Ćwierćfinał Carabao Cup: Arsenal vs Manchester City

Ćwierćfinał Carabao Cup: Arsenal vs Manchester City 21.12.2020, 15:09, Patryk Bielski 1177 komentarzy

Mimo fatalnej postawy w lidze angielskiej Kanonierzy wciąż pozostają w wyścigu o Puchar Ligi Angielskiej. Już jutro w ćwierćfinale tych rozgrywek podopiecznych Mikela Artety czeka kolejny ważny sprawdzian, czyli starcie z wicemistrzem Anglii, Manchesterem City, na Emirates Stadium.

Ostatnie wyniki Arsenalu nie mogą napawać optymizmem żadnego kibica z czerwonej części północnego Londynu. Napisać, że Kanonierzy źle rozpoczęli sezon, to jakby nie napisać nic. 15 pozycja w lidze i 4 przegrane w ostatnich 5 spotkaniach mówią same za siebie. Po drugiej stronie barykady mamy Obywateli, którzy choć grają o niebo lepiej niż londyńczycy, również lekko rozczarowują swoich kibiców. Ekipa Pepa Guardioli z jednym zaległym meczem piastuje 7. lokatę w tabeli i traci do liderującego Liverpoolu już 8 oczek.

Do składu Kanonierów po jednym meczu zawieszenia wraca Gabriel Magalhaes. Mikel Arteta nie będzie mógł skorzystać z Granita Xhaki, który pauzuje ostatnie z trzech spotkań po obejrzeniu czerwonej kartki w pojedynku z Burnley. Wciąż swoją kontuzję leczą Thomas Partey, a także kapitan zespołu Pierre Emeric-Aubameyang. Mając na uwadze gorący świąteczny okres, w którym prócz środowego meczu z Obywatelami Arsenalowi już w sobotę przyjdzie się zmierzyć z Chelsea, można spodziewać się, że Mikel Arteta da szansę utalentowanej młodzieży. Kibice wręcz domagają się od Hiszpana częstszej gry Folarina Baloguna czy powracającego po kontuzji Gabriela Martinellego.

W zespole gości niepewni występów są Eric Garcia oraz Aymeric Laporte, którzy leczą drobne urazy. Wszyscy inni piłkarze najprawdopodobniej będą do dyspozycji Pepa Guardioli.

Ostatnie bezpośrednie pojedynki zdecydowanie przemawiają na korzyść gości. Pomijając półfinałowe zwycięstwo Arsenalu w Pucharze Anglii na Wembley, gdzie dwie bramki zdobył Aubameyang, Kanonierzy przegrali 8 z poprzednich 9 takich pojedynków. Londyńczycy stracili w tych meczach 21 bramek, a zdobyli zaledwie 2. Arteta z pewnością podejdzie do tego meczu ze wzmożoną ostrożnością i nie rzuci wszystkich sił drużyny do ofensywy - taka taktyka w starciu z Obywatelami mogłaby być opłakana w skutkach. Raczej należy spodziewać się cofnięcia do defensywy i szukania szans w kontratakach. Czy po ostatnich wynikach Arsenal stać na sprawienie niespodzianki w ćwierćfinale Carabao Cup? O tym przekonamy się już jutro około godziny 23.

Rozgrywki: Ćwierćfinał Carabao Cup
Miejsce: Anglia, Londyn, Emirates Stadium
Data: Wtorek, 22 grudnia 2020, 21:00 czasu polskiego
Sędzia: Stuart Attwell
Transmisja: Eleven Sports 1 (Pol)

Typ Kanonierzy.com: 1-1 - kurs 4.30 - obstaw teraz w STS!
Więcej typów bukmacherskich znajdziecie na Zagranie.com.

Carabao CupManchester CityZapowiedź autor: Patryk Bielski źrodło: Arsenal.com
illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 322.12.2020, 21:54

Przecież on ma nawet rozciętą skórę na nodze, nie wejdzie na druga połowę, a jak wejdzie to niech Arteta pakuje walizki z tymi jego kasztanami z ławki, pseudo experci od dronów i od fajnych słuchawek w uszach.

Teraz sobie pomyślcie co gra Martinelli za 40k tydzień vs wypalona gwiazda chelsea za 200k week.

Kuwa ja piedole.

varatas komentarzy: 256522.12.2020, 21:54

Gunner915 komentarzy: 281822.12.2020, 21:54

dokladnie dopiero Laca podbiegl po 5 minutach do Gabiego, chyba tylko dlatego ze ten dal mu asyste.. zapytac sie czy da mu jeszcze jedna czy ma kontuzje.... co za brak druzyny@!!!! won Arteta

kkam195 komentarzy: 138022.12.2020, 21:54

@Arsenal96l napisał: "No i ? Nic nie było .."
-1 bczq

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40022.12.2020, 21:54

Arteta bedzie skonczonym idiota jak pozwoli mu grac. Wiadomo ze Martinelli zrobi wszystko zeby grac, bo taki ma charakter i chce sie pokazac po przerwie. Ale nie mozna ryzykowac jego zdrowia.

Chociaz po tym co Arteta odwalil z Luizem to szybciej uwierze, ze go wypusci i mu skonczy kariere niz posadzi na lawce po przerwie

Dla mnie 1 połowa:
Martinelli 6,5, Laca 6,5, Ceballos 5,5, Runar 5, Niles 3,5, Willock 4, Mustafi 4, Cedric 4, Elneny 3,5, Kolasinac 5,5, Gabriel 5

mwk komentarzy: 96922.12.2020, 21:54

Podrzuci ktoś link do meczu?

Dominik11 komentarzy: 2016422.12.2020, 21:54

Co ten Stefopajac sobie myślał? A nasi też fajni stoją zamiast go rozszarpać.

Tam brakuje jaj , Jack W jak by był na boisku już by była szarpanina i by pokazał walkę o zespół i kolegów.

M4rcin komentarzy: 153322.12.2020, 21:53

I nie wazne ze pierwsza była piłka

mallen komentarzy: 2123922.12.2020, 21:53

Na 100% Islandczyk za takie coś by dostał czerwo.

Arsenal96l komentarzy: 501722.12.2020, 21:53

@mruw: xD ???

kkam195 komentarzy: 138022.12.2020, 21:53

@Dainc: tak, każdy bramkarz, by podjął ryzyko. A każdy normalny sędzia w tej sytuacji pokazałby czerwo... a co najważniejsze każdy dobry kolega z drużyny podbiegłby i zwyzywał tego bramkarza, ale nie, u nas nikt nie walczy, każdy patrzy na swoje dupsko...

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1022.12.2020, 21:53

@Freo98: ochraniacz zawinął się na łydkę, a jak mi się wydaje ochraniacz chroni piszczele

Gdyby to był zawodnik z pola to czerwona ale bramkarz to moze xD

Slaviola komentarzy: 1237722.12.2020, 21:53

Jedynym powodem by oglądać tych patałachów z baristą na czele to Nasza nadzieja, Nasz rodzynek, wspaniały Gabriel Martinelli!

TakKrzysiu komentarzy: 893622.12.2020, 21:53

@Jason13 napisał: "jak to jest możliwe że żaden dałn nie ruszył pomóc albo chociaż dowiedziec się co się stało KOLEDZE Z ZESPOŁU >?????>?> KIM MY JESTEŚMY.........................................................................................."
zespołem downa

mruw komentarzy: 413422.12.2020, 21:53

@Arsenal96l: xD sam sie puknij kryptoobywatelu

XandeR komentarzy: 967522.12.2020, 21:53

Bramkarz wybił piłkę i zostawił usztywniona nogę żeby sobie nie zrobić krzywdy, bo gdyby ja rozluźnił i zderzył się z Gabim to sam byłby w gipsie.

Jak ktoś chociaż w szkole parę razy kopnął piłkę to będzie wiedział jak to jest

bizooon komentarzy: 691122.12.2020, 21:52

@cvp: wiadomo ze dzban go wypusci bo patrzy na konkretny mecz a nie na wieksza perspektywe

Arsenal96l komentarzy: 501722.12.2020, 21:52

@mruw: Puknij się w głowę inaczej ty trafisz do kryminału .

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1022.12.2020, 21:52

Wiadomo, adrenalina i Martinelli mógł chcieć wrócić, ale w przerwie może się okazać, że obrzęk i dyskomfort jest taki, że odpuści.

Arsenal2004 komentarzy: 369122.12.2020, 21:52

Jak obrońca wejdzie z takim impetem to jest faul. Więc nie rozumiem zachowania sędziego który go nie odgwizdał.

Barney komentarzy: 2091022.12.2020, 21:52

Gabi nie dosyć ,że ma umiejętności to jeszcze gryzie trawe tak jak w zeszłym sezonie. Jak tu go nie kochać

TakKrzysiu komentarzy: 893622.12.2020, 21:52

Oby był zdrowy. Takie parcie i chęci do gry że Willian to przy nim totalna p

Koroniarz komentarzy: 1013922.12.2020, 21:52

Balogun i ESR od 46 minuty poproszę

mruw komentarzy: 413422.12.2020, 21:51

Bramkarz sankami wjechal, to bylo bardzo niebezpieczne wejscie. Minimum zolta kartka za to. W rozpedzonego zawodnika tak wjechac to krymianł jest. Mam nadzieje ze Gabiemu nic nie bedzie.

Arsenal96l komentarzy: 501722.12.2020, 21:51

@kkam195: No i ? Nic nie było ..

czwArtek komentarzy: 10222.12.2020, 21:51

Prawidłowy wślizg to jest po murawie, a tutaj typ wlatuje jak Bruce Lee...

Jason13 komentarzy: 322.12.2020, 21:51

enrique komentarzy: 1910222.12.2020, 21:51

Gdyby nie Martinelli uznałbym ten mecz za totalną kompromitację, a tak jest tylko źle.
Mustafi za to trzyma swój poziom.

bizooon komentarzy: 691122.12.2020, 21:51

Porownac Gabiego z Willockiem . BOW specjalnoe rzucil ta pilke bo Gabi za dobrze gral

Gunner915 komentarzy: 281822.12.2020, 21:51

zmieniac chlopaka w przerwie. Chuchac i dmuchac jedyny, ktory ma dynamike na boisku, reszta to cieple kluchy.

cvp komentarzy: 110522.12.2020, 21:51

Jak Arteta wypuści Martinellego na boisko po przerwie, to jest dla mnie skończony

mallen komentarzy: 2123922.12.2020, 21:51

Martinelli powinien zejść niestety.

Pixeleq1 komentarzy: 39922.12.2020, 21:51

Gdybyśmy byli MU to byłaby czerwona i sędzia jakoś karnego by tam zobaczył

Dainc komentarzy: 84722.12.2020, 21:51

@kkam195: Każdy bramkarz w tej sytuacji by się tak zachował, więc to byłby brak mózgu, a nie jaj.

Masakra, typ wpada na wślizgu z pełnym impetem nogi na wysokości kolana, ale spoko....trafił przecież w piłkę, tragicznie dziś sędzia. Sytuacja z Ceballosem jak go Fernandinho trafił to samo, Lacę gość z kolana ładuje w nerkę ale luz gramy dalej... Oczywiście żeby nie było nie przez sędziego gramy padakę ;)

Freo98 komentarzy: 639822.12.2020, 21:51

@mikowhy: jak on na wysokości stopy/kostki dostał chyba to gdzie tam ochraniacz

kkam195 komentarzy: 138022.12.2020, 21:51

@XandeR napisał: "Co do wejścia to czysto, pierwsza była piłka"
yyyyy gość robi wślizg, to bramkarz podejmuje ryzyko, uderza w kostkę martinelliego, aż mu ją wykrzywia, no kurr

D14 komentarzy: 436622.12.2020, 21:50

Martinelli to nasze jasne światełko w tym ciemnogrodzie.

Wisnia44 komentarzy: 75822.12.2020, 21:50

Oby nie ryzykowali zdrowia Gabiego. Są ważniejsze rozgrywki do tych.

RyChU84 komentarzy: 43922.12.2020, 21:50

Gabi na ławkę, póki jeszcze kontuzji nie złapał. Oszczędzać najlepszego gracza AFC

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 322.12.2020, 21:50

Powinien Gabi zejść i wziąć tego dzbana z bramki City do szatni .

Gunner72 komentarzy: 167822.12.2020, 21:50

@mikowhy napisał: "Gdyby był VAR, to to jest czerwo jak nic, zbyt agresywnie bramkarz City tu zaatakował."
Pickford lubi to

michalmsos komentarzy: 156522.12.2020, 21:50

@Simpllemann: dzieki.... ja nie ogarniam co on ustawia:)

Pixeleq1 komentarzy: 39922.12.2020, 21:50

I jak tu nie kochać Gabiego?

MartiniKS komentarzy: 45522.12.2020, 21:49

@cvp: Zaorać a lepiej zasypać ciebie pajacu. Zastanów się co piszesz amatorze. Gdyby zawodnik nie czuł się na siłach to by po prostu nie wystąpił więc wyjazd. Na szczęście wrócił na boisko uff

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1022.12.2020, 21:49

Ochraniacz ochronił go przed złamaniem. Gdyby był VAR, to to jest czerwo jak nic, zbyt agresywnie bramkarz City tu zaatakował.

enrique komentarzy: 1910222.12.2020, 21:49

@Spejsik: Bo my nie mamy zespołu tylko zbieraninę przypadkowych ludzi.

Freo98 komentarzy: 639822.12.2020, 21:49