Cudowny comeback! Arsenal 2-2 Barcelona!

Cudowny comeback! Arsenal 2-2 Barcelona! 31.03.2010, 21:48, Szymon Ortyl 1463 komentarzy

Dzisiejsze spotkanie pomiędzy Arsenalem i Barceloną określane było mianem walki gigantów. Słowa te sprawdziły się, a sam mecz z pewnością dostarczył wielu niezapomnianych emocji kibicom obydwu drużyn.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku!

Już w 2. minucie bliski strzelenia bramki po rzucie rożnym był Busquets, jednak piłkę po jego strzale fenomenalnie odbił Manuel Almunia.

3 minuty później szansę na pokonanie Hiszpana miał Messi, jednak bramkarz Arsenalu po raz kolejny popisał się światowej klasy interwencją. Po kilku sekundach niepilnowany Ibrahimovic nie potrafił wykorzystać świetnego podania od Daniego Alvesa.

W 9. munucie po szybkiej kontrze, Zlata Ibrahimovic trafił piłką w boczną siatkę bramki Kanonierów. 4 minuty później po potężnym uderzeniu Messiego piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką bramki gospodarzy.

W 14. minucie w olbrzymim zamieszaniu w polu karnym Arsenalu świetnie odnaleźli się Ibrahimovic i Busquets, którzy oddali bardzo mocne strzały. Cóż z tego, skoro Manuel Almunia rozgrywa dzisiaj mecz życia i świetnie poradził sobie z wybiciem obydwu piłek.

W 20. minucie żółtą kartką za faul na Busquetsie ukarany został Arszawin. 2 minuty później piłka bo świetnym strzale Nasriego minimalnie minęła lewy słupek bramki Valdesa.

W 26. minucie kontuzjowanego Arszawina zastąpił na placu gry Emmanuel Eboue.

10 minut później Nicklas Bendter 2 razy z 5 metrów uderzał na bramkę Valdesa, jednak ten poradził sobie z uderzeniami Duńczyka. Kilka sekund później sędzia odgwizdał pozycję spaloną napastnika Arsenalu.

W 39. minucie żółtą kartką za niesportowe zachowanie ukarany został Song.

Minutę później kontuzji nabawił się William Gallas, którego zastąpił Denilson.

W 43. minucie żółtą kartkę za faul na Busquetsie obejrzał Fabregas co oznacza, że Hiszpan nie będzie mógł zagrać w meczu rewanżowym na Camp Nou

Do końca pierwszej połowy Kanonierzy kontrolowali grę.

Druga połowa zaczęła się fatalnie dla graczy Arsenalu. Już minute po przerwie Zlatan Ibrahimovic przelobował Manuela Almunię i umieścił piłkę w siatce.

W 53. minucie po dośrodkowaniu Clichy'ego, bliski zdobycia bramki był Bendter, jednak piłkę po jego strzale głową złapał Valdes.

5 minut później Barcelona prowadziła już 2-0. Z powodu błędnie założonej przez graczy Arsenalu pułapki ofsajdowej do piłki dopadł Ibrahimovic i umieścił ją w siatce Almuni.

W 69. minucie Theo Walcott wykorzystał swoją olbrzymią szybkość, wyprzedził Maxwella i umieścił piłkę w siatce bramki strzeżonej przez Valdesa.

W 71. minucie żółtą kartkę za faul na Fabregasie obejrzał Pique. 2 minuty później w ten sam sposób ukarany został Eboue za faul na Puyolu.

W 75 minucie Thierry Henry zastąpił na boisku Zlatana Ibrahimovica.

W 78. minucie żółtą kartką za faul na Keicie ukarany został Diaby

5 minut później sędzia podyktował rzut karny za faul Puyola na Fabregasie. Gracz Barcelony ukarany został czerwoną kartką, a Cesc zamienił rzut karny na bramkę. Niestety przy okazji tego uderzenia nabawił się kontuzji.

Do końca spotkania nie zdarzyło się nic godnego w wzmianki, poza heroiczną postawą Cesca Fabregasa, który mimo wielkiego bólu nie opuścił kolegów i pozostał na boisku.

Kanonierzy rozegrali dwie zupełnie inne połowy. W pierwszej całkowicie oddali inicjatywę Barcelonie, w drugiej, mimo iż stracili 2 bramki potrafili poderwać się do ataku. Stało się to głównie za sprawą zdobywcy pierwszej z bramek dla Arsenalu - Theo Walcotta. Świetny mecz rozegrali również Gael Clichy, Nicklas Bendter, Samir Nasri oraz Manuel Almunia.

Warto wspomnieć, że w rewanżowym meczu na Camp Nou na pewno nie zagrają: Cesc Fabregas, Carles Puyol i Gerard Pique, ze względu na wykluczenia za kartki.

BarcelonaLiga MistrzówManuel Almunia autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
Gunner_995 komentarzy: 655001.04.2010, 23:42

Arsen258--->Oj oby :) Już się nie mogę doczekać :)
A komentatorzy z Polsatu powiedzieli że Wenger chce go kupić za jakieś 9mln euro :D

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 801.04.2010, 23:42

Arsen258; - wydaje mi się,że znalazł by się w takiej sytuacji.A czemu> Chamakh gra na szpicy i jego opowiązkiem jest pilnowanie środkowego obrońcy i vice versa.Zabójczym atakiem Marokańczyka nie o dziwno nie tyle strzał głową który owszem ma dopracowany niemal do perfekcji,ale jak sie okazało to wyskok zza pleców obrońcy daje takie efekty podczas tego typu zagrań.Jego największym atutem jest wyskok do piłki ale wtedy,kiedy jest rozpędzony.Z chwilą gdy oddaje strzał " z miejsca" juz nie ma takiego efektu.Odpowiednio można to zobaczyć w meczu z Olympiacosem i wczoraj z Lyonem.Bramka strzelona jak był rozpędzony wyskakując zza pleców obrońcy i wczoraj praktycznie z miejsca.Bramki padły,ale ta pierwsza to był istny majstersztyk.

maciekbe komentarzy: 1245801.04.2010, 23:40

Mecz był genialny, po pierwszych 45 minutach chciałem, żeby było już po wszystkim, 0-0 i koniec. 15 minut później, po strzale walcotta chciałem, żeby mecz jeszcze potrwał...jestem przekonany, że gdyby Cesc nie doznał urazu i mecz potrwałby troszkę więcej mogłoby się skończyć 3-2

bartee84 komentarzy: 3901.04.2010, 23:36

Rewanz widze pozytywnie. Arsenal gorzej juz z Barca zagrac nie moze, a mimo to wynik byl remisowy. Chlopaki sie zahartowaly na rewanz i juz nie moga sie doczekac meczu na Camp Nou.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 101.04.2010, 23:34

jeszcze tam po itd. odrzuciłby ją*

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 101.04.2010, 23:33

Musi mieć rację, bądźmy obiektywni. Któż o zdrowych zmysłach mając propozycję od Arsenalu, możliwość gry w PremierLeague, ChampionsLeague itd.? Chyba tylko komentatorzy z Polsatu i N.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 701.04.2010, 23:30

Obyś miał rację.

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97901.04.2010, 23:29

Gunner_995 - no i będzie się prezentował. Poczekaj jeszcze 3 miesiące :P

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 101.04.2010, 23:29

no zgodzę się z wami zuczek i GunnersFan, myślałem, że bodajże Diaby będzie udeżał, a tu z nikąd wleciał Bendtner i pieprzną aż miło. To nawet nie była obrona Valdesa, po prostu w niego trafił, ale on nie mógł przymierzyć, wpadł na tą piłkę z takim impetem, że tu o precyzji nie było mowy, ONLY POWER.

Gunner_995 komentarzy: 655001.04.2010, 23:27

Arsen258--->Ja myślę że poradziłby sobie :) I super by się prezentował z Armatką na piersi :)

kubanczykpl komentarzy: 82601.04.2010, 23:27

Tylko szkoda że był na spalonym

zuczek1987 komentarzy: 640301.04.2010, 23:27

PS. jak będzie można ściągnąć D.Sillve tak do 25 mil to brać w ciemno

zuczek1987 komentarzy: 640301.04.2010, 23:25

bez przesady Bendtner bardzo ładnie złożył się do strzału i przede wszystkim odnalazł się tam gdzie miał być + siła strzału no bardzo mi się to podobało aż podskoczyłem wtedy jak dobrze pamiętam. Barcelonę uchroniła tylko fenomenalna obrona Valdesa a czy Chamakh by to strzelił? Nie wiadomo czy wogóle by doszedł do tej sytuacji bo trzeba przyznać Benia piłka szuka w polu karnym ale jakby miał ja na głowie tak jak Benio pewnie by trafił bo to obecnie nie boje się użyć tego słowa najlepiej grający głową piłkarz na świecie (chodzi mi tu też o sam wyskok do piłki który jest poprostu fantastyczny - obejrzyjcie sobie na youtubie to co on wyprawia jest poprostu niebywałe)

kubanczykpl komentarzy: 82601.04.2010, 23:25

carlosV bez kitu mam. Nadzieję że na sie uda ich ograć na CN a przynajmniej zremisować 3:3

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97901.04.2010, 23:22

GunnersFan9 - tylko pytanie, czy Chamakh potrafiłby się znaleźć w takiej sytuacji?

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 101.04.2010, 23:22

RahU--> po rewanżu, i Naszym awansie, to ta strona padnie, chociaż by była postawiona na niewiadomo jakim serwerze :D przecież każdy tu zalogowany kibic wpadnie w szał jak mniemam. I ja również :D

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 801.04.2010, 23:19

Odnośnie sytuacji Bendtnera gdzie zamiast posłać piłkę gdzieś w róg nastrzelił nią Valdesa przyznam,że to była instynktowna obrona Hiszpańskiego golkipera.Nasuwa się zarazem pytanie-jak w takiej sytuacji zachował by się Chamakh? Daję 99% że piłka zatrzepotała by w siatce.Jego statystki odnośnie bramki strzelone głową są fenomenalne.W 9-ciu spotkaniach aż 7 razy pokonywał bramkarzy rywali strzałem głową w samej lidze.Doliczyć do tego można mecz z Olympiacosem.Nie mam za złe Nicklasowi za ten strzał bo wykonał naprawdę dobą robotę w tym spotkaniu.

kibic_FCB komentarzy: 54401.04.2010, 23:16

Rahu- chyba że wszystkim sprzedasz trojana ze strony :))

kubanczykpl komentarzy: 82601.04.2010, 23:13

Dzięki bardzo

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214301.04.2010, 23:08

Arsenal23: Dzięki, w tym całym barcelonowym zamieszaniu nawet wyleciało z głowy uzupełnienie terminarza.

carlosV: Gorący temat jednym słowem. Stawiam, że podczas rewanżu będzie tych komentarzy łącznie więcej niż 3000.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 201.04.2010, 23:08

Dziekuję :D

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 101.04.2010, 23:00

RahU--> w ogóle łącznie pod wszystkimi newsami związanymi z potyczką FCB jest ok 3000 na oko :)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 201.04.2010, 22:58

Może tak ktoś dodał by Barcelone w ostanim meczu i ustawil logo wolves w nastepnym meczu ?

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 801.04.2010, 22:57

kubanczykpl; - wchodzisz w painta > obraz > rozciągnij/pochyl i zmniejszasz go do rozdzielczości 50/50.

Leito komentarzy: 11601.04.2010, 22:56

kubaczykpl > W paincie otwórz, potem w opcji "rozciągnij/pochyl" zmniejsz procentowo, i sprawdzaj co chwile ile w opcji "atrybuty" jest

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214301.04.2010, 22:55

kubanczykpl: google -> irfan view -> install -> kopiuj na zdjęciu, wklej w irfanie, ctrl+r (resize), 50x50, S (save). Prościej się nie da, chyba, że w google images ustawisz od razu rozmiar dla wyszukiwanych zdjęć 50x50.

sebo656: Tak jak powiedziałem, niestety nie mogę nic na ten temat więcej powiedzieć, ale Twoje rozwiązanie jest zbliżone do naszego.

PS. Właśnie pobiliście rekord komentarzy pod jednym newsem.

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97901.04.2010, 22:55

kubanczykpl - ściągnij sobie pogram GIMP. Tam w edycję obrazów i w skalowanie

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 101.04.2010, 22:55

Sebo--> ta, system z demotywatorów :D

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 101.04.2010, 22:54

Swoją drogą, te Fulham jest niesamowite w pucharach. Teraz tłuką Wolfsburg. No, w końcu z Londynu. Do czegoś to zobowiązuje :D

sebo656 komentarzy: 182501.04.2010, 22:53

Mnie akurat nie chcialooby sie pisac do adminów o komentarzach innych, ale widzialem takie cos jak punkty za komentarze. Głosujesz plus lub minus.
Po iluś minusach komentarz usuwa sie sam. Uzytkownicy sami mogli by usuwac natrętów. Da sie cos takiego zrobic;>? Tylko tez zostaje problem z zaufaniem, wkoncu na tej stronie przebywa mnostwo osob :D

kubanczykpl komentarzy: 82601.04.2010, 22:52

Mam pytanie nie związane z tematem możę mi ktoś pomuc? chciałbym wstawic sobie zdięcie ale musi być 50x50 i jak to zrobić ?

Leito komentarzy: 11601.04.2010, 22:49

A to spoko, dzięki za odpowiedź.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 101.04.2010, 22:49

olo_18--> a nie pozwolę :D nie no, oczywiście że pozwolę. Ha ha, brzmie jak jakiś administrator :D. Do rzeczy. Jak widzę, jest więcej minusów co do SB, ale i słusznie, wasze argumenty są jak najbardziej trafne, i już inaczej do tego pomysłu podchodzę. Natomiast w typera możnaby było się pobawić.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 801.04.2010, 22:48

carlosV;- tak wiem że ma swoje plusy;) Zobaczcie sobie na sbx na stronie Manchesteru City;)Odświeża sie co 3 czy 4 sekundy i za żadne skarby nie wrócisz do komentarza,żeby go przeczytać który dodał inny użytkownik.Poza tym znacznie zmaleje ilość dodawanych komentarzy do newsów.

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214301.04.2010, 22:48

Leito: Jest to pomysł jak najbardziej sensowny i najprawdopodobniej go wykorzystamy. Planujemy jednak również nieco inną opcję, gdzie użytkownicy sami będą mogli wpływać (bez ingerencji administratorów) na to, że komentarze tzw. nieodpowiednie, będą usuwane bądź ukrywane. Więcej niestety powiedzieć nie mogę.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 101.04.2010, 22:46

RahU--> no, w sumie to masz rację, zrobił by się chaos. A ten pomysł z ograniczeniem znaków do minimum 40 uważam za świetny. Bywają komentarze po jednym lub dwa wyrazy.

Leito komentarzy: 11601.04.2010, 22:45

RahU > Nie da się zrobić na tej stronce takie coś jak np funkcję "zgłoś komentarz do usunięcia" ? zawiadomienie dochodzi wtedy do któregoś z redaktorów. Jeśli jest obraźliwe komentarz się usuwa a osoba obrażająca BAN na miejscu jak przegiął za bardzo, w innym wypadku max 2 ostrzeżenia bo 5 to chyba za dużo. Rozumiem, że teraz trzeba czytać all komentarze żeby takie coś robić a z takową funkcją było by łatwiej. Zobacz przykładowo 1,2 podstronę tego artykułu kanonierzy.com/shownews_id-15795_Walcott-podziwia-gre-Barcelony.shtml

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 101.04.2010, 22:44

GunnersFan--> jak wszystko i SB ma swoje + i - ;)

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214301.04.2010, 22:44

carlosV: Shoutbox na stronie nie jest przewidziany, gdyż, po pierwsze, wyobraź sobie, że choć 10% z osób on-line zaczyna coś jednocześnie pisać, jesteś w stanie cokolwiek z tego przeczytać, albo nawiązać konwersację? Shoutbox będzie natomiast na forum, które będzie całkowicie zmodernizowane. Zakupimy skrypt Invision Power Board z licencją i spróbujemy połączyć konta na stronie z kontami na forum. Wtedy każdy, kto chce podyskutować szerzej niż w komentarzach, będzie wchodził na forum i robił to (bez dodatkowej rejestracji). Po drugie, to radykalne rozwiązanie, planujemy lepsze i mniej brutalne - np opcja "ukryj komentarze poniżej 40 znaków", która powodowałaby, że danemu użytkownikowi wyświetlałyby się jedynie komentarze najprawdopodobniej sensowne (no chyba, że ktoś napisze GOOOOL przez 39 "O").

Axxxe: Typer pojawi się wraz ze wszystkimi, nowymi udogodnieniami. Nie będzie to na pewno w tym sezonie. Tak jak wcześniej powiedziałem, nie jestem w stanie podać mniej czy bardziej dokładnego terminu - uwierz, irytuje mnie to sto razy bardziej niż Was.

Axxxe komentarzy: 5599 newsów: 11501.04.2010, 22:42

Skoro można zadać pytanie i nie zabrać zbyt wiele czasu, to chciałby zapytać, kiedy pojawi się typer?

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 801.04.2010, 22:42

RahU; - ooo to nie aż tak żle.Obawiałem się znacznie gorszego scenariusza:D

carlosV;-odnośnie sbx jestem na nie z prostej przyczyny.Każdy doda swoją opinię na temat czy też nie w sbx a komentarze do newsów pozostaną puste.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 101.04.2010, 22:38

RahU--> już wcześniej wspominałem o tym pod tym tematem, a mianowicie o ShoutBoxie. Ja doskonale rozumiem, że to nie jest nic łatwego do zrobienia, i nie na szybkiego, ale znacznie ułatwiło by to nam, zwykłym użytkownikom komunikacje między sobą, wymianę opinii na dany temat czy coś w tym rodzaju. Robienie tego przez komentarze troszeczkę męczy, niestety.

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214301.04.2010, 22:33

Obecnie nowa wersja jest ukończona w jakichś 80%. Codziennie ją oglądam, testuje nowe funkcje, znajduję błędy i nic nie mogę zrobić, programista działa jak działa, tak jak już wspomniałem, mogę tylko cierpliwie czekać, bo jesteśmy na poziomie zaawansowania, który wyklucza rozpoczęcie prac od nowa.

GunnersFan9: Dwa miesiące. Jeszcze niestety trzeba się przemęczyć, ale tak jak powiedziałem, więcej się na takie coś nie zgodzę.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 801.04.2010, 22:31

RahU;- tego się obawiałem.A na jak długo macie z nimi podpisaną tą umowę?

Filip151 komentarzy: 1885 newsów: 201.04.2010, 22:29

RahU----> ok, rozumiem.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 801.04.2010, 22:28

sebasz;-tutaj masz cały mecz do pobrania;)

mysoccerplace.net/forum/topics/arsenal-vs-barcelona-full

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214301.04.2010, 22:26

Filip151: Tak jak pisałem, to nie jest zależne ode mnie. Gdyby było, byłaby w listopadzie zeszłego roku. Gdybym również wiedział, kiedy to nastąpi, umieściłbym odpowiedni komunikat.

GunnersFan9: Przykro mi, ale mamy wiążącą umowę, sam żałuję, bo rzeczywiście reklama jest troszkę denerwująca, następnym razem nie będę zgadzał się na tak inwazyjne formy reklamy. Winić można jedynie speców od marketingu bah, którzy w ten sposób osiągają efekt odwrotny do zamierzonego - denerwują ludzi zamiast ich przyciągać.

Odpowiem na więcej nurtujących Was pytań :).

Gunner_995 komentarzy: 655001.04.2010, 22:21

GunnersFan9--->Dołączam się do ciebie :)

kubanczykpl komentarzy: 82601.04.2010, 22:21

GunnersFan bez kitu strasznie jest to denerwujące

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 801.04.2010, 22:18

RahU; - A moglibyście coś zrobić z tą reklamą "bet-at-home"? Wielu ludzi obstawia mecze i wiedzą gdzie i jak wejść.I uwierz meczące jest ciągłe wyłączanie tej reklamy dla osoby,która na bieżąco odwiedza tą stronkę i po każdym odświeżeniu owa reklama pojawia się na nowo.Nie można jej umieścić w widocznym miejscu tak aby nie przeszkadzała?