Christos Tzolis Kanonierem!
23.07.2026, 14:36, Mateusz Kolebuk
4695 komentarzy
Arsenal nie próżnuje na rynku transferowym - właśnie ogłosił pozyskanie Christosa Tzolisa z Club Brugge. Grecki skrzydłowy dołącza do Kanonierów za rekordową dla belgijskiej ligi kwotę 34 milionów funtów. Tzolis ma zastąpić Leandro Trossarda, który przeniósł się do Besiktasu za 17 milionów funtów.
24-letni Tzolis, znany z występów w Norwich City, w zeszłym sezonie błyszczał formą, zdobywając 17 bramek i notując 23 asysty w 36 meczach ligowych. Arsenal podpisał z nim pięcioletni kontrakt, licząc na to, że jego wszechstronność i umiejętności wypełnią lukę po Trossardzie.
Dlaczego Tzolis to idealny następca Trossarda?
Tzolis przychodzi do Arsenalu jako bezpośredni następca Trossarda, a analiza jego stylu gry pokazuje wiele podobieństw między tymi zawodnikami. Obaj są nie tylko skrzydłowymi, ale potrafią również grać jako ofensywni pomocnicy. Latem zeszłego roku Crystal Palace rozważało Tzolisa jako zastępstwo dla Eberechiego Eze, obecnej gwiazdy Arsenalu.
- Potrafi pełnić różne role - mówi Hayk Milkon, były asystent trenera Club Brugge. - Najlepiej czuje się, gdy zaczyna akcje szeroko, a potem wchodzi do środka. Jest bardzo groźny, gdy zbliża się do bramki.
Podobnie jak Trossard, Tzolis ma świetną kondycję i rzadko łapie kontuzje. W Brugge najdłużej pauzował przez dwa mecze, mimo że jest jednym z najbardziej intensywnie grających zawodników. - Pracuje bardzo ciężko - dodaje Milkon. - Biega dużo kilometrów w meczu, często na wysokich prędkościach.
Ostatnie podobieństwo między Tzolisa a Trossardem to ich temperament. Arteta kiedyś żartobliwie nazwał Trossarda "marudą" z powodu jego ciągłych uwag na treningach i w trakcie meczów. Tzolis również musi popracować nad stabilnością emocjonalną, co podkreśla jego były trener.
Arsenal liczy na to, że nowy nabytek szybko wpasuje się w zespół i pomoże drużynie w walce o najwyższe cele.
źrodło: skysports.com
21.08.2026, 21:22 0 komentarzy
22 godziny temu 21 komentarzy
22 godziny temu 9 komentarzy
16.08.2026, 10:44 1064 komentarzy
13.08.2026, 09:09 1200 komentarzy
08.08.2026, 21:24 20 komentarzy
08.08.2026, 17:22 2398 komentarzy
06.08.2026, 21:16 27 komentarzy
06.08.2026, 12:05 12 komentarzy
06.08.2026, 09:32 0 komentarzy
| Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
|---|
| Zawodnik | Bramki | Asysty |
|---|
-
Najgorszy Mistrz w historii?
- 21.05.2026 42 komentarzy
-
Zagadnienia Taktyczne #39: Skrzynka narzędziowa
- 16.10.2025 7 komentarzy
-
80 procent: Gdy statystyka przestaje być przypadkiem
- 29.09.2025 28 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #38: Porażka na Anfield
- 09.09.2025 9 komentarzy
-
Okiem kibica #2: Marzenie młodego chłopca
- 28.08.2025 7 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
Real Madryt nie chce już dłużej przeciągać negocjacji w sprawie nowego kontraktu Viníciusa.
Klub miał przekazać Brazylijczykowi, że albo akceptuje ostatnią propozycję, albo zostanie wystawiony na sprzedaż już tego lata.
[Marca]
@mistrzu973 napisał: "Passes
Havertz 932 (81%)
Gyo 319 (62%)
Dribbles
Havertz 35 (46%)
Gyo 37 (19%)
Albo podaj strone skąd masz te statystyki"
chatgpt.com
@vitold napisał: "Każdy sezon Havertza w Arsenalu"
Pierwsze z brzegu statystyki ze strony premier league
U Havertza wezme pod uwage sezon 23/24 bo wtedy zagrał dużo
Passes
Havertz 932 (81%)
Gyo 319 (62%)
Dribbles
Havertz 35 (46%)
Gyo 37 (19%)
Albo podaj strone skąd masz te statystyki
Understand that momentum is moving in Arsenal's favour regarding the future of Vinicius Junior.
After Real Madrid's latest and 'final' contract offer, the player will not rush into a decision, but sentiment is shifting.
Tom Canton
@mistrzu973 napisał: "Ale jaki okres ty porownujesz? Ostatni sezon, całosc w barwach Arsenalu czy w ogole w karierze?"
Każdy sezon Havertza w Arsenalu
Coraz więcej plotek że Vinicus zawija mandżur. Ciekawe gdzie pójdzie / tak , nie wierzę raczej że to będzie AFC/
@vitold napisał: "Nieudane podanie: gdy zagrana przez zawodnika piłka nie dociera do kolegi z drużyny i przejmują ją rywale.
Przegrany pojedynczy pojedynek (dribble/duel): gdy piłkarz próbuje minąć przeciwnika, ale zostaje zatrzymany i traci futbolówkę.
Strata pod presją (dispossessed): gdy zawodnik kontroluje piłkę, ale w wyniku odbioru lub czystego wślizgu przeciwnika traci nad nią panowanie.
Błędy regulaminowe: zagrania prowadzące do pozycji spalonej lub wypuszczenie piłki poza linię burtową/końcową boiska pod presją rywala
Takie straty popełnia Havertz i ma ich więcej od Gyokeresa. Możesz sobie wmawiać."
Ale jaki okres ty porownujesz? Ostatni sezon, całosc w barwach Arsenalu czy w ogole w karierze?
Rodríguez Sánchez z Mundo Deportivo:
-Pierwszym wyborem Deco jest Julián Álvarez, drugim wyborem nadal jest Julián Álvarez, ale trzecim wyborem...
-Powiem wam tylko jedno: zwracajcie uwagę – bardzo, ale to bardzo uważnie – na pewnego brazylijskiego piłkarza, który obecnie nie ma szans na grę. I zobaczcie, kto jest jego agentem.
@vitold napisał: "Takie straty popełnia Havertz i ma ich więcej od Gyokeresa. Możesz sobie wmawiać."
ilościowo Havertz może miec więcej, bo ma piłke 3x częściej (do Bestii koledzy rzadko podają bo ma konwersję przyjęcie/Strata na poziomie 56~%)
Ale ważny jest kontekst tych sytuacji, ty tego nie rozumiesz, masz bardzo wąskie spojrzenie na piłkę, nie rozumiesz czym jest statystyka, jedyne do czego jej używasz do do cherrypickowania jakichś statystyk w których bez kontekstu twój idol wygląda od kogoś lepiej.
@Olczyck napisał: "Karma odszedł od wisienek bo obiecywali mu góry a wisienki szybciej sa w topce niz nu"
No nie wiem był z NU w Lidze Mistrzów a także zdobył kurakao cup
@pablofan napisał: "Ciekawe co będzie z NU. Araby ewidetnie porzucili projekt, a Howe powiedział dość"
Karma odszedł od wisienek bo obiecywali mu góry a wisienki szybciej sa w topce niz nu
@Marzag napisał: "mozesz i 100x ale bez zrozumienia tak jak to robisz obecnie to nie ma to za bardzo sensu."
Nieudane podanie: gdy zagrana przez zawodnika piłka nie dociera do kolegi z drużyny i przejmują ją rywale.
Przegrany pojedynczy pojedynek (dribble/duel): gdy piłkarz próbuje minąć przeciwnika, ale zostaje zatrzymany i traci futbolówkę.
Strata pod presją (dispossessed): gdy zawodnik kontroluje piłkę, ale w wyniku odbioru lub czystego wślizgu przeciwnika traci nad nią panowanie.
Błędy regulaminowe: zagrania prowadzące do pozycji spalonej lub wypuszczenie piłki poza linię burtową/końcową boiska pod presją rywala
Takie straty popełnia Havertz i ma ich więcej od Gyokeresa. Możesz sobie wmawiać.
Vinicius nie zamierza obniżyć swoich żądań, a według hiszpańskich mediów Real Madryt nie podwyższy swojej oferty, a więc mamy do czynienia z impasem. Żądania Viniciusa dotyczą nie tylko wynagrodzenia, ale także kwestii praw do wizerunku. @fredcaldeira
@vitold napisał: "Ile razy Ci mam powtarzac ze Havertz tracił czesciej w kazdym sezonie w którym występował w Arsenalu?
Ale z tym faulem to sprytnie dopisane hehe"
mozesz i 100x ale bez zrozumienia tak jak to robisz obecnie to nie ma to za bardzo sensu.
Ciekawe co będzie z NU. Araby ewidetnie porzucili projekt, a Howe powiedział dość
@arsenallord napisał: "A ciekawi mnie jak wygląda ranking ulubionych piłkarzy Arsenalu.
U mnie chyba tak
Saka > Rice > Gabriel > Calafiori > White > Raya > Saliba > Dowman > Merino > MLS > Ode > Gyo > Mosquera > Havertz > Timber > Hincapie > Martinelli > Eze > Zubi > Kepa > Norgaard > Madueke"
Ulubieny był Trossard, a tak poza nim to Raya Rice Gabriel Saliba Saka i Merino, kilejnosc przypadkowa
@arsenallord: Rice Saliba Trossard ;)
@Damper: „ Ale przecież w końcówce sezonu to on na ławę został posadzony”
Ja myślę, że oni twierdząc, że z racji lepszej końcówki sezonu Gyok będzie miał lepszy przyszły sezon, to nie k występy chodzi :) a o to, że nie będzie nas męczył swoją grą. tak jak w końcówce sezonu, tak i w nowym posiedzi na ławce ;) bo w sumie faktycznie lepiej to wyglądało gdy tam siedział :]
ja najbardziej lubie Whitea
Moje ulubione mordeczki to losnuneros, garvorka od Derby Kairu i ten od swetra Evertonu a tak na serio to mega lubię MLS Sakę i Timbera
Niestety Havertz to taki zawodnik który się kręci między wódką a zakąską.
@arsenallord: Haha fakt, ale ciężko tych mordeczek nie lubić.
@determinat00r napisał: "U mnie top 3 ulubionych to Gabriel, Saka i Rice"
Widać spore rozbieżności między nami
@arsenallord: U mnie top 3 ulubionych to Gabriel, Saka i Rice
A ciekawi mnie jak wygląda ranking ulubionych piłkarzy Arsenalu.
U mnie chyba tak
Saka > Rice > Gabriel > Calafiori > White > Raya > Saliba > Dowman > Merino > MLS > Ode > Gyo > Mosquera > Havertz > Timber > Hincapie > Martinelli > Eze > Zubi > Kepa > Norgaard > Madueke
@Placio napisał: "Sesko przepadł w słabym United a Gyokeres wygral z nami mistrza będąc głównym napastnikiem. Proszę Cie, lubie czasami poczytać Twoje komentarze ale Twoja niechęć do Szweda jest po prostu żenująca. Ani Havertz ani Sesko to nie sa zawodnicy lepsi na daną chwile."
Przecież sam nam tego mistrzostwa nie wygrał. Przez 3/4 sezonu nie można było na gościa patrzeć, jak nie potrafi przyjąć piłki i odbijał się od obrońców.
@Placio napisał: "Havertz juz pokazał dwa razy z City co potrafi ;) napastnik "kompletny""
Ale zdajesz sobie sprawę, że Gyokeres zagrał przeciwko City 190 minut w tym sezonie i słucham co zrobił- jakaś akcja udana, chociaż jeden strzał? Ty do Havertza masz pretensje, że tylko jednego gola City strzelił (swoją drogą sezon wcześniej też im strzelił), a nie masz problemu, że Gyokeres przez te ponad dwa mecze z nimi nawet piłki nie powąchał.
@Marzag napisał: "3. jak latwo traci pilke pod niewielka presja przeciwnika ktorej sedzia nigdy nie zagwizda jako faul"
Ile razy Ci mam powtarzac ze Havertz tracił czesciej w kazdym sezonie w którym występował w Arsenalu?
Ale z tym faulem to sprytnie dopisane hehe
Arsenal remain confident they can ‘shock’ the market in signing Vinicius Junior & believe that a deal is possible in this window, sources have told ESPN. Arsenal, however, will wait for a signal to advance on talks with both the player & Real Madrid. [@ESPNBrasil]
agent Bruno G wrzucił na insta zdjęcie Viniego i Bruno razem :-)
https://www.youtube.com/watch?v=tsyzn3Thl84
wielki piłkarz, oby zdrowie mu dopisywało a zajdziemy znów daleko w tym sezonie
@arsenallord napisał: "Ciekawe czy jakby Gyo strzelił gola w ostatniej minucie dogrywki z PSG co zablokowano jego strzał na rzut rożny to by się cieszył."
Na pewno cieszyłby sie, ale potem wjechałby esej co Havertz zrobiłby lepiej mimo tego gola :D
@Placio napisał: "Niech odejmują, niech umniejszaja. Havertz juz pokazał dwa razy z City co potrafi ;) napastnik "kompletny""
A jeden i drugi udany w meczu ligowym z city na wyjezdzie, havertz marnował setki a gyo nawet chyba piłki nie dotknął. Z tym ze Havertz jednak bramke strzelił
@Marzag: @Marzag napisał: "a niby czemu, za bardzo mnie swoja miara mierzysz, ja kazdemu naszemu zawodnikowi zycze jak najlepiej"
Pewnie zyczysz, ale to nie zmienia, że piekło. ;pp
Niech odejmują, niech umniejszaja. Havertz juz pokazał dwa razy z City co potrafi ;) napastnik "kompletny"
@arsenallord napisał: "Ciekawe czy jakby Gyo strzelił gola w ostatniej minucie dogrywki z PSG co zablokowano jego strzał na rzut rożny to by się cieszył."
Myślę że by się cieszył, zrobiłby tę swoją cieszynke nawet.
@arsenallord napisał: "Końcówka sezonu to nie 4 mecze a mówię o okolicach marca. Jak grał to grał dobrze."
Ta zwłaszcza z Brighton albo west hamem, o meczu z city gdzie wszedł i chyba nawet piłki nie dotknął szkoda wspominać
@vitold napisał: "Ale Marzaga piekło jak widział Gyokeresa z pucharem za mistrzostwo xD"
Ciekawe czy jakby Gyo strzelił gola w ostatniej minucie dogrywki z PSG co zablokowano jego strzał na rzut rożny to by się cieszył.
@arsenallord napisał: "A patrząc na końcówkę sezonu Gyo i jak nauczył się Arsenalu i Premier League to czuję, że następny sezon będzie dużo lepszy."
Też tak myślę, bardzo mała szansa że Havertz znów się połamie na prawie cały sezon.
Gdyby 5 Gyokeresów kopało jedenastki w finale LM, to wracalibyśmy z pucharem do Londynu.
Że ktoś jeszcze odejmuje bramki z tak ważnego elementu, to już szczyt bezczelności. Naprawdę.
@vitold napisał: "Ale Marzaga piekło jak widział Gyokeresa z pucharem za mistrzostwo xD"
a niby czemu, za bardzo mnie swoja miara mierzysz, ja kazdemu naszemu zawodnikowi zycze jak najlepiej
Bardzo dobrze ze wygralismy lige i dzieki temu mogl zrobic filmik na sociale Arsenalu @arsenallord napisał: "No. Odejmnij lepszą nogą, dodaj pkt za gola słabszą."
nie musze, bez odejmowania goli z karnych i tak Sesko wypada lepiej
Ale Marzaga piekło jak widział Gyokeresa z pucharem za mistrzostwo xD
@Damper: Końcówka sezonu to nie 4 mecze a mówię o okolicach marca. Jak grał to grał dobrze.
@arsenallord napisał: "A patrząc na końcówkę sezonu Gyo i jak nauczył się Arsenalu i Premier League to czuję, że następny sezon będzie dużo lepszy."
Ale przecież w końcówce sezonu to on na ławę został posadzony.
@Marzag napisał: "a przy odjeciu goli z karnych
Sesko 25/26 w PL g/a co 136 minut
Gyokeres w PL g/a co 186 minut"
No. Odejmnij lepszą nogą, dodaj pkt za gola słabszą.
@arsenallord napisał: "To sobie przeczysz bo jesteś za Sesko."
Sesko 25/26 w PL g/a co 136 minut
Gyokeres w PL g/a co 149 minut
a przy odjeciu goli z karnych
Sesko 25/26 w PL g/a co 136 minut
Gyokeres w PL g/a co 186 minut
@Marzag napisał: "w sensie ze zeby nie strzelal ale jakby gdyby sie kiedys mu ta jedna szansa przydarzyla to zeby strzelal lepiej?"
??
@Marzag napisał: "No a ja jestem raczej team - strzela gorzej technicznie, ale strzela wiecej bramek"
To sobie przeczysz bo jesteś za Sesko.
@Barney: No racja. Bardzo przeciętny sezon mając jeszcze Bruno prime za sobą. Widać w nim potencjał, ale pisanie jaki to jest lepszy w każdym aspekcie gry od Gyo to jawny kolejny hejt na naszego zawodnika. Potrzebowaliśmy gotowego produktu i Gyo wyglądał na pewniejszego i potwierdził to w lidze. Nie powiem - liczyłem na więcej, ale z Sesko wątpię, że byłby tytuł. A patrząc na końcówkę sezonu Gyo i jak nauczył się Arsenalu i Premier League to czuję, że następny sezon będzie dużo lepszy.
Jeśli to prawda, to znacząca informacja od Samiego Mokbela z BBC Sport.
Zgodnie z doniesieniami:
Arsenal wierzy, że posiada możliwości finansowe, aby dopiąć transfer Viníciusa Júniora, mimo że prawdopodobnie wymagałoby to rekordowej dla brytyjskiej piłki kwoty odstępnego oraz jednej z największych pensji w historii angielskiego futbolu.
Wewnątrz klubu panuje przekonanie, że Brazylijczyk byłby otwarty na przejście do Arsenalu, jeśli jego sytuacja kontraktowa w Realu Madryt nie zostanie rozwiązana.
Nadal jednak istnieją poważne przeszkody:
Real Madryt kontynuuje rozmowy kontraktowe i wciąż chce zatrzymać Viníciusa.
Ewentualny transfer niemal na pewno wymagałby rekordowej kwoty odstępnego (potencjalnie znacznie przekraczającej 100 milionów funtów) oraz zarobków, które uczyniłyby go zdecydowanie najlepiej opłacanym piłkarzem Arsenalu.
Na tym etapie Arsenal wydaje się przygotowywać pod kątem finansowym i monitorować sytuację, zamiast prowadzić bezpośrednie negocjacje między klubami. To, czy transfer stanie się realny, w dużej mierze zależy od tego, jak w najbliższych tygodniach rozwiną się rozmowy kontraktowe Viníciusa z Realem Madryt.
Sądzę,że w końcówce jest błąd i bardziej kwestia dni ponieważ gdyby była tygodni RM nie zdążyłby go sprzedać.
Newcastle sources are denying there has been any agreement in principle today.
As reported yesterday, through intermediaries things are however understood to be progressing. £80m is sensed to be the magic number. Add-ons in the structure key.
@Placio napisał: "Ani Havertz ani Sesko to nie sa zawodnicy lepsi na daną chwile."
Arteta chyba twierdzi inaczej skoro w finale LM postawił na niemca