010, 14:41

Rusek znow sie nie rusza... pierwszy do zmiany jest

stanyal komentarzy: 137828.08.2010, 14:41

Vermalen najlepszy defensor na wyspach. Diaby super szkoda ze mu nie siadlo w 4 min Song niezle w destrukcji. Cesc troche chyba gdzie indziej jest a po za tym ladnie stara sie Theo. Styl rovers niezly dluga na przod i niech sie dziele co chce masakra. Gdyby Arsenal miał taki styl to bym chyba zaczął interesować się szachami :/

Nasrii komentarzy: 24128.08.2010, 14:41

Najpierw Persie leżał (chyba lewa kostka czy jakoś tak) była pomoc i wrócił do gry potem znowu leżał, ostatecznie w 32 min zszedł o własnych siłach, a zastąpił go chamakh.

LoginWojtas komentarzy: 12828.08.2010, 14:41

Arshavin slabiutko podobnie jak Fabregas :/ zbyt czesto nasza druzyna podaje pilke pod nogi przeciwnika :(

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.08.2010, 14:41

Rosicky teraz musi wejść za Arshavina . Rusek gra dziś totalne dno . Tomas da nam więcej korzyści ,bo będzie się cofał ,a także ma formę .
Koscielny może też zawinił przy bramce ,ale tak samo jak Fabregas , RvP czy Theo ,którzy nie potrafili przerwać ataku Samby !!

maciekbe komentarzy: 1245828.08.2010, 14:41

rusek do zmiany i songa trzeba ogarnąć bo biedzi. Fabsowi się chyba nie chce. Tylko theo gra na poziomie Arsenalu

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 728.08.2010, 14:40

Witam, nie mogłem obejrzeć pierwszej połowy. Niech ktoś ładnie streści pls.

cegla5055 komentarzy: 152528.08.2010, 14:40

GunnersGan9---> Vele to oni by zmiazdzyli tam

pioafc komentarzy: 4384 newsów: 228.08.2010, 14:40

MCGRET82--> RvP coś ma z kostką (nie wiadomo czy poważne ale wolał zejść żeby nie pogorszyć stanu)

****owo sie zapowiada :(

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 828.08.2010, 14:40

Arshavin wypad. Vela na boisko.

titi_henry komentarzy: 356828.08.2010, 14:40

Arshavin i Fabs tak srednio, reszta ujdzie :P

FuzBal komentarzy: 832 newsów: 7928.08.2010, 14:39

nie wiadomo co z rvp... koscielny zawalil brame... andrzej do zmiany... chamakh do ATAKU K****..........

Mariachi komentarzy: 128528.08.2010, 14:39

Kurde akurat wróciłem ze swojego meczu a tu przerwa.

smod3r komentarzy: 108628.08.2010, 14:39

Rusek do zmiany !

pioafc komentarzy: 4384 newsów: 228.08.2010, 14:39

Song jako jedyny nie daje sobie w kaszę dmuchać

MCGRET82 komentarzy: 1328.08.2010, 14:38

CHLOPAKI CO Z VAN PERSIEM BO JESTEM W PRACY I NIE JESTEM NA BIEZACO Z KOMENTARZAMI COS POWAZNEGO

Specu komentarzy: 328.08.2010, 14:38

ksych dzięki

Arnold14 komentarzy: 130728.08.2010, 14:38

Bez pieprzenia , Rosa wchodzi i dajcie mi to Squilacciego ;)

pioafc komentarzy: 4384 newsów: 228.08.2010, 14:37

Thomas im pokazał kto tu rządzi

arni_gunner komentarzy: 31428.08.2010, 14:37

tragedia w obronie jak do przeciwników podają

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4828.08.2010, 14:37

@Specu

Dla nas gola strzelił Theo, po kapitalnej prostopadłej piłce Robina ( który zszedłz kontuzją - za niego na boisku mam Chamakha), Blackburn strzeliło z kontry i po błędzie pod naszym polem karnym Kościelnego, który dał się przepchnąć/minąć

popekns komentarzy: 742028.08.2010, 14:37

Verma miszczu :D

ksych komentarzy: 1028.08.2010, 14:36

BRAMKI komentarz polski:
allgoals.pl/angielska-liga/116723-3-kolejka-premier-league-2010-11-a.html#post215222

thegunner4life komentarzy: 894628.08.2010, 14:35

Aaarsenal
Mamy lepszy + - Bramkowy. Ale to i tak nic nie da, bo nasze chłopaki tracą 2 pkt w tym momencie. Musimy wygrać damy radę!

maciekbe komentarzy: 1245828.08.2010, 14:35

spoko, w drugiej połowie ich pociśniemy.

Mari33 komentarzy: 11128.08.2010, 14:34

przeraża mnie ta gra. Ale Boss to w przerwie zmieni, musi:)