Deja vu? Arsenal 3-1 Sunderland

Deja vu? Arsenal 3-1 Sunderland 09.01.2016, 17:05, Sebastian Czarnecki 2703 komentarzy

Arsenal wygrywający 3-1 z Sunderlandem po bramkach Campbella, Ramseya i Girouda? Gdzieś to już widzieliśmy. Dokładnie takim samym rezultatem i z tymi samymi strzelcami po londyńskiej stronie zakończyło się grudniowe spotkanie ligowe pomiędzy obiema ekipami, które również odbyło się na Emirates Stadium!

Tak czy siak, Kanonierzy - choć nie bez problemów - zapewnili sobie awans do 4. rundy Pucharu Anglii najmniejszym nakładem sił i mogą już skupić się wyłącznie na przygotowaniu do meczu z Liverpoolem.

Arsenal: Čech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Gibbs - Chambers (67. Arteta), Chamberlain - Campbell (81. Adelaide), Iwobi (66. Ramsey), Walcott - Giroud

Sunderland: Pickford - Yedlin, O'Shea (65. Jones), Coates, van Aanholt - Watmore, Cattermole (57. M'Vila), Toivonen, Lens - Fletcher (76. Mavrias), Graham

Po ogłoszeniu oficjalnych składów na ten mecz, wielu kibiców zastanawiało się, kto będzie pełnił jaką rolę na boisku. Wstępne ustawienie wskazywało na Campbella na prawej stronie, Walcotta na lewej, a także Iwobiego za plecami napastnika. Nigeryjczyk schodził jednak na lewą flankę, kiedy Theo dublował pozycję napastnika.

Na pierwszą groźną sytuację przyszło nam czekać do 9. minuty. Olivier Giroud podaniem z pierwszej piłki uruchomił Kierana Gibbsa w akcji sam na sam z bramkarzem, jednak Anglik trafił prosto w dobrze ustawionego Pickforda.

W 17. minucie defensywę Arsenalu dopadł przeraźliwy wirus niekompetencji i niesubordynacji. Niefortunne podanie Gibbsa do Koscielnego spowodowało, że Francuz się potknął, nie opanował piłki i oddał ją Lensowi, który oddał strzał i pokonał Petra Čecha. 1-0 dla Sunderlandu!

W 20. minucie fantastyczną akcją popisał się Alex Iwobi, który ograł dwóch zawodników, przedarł się w pole karne i oddał strzał, który w ostatniej chwili został zablokowany przez jednego z defensorów.

W 26. minucie Kanonierzy doprowadzają do wyrównania. Podanie Walcotta szczęśliwie trafiło pod nogi Joela Campbella, który z najbliższej odległości strzelił tuż przy słupku, nie dając Pickfordowi żadnych szans!

Trzy minuty później groźny strzał oddał Alex Chamberlain, ale zabrakło mu precyzji, by piłka znalazła drogę w kierunku światła bramki.

W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środkowej części spotkania. Kanonierzy starali się częściej utrzymywać przy piłce, ale nie byli w stanie przedostać się pod bramkę Pickforda i stworzyć zagrożenie. Z drugiej strony, poprawili grę w defensywie i sami starali się trzymać napastników Sunderlandu z dala od swojego pola karnego.

W końcówce pierwszej połowy londyńczycy nieco się uaktywnili, ale wciąż nie byli w stanie stworzyć sobie klarownej sytuacji, która pozwoliłaby im wyjść na prowadzenie.

Wynik nie uległ zmianie, obie drużyny zeszły na przerwę przy wyniku 1-1.

Druga połowa zaczęła się od mocnego ciosu ze strony Arsenalu. Bardzo aktywny był Joel Campbell, którego strzał po przerwie został zablokowany przez obrońcę, podobnie zresztą jak dobitka Theo Walcotta. Kanonierzy wywalczyli rzut rożny.

W 57. minucie bardzo dobrą akcją popisał się Chamberlain, który ładnie wymanewrował obrońcę i stworzył sobie miejsce do oddania strzału, po czym uderzył... w słupek. Z dobitką ruszył jeszcze Theo Walcott, ale posłał piłkę obok bramki.

Dwie minuty później podobna akcja miała miejsce po stronie Czarnych Kotów. Tym razem Steven Fletcher głową strzelił w poprzeczkę, z kolei dobitka Watmore'a nie znalazła drogi do bramki.

Na 25 minut przed końcem meczu obaj trenerzy ruszyli ze zmianami. Wenger desygnował do gry Artetę i Ramseya, którzy zmienili Chambersa i Iwobiego, z kolei Sam Allardyce zastąpił O'Shea'ę Billym Jonesem. Kilka minut wcześniej Yann M'Vila zmienił Lee Cattermole'a.

W 68. minucie londyńczycy przeprowadzili ładną akcję kombinacyjną, która zakończyła się podaniem na lewą stronę do Gibbsa i dośrodkowaniem po ziemi w pole karne. Olivier Giroud dopadł do piłki posłanej przez Anglika, ale dobrze ustawiony Pickford zdołał ją przechwycić.

Prawdziwy #Wengerball w wykonaniu Arsenalu! Świetna akcja kombinacyjna pomiędzy Campbellem, Bellerinem a Ramseyem zakończyła się podaniem prawego obrońcy do Walijczyka i świetnym wykończeniem po długim słupku. 2-1!

W 76. minucie było już 3-1! Kolejny raz prawym skrzydłem popędził Bellerin, który dobrze odczytał intencje obiegającego obrońców Girouda i podał prosto pod jego nogę. Francuz nie zwykł marnować takich sytuacji i podwyższył prowadzenie!

W 77. minucie za Fletchera wszedł Mavrias. Cztery minuty później miejsce Campbella zajął debiutujący Jeff Reine-Adelaide.

W 84. minucie Olivier Giroud oddał bardzo dobry strzał głową na bramkę Pickforda, ale młody Anglik popisał się niezłą interwencją i zatrzymał piłkę.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Kanonierzy wygrali 3-1 i zapewnili sobie awans do kolejnej rundy Pucharu Anglii.

FA CupRaport pomeczowySunderland autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 312.01.2016, 02:09

Nie znałem takiego wariata jak Inaki Williams... A spoko jest. O_o

MarcinQT komentarzy: 260412.01.2016, 01:48

Nicklas Bendtner could seal a surprise transfer to Newcastle United in the coming days, according to reports.
The former Arsenal striker has been told he can leave Bundesliga club Wolfsburg after struggling to hold down a regular place in the team.
And amid doubts about his fitness, Bild reports that agents are working on getting the player a move, and Newcastle are a real option.
Bendtner could make a move in the coming days with Wolfsburg looking for a quick deal for the 27-year-old ace.
Newcastle have been short on goals this term and while Bendtner endured a sketchy spell in England, he does bring waves of experience.

michalm1 komentarzy: 702012.01.2016, 01:46

FabsFan

Wiem :)

afc4life komentarzy: 478312.01.2016, 01:35

No ten Inaki kozak. Moglibysmy sie na niego zaczaic.

09.04.2015; 21:39
"Inyaki Williams z Bilbao to niezły kocur. Za 2 lata będą się o niego biły kluby z topu."

W moje urodziny :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 112.01.2016, 01:22

FabsFAN, Orłowski się zna, ale tego że na Coutinho się nie poznał to mu nie zapomnę.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 312.01.2016, 01:20

pauleta19
Lechu Orłowski duzo o nim mowil podczas transmisji. Znam go dluzej.

michalm1 komentarzy: 702012.01.2016, 01:20

Mascherano jest na 14 pozycji a przed nim nie ma żadnego obrońcy, ale nie ma go w 11roku...

De Bruyne dopiero 18 miejsce :D

afc4life komentarzy: 478312.01.2016, 01:14

Jak dla mnie to on powinien grywac na srodku bo Joel jego prawa strone powinien przejac dozywotnio :P

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 112.01.2016, 01:14

FabsFAN; niezły. Odpaliłeś wczoraj scoutnation czy go wcześniej zauważyłeś?

MarcinQT komentarzy: 260412.01.2016, 01:14

Każdy wie, że jak wróci Cazorla lub Wilshere to naszym skrzydłowym będzie Ramsey ale tylko na papierze, bo to będzie taki fałszywy, a w rzeczywistości to dodatkowy pomocnik i dobrze bo wtedy gramy lepiej, dominujemy wtedy prawie każdy środek pola.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 312.01.2016, 01:13

Walcott to nie ma dryblingu i za grosz prowadzenai pilki. Reus super, Gryży też ( ale on raczej nierealny ). A Williamsa moze udaloby sie tanio wyciagnac a jest super :d

Ziebka komentarzy: 265912.01.2016, 01:12

fangol.pl/view/140084/11-fifa-oczekiwania

w sedno :)

afc4life komentarzy: 478312.01.2016, 01:12

Walcott i skrzydlo hmmm... jakis atut Walcotta oprocz szybkosci na skrzydle?

Fanatic

wszystko sie okaze jak Messi odejdzie z Barcy lub skonczy kariere, poki co robi im gre. Chociaz jak go nie bylo Neymar radzil sobie calkiem calkiem :)

FabsFAN

jak na skrzydlo to Griezmann Reus lub Walcott w formie :)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 312.01.2016, 01:01

Chcielibyscie jakis transfer na skrzydlo? Moj kandydat to Inaki Williams

afc4life komentarzy: 478312.01.2016, 00:56

Fanatic
De bruyne chyba najbardziej zasluzyl.

Fanatic komentarzy: 599112.01.2016, 00:52

Od lat o złotą piłkę rywalizuja CR i Messi i zasłużenie bo do ich poziomu nikt sie przez ten okres nie zbliżył, lecz jakby teraz CR traci już na formie i Neymar się ostro do CR dobiera, ciekawe czy Neymar osiągnie kosmiczne liczby tak jak CR czy Messi to robili na przestrzeni poprzednich lat.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29712.01.2016, 00:50

Super, że Lewy czwarte miejsce, wysoka lokata Polaka, co bardzo mnie cieszy :) Dziękuję za info panowie.

Fanatic komentarzy: 599112.01.2016, 00:49

Iniesta nie musi się zbytnio starać, aby być w tej XI Fifa, oczywiście jest to bardzo dobry grajek ale w lini pomocy w roku 2015 byli od niego gracze lepsi Jak Ozil, De Bruyne a nawet taki Payet. Cazorla nie był gorszy od Iniesty(a moim zdaniem lepszy) ale Santi to już nie ma w przodzie MSN, bo by pokazał plecy inieście jeżeli chodzi o statystyki.

gothegunners1886 komentarzy: 309812.01.2016, 00:49

Nie mogę się pogodzić ze śmiercią Bowiego..

ronix11 komentarzy: 73012.01.2016, 00:48

mi się wydaje ze powinno być. Tchetcherecze drugie Leo a trzecie Ronaldo. i w pierwszej 15sce powinno się znalesc miejsce dla naszego mesuta :)

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29712.01.2016, 00:46

ronix

Dzięki :D Czyli nic nadzwyczajnego :D

DontCry komentarzy: 760812.01.2016, 00:45

arsenal159

Drugi Ronaldo, trzeci Neymar, czwarty Lewy.

ronix11 komentarzy: 73012.01.2016, 00:45

@arsenal159

pierwsze Messi
drugie Ronaldo
trzecie Tchetcherecze

Fanatic komentarzy: 599112.01.2016, 00:41

Ale za to jakie piekne miejsce w Lidze chelsea zajeła w 2012 roku oraz Repka Hiszpani wygrała Euro 2012.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 112.01.2016, 00:37

Sakho, Toure & Henderson all set to play against Arsenal, @guardian_sport reporting. #afc #lfc

kaziu874 komentarzy: 673212.01.2016, 00:30

siema panowie, kontynuowac tematu wyboru zwyciezcy zlotej pilki jak i calej gali nie mam zamiaru, bo to temat morze, ale jedno szybkie pytanie bym chcial zadac --> wie ktos gdzie bym mogl kupic taka bluze co ma Neymar?

youtube.com/watch?v=ft25MjNx-wQ

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29712.01.2016, 00:26

Tak w ogóle, to kto zajął drugie miejsce? Ronaldo czy Neymar? :D Bo oglądałem i zasnąłem :P

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 812.01.2016, 00:18

“I’m a big enemy of the Ballon d’Or,” said Wenger.

“It is certainly Messi who will win it, although I’m not a big fan of it.

“It has to be a Barcelona player, when you pick a Barcelona player, it is certainly Messi.”

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 812.01.2016, 00:15

FabsFAN,
w Newcastle każdy może stracić punkty. My wygraliśmy po samobóju.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 312.01.2016, 00:14

pacholettti
I gdzie Allegri, ktory otarl sie o tryplet!

pacholettti komentarzy: 9412.01.2016, 00:14

a jak za Ligę Mistrzów dają nominacje, to dlaczego tylko Pogba z Juve? W dodatku zdobyli Mistrza Włoch, Puchar i chyba superpuchar Włoch

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 812.01.2016, 00:13

pauleta19,
a zgarnął ten, co nie wyszedł z grupy.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 312.01.2016, 00:10

A z tego co pamietam, gdy Chelsea wygralo LM, nie bylo ani 1 ich pilkarza w XI , a mogl spokojnie znalezc sie tam cashley.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 112.01.2016, 00:10

WilSHARE, Messi w pojedynkę doprowadził Argentynę do finału...

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 512.01.2016, 00:09

W 2012 roku Hiszpania wygrała Mistrzostwa Europy stąd wysokie miejsca Iniesty, Xaviego, czy Casillasa. Raczej zasłużone.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 112.01.2016, 00:08

Doktor, ja nie daję za kryterium wygrania LM chyba, że zespół by bez tego zawodnika Ligi Mistrzów nie wygrał.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 812.01.2016, 00:07

Rok temu też któremuś z Niemców się należała (Neuer, może Mertesacker), ale jakie to ma znaczenie.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 312.01.2016, 00:07