Bramki debiutantów, Arsenal 2-1 Olympiakos!

Bramki debiutantów, Arsenal 2-1 Olympiakos! 28.09.2011, 21:57, IceMan 932 komentarzy

Arsene Wenger desygnował dzisiaj na boisko bardzo ekperymentalną jedenastkę, w której znaleźli się tacy piłkarze jak Emmanuel Frimpong, Alex Oxlade-Chamberlain czy Andre Santos. Francuski menadżer zdecydował się na taki manewr, aby dać niektórym zawodnikom chwilę wytchnienia, ale wiele decyzji kadrowych było umotywowanych niestety panoszącymi się kontuzjami.

Spotkanie z Olympiakosem Pireus rozpoczęło się punktualnie o 20:45.

W pierwszych minutach gra z obu stron była nerwowa i pełna niedokładnych podań, a żadna z drużyn nie uzyskała wyraźnej przewagi. Przed niezłą szansą do strzelenia bramki stanęli jednak już po 180 sekundach goście, jednak uderzenie jednego z graczy Olympiakosu z 12 metrów nie trafiło do celu.

Po chwili niespodziewanie na prowadzenie wyszli gospodarze. Alex Song posłał znakomite podanie z głębi pola do Alexa Oxlade-Chamberlaina. Debiutujący w Lidze Mistrzów Anglik przyjął futbolówkę na klatę, na prędkości minął dwóch obrońców i świetnym, plasowanym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Bohater akcji z 8. minuty mógł chwilę później zostać antybohaterem po fatalnej stracie na własnej połowie. Swojego młodszego kolegę zaasekurował jednak Emmanuel Frimpong, który znakomicie zablokował penetrujące odegranie zawodnka z Grecji.

Niesamowita sytuacja miała miejsce w 14. minucie meczu. Po wybijanym przez Czerwono-białych rzucie rożnych w polu karnym Arsenalu zapanował ogromny chaos, a napastnik Olympiakosu niespodziewanie znalazł się z futbolówkę kilka metrów przed opuszczoną przez Wojtka Szczęsnego bramką. Skórę Kanonierom uratował jednak Mikel Arteta, który wybił futbolówkę z linii bramkowej.

Polski bramkarz zachował się dużo pewniej kilkadziesiąt sekund później, gdy zgarnął piłkę tuż sprzed nóg wychodzącego na czystą pozycję piłkarza w niebieskim trykocie.

Niewykorzystana szansa zemściła się na drużynie przyjezdnych. W 20. minucie świetny rajd przeprowadził Andre Santos. Brazylijczyk popędził lewym skrzydłem i usiłował dograć do Marouane'a Chamakha, lecz ta próba podania została zablokowana. Były zawodnik Fenerbahce nie stracił jednak zimnej głowy, wyłuskał futbolówkę i z prawej nogi huknął w krótki róg.

Po chwili prowadzenie The Gunners powinien był podwyższyć Marouane Chamakh, który otrzymał chirurgicznie precyzyjne prostopadłe podanie od Andrieja Arszawina. Strzał Marokańczyka powędrował jednak obok słupka.

W 26. minucie goście zdobyli kontaktową bramkę! Po doskonale rozegranym rzucie rożnym kompletnie niekryty na jedenastym metrze okazał się David Fuster, który mocnym uderzeniem głową pokonał bezradnego Szczęsnego.

Strzelony gol wyraźnie zmobilizował Greków, którzy taranowali zdekoncentrowaną defensywę Arsenalu. Bliscy szczęścia piłkarze z Aten byli w 28. minucie, ale atomowy strzał z pół woleja został sparowany przez golkipera znad Wisły.

Nieco później żółtą kartkę otrzymał Tomas Rosicky, który dopuścił się faulu tuż przed swoim polem karnym. Goście fatalnie rozegrali jednak stały fragment gry.

Goście z Hellady nie spoczywali na laurach i wciąż naciskali na zagubioną obronę gospodarzy. Po kolejnej stracie Arsenalu w środku pola na bramkę Szczęsnego popędził Fuster, lecz strzelił wprost w młodego golkipera.

Arbiter zakończył pierwszą połowę spotkania punktualnie po 45 minutach nie doliczając ani sekundy. Momentami gra Kanonierów, szczególnie w defensywie, wygląda fatalnie, ale liczy się przede wszystkim wynik, który jest dla Arsenalu jak na razie korzystny.

Drugą część spotkania The Gunners rozpoczęli z dużo większym animuszem, niż zakończyli pierwszą. Już w 49. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się doskonale dysponowany Alex Oxlade-Chamberlain, lecz golkiper gości świetnie skrócił kont i zablokował strzał Anglika.

Nastoletni skrzydłowy przeprowadził również następną groźną akcję gospodarzy - jego dynamiczny rajd i precyzyjny cross zasiał niepokój w szeregach defensywy Olympiakosu, ale ostatecznie ani strzał Arszawina, ani próba uderzenia Chamakha nie przyniosła skutku.

Po kilkunastu minutach letargu do głosu znów zaczęli jednak dochodzić przyjezdni z Hellady. Pierwszym ostrzeżeniem dla Kanonierów był wyśmienity strzał zza pola karnego w wykonaniu greckiego napastnika, lecz piłka zatrzymała się tylko na poprzeczce.

Tej sztuki rywalowi pozazdrościł Andriej Arszawin, który kilka minut później dośrodkowując z bocznego sektora boiska również trafił w poprzeczkę.

W 65. minucie murawę opuścił Alex Oxlade-Chamberlain, który ustąpił miejsca Aaronowi Ramsey'owi. Tuż po wejściu na trawę Walijczyk świetnie przechwycił futbolówkę na połowie przeciwnika i odegrał ją do nadbiegającego Arszawina. Rosjanin zwiódł defensora znakomitym zwodem, ale uderzył niemal wprost w bramkarza gości.

W ostatniej fazie meczu dało się na boisku wyczuć niepewność i nerwowość w szeregach The Gunners, lecz zawodnicy Olympiakosu wyglądali dosyć bezradnie i nie potrafili zagrozić bramce Wojciecha Szczęsnego.

Jeszcze w 90. minucie Arsenal miał okazję wbić przysłowiowy "gwódź do trumny" greckiego zespołu, ale Aaron Ramsey zmarnował świetnie zapowiadający się kontratak.

Tuż po tym arbiter zakończył spotkanie, a 60 tysiecy kibiców zgromadzonych na stadionie odetchnęło z ulgą. Kanonierzy po raz drugi w ostatnich dniach zwyciężyli na swoim obiekcie, ale trzeba przyznać, że 3 punkty nie przyszły dzisiejszego wieczoru łatwo. Olympiakos stawiał zacięty opór, a w szeregi grającego w eksperymentalnym zestawieniu Arsenalu często wkradała się panika i dekoncentracja. Ważne jednak, że z tego starcia da się wyciągnąć wiele plusów - na medal spisał się Alex Oxlade-Chamberlain, który został najmłodszym angielskim strzelcem bramki w historii Ligi Mistrzów. Doskonale w defensywie oraz w ofensywie poczyniał sobie Andre Santos, niezwykle pewnie na nietypowej dla siebie pozycji zagrał Alex Song oraz jego partner z środka obrony - Per Mertesacker.

Liga MistrzówOlympiakos Pireus autor: IceMan źrodło: Własne
mskafc komentarzy: 579630.09.2011, 15:32

maciekbe

VDV nie jest czasem kontuzjowany?:P

maciekbe komentarzy: 1245830.09.2011, 15:27

R. Carlos powiedział, że władze jego klubiku chcą ściągnąć Gerrarda i Lamparda :D 2 najmniej prawdopodobne transfery EVER :D Jeszcze może do tego Del Piero, Zanetti i Giggs :D hehehe

ArseneAl komentarzy: 2341730.09.2011, 15:25

Jeśli stanie się najczarniejszy scenariusz i Walcott i Gervinho nie będą mogli wystąpić od pierwszych minut to bym widział taki skład:

Topek komentarzy: 13913 newsów: 12630.09.2011, 15:15

Song zagra na stoperze. Występ Squillaci'ego też został wykluczony.

Kanonier_14 komentarzy: 63730.09.2011, 15:11

transfery.info/news-full-16401.html

Twierdzą, że City wyciągnie od nas Robina za 20 milionów po sprzedaży Carlosa :P

FanekAFC komentarzy: 511230.09.2011, 15:10

No ja też wolałbym Song i na dmie Coq, ale Wenger i tak pewnie postawi na filara.

maciekbe komentarzy: 1245830.09.2011, 15:10

SS nie zagra, będzie Song i Per na obronie.

Zaloguj komentarzy: 216630.09.2011, 15:09

żaden SS. Mam nadzieję, że Song w obronie jak w środę.

FanekAFC komentarzy: 511230.09.2011, 15:09

Czyli zobaczymy parę SS - Per ;/

Topek komentarzy: 13913 newsów: 12630.09.2011, 15:07

maciekbe, na konferencji Wenger wykluczył możliwość gry Kosy w derbach.

maciekbe komentarzy: 1245830.09.2011, 15:05

no to trzeba liczyć na powrót Kosy, bo Song jest potrzebny na DMie, szczególnie w spotkaniu z kogutami. Jak Song będzie na DMie to VdV i Modric będą mieli ciężkie życie :P

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 530.09.2011, 15:04

Rafal1987@
Prędzej Alexa Oxlade-Chamberleina:)

Topek komentarzy: 13913 newsów: 12630.09.2011, 14:53

Kij z Almunią, przedłuża się kontuzja Vermaelena :| Teraz już jest '1-2 tygodnie po przerwie na reprezentacje'...

itachi komentarzy: 1183 newsów: 2030.09.2011, 14:50

arsenal.com/news/news-archive/almunia-joins-west-ham-united-on-loan

Już nawet potwierdzone. ;)

itachi komentarzy: 1183 newsów: 2030.09.2011, 14:48

Almunia na miesiąc do WHU. Było?

GunnerForLife komentarzy: 335530.09.2011, 14:32

Źle zobaczyłem czy rzeczywiście w Fifie 12 nie ma Coquelina ?

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11730.09.2011, 14:28

Dziś ostatni dzień z tym żałosnym avkiem :)

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11730.09.2011, 14:23

rafal1987---> Załóżmy, że Lille odpada w grupie LM i słabo gra w Lidze, to myślę, że wtedy spokojnie można go przekonać do transferu

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 530.09.2011, 14:11

Rafal@
Odpusc se te plotki!
Z plotkami to dopiero od połowy grudnia:)

Po co nam kolejny ŚPD?
Mamy fantastycznego songa i równie dobrych rezerwowych : Frimpong i Coquelin:)
To już lepiej kupić ŚPO: Renato Augusto,Ayew,Martin.

GunnerForLife komentarzy: 335530.09.2011, 14:09

Wziąłem edyt zawodnika , zmeniłem w Artecie buty z czarnych drewniackich na białe i jego Um wzrósł do 85..wtf ?

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 530.09.2011, 14:03

A tak ogólnie,to zauważyliscie że Robin stracił ten błysk przy rzutach wolnych co miał??
Może czas dać spróbować strzału z rzutu wolnego Andre Santosowi i Artecie?

Rafal1987@
Micheal Bastos nigdzie sie nie rusza,właśnie przedłużył kontrakt z LYONEM!!!

Nie masz za co przepraszać.
Zgadzam się, że zachowanie Citizens na rynku transferowym to istna farsa. Najbardziej rozbawił mnie komentarz Manciniego, który stwierdził, że ma zbyt wąską kadrę. :X

mskafc komentarzy: 579630.09.2011, 13:56

peciakk

Mozna ulepszac staty zawodikow. Afobe ma 99 :D

concrete13 komentarzy: 869830.09.2011, 13:56

a da się pozmniejszać / pozwiększać już w istniejących graczach..bo w F11 można było tylko np zmniejszyć siłę i o tyle ile zmniejszyliśmy siłę to o tyle można było zwiększyć np. sprint..coś kosztem czegoś

Szogun komentarzy: 28256 newsów: 330.09.2011, 13:54

Vandal Sorry przespałem. Widać koledzy z City źle śpią bo zamiast się zgrywać chcą wrzucać jeszcze więcej zawodników do swej beczki bez dna co w rezultacie da im chaos a nie drużynę na miarę ManU czy chociażby Milanu.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 530.09.2011, 13:53

Czy nawet ten LO Borussi LOWE:)

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 530.09.2011, 13:52

Mskafc@
Dziękuje za fatyge:)
Bo ja przed rozpoczęciem kariery zamierzam we wszystkich ligach poulepszac/pogorszyc zawodnikow ktorzy wg mnie zasługuja na mniej lub wiecej:)
Jak np John z Twente,Osvaldo z Romy,Best z Newcastle,Scott Dann z blacburn,Jose Callejona itp itd

SamirRosicky komentarzy: 285330.09.2011, 13:50

triumphst955 ->
Jest. Ma 82.

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16830.09.2011, 13:50

@Szogun
No przecież wrzuciłem tego newsa w niedzielę rano.

Niezły zaskok mają na tym angliagoal.

ntn_17 komentarzy: 72030.09.2011, 13:49

Chociaż jak tak patrzę to ta lista nie jest pełna bo i Song i Mertesaker w poprzedniej Fifie mieli twarze i Arteta w sumie też chociaż bardzo słabą. A Song nawet w demie był zrobiony. Co prawda z inną fryzurą niż obecna ale kto by tam za nim nadążył ;p

Szogun komentarzy: 28256 newsów: 330.09.2011, 13:49

Czytaliście to,że City chcą RvP zamiast Teveza
anglia.goal.pl/index.php?dzial=aktualnosci&artykul=206438

mskafc komentarzy: 579630.09.2011, 13:46

peciakk

Juz sprawdzam, zaraz dam znac. :) nawet pofatygowalem sie 3 metry po pada. ^_^

Ja sciagnalem z torrentow Fife od RELOADED i wszystko smiga.

ntn_17 komentarzy: 72030.09.2011, 13:46

Peciakk
No fakt, faktem Urbi zasłużył sobie na to już dawno w Ajaxie ale kurde i Gervinho i Arteta to bardziej klasowi gracze. Z tego co widzę na Twojej liście to tylko Wilshare doszedł do tej listy i pewnie tylko dlatego, że jest twarzą gry.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 530.09.2011, 13:45

Concrete13@
Ja też sie modle żeby nie było problemów:)

concrete13 komentarzy: 869830.09.2011, 13:41

peciakk - > kolega wczoraj po północy zakupił w jakimś markecie ..i nie miał żadnych problemów z instalacją..mam nadzieję, że u Mnie będzie tak samo

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 530.09.2011, 13:40

MSKafc@
Ale inni(moi kumple takiec coś mieli)
Ej mam do cb prośbe sprawdz czy można normalnie ulepszac zawodników?Prosze ja ciebie:)

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 530.09.2011, 13:39