Deja vu? Arsenal 3-1 Sunderland

Deja vu? Arsenal 3-1 Sunderland 09.01.2016, 17:05, Sebastian Czarnecki 2703 komentarzy

Arsenal wygrywający 3-1 z Sunderlandem po bramkach Campbella, Ramseya i Girouda? Gdzieś to już widzieliśmy. Dokładnie takim samym rezultatem i z tymi samymi strzelcami po londyńskiej stronie zakończyło się grudniowe spotkanie ligowe pomiędzy obiema ekipami, które również odbyło się na Emirates Stadium!

Tak czy siak, Kanonierzy - choć nie bez problemów - zapewnili sobie awans do 4. rundy Pucharu Anglii najmniejszym nakładem sił i mogą już skupić się wyłącznie na przygotowaniu do meczu z Liverpoolem.

Arsenal: Čech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Gibbs - Chambers (67. Arteta), Chamberlain - Campbell (81. Adelaide), Iwobi (66. Ramsey), Walcott - Giroud

Sunderland: Pickford - Yedlin, O'Shea (65. Jones), Coates, van Aanholt - Watmore, Cattermole (57. M'Vila), Toivonen, Lens - Fletcher (76. Mavrias), Graham

Po ogłoszeniu oficjalnych składów na ten mecz, wielu kibiców zastanawiało się, kto będzie pełnił jaką rolę na boisku. Wstępne ustawienie wskazywało na Campbella na prawej stronie, Walcotta na lewej, a także Iwobiego za plecami napastnika. Nigeryjczyk schodził jednak na lewą flankę, kiedy Theo dublował pozycję napastnika.

Na pierwszą groźną sytuację przyszło nam czekać do 9. minuty. Olivier Giroud podaniem z pierwszej piłki uruchomił Kierana Gibbsa w akcji sam na sam z bramkarzem, jednak Anglik trafił prosto w dobrze ustawionego Pickforda.

W 17. minucie defensywę Arsenalu dopadł przeraźliwy wirus niekompetencji i niesubordynacji. Niefortunne podanie Gibbsa do Koscielnego spowodowało, że Francuz się potknął, nie opanował piłki i oddał ją Lensowi, który oddał strzał i pokonał Petra Čecha. 1-0 dla Sunderlandu!

W 20. minucie fantastyczną akcją popisał się Alex Iwobi, który ograł dwóch zawodników, przedarł się w pole karne i oddał strzał, który w ostatniej chwili został zablokowany przez jednego z defensorów.

W 26. minucie Kanonierzy doprowadzają do wyrównania. Podanie Walcotta szczęśliwie trafiło pod nogi Joela Campbella, który z najbliższej odległości strzelił tuż przy słupku, nie dając Pickfordowi żadnych szans!

Trzy minuty później groźny strzał oddał Alex Chamberlain, ale zabrakło mu precyzji, by piłka znalazła drogę w kierunku światła bramki.

W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środkowej części spotkania. Kanonierzy starali się częściej utrzymywać przy piłce, ale nie byli w stanie przedostać się pod bramkę Pickforda i stworzyć zagrożenie. Z drugiej strony, poprawili grę w defensywie i sami starali się trzymać napastników Sunderlandu z dala od swojego pola karnego.

W końcówce pierwszej połowy londyńczycy nieco się uaktywnili, ale wciąż nie byli w stanie stworzyć sobie klarownej sytuacji, która pozwoliłaby im wyjść na prowadzenie.

Wynik nie uległ zmianie, obie drużyny zeszły na przerwę przy wyniku 1-1.

Druga połowa zaczęła się od mocnego ciosu ze strony Arsenalu. Bardzo aktywny był Joel Campbell, którego strzał po przerwie został zablokowany przez obrońcę, podobnie zresztą jak dobitka Theo Walcotta. Kanonierzy wywalczyli rzut rożny.

W 57. minucie bardzo dobrą akcją popisał się Chamberlain, który ładnie wymanewrował obrońcę i stworzył sobie miejsce do oddania strzału, po czym uderzył... w słupek. Z dobitką ruszył jeszcze Theo Walcott, ale posłał piłkę obok bramki.

Dwie minuty później podobna akcja miała miejsce po stronie Czarnych Kotów. Tym razem Steven Fletcher głową strzelił w poprzeczkę, z kolei dobitka Watmore'a nie znalazła drogi do bramki.

Na 25 minut przed końcem meczu obaj trenerzy ruszyli ze zmianami. Wenger desygnował do gry Artetę i Ramseya, którzy zmienili Chambersa i Iwobiego, z kolei Sam Allardyce zastąpił O'Shea'ę Billym Jonesem. Kilka minut wcześniej Yann M'Vila zmienił Lee Cattermole'a.

W 68. minucie londyńczycy przeprowadzili ładną akcję kombinacyjną, która zakończyła się podaniem na lewą stronę do Gibbsa i dośrodkowaniem po ziemi w pole karne. Olivier Giroud dopadł do piłki posłanej przez Anglika, ale dobrze ustawiony Pickford zdołał ją przechwycić.

Prawdziwy #Wengerball w wykonaniu Arsenalu! Świetna akcja kombinacyjna pomiędzy Campbellem, Bellerinem a Ramseyem zakończyła się podaniem prawego obrońcy do Walijczyka i świetnym wykończeniem po długim słupku. 2-1!

W 76. minucie było już 3-1! Kolejny raz prawym skrzydłem popędził Bellerin, który dobrze odczytał intencje obiegającego obrońców Girouda i podał prosto pod jego nogę. Francuz nie zwykł marnować takich sytuacji i podwyższył prowadzenie!

W 77. minucie za Fletchera wszedł Mavrias. Cztery minuty później miejsce Campbella zajął debiutujący Jeff Reine-Adelaide.

W 84. minucie Olivier Giroud oddał bardzo dobry strzał głową na bramkę Pickforda, ale młody Anglik popisał się niezłą interwencją i zatrzymał piłkę.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Kanonierzy wygrali 3-1 i zapewnili sobie awans do kolejnej rundy Pucharu Anglii.

shark31

heheh Spokojnie Bacca jest na celowniku Chelsea więc też przeczytasz CFC niedługo ale za 30 mln funtów.

Mihex komentarzy: 2360412.01.2016, 19:04

AFC Bournemouth @afcbournemouth 4 min.4 minuty temu Zobacz tłumaczenie
BREAKING: #afcb can confirm @Juan_iturbe93, @Afobe_
& @grabbs22 all received clearance and can play in #BOUWHU.

Jakby zadebiutowali to mecz zrobiłby się ciekawszy :V

majkel_majkel komentarzy: 1342 newsów: 4212.01.2016, 18:59

Panowie, aparat nówka na sprzedaż, kto chętny - priv.

canon.pl/for_home/product_finder/cameras/digital_camera/powershot/powershot_sx400_is/

shark31 komentarzy: 601312.01.2016, 18:58

Lol przeczytalem Chelsea... a tam Chinese.

shark31 komentarzy: 601312.01.2016, 18:56

Nadchodzi transfer niespodzianka?gianlucadimarzio.com/en/eng/ac-milan-to-sell-luiz-adriano-to-chinese-club/

Luiz Adriano negocjuje z CFC.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 812.01.2016, 18:53

Po przecenie za 2 dyszki nabyłem bilety na Stelmet-Venezia.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 312.01.2016, 18:40

12.01.2006

Nadszedl czas KONTUZJI.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40012.01.2016, 18:37

Ja umiem po hiszpansku sie przywitać, spytać o samopoczucie i zamówić piwo.

Jakby nie patrzec - najprzydatniejsze rzeczy. Moze kiedys uda mi się nauczyć więcej :)

Kowal96 komentarzy: 1758912.01.2016, 18:33

K204

Dobre, nie widziałem tego :D

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 412.01.2016, 18:33

Zapraszam do obserwowania

twitter.com/afcpoland

Staram na bieżąco wrzucać wszystkie nowinki, statystyki, ciekawostki, itd. o Arsenalu.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 312.01.2016, 18:31

Kowal
Skad ja to znam :D

andrew1707 komentarzy: 207212.01.2016, 18:30

Witowo95

Nie wiem ogólnie na ile wiarygodny jest Don Balon, a The Express to pewnie coś z tych Daily więc kicz no ale było to wysłałem.
jak Don Balon wiarygodny to opcja Martineza dziwna.... trochę dla nas i w wieku Girouda. Ale pewnie zwykły wymysł.

Kowal96 komentarzy: 1758912.01.2016, 18:30

Witowo

A moja: bueons dias i por favor :D

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 112.01.2016, 18:27

@andrew1707: Niestety moja znajomość hiszpańskiego to: tortilla, enchilada i puta barca.

andrew1707 komentarzy: 207212.01.2016, 18:26

Kolejna plotka o Arsenalu.

15.50 GMT: Atletico Madrid boss Diego Simeone is looking to sell Jackson Martinez to Arsenal, according to reports in Spain, notably from Don Balon.
A piszą o tym tutaj donbalon.com/noticia/detalle/20918/el-plan-del-atletico-para-mandar-a-jackson-al-arsenal-y-fichar-un-sustituto

jak ktoś zna Hiszpański

andrew1707 komentarzy: 207212.01.2016, 18:21

Oczywiście źródło kijowe ale pocieszmy się tym co nie nastąpi heheh

16.19 GMT: Arsenal are set to make a £12m bid for Dinamo Zagreb midfielder Marcelo Brozovic, according to The Express.

Singularis komentarzy: 42612.01.2016, 18:13

Słynne ostatnie minuty Jonjo w Swansea pewnie każdy widział, ale Łysego z browarem Wam wrzucę ^^

andrew1707 komentarzy: 207212.01.2016, 18:10