Bośniacki czołg rozjechał Łabędzie! Arsenal 2-1 Swansea

Bośniacki czołg rozjechał Łabędzie! Arsenal 2-1 Swansea 28.10.2017, 17:05, Dawid Wieczorek 1267 komentarzy

Arsenal po raz kolejny w tym sezonie pokazuje, że może rozegrać zupełnie dwie różne połowy w swoim wykonaniu. Kanonierzy do przerwy przegrywali z ekipą Swansea 0-1 i mimo ogromnej przewagi w rubryce posiadania piłki, sytuacji stworzyli sobie jak na lekarstwo. Nie wiemy jednak, co w przerwie do zawodników powiedział Arsene Wenger, lecz możemy być pewni jednego - na pewno to poskutkowało. Arsenal na drugą połowę wyszedł w zupełnie innym nastawieniu i mimo że dalej miał ogromną przewagę, to stworzył sobie wystarczająco dużo okazji, by wygrać to spotkanie, a bohaterem meczu został nasz bośniacki czołg, Sead Kolasinac, który miał udział przy obu bramkach zdobytych przez The Gunners.

Poniżej prezentujemy wam składy, w jakich rozpoczęły ten mecz oba zespoły.

Arsenal: Cech - Koscielny, Mertesacker, Monreal - Bellerin, Ramsey, Xhaka, Kolasinac (78' Holding) - Özil, Alexis - Lacazette (81' Giroud).

Ławka rezerwowych: Macey, Holding, Coquelin, Wilshere, Iwobi, Walcott, Giroud.

Swansea City: Fabiański - Naughton, van der Hoorn (82' Dyer), Fernandez, Mawson, Clucas - Fer, Ki, Carroll (84' McBurnie) - Ayew (81' Narsingh), Abraham.

Ławka rezerwowych: Nordfeldt, Rodon, Roque Mesa, Routledge, Narsingh, Dyer, McBurnie.

Pierwsza połowa w wykonaniu podopiecznych Arsene'a Wengera była zła pod każdym względem. Paul Clement na ten mecz miał jeden plan - cofnąć się do obrony i liczyć na kontrataki swojej drużyny. Gdyby spotkanie zostało zakończone już po pierwszych 45 minutach, jego taktyka sprawdziłaby się w stu procentach. W 22. minucie po jednej z nielicznych akcji gości Tammy Abraham posłał genialną piłkę do Sama Clucasa, której nie powstydziłby się pewnie sam Mesut Özil. Anglik pojawił się w sytuacji sam na sam z Petrem Cechem i pewnym strzałem pokonał golkipera Arsenalu.

The Gunners lekko otrząsnęli się pod koniec połowy i mogli nawet wyrównać za sprawą Alexisa Sancheza, który popisał się genialną indywidualną akcją. Niestety, jeszcze lepszą interwencją wykazał się były bramkarz Arsenalu, Łukasz Fabiański i na tablicy wyników dalej widniało 0:1. Kanonierzy mimo powrotu do gry, przed zejściem do szatni mogli przegrywać jeszcze wyżej. Per Mertesacker uznał bowiem, iż świetnym pomysłem jest drybling we własnym polu karnym w jego wykonaniu. Jordan Ayew z łatwością odebrał futbolówkę pogubionemu Niemcowi i gdyby nie świetna obrona Petra Cecha, Łabędzie mogły prowadzić dwoma bramkami.

Kanonierzy na drugą część meczu wyszli w zupełnie innym nastawieniu i mimo tego, że dalej prowadzili grę, to stworzyli sobie zdecydowanie więcej sytuacji bramkowych niż w pierwszej połowie. Na efekty długo nie trzeba było czekać. Już w 51. minucie w polu karnym po niezbyt składnej akcji Arsenalu znalazł się nasz bośniacki czołg - Sead Kolasinac - który silnym strzałem pokonał Łukasza Fabiańskiego.

Bośniak nie miał w tym spotkaniu dość i już 7 minut później poprowadził świetną akcję lewym skrzydłem, dośrodkował w pole karne, a piłka trafiła prosto pod nogi Aarona Ramseya, który wyprowadził Arsenal na prowadzenie. Kolasinac niemal idealnie wpisuje się w ideę Arsene'a Wengera, że świetny piłkarz wcale nie musi kosztować minimum 50 milionów funtów. Martwić nas może jedynie fakt, iż Seo opuścił murawę w 78. minucie z wyraźnym grymasem na twarzy.

Kanonierzy do końcowego gwizdka arbitra kontrolowali mecz i w przeciwieństwie do swojego występu w pierwszej połowie stworzyli sobie jeszcze kilka sytuacji podbramkowych. Najlepsze z nich zostały jednak zmarnowane przez Hectora Bellerina, Oliviera Girouda czy Alexisa Sancheza. Szkoda, bo wynik mógł być jeszcze wyższy. Koniec końców, Arsenal po słabej pierwszej połówce zdołał wygrać z ekipą z Walii i to należy uznać za sukces. The Gunners mogą dopisać na swoje konto kolejne trzy punkty, lecz samo spotkanie należy zaliczyć do kategorii tych "do zapomnienia". Arsene Wenger musi jednak znaleźć jakiś sposób, by jego podopieczni wychodzili skoncentrowani na boisko już od pierwszego gwizdka sędziego, gdyż już w następną niedzielę czeka nas arcytrudne spotkanie z Manchesterem City.

Oceń zawodników po meczu ze Swansea!

Raport pomeczowySwansea City autor: Dawid Wieczorek źrodło: własne
DontCry komentarzy: 760801.11.2017, 18:29

@Gunner012: O to że Wenger powiedział że nie będzie próbował go kupić w zimowym okienku.

@Simpllemann: Wiadomo, zły Wenger będzie się mścił.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 201.11.2017, 18:27

Ja ostatnio oglądałem "Śmierć nadejdzie dziś". Całkiem przyjemny film.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 201.11.2017, 18:25

O co chodzi z tym Lemarem?

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52401.11.2017, 18:11

@DontCry
Po taki występku Niles jest już skończony w Arsenalu.

mistiqueAFC komentarzy: 2676901.11.2017, 18:10

@TlicTlac: Dwójka była najsłabsza.Jedynkę oglądałem kilka razy i mnie nie wybudziła.

1>3>>>2

TlicTlac komentarzy: 600901.11.2017, 18:09

@mistiqueAFC:

Jedynka mi się bardzo podobała;
dwójka już bardzo średnia, dlatego nie wiem jak podejść do trójki :)

poza tym "jestem fanem" Woody'ego, także sama obsada już mnie przekonuje.

Szebson komentarzy: 351001.11.2017, 18:05

@mistiqueAFC: Ja to nie wiem jak taki kartofel gra w wielkim Monaco, zenada.

mistiqueAFC komentarzy: 2676901.11.2017, 18:05

Radzę nie oglądać tego słabego skrzydłowego rodem z ogórkowej Ligue 1 - Toma Lemara.On nawet 20 mln nie jest wart

mistiqueAFC komentarzy: 2676901.11.2017, 18:03

@TlicTlac: Mój komentarz z FW nt. Wojny o planetę małp

"Jeden z lapszych blockbusterów tego roku.Świetne zakończenie trylogii.No i te nawiązanie do oryginału - Nova i Cornellius"

Trochę inny klimat niż w dwóch pierwszych częściach.Dużo bardziej dramatyczny według mnie.Warto poświęcić te dwie godziny

mitmichael komentarzy: 4924301.11.2017, 18:01

Özyakup kapitanem nawet nie wiedzialem

DontCry komentarzy: 760801.11.2017, 17:59

Teraz trafiłem na to, nie wiem czy już było:

Niles zakłada siatkę Wengerowi gdy ten dyskutuje o czymś z Lacazette. :D

Xanthi komentarzy: 98401.11.2017, 17:59

@Alonso: jako dlugoletni fan arsenalu powiem ze czwartek to dzien dla mnie dla orlika. Wtorek i sroda nalezy sie arsenalowi. Nie interesuje mnie ta LE na tyle zeby sie zastanawiac czy ja wygramy. Mozemy ja traktowac co najwyzej jako opcje dodatkowa od lutego gdy wszystko sie spieprzy w lidze.
Jako fan jest mi przykro ze gramy z jakimis ogorkami ktorych zespolow po 4 kolejek nie panietam.

TlicTlac komentarzy: 600901.11.2017, 17:58

Jakiś film godny polecenia? akcja/sci-fi/fantasy/czarna komedia/komedia

Oglądał ktoś Wojnę o Planetę Małp?

DontCry komentarzy: 760801.11.2017, 17:57

@mistiqueAFC: Pełna zgoda. Chłopaki może i sporo wnosili do dyskusji, ale banik to jest wyłącznie ich wina.

Nie rozumiem jak można złapać aż 5 ostrzeżeń za przeklinanie na forum. Głupota totalna, ew. ktoś chce zwrócić w ten sposób na siebie uwagę.

mistiqueAFC komentarzy: 2676901.11.2017, 17:51

Jak człowiek nie chce bana to go nie złapie.Wystarczy siebie pilnować i wiedzieć kiedy poprzeklinać można, a kiedy nie :P
Nie wiem gdzie ty widzicie problem z tymi banami.Jest jak jest i inaczej nie będzie

Alonso komentarzy: 1282401.11.2017, 17:48

Atletico Madryt, zaraz Monaco i pewnie jeszcze BvB. No i to tyle byłoby z marzeń o wygraniu LE przez Arsenal

mitmichael komentarzy: 4924301.11.2017, 17:43

Ale kontuzjowanych w Monaco, graja w Turcji za chwile a Besiktas mocny Glik bedzie mial sporo roboty, duze prawdopodobienstwo porazki jeszcze do tego tylko 1 punkty przy 9 Turkow

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 601.11.2017, 17:41

Wiadomo, że trzeba przestrzegać regulaminu. Ale trochę boli, gdy ktoś napisze kilka tysięcy rzeczowych komentarzy i wylatuje, bo w kilku innych użył przekleństw, albo 5 lat temu miał jakieś inne konto.
Banowani powinni być ci, którzy przeszkadzają innym w prowadzeniu dyskusji. Nie ci, którzy zwykle piszą z sensem, a czasem wymsknie im się jakaś k***a.

Piotrek95 komentarzy: 947801.11.2017, 17:38

@lays: Taka prawda,

lays komentarzy: 3987101.11.2017, 17:35

"Spadek? do Ligi Europy? Na ten moment powiem, że te rozgrywki to gówno, chociaż wcześniej wiele mi dały"~ Gabi.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 201.11.2017, 17:34

@ejmati: Prowadź nas, mistrzu.

ejmati komentarzy: 94801.11.2017, 17:22

Dzień dobry, dziś mamy 1 listopada 2017 roku, do końca kontraktu Wengera pozostało 606 dni.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10301.11.2017, 17:16

Wenger on signing Lemar in January: "No, at the moment I have told you I have a big squad. The problem for me is to keep everyone together."

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 301.11.2017, 17:08

Nie zachwyca, bo mają regres. Widać stratę Tielemansa, który ciągnął tą drużynę za uszy. Z Weilerem zdobyli to, co trzeba było, czyli majstra. Teraz mają trenera z Genku, który zupełnie gra inną formacją.

A Teodorczyk już nie jest tym, kim powinien być. Swoją głupotę już pokazywał w tamtym sezonie, teraz wole tego nie komentować.

mistiqueAFC komentarzy: 2676901.11.2017, 16:57

Anderlecht nie zachwyca w lidze więc nie ma co się dziwić jak cienko idzie im w Europie.Drużyna z Brukseli ma w tym sezonie najsłabszą ekipę od lat.Szkoda mi Teodorczyka.Nie puścili go, bo chcieli więcej kasy i teraz za niego nic nie dostaną.Fiołki bez szans na mistrzostwo Belgii w tym sezonie.

kamilo_oo komentarzy: 2356701.11.2017, 16:51

Ja tam sie jakoś fazą grupową LM nie jaram. Włączę dzisiaj Tottenham - Real, ale tylko dlatego, że leci na jedynce.

TlicTlac komentarzy: 600901.11.2017, 16:49

Anderlecht to najgorsza drużyna w LM od czasów Dinama(7-1 z Lyonem); bilans Dinama(11/12): 3-22
bilans Anderlechtu: 0-15

Jak nie uda im się strzelić bramek w spotkaniach z Bayernem(u siebie) i z Celtami(na wyjeździe), to będzie to najgorszy występ drużyny w LM od lat - sprawdzałem od 1996 roku.

jest jeszcze Levski: bilans 1-17 (06/07)
Spartak: 1-18(02/03)

84cantona7 komentarzy: 15501.11.2017, 16:45

Moim zdaniem bardzo dobrze , że na tej stronie są rygorystyczne zasady , a administratorzy bez skrupułów i konsekwentnie eliminują osoby nie przestrzegające regulaminu. Przynajmniej panuje kultura. Szkoda , że na Devilpage admini są tak wyrozumiali przez co poziom kultury strony mocno kuleje. Wiadomo , że "kwiatki" są wszędzie ale eliminowanie ich jest podstawą kulturalnych internetowych dyskusji.

Bonafide komentarzy: 14401.11.2017, 16:29

Panowie, jakieś kupony były? :)

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 201.11.2017, 16:23

Ale się nie mogę doczekać dzisiejszej LM.

mistiqueAFC komentarzy: 2676901.11.2017, 16:14

Wilshare to bym banowany dwa razy, do tego te jego konto to było multi.... :D brakuje chłopaka ale sam siebie uwalił przeklinając jak leci.

W tej LE to na wiosnę może być mała Liga Mistrzów

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10301.11.2017, 16:07

@Simpllemann: ale @WilSHARE już jest :D

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 201.11.2017, 16:04

@Witowo95 sam odszedł. Pamiętam jak napisał, że odchodzi z powodu braku zmian w klubie.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52401.11.2017, 16:02

Koledzy @Witowo95, i @thegunner4life nie zostali zbanowani. To tak gwoli ścisłości.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10301.11.2017, 15:49

@kamilo_oo: pewnie tak :)

kamilo_oo komentarzy: 2356701.11.2017, 15:41

Te zbanowane osoby są z pewnością cały czas z nami :P

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747401.11.2017, 15:35

Tak apropo swieta wszystkich zmarłych. Wczoraj był zamach w USA, gdzie 29 letni Uzbek wjechał samochodem w ludzi. Zgineło 8 osób, z czego 5 osób , które zginelo to grupa argentyńskich kumpli , którzy przylecieli do USA aby w taki sposób swietowac minięcie 30 lat od zdania liceum. Nie znasz dnia , ani godziny.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 601.11.2017, 15:33

@matikanonier: @Kysio2607:

Z tego co widzę, mecz chyba jednak rzeczywiście będzie na Canal+Sport. Dziwne, bo na meczykach nie napisali o tej transmisji.

matikanonier komentarzy: 205801.11.2017, 15:27

@Argudo: dzięki za odp.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747401.11.2017, 15:22

Tak przegladam te grupy LM i istnieje szansa, ze w LE zagra - Atletico,Bvb, Sevilla, Monaco/Lipsk, Napoli. Cos czuje, ze AFC moze miec fajny hicior na ES.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 201.11.2017, 15:21