Deja vu? Arsenal 3-1 Sunderland

Deja vu? Arsenal 3-1 Sunderland 09.01.2016, 17:05, Sebastian Czarnecki 2703 komentarzy

Arsenal wygrywający 3-1 z Sunderlandem po bramkach Campbella, Ramseya i Girouda? Gdzieś to już widzieliśmy. Dokładnie takim samym rezultatem i z tymi samymi strzelcami po londyńskiej stronie zakończyło się grudniowe spotkanie ligowe pomiędzy obiema ekipami, które również odbyło się na Emirates Stadium!

Tak czy siak, Kanonierzy - choć nie bez problemów - zapewnili sobie awans do 4. rundy Pucharu Anglii najmniejszym nakładem sił i mogą już skupić się wyłącznie na przygotowaniu do meczu z Liverpoolem.

Arsenal: Čech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Gibbs - Chambers (67. Arteta), Chamberlain - Campbell (81. Adelaide), Iwobi (66. Ramsey), Walcott - Giroud

Sunderland: Pickford - Yedlin, O'Shea (65. Jones), Coates, van Aanholt - Watmore, Cattermole (57. M'Vila), Toivonen, Lens - Fletcher (76. Mavrias), Graham

Po ogłoszeniu oficjalnych składów na ten mecz, wielu kibiców zastanawiało się, kto będzie pełnił jaką rolę na boisku. Wstępne ustawienie wskazywało na Campbella na prawej stronie, Walcotta na lewej, a także Iwobiego za plecami napastnika. Nigeryjczyk schodził jednak na lewą flankę, kiedy Theo dublował pozycję napastnika.

Na pierwszą groźną sytuację przyszło nam czekać do 9. minuty. Olivier Giroud podaniem z pierwszej piłki uruchomił Kierana Gibbsa w akcji sam na sam z bramkarzem, jednak Anglik trafił prosto w dobrze ustawionego Pickforda.

W 17. minucie defensywę Arsenalu dopadł przeraźliwy wirus niekompetencji i niesubordynacji. Niefortunne podanie Gibbsa do Koscielnego spowodowało, że Francuz się potknął, nie opanował piłki i oddał ją Lensowi, który oddał strzał i pokonał Petra Čecha. 1-0 dla Sunderlandu!

W 20. minucie fantastyczną akcją popisał się Alex Iwobi, który ograł dwóch zawodników, przedarł się w pole karne i oddał strzał, który w ostatniej chwili został zablokowany przez jednego z defensorów.

W 26. minucie Kanonierzy doprowadzają do wyrównania. Podanie Walcotta szczęśliwie trafiło pod nogi Joela Campbella, który z najbliższej odległości strzelił tuż przy słupku, nie dając Pickfordowi żadnych szans!

Trzy minuty później groźny strzał oddał Alex Chamberlain, ale zabrakło mu precyzji, by piłka znalazła drogę w kierunku światła bramki.

W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środkowej części spotkania. Kanonierzy starali się częściej utrzymywać przy piłce, ale nie byli w stanie przedostać się pod bramkę Pickforda i stworzyć zagrożenie. Z drugiej strony, poprawili grę w defensywie i sami starali się trzymać napastników Sunderlandu z dala od swojego pola karnego.

W końcówce pierwszej połowy londyńczycy nieco się uaktywnili, ale wciąż nie byli w stanie stworzyć sobie klarownej sytuacji, która pozwoliłaby im wyjść na prowadzenie.

Wynik nie uległ zmianie, obie drużyny zeszły na przerwę przy wyniku 1-1.

Druga połowa zaczęła się od mocnego ciosu ze strony Arsenalu. Bardzo aktywny był Joel Campbell, którego strzał po przerwie został zablokowany przez obrońcę, podobnie zresztą jak dobitka Theo Walcotta. Kanonierzy wywalczyli rzut rożny.

W 57. minucie bardzo dobrą akcją popisał się Chamberlain, który ładnie wymanewrował obrońcę i stworzył sobie miejsce do oddania strzału, po czym uderzył... w słupek. Z dobitką ruszył jeszcze Theo Walcott, ale posłał piłkę obok bramki.

Dwie minuty później podobna akcja miała miejsce po stronie Czarnych Kotów. Tym razem Steven Fletcher głową strzelił w poprzeczkę, z kolei dobitka Watmore'a nie znalazła drogi do bramki.

Na 25 minut przed końcem meczu obaj trenerzy ruszyli ze zmianami. Wenger desygnował do gry Artetę i Ramseya, którzy zmienili Chambersa i Iwobiego, z kolei Sam Allardyce zastąpił O'Shea'ę Billym Jonesem. Kilka minut wcześniej Yann M'Vila zmienił Lee Cattermole'a.

W 68. minucie londyńczycy przeprowadzili ładną akcję kombinacyjną, która zakończyła się podaniem na lewą stronę do Gibbsa i dośrodkowaniem po ziemi w pole karne. Olivier Giroud dopadł do piłki posłanej przez Anglika, ale dobrze ustawiony Pickford zdołał ją przechwycić.

Prawdziwy #Wengerball w wykonaniu Arsenalu! Świetna akcja kombinacyjna pomiędzy Campbellem, Bellerinem a Ramseyem zakończyła się podaniem prawego obrońcy do Walijczyka i świetnym wykończeniem po długim słupku. 2-1!

W 76. minucie było już 3-1! Kolejny raz prawym skrzydłem popędził Bellerin, który dobrze odczytał intencje obiegającego obrońców Girouda i podał prosto pod jego nogę. Francuz nie zwykł marnować takich sytuacji i podwyższył prowadzenie!

W 77. minucie za Fletchera wszedł Mavrias. Cztery minuty później miejsce Campbella zajął debiutujący Jeff Reine-Adelaide.

W 84. minucie Olivier Giroud oddał bardzo dobry strzał głową na bramkę Pickforda, ale młody Anglik popisał się niezłą interwencją i zatrzymał piłkę.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Kanonierzy wygrali 3-1 i zapewnili sobie awans do kolejnej rundy Pucharu Anglii.

FA CupRaport pomeczowySunderland autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
andrew1707 komentarzy: 207212.01.2016, 21:25

Andy Carroll znów kontuzjowany taki kolos a się sypie....

SWANSEA EYE YOUNG HITMAN

Lazio have received an offer of 10m euros from Swansea for Spanish striker Keita Balde, according to Italian broadcaster Mediaset Premium.

However, the Biancocelesti have reportedly rejected the offer for 20-year-old, and will ask the Swans for a more substantial fee.

ElSar komentarzy: 416812.01.2016, 20:47

ciekawe jak afobe zagra z whu :D

new_star komentarzy: 6851 newsów: 912.01.2016, 20:36

nowy news

maciekbe komentarzy: 1245812.01.2016, 20:33

w latach 90-tych strzelali się już w paintballa?

Kowal96 komentarzy: 1758912.01.2016, 20:32

Kysio

Niestety nie kojarzę, ale rzeczywiście, brzmi interesująco :D

kaziu874 komentarzy: 672912.01.2016, 20:32

wytlumaczy mi ktos gdzie jest Ozil?

Kysio2607 komentarzy: 1336012.01.2016, 20:27

Kowal, bardziej thriller, ale zarąbiście trzymający w napieciu :D strzelalbym, ze kino z lat 90tych, keidy go chyba na dwojce ogladalem ale to juz kawał czasu wstecz xd

Kowal96 komentarzy: 1758912.01.2016, 20:24

Kysio2607

Że co? :D To jakiś Horror?

andrew1707 komentarzy: 207212.01.2016, 20:23

17.50 GMT: According to Shields Gazette, Newcastle United are being linked with former Arsenal striker Nicklas Bendtner.

czyżby najlepszy napastnik świata lepszy od Messiego,Neymara,C.Ronaldo i Lewandowskiego wrócił do Angli?? O kim mowa oczywiście NAJLEPSZY PIŁKARZ ŚWIATA LORD BENDTNER!

Kysio2607 komentarzy: 1336012.01.2016, 20:21

Pany, szukam pewnego filmu, ladny czas temu go ogladalem i jakos ostatnio mi sie przypomniało, za duzo o nim nie pamietam, jedynie ze jakas grupka znajomych jechala gdzies w las, chyba na paintballa, a tam w lesie byla jakas sekta i oni zaczeli ich zabijac a kobiety werbować tam.. xd ktos cos? :D

maciekbe komentarzy: 1245812.01.2016, 20:20

@Kowal96 mój błąd, pisząc to myślałem o innym filmie (Wielkie Piękno)

No tak, Życie jest piękne to zdecydowanie film wojenny :) Do tego bardzo dobry, ja też śmiało bym go polecił

new_star komentarzy: 6851 newsów: 912.01.2016, 20:15

sebastix11
Raczej to nie to. Za stary to film, tak mi się wydaje.

sebastix11 komentarzy: 599212.01.2016, 20:14

new_star

z lasem kojarzy mi się jeden film ale oddzialu zadnego tam jako takiego nie było :P

a tak to kojarzy mi się to trochę z Tylko Dla Orłów

andrew1707 komentarzy: 207212.01.2016, 20:12

kaziu874

Kupisz pewnie w jakimś sklepie gdzie kosztuje z 50 tys euro jak ma Neymar. Bo co to jest.

lays komentarzy: 3987112.01.2016, 20:10

Dajcie spokoj z tym Afobe juz. Gdyby nie odszedl defeinitywnie od nas to by nie zaistniał. Udalo mu sie to idealnie i teraz gra w Premier League. Gdyby zostal u nas to bardzo mozliwe, ze by nie odpalil.

new_star komentarzy: 6851 newsów: 912.01.2016, 20:10

sebastix11
Nie orientuje się w zagranicznych aktorach

kaziu874 komentarzy: 672912.01.2016, 20:09

ilu nagle zwolennikow Afobe na stronie :D

a ja sie zapytam jeszcze raz, bo wczoraj chyba nikt nie odpowiedzial - wie ktos gdzie kupie taka bluze jak ma Neymar?

youtube.com/watch?v=ft25MjNx-wQ

sebastix11 komentarzy: 599212.01.2016, 20:08

new_star

ktoś znany tam gral ?

Kowal96 komentarzy: 1758912.01.2016, 20:08

maciekbe

No fakt, niby to jest komedia, ale jednak opowiada o Holokauście.

andrew1707 komentarzy: 207212.01.2016, 20:08

Jak patrzę na skład United porażka... wydane tyle mln a w obronie gra 2 pomocników Young i Blind tak wiem że mogą tam grać ale nie spisują się tam najlepiej.
Naprawdę skład przeciętny niż to co my mamy...

new_star komentarzy: 6851 newsów: 912.01.2016, 20:07