Bośniacki czołg rozjechał Łabędzie! Arsenal 2-1 Swansea

Bośniacki czołg rozjechał Łabędzie! Arsenal 2-1 Swansea 28.10.2017, 17:05, Dawid Wieczorek 1267 komentarzy

Arsenal po raz kolejny w tym sezonie pokazuje, że może rozegrać zupełnie dwie różne połowy w swoim wykonaniu. Kanonierzy do przerwy przegrywali z ekipą Swansea 0-1 i mimo ogromnej przewagi w rubryce posiadania piłki, sytuacji stworzyli sobie jak na lekarstwo. Nie wiemy jednak, co w przerwie do zawodników powiedział Arsene Wenger, lecz możemy być pewni jednego - na pewno to poskutkowało. Arsenal na drugą połowę wyszedł w zupełnie innym nastawieniu i mimo że dalej miał ogromną przewagę, to stworzył sobie wystarczająco dużo okazji, by wygrać to spotkanie, a bohaterem meczu został nasz bośniacki czołg, Sead Kolasinac, który miał udział przy obu bramkach zdobytych przez The Gunners.

Poniżej prezentujemy wam składy, w jakich rozpoczęły ten mecz oba zespoły.

Arsenal: Cech - Koscielny, Mertesacker, Monreal - Bellerin, Ramsey, Xhaka, Kolasinac (78' Holding) - Özil, Alexis - Lacazette (81' Giroud).

Ławka rezerwowych: Macey, Holding, Coquelin, Wilshere, Iwobi, Walcott, Giroud.

Swansea City: Fabiański - Naughton, van der Hoorn (82' Dyer), Fernandez, Mawson, Clucas - Fer, Ki, Carroll (84' McBurnie) - Ayew (81' Narsingh), Abraham.

Ławka rezerwowych: Nordfeldt, Rodon, Roque Mesa, Routledge, Narsingh, Dyer, McBurnie.

Pierwsza połowa w wykonaniu podopiecznych Arsene'a Wengera była zła pod każdym względem. Paul Clement na ten mecz miał jeden plan - cofnąć się do obrony i liczyć na kontrataki swojej drużyny. Gdyby spotkanie zostało zakończone już po pierwszych 45 minutach, jego taktyka sprawdziłaby się w stu procentach. W 22. minucie po jednej z nielicznych akcji gości Tammy Abraham posłał genialną piłkę do Sama Clucasa, której nie powstydziłby się pewnie sam Mesut Özil. Anglik pojawił się w sytuacji sam na sam z Petrem Cechem i pewnym strzałem pokonał golkipera Arsenalu.

The Gunners lekko otrząsnęli się pod koniec połowy i mogli nawet wyrównać za sprawą Alexisa Sancheza, który popisał się genialną indywidualną akcją. Niestety, jeszcze lepszą interwencją wykazał się były bramkarz Arsenalu, Łukasz Fabiański i na tablicy wyników dalej widniało 0:1. Kanonierzy mimo powrotu do gry, przed zejściem do szatni mogli przegrywać jeszcze wyżej. Per Mertesacker uznał bowiem, iż świetnym pomysłem jest drybling we własnym polu karnym w jego wykonaniu. Jordan Ayew z łatwością odebrał futbolówkę pogubionemu Niemcowi i gdyby nie świetna obrona Petra Cecha, Łabędzie mogły prowadzić dwoma bramkami.

Kanonierzy na drugą część meczu wyszli w zupełnie innym nastawieniu i mimo tego, że dalej prowadzili grę, to stworzyli sobie zdecydowanie więcej sytuacji bramkowych niż w pierwszej połowie. Na efekty długo nie trzeba było czekać. Już w 51. minucie w polu karnym po niezbyt składnej akcji Arsenalu znalazł się nasz bośniacki czołg - Sead Kolasinac - który silnym strzałem pokonał Łukasza Fabiańskiego.

Bośniak nie miał w tym spotkaniu dość i już 7 minut później poprowadził świetną akcję lewym skrzydłem, dośrodkował w pole karne, a piłka trafiła prosto pod nogi Aarona Ramseya, który wyprowadził Arsenal na prowadzenie. Kolasinac niemal idealnie wpisuje się w ideę Arsene'a Wengera, że świetny piłkarz wcale nie musi kosztować minimum 50 milionów funtów. Martwić nas może jedynie fakt, iż Seo opuścił murawę w 78. minucie z wyraźnym grymasem na twarzy.

Kanonierzy do końcowego gwizdka arbitra kontrolowali mecz i w przeciwieństwie do swojego występu w pierwszej połowie stworzyli sobie jeszcze kilka sytuacji podbramkowych. Najlepsze z nich zostały jednak zmarnowane przez Hectora Bellerina, Oliviera Girouda czy Alexisa Sancheza. Szkoda, bo wynik mógł być jeszcze wyższy. Koniec końców, Arsenal po słabej pierwszej połówce zdołał wygrać z ekipą z Walii i to należy uznać za sukces. The Gunners mogą dopisać na swoje konto kolejne trzy punkty, lecz samo spotkanie należy zaliczyć do kategorii tych "do zapomnienia". Arsene Wenger musi jednak znaleźć jakiś sposób, by jego podopieczni wychodzili skoncentrowani na boisko już od pierwszego gwizdka sędziego, gdyż już w następną niedzielę czeka nas arcytrudne spotkanie z Manchesterem City.

Oceń zawodników po meczu ze Swansea!

Raport pomeczowySwansea City autor: Dawid Wieczorek źrodło: własne
hot995 komentarzy: 5997 newsów: 531.10.2017, 15:18

To drugie.

mistiqueAFC komentarzy: 2676931.10.2017, 15:01

Z tym Gulacsim z Lipska to coś jest na rzeczy czy media angielskie znowu coś sobie wymyśliły? @hot995

Barney komentarzy: 2095231.10.2017, 14:43

@AlexVanPersie:

Nie pierwszy raz jak jest mecz w tyg to nie jest to uwzględnione

ejmati komentarzy: 94831.10.2017, 14:30

Dzień dobry, dziś mamy 31 października 2017 roku, do końca kontraktu Wengera pozostało 607 dni.

mistiqueAFC komentarzy: 2676931.10.2017, 14:14

Dzisiaj zarywam nockę dla Giannisa i Westbrooka.Będzie meczycho coś czuję.Bucks i OKC razem te 210 punktów raczej ugrają, a Frek Greek pewnie znowu poleci +30 w punktach, może nawet koło 40 się zakręci.Dobrze przykryć resztę, bo on swoje i tak rzuci , i powinno być dobrze.Warto będzie posiedzieć do tej 3 w nocy :D

Elastico07 komentarzy: 1255531.10.2017, 13:59

@Womanizer: Na ten moment to chyba lepiej Atletic,przeciez oni grają taka padake ze nie da sie ich oglądac,współczuje kibicom.

mistiqueAFC komentarzy: 2676931.10.2017, 13:51

Widzieli nową zapowiedź kolejnego sezonu Wikingów?Ivar pozamata :D wyczuwam śmierć Lagerthy i Bjorna z jego ręki jak już lektor mówi o wojnie braci :D będzie zadyma

@pLYTEK: Ja i tak się bawię kuponikami za dyszkę na ten moment.Po nowym roku dopiero na poważnie wejdę.Na ten moment jest więcej strzelania niż faktycznego obstawiania z głową.Miami w nocy prawie do sensacji doprowadziło :D byłem w szoku jak zobaczylem, że grali dogrywkę

pLYTEK komentarzy: 411831.10.2017, 13:42

@mistiqueAFC:

Na tym etapie sezonu NBA stawianie wyników 1/2 jest zbyt ryzykowne. Za dużo zmiennych, ekipy szukają odpowiednich ustawień. Będzie pierdyliard upsetów i niespodzianek jeszcze w listopadzie

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9231.10.2017, 13:37

Lucas Perez has now scored four goals in his last five appearances for La Liga side Deportivo La Coru?a.

Frytek komentarzy: 319731.10.2017, 12:54

Czytam w książce o Guardioli kulisy przejścia Fabregasa do Barcelony. Wyjątkowo bezczelne i podle zachowanie ludzi z Katalonii.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 331.10.2017, 12:46

@ChatCrapGetBanged:
Ej no wnętrze amurat jest ważne xD ja przy pustakach nie moge wytrzymać.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492531.10.2017, 12:18

@FabsFAN

Może jeszcze wnętrze, hahahah.

A tak serio to jasna sprawa, ale to akurat stałe dla wszystkich, więc nie ma co pytać.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 331.10.2017, 12:16

Zadna dupa czy cycki,najważniejsza jest ladna twarz ;)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 331.10.2017, 12:15

Poranny przegląd k.com to byłby masterpiece. Tutaj mówi się o wszystkim:D

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492531.10.2017, 12:12

@Sparku

No ja to wiem, ale jak widać kolega niżej się złapał na pułapkę dla gorszego sortu!

@Jacek1s

Żartuję, szanuję, choć się rozmijamy jak lewak z prawakiem.

Jak już opcję wypisane, to zachęcam do głosowania plusami.

Sparku komentarzy: 340231.10.2017, 12:06

@ChatCrapGetBanged: Wiadomo że dupa ;)

Jacek1s komentarzy: 764631.10.2017, 11:58

@ChatCrapGetBanged: Cycki, zdecydowanie.

Womanizer komentarzy: 992031.10.2017, 11:50

To co panowie dzisiaj kibicujemy Smerfom? :)

Lepiej dla nas żeby Roma zleciała do LE z 3 miejsca niż Atleti :P

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492531.10.2017, 11:48

Ja to z kanonierskim crew wolałem rzucać pytanie "dupa czy cycki" i rozmowa się sama kręciła. Te nowe fantazje to nie mój klimat :(

Poranny przegląd k.com

Zrobić laskę dla konia, czy zjeść słoik kleszczy?

I na dole ankieta, co państwo wybierają xd

Frytek komentarzy: 319731.10.2017, 11:01

mistique

Też mu powiedziałem o English Breakfast. Dodałem AE. Ciężko będzie, ale jeśli będzie mądrze mówił? Potem rozwinie kanał zapraszając gości?

mistiqueAFC komentarzy: 2676931.10.2017, 11:00

@Frytek: Zawsze może ruszyć, a my podbijemy subskrypcje :D ja na jego miejscu bym internetów (w tym mnie) nie słuchał i z tematem ruszył.
Wyobraźcie sobie taki poranny przegląd k.com, lfc.pl, Chelsealive czy devilpage :D

mistiqueAFC komentarzy: 2676931.10.2017, 10:53

@Frytek: Ciężko będzie miał ze względu na English Breakfast ale niech spróbuje.Sukcesu mimo wszystko nie wróżę.Konkurencja akurat w tej tematyce bardzo duża

Frytek komentarzy: 319731.10.2017, 10:52

Jeśli to jedyny wyznacznik, to myślę, że jest spora szansa na sukces :D

19TOMEK91 komentarzy: 156931.10.2017, 10:45

@Frytek: zależy jak duży ma kolega biust :P

Frytek komentarzy: 319731.10.2017, 10:42

Witam,

kolega chce stworzyć kanał na YT o tematyce Premier League. Generalnie program ma dotyczyć jedynie piłki brytyjskiej. Ma to być na początek kanał, w którym omawiane są mecze, przeglądy prasy, felietony, przemyślenia itd. Myślicie, że ma to szanse przetrwania i jakiegoś ,,sukcesu"?

@Qarol:
No spoko, ja zazwyczaj w godz 18-23 gram zależy od czasu. Przeważnie 2/3 mecze i do spania bo potem ciezko wstać :p

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 231.10.2017, 10:30

Tak w ogóle to Kane będzie gotowy na Real?

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 231.10.2017, 10:29

Ktoś dzisiaj stawia coś na LM?

Z obstawianiem NBA to trzeba poczekać aż się trochę unormuje, bo w tej chwili to jest jedna wielka niewiadoma.

Qarol komentarzy: 1450231.10.2017, 10:19

@novak15:

Możemy, ale ja to w godzinach popołudniowych.

songoku95 komentarzy: 2348631.10.2017, 10:18

a gra ktoś na xboxone?

mistiqueAFC komentarzy: 2676931.10.2017, 10:16

@anty_pzpn_: Ja na dzisiaj w ogóle dramat.Houston, SAS i Denver spudłowane.Dwa mecze trafiłem na pięć :D
Na jutro już też mam kupon.Wczoraj obstawiałem Pacers, Nets, OKC (nie mogłem się powstrzymać, a na swoich się nie powinno stawiać i pewnie znowu przegrają :D) i Pistons.

@novak15: ja xboxie.
Mi lepiej się gra już Aaronkiem. Pomijając jego podania to w odbiorze też jest słaby a ja w zasadzie nie używam obrońców tylko pomocników do gry w obronie.

Qarol komentarzy: 1450231.10.2017, 10:01

@novak15:

Ja na PS4.

novak15 komentarzy: 26031.10.2017, 09:58

@songoku95:
Sigurdson może jest wolny i słabo gra w powietrzu, to jednak jego podania do vardiego czy jakiekolwiek podania są naprawdę klasowe. Zresztą zawsze mogę go sprzedać w późniejszym czasie, jak jakimś cudem uzbieram trochę więcej kasy :D

MarkOvermars komentarzy: 913931.10.2017, 09:57

@thide: Fife to warto kupić co 2-3 lata ale nie co roku :P

novak15 komentarzy: 26031.10.2017, 09:53

@songoku95:
Nie chodzi o sztuczki bo je potrafię wykonywać ale o całokształt. W porównaniu do Firmino to Lallana jest bardzo słaby. Może to tylko moje odczucia ale zdania nie zmienię.
A na jakiej platformie gracie ?

ljungberg77 (zawieszony) komentarzy: 202331.10.2017, 09:48

Pany pytanie: skąd mogę ściągnąć CAŁY mecz polskiej ligi? chodzi o aktualne rozgrywki np. wczorajszy łomot w Gdańsku?
z góry dzięki i pozdr!!

thide komentarzy: 32389 newsów: 185231.10.2017, 09:23

fifa to szajs, the end

anty_pzpn_ komentarzy: 337031.10.2017, 09:21

Mam to samo. Od kilku nocy zawsze jeden mecz w łeb. Nawet nie mecz tylko kilka punktów za dużo lub za mało. Dzisiaj poleglem na Philadelphi,dałem under 106 pkt

songoku95 komentarzy: 2348631.10.2017, 09:19

@novak15: mam prosty sposób na handel gdzie zarabiam na każdych włożonych 10 koła 15 koła. A jak sprzedaż Sigurdsona, zakupisz Antonio to zostanie Ci około 50 tysięcy. 1/3 na Snacheza bądź Lacazetta.

songoku95 komentarzy: 2348631.10.2017, 09:14

@novak15: LANZINI TO OBOWIĄZEK. Kosztuje 1000 coinsów a zjada tego całego Sigurdsona. Albo kup Antonio i zmień mu pozycje na ŚP. Serio Antonio to dzik, każde wybicie piłki idzie do niego i jedynie Piszczek i Valencia wygrywa z Nim pojedynki główkowe z bocznych obrońców.|
A źle Ci się gra Lallana bo zapewne nie używasz sztuczek. Popatrz sobie na YT jak używać trików. Ja znam 5 sztuczek i gra od razu wydaje się łatwiejsza.
@Qarol: Odnośnie obrony Kartomiania nagrał fajny poradnik jak się bronić. Polecam bo ja po obejrzeniu i rozegraniu 50 meczy nauczyłem się bronić i gra jest zdecydowanie przyjemniejsza.
Dla przykładu wczoraj typ grając samymi inforami z BPL, skład za około 5 baniek nie potrafił oddać strzału na bramkę bo gościa kasowałem równo.

novak15 komentarzy: 26031.10.2017, 09:12

@songoku95:
Jak ja dobrze znam tego Antonio :D Też planuje wzmocnić obronę kanonierami (liczę że kolasinac bd w totts7 )
Sancheza ? to dużo musisz mieć oszczędności, a grał ktoś Giroud'em in form ?