Bośniacki czołg rozjechał Łabędzie! Arsenal 2-1 Swansea

Bośniacki czołg rozjechał Łabędzie! Arsenal 2-1 Swansea 28.10.2017, 17:05, Dawid Wieczorek 1267 komentarzy

Arsenal po raz kolejny w tym sezonie pokazuje, że może rozegrać zupełnie dwie różne połowy w swoim wykonaniu. Kanonierzy do przerwy przegrywali z ekipą Swansea 0-1 i mimo ogromnej przewagi w rubryce posiadania piłki, sytuacji stworzyli sobie jak na lekarstwo. Nie wiemy jednak, co w przerwie do zawodników powiedział Arsene Wenger, lecz możemy być pewni jednego - na pewno to poskutkowało. Arsenal na drugą połowę wyszedł w zupełnie innym nastawieniu i mimo że dalej miał ogromną przewagę, to stworzył sobie wystarczająco dużo okazji, by wygrać to spotkanie, a bohaterem meczu został nasz bośniacki czołg, Sead Kolasinac, który miał udział przy obu bramkach zdobytych przez The Gunners.

Poniżej prezentujemy wam składy, w jakich rozpoczęły ten mecz oba zespoły.

Arsenal: Cech - Koscielny, Mertesacker, Monreal - Bellerin, Ramsey, Xhaka, Kolasinac (78' Holding) - Özil, Alexis - Lacazette (81' Giroud).

Ławka rezerwowych: Macey, Holding, Coquelin, Wilshere, Iwobi, Walcott, Giroud.

Swansea City: Fabiański - Naughton, van der Hoorn (82' Dyer), Fernandez, Mawson, Clucas - Fer, Ki, Carroll (84' McBurnie) - Ayew (81' Narsingh), Abraham.

Ławka rezerwowych: Nordfeldt, Rodon, Roque Mesa, Routledge, Narsingh, Dyer, McBurnie.

Pierwsza połowa w wykonaniu podopiecznych Arsene'a Wengera była zła pod każdym względem. Paul Clement na ten mecz miał jeden plan - cofnąć się do obrony i liczyć na kontrataki swojej drużyny. Gdyby spotkanie zostało zakończone już po pierwszych 45 minutach, jego taktyka sprawdziłaby się w stu procentach. W 22. minucie po jednej z nielicznych akcji gości Tammy Abraham posłał genialną piłkę do Sama Clucasa, której nie powstydziłby się pewnie sam Mesut Özil. Anglik pojawił się w sytuacji sam na sam z Petrem Cechem i pewnym strzałem pokonał golkipera Arsenalu.

The Gunners lekko otrząsnęli się pod koniec połowy i mogli nawet wyrównać za sprawą Alexisa Sancheza, który popisał się genialną indywidualną akcją. Niestety, jeszcze lepszą interwencją wykazał się były bramkarz Arsenalu, Łukasz Fabiański i na tablicy wyników dalej widniało 0:1. Kanonierzy mimo powrotu do gry, przed zejściem do szatni mogli przegrywać jeszcze wyżej. Per Mertesacker uznał bowiem, iż świetnym pomysłem jest drybling we własnym polu karnym w jego wykonaniu. Jordan Ayew z łatwością odebrał futbolówkę pogubionemu Niemcowi i gdyby nie świetna obrona Petra Cecha, Łabędzie mogły prowadzić dwoma bramkami.

Kanonierzy na drugą część meczu wyszli w zupełnie innym nastawieniu i mimo tego, że dalej prowadzili grę, to stworzyli sobie zdecydowanie więcej sytuacji bramkowych niż w pierwszej połowie. Na efekty długo nie trzeba było czekać. Już w 51. minucie w polu karnym po niezbyt składnej akcji Arsenalu znalazł się nasz bośniacki czołg - Sead Kolasinac - który silnym strzałem pokonał Łukasza Fabiańskiego.

Bośniak nie miał w tym spotkaniu dość i już 7 minut później poprowadził świetną akcję lewym skrzydłem, dośrodkował w pole karne, a piłka trafiła prosto pod nogi Aarona Ramseya, który wyprowadził Arsenal na prowadzenie. Kolasinac niemal idealnie wpisuje się w ideę Arsene'a Wengera, że świetny piłkarz wcale nie musi kosztować minimum 50 milionów funtów. Martwić nas może jedynie fakt, iż Seo opuścił murawę w 78. minucie z wyraźnym grymasem na twarzy.

Kanonierzy do końcowego gwizdka arbitra kontrolowali mecz i w przeciwieństwie do swojego występu w pierwszej połowie stworzyli sobie jeszcze kilka sytuacji podbramkowych. Najlepsze z nich zostały jednak zmarnowane przez Hectora Bellerina, Oliviera Girouda czy Alexisa Sancheza. Szkoda, bo wynik mógł być jeszcze wyższy. Koniec końców, Arsenal po słabej pierwszej połówce zdołał wygrać z ekipą z Walii i to należy uznać za sukces. The Gunners mogą dopisać na swoje konto kolejne trzy punkty, lecz samo spotkanie należy zaliczyć do kategorii tych "do zapomnienia". Arsene Wenger musi jednak znaleźć jakiś sposób, by jego podopieczni wychodzili skoncentrowani na boisko już od pierwszego gwizdka sędziego, gdyż już w następną niedzielę czeka nas arcytrudne spotkanie z Manchesterem City.

Oceń zawodników po meczu ze Swansea!

Raport pomeczowySwansea City autor: Dawid Wieczorek źrodło: własne
enrique komentarzy: 1916231.10.2017, 20:21

@mistiqueAFC: Zdajesz sobie sprawę że w grę może wchodzić motyw z tym że inni aktorzy nie chcą z nim już grać ? Nie nakręcisz HoC z Underwoodem i pustym Białym Domem.

mistiqueAFC komentarzy: 2676931.10.2017, 20:15

@enrique: Szósty będzie ostatnim.Co się kłócisz ze mną xd

@enrique: MRC [Media Rights Capital] and Netflix have decided to suspend production on 'House of Cards' season six, until further notice, to give us time to review the current situation and to address any concerns of our cast and crew," Netflix and production company Media Rights Capit

DontCry komentarzy: 760831.10.2017, 20:12

Ostatni sezon House of Cards? I dobrze, z sezonu na sezon niższy poziom.

enrique komentarzy: 1916231.10.2017, 20:11

@mistiqueAFC: Ej kolego MAŁY UPDATE - PRODUKCJĘ ZAWIESZONO DZIŚ - BEZTERMINOWO !
Wczorajsze newsy już nieaktualne !

mistiqueAFC komentarzy: 2676931.10.2017, 20:08

@enrique: Szósty wyjdzie, bo już od jakiegoś czasu nad nim pracują i w przyszłym roku ma być premiera.Wczoraj jeszcze o tym czytał.Siódmy wiem, że miał być tym finalnym ale go nie zobaczymy.Rozumiem Netflixa.Z biznesowego punktu widzenia mają za dużo do stracenia

enrique komentarzy: 1916231.10.2017, 20:01

@mistiqueAFC: Będzie, jeśli go nakręcą. Na chwilę obecną to niemożliwe. Netflix nie zaryzykuje gniewu opinii publicznej w USA, prędzej skasują cały serial.

mistiqueAFC komentarzy: 2676931.10.2017, 19:59

Szósty sezon będzie ostatnim.Netflix nie chce współpracować z Kevinem.W przyszłym roku mieli robić jakiś film z nim w roli głównej czy coś ale też temat wydaje się zamknięty na amen.
Szkoda.HoC to mój drugi ulubiony serial i chciałem się nim jak najdłużej cieszyć

enrique komentarzy: 1916231.10.2017, 19:57

@Gunner012: Że nie będzie zakończenia czy że nie chcą z nim pracować ? To dwie, zupełnie różne sprawy. Moim zdaniem wpierw niech sprawa zostanie wyjaśniona, zanim kogokolwiek publicznie ukamieniują.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 231.10.2017, 19:54

@enrique: I bardzo dobrze.

enrique komentarzy: 1916231.10.2017, 19:51

Kurde produkcja finalnego sezonu House Of Cards zawieszona.Prawdopodobnie aktorzy z ekipy nie zgodzili się dalej pracować ze Spacey'em. Jak tak dalej pójdzie to ten serial nie będzie miał zakończenia...

Kredens komentarzy: 369831.10.2017, 19:32

chociaż masz rację, nie ma co obniżać standardów

Kredens komentarzy: 369831.10.2017, 19:31

to co byś sobie pomyślał. jakbym napisał, że jak mega atak, to defensywy może nie być?

Ranczomen komentarzy: 1233331.10.2017, 19:25

@Kredens: Oj Panie, popadasz w minimalizm.

Kredens komentarzy: 369831.10.2017, 19:22

@ Ranczomen

niby tak, ale jak masz mega atak, to i defensywa może byc trochę gorsza

Ranczomen komentarzy: 1233331.10.2017, 19:14

Dupa, cycki, czy twarz? Ludzie... Wujek Ranczomen wam wytłumaczy.
Defensywa, pomoc, czy atak? Jedynym słusznym rozwiązaniem jest kolektyw ;)

Kredens komentarzy: 369831.10.2017, 19:02

Też bym stawiał na tyłek, co mi z cycków jak dupka w mega gruszkę ;)

Mihex komentarzy: 2360431.10.2017, 18:38

@kamilo_oo: W życiu nie można mieć wszystkiego. Co zrobisz :/

qba555 komentarzy: 797 newsów: 131.10.2017, 18:36

@simson16: Same here, aż się zacząłem ostatnio zastanawiać, czy przypadkiem o mnie nie zapomnieli. ;)

kamilo_oo komentarzy: 2356731.10.2017, 18:36

@Mihex:

Tylko szkoda, że mózgu nie ma

macc komentarzy: 472831.10.2017, 18:35

Ok, najlepiej jakby wymienili na zgodne z rozmiarem, bo koszulki naprawdę ładne, zobaczymy.

Co do głównego nurtu dyskusji to oczywiście że tyłek,
najlepiej na długich nogach;)

Mihex komentarzy: 2360431.10.2017, 18:32

Sky Sports PL ?????Konto zweryfikowane @SkySportsPL 12 min.12 minut temu
Więcej
Watford captain Troy Deeney has been banned for three games after admitting a charge of violent conduct http://skysports.tv/B6f7K7

Ale przynajmniej ma cojones :D

simson16 komentarzy: 461431.10.2017, 18:29

@@ChatCrapGetBanged

A co do dyskusji to jasne ze Cycki;D:)

simson16 komentarzy: 461431.10.2017, 18:28

@macc

ja czekam juz ponad miesiac na koszulki i bluze, jak przyjda i cos bedzie z nimi nie tak to sie ladnie wku*wie;/

thide komentarzy: 32389 newsów: 185231.10.2017, 18:23

@macc: zamawiales przez net, wiec masz możliwość zwrotu w ciągu 2 tygodni bez podania przyczyny, a że dostałeś zły produkt to chyba muszą oddać ci za wysyłki

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10331.10.2017, 18:17

@macc: ale zakładka "Regulamin" działa:

1. Klient może odstąpić od umowy sprzedaży bez podania przyczyny, składając stosowne oświadczenie na piśmie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej w terminie 14 dni od dnia doręczenia produktu. Do zachowania powyższego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia o odstąpieniu przed jego upływem.

macc komentarzy: 472831.10.2017, 18:14

@ares765:

Problem w tym , ze zakładka "Zwroty i reklamacje" jest dopiero w budowie, a kontakt telefoniczny żaden.

Dominik11 komentarzy: 2017131.10.2017, 18:00

Barca zawsze tak robiła z Bellerinem też tak próbowała ale się nie udało ale raczej dalej będą robić cyrki z nim .

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10331.10.2017, 17:59

@macc: zrób zwrot

matikanonier komentarzy: 207131.10.2017, 17:54

@JanoAFC: Koszulki bardzo fajne. Zamówiłem dwie koszulki rozmiar XL i wszystko jest elegancko. No i bardzo dobry materiał.

mistiqueAFC komentarzy: 2676931.10.2017, 17:53

@arsenallord: Bjorn to do piachu pójdzie niedługo jak już Ivar mówi o wojnie braci :D

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 331.10.2017, 17:34

Obejrzalem wlasnie bramki z finalu u-17, gdzie Anglicy strzelili Hiszpanom 5 goli. 4/5 po wrzutce, czyli u nich od malego wszystko takie samo :D

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11731.10.2017, 17:23

@mistiqueAFC: Bjorn >Ivar

DexteR_000 komentarzy: 764031.10.2017, 17:19

Patrze, że w Ekstraklasie nowa moda na wpuszczanie wpier... przez kibicow.