Cech: Powinniśmy być lepiej zorganizowani

Cech: Powinniśmy być lepiej zorganizowani 05.03.2017, 17:29, Kamil Garczorz 13 komentarzy

W sobotni wieczór Arsenal po bezbarwnej grze uległ Liverpoolowi na Anfield Road 1-3. Oto, co po tym meczu powiedział bramkarz Kanonierów, Petr Cech.

O tym, czy Arsenal powinien być bardziej agresywny...

Mieliśmy dwa tygodnie, by przygotować się do tego meczu. Wiedzieliśmy, że nasi rywale będą szybko przechodzić do kontrataków oraz będą naciskać na nas wysokim pressingiem. Nie chcieliśmy im dać okazji do kontry. W końcowym rozrachunku jest to bardzo rozczarowujące. Przy dwóch golach z pierwszej połowy byliśmy za piłką, a nie bezpośrednio przy zagrożeniu. Oni za każdym razem potrafili znaleźć miejsce, co nie powinno nie powinno się wydarzyć, ponieważ powinniśmy być lepiej zorganizowani, aby temu zapobiec. Trudno powiedzieć dlaczego w pierwszej części nie graliśmy wystarczająco dobrze, lecz po wejściu Alexisa nasza gra wyglądała znacznie lepiej.

Jak zmiany wpłynęły na zespół...

Nasza kadra liczy 25. zawodników i wiemy, że ktokolwiek, by nie zagrał będzie posiadał odpowiednią jakość. Brakowało nam kilku graczy i dobrze jest mieć wszystkich do dyspozycji, lecz nasz skład jest wystarczająco silny, by sobie z tym poradzić.

O próbie gry innym planem w pierwszej połowie...

Wierz lub nie, ale zarówno w pierwszej jak i drugiej części mieliśmy ten sam plan, po prostu w drugiej go lepiej wykonaliśmy. Byliśmy bardziej agresywni, graliśmy z lepszym zamysłem i zaczęliśmy wygrywać pojedynki 50:50. To są największe różnice pomiędzy obiema połowami. Porażka jest rozczarowująca, ale jeszcze bardziej niezadowalająca jest strata dwóch goli, gdy nie ma cię w strefie zagrożenia. Kiedy rywal w sytuacjach podbramkowych jest lepszy od ciebie i niczego nie możesz zrobić, jest w porządku, ale byliśmy dobrze zorganizowani i straciliśmy gole, których nie powinniśmy. Zapłaciliśmy za to w drugiej połowie, ponieważ wróciliśmy i zdobyliśmy bramkę, którą potrzebowaliśmy, ale nie udało nam się zniwelować strat.

O Alexisie...

Mieliśmy plan i piłkarzy do jego realizacji. Nie graliśmy w zeszły weekend, więc mieliśmy czas, by się przygotować. W pierwszych 45. minutach nie potrafiliśmy sprostać intensywności. Gdy przegrywasz pojedynki 50:50, mecz staje się trudniejszy.

O walce o top four...

Gdybyśmy zdobyli 3 punkty wciąż walczylibyśmy o tytuł, lecz teraz za bardzo się to oddaliło. Nie wydaje mi się, aby Chelsea zgubiła wiele punktów, dlatego musimy skupić się na tym, by zakończyć sezon najwyżej jak to możliwe i awansować do Ligi Mistrzów.

LiverpoolPetr CechPremier League autor: Kamil Garczorz źrodło: arsenal.com
Gunner18AFC komentarzy: 3435 newsów: 305.03.2017, 22:33

Nie ma co wywalać połowy składu bo przypominam wam, ze takie Gibbsy Artety Ramseye czy Walcotty potrafiły pocisnąć Bayern na ich stadionie 2:0. Problem leży w nastawieniu i taktyce. Dobry trener zrobi porządek z nimi i będą grać jak nowo narodzeni.

fabregas1987 komentarzy: 2581505.03.2017, 22:22

Top4 powinno być. Liverpool i United są jeszcze bardziej niestabilne, więc imo z tym nie będzie problemu. Pozostałą trójkę trudniej będzie dogonić.
W tym meczu moim zdaniem najsłabiej zagrali Xhaka, Monreal, Iwobi, a po wejściu na boisko jeszcze Walcott. Mam nadzieję, że w następnym meczu zamiast nich zagrają Ramsey i Lucas, a co do Monreala to niestety nawet w tej formie dalej jest lepszy od Gibbsa

emes37 komentarzy: 31405.03.2017, 22:10

Oby Wojtek wrócił od nowego sezonu. Obawiam się że niestety już Szczęsnego nie zobaczymy z armatka na piersi ale będę mieć nadzieję do samego końca.

grzegorz1211 komentarzy: 1030205.03.2017, 21:27

Wojtek wracaj

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 105.03.2017, 19:21

Mam wrażenie, że nasz bramkarz potrafi lepiej zidentyfikować przyczyny porażki i mankamenty tego zespołu niż trener.

stanyal komentarzy: 138105.03.2017, 18:38

powinnniście oddać swoje tygodniówki do końca miesiąca. Jak jakoś to trzymałem, to teraz oczekuję by nasi poczuli co to jest brak LM. Wtedy AW out ( zmieniłem pogląd ostatecznie co do AW) Aaron out, Theo out, Cech out, Debuchy out, Carl out ( pomimo mojej sympati do niego) Gibbs/ Nacho out.

tom8203 komentarzy: 151105.03.2017, 18:31

Fajny zart mu wyszedl ze jakbysmy zdobyli 3 punkty to bysmy walczyli o tytul he he . Szczesny niech wraca to go na lawe posadzi za te jego babole i gadki dlupie.

tomek105 komentarzy: 64705.03.2017, 18:05

Jego niesamowity refleks można było podziwiać na powtórce przy strzale zawodnika lvp. Gościu już ma swoje lata i nie starzeje się tak samo dobrze jak chociażby Buffon :/

haczker komentarzy: 135905.03.2017, 17:46

"ktokolwiek, by nie zagrał będzie posiadał odpowiednią jakość"

A jaka to jest odpowiednia jakość? Umiejętność kopnięcia piłki, to jednak za mało, żeby walczyć o trofea.

wejsun komentarzy: 65605.03.2017, 17:42

daniken
Wszystkie pupilki wengera nawijają o jakości

wejsun komentarzy: 65605.03.2017, 17:41

Będzie zabawnie jak Wojtek do nas nie wróci po sezonie

daniken komentarzy: 351305.03.2017, 17:40

Wygrał wszystko w tej lidze/LM to przyszedł do Arsenalu,pozarabiać dobre pieniądze i pogadać głupoty w wywiadach.
2 tygodnie Was siwy przygotowywał do tego meczu hehe
"Nasza kadra liczy 25. zawodników i wiemy, że ktokolwiek, by nie zagrał będzie posiadał odpowiednią jakość" - to jest najlepsze ^^ ,już mu się siwy udzielił z tą "jakością"

ljungberg77 (zawieszony) komentarzy: 202305.03.2017, 17:34

ten gościu to dla mnie największe rozczarowanie (Xhake uważałem za niewypał od początku)
Cech nie wnosi żadnej wartości dodanej niestety - tak samo "poprawnie" broniłby Martinez nie mówiąc o Ospinie...
nie wiem czy obecnie łapałby się do top10 najlepszych bramkarzy ligi, szczerze wątpię...