Derby Londynu na Stamford: Chelsea vs Arsenal

Derby Londynu na Stamford: Chelsea vs Arsenal 19.04.2022, 17:40, Patryk Bielski 853 komentarzy

Z pewnością nie tak kibice Arsenalu wyobrażali sobie końcówkę tego sezonu. Trzy ligowe porażki z rzędu z niżej notowanymi rywalami, a w dodatku kontuzje ważnych ogniw zespołu nie pozwalają fanom na nowo rozpalić nadziei na grę w Lidze Mistrzów. Jeśli dodamy do tego najbliższy terminarz Kanonierów, to bardzo ciężko jest myśleć pozytywnie. Już jutro podopieczni Mikela Artety pojadą bowiem na Stamford Bridge, gdzie zmierzą się z Chelsea.

Ekipa Thomasa Tuchela w obecnym sezonie pewnie kroczy po trzeci stopień podium Premier League i choć miewa swoje wzloty i upadki, to potrafi zagrać rewelacyjne spotkanie, jak choćby te z 9 kwietnia, gdy na wyjeździe The Blues rozgromili Southampton 6-0. Ten sam Southampton, który zaledwie tydzień później zdołał ograć u siebie Arsenal 1-0. W ostatnich pięciu meczach Kanonierzy wygrali zaledwie raz, a miało to miejsce w marcu, gdy gorsza okazała się Aston Villa. W przeciwieństwie do swoich rywali, Chelsea tylko raz zaliczyła wpadkę, gdy u siebie przegrała z Brentford 1-4. Mimo odpadnięcia z rozgrywek Champions League z Realem Madryt, Chelsea może pochwalić się świeżo przypieczętowanym awansem do finału Pucharu Anglii, gdzie czeka na nich Liverpool.

W meczu na Stamford Bridge na pewno nie zobaczymy leczących długoterminowe urazy Thomasa Parteya i Kierana Tierneya. Wątpliwe są też występy Takehiro Tomiyasu i Alexandre'a Lacazette'a. Swoje problemy ma również Chelsea. Z powodu urazów nie zagrają Chilwell, Hudson-Odoi oraz Kovacic.

Jak Kanonierzy radzili sobie w ostatnich meczach z Chelsea? Bilans nie wygląda tak źle. W oficjalnych meczach Arsenal na pięć takich pojedynków zwyciężał trzykrotnie i zanotował remis oraz porażkę. W poprzednim meczu na Emirates Stadium górą okazali się zawodnicy Tuchela, którzy dzięki bramkom Lukaku i Jamesa zwyciężyli 2-0. Czy będących w fatalnej formie Kanonierów stać jutro na sprawienie niespodzianki i urwanie punktów swojemu rywalowi zza miedzy? O tym przekonamy się już po godzinie 20:45.

Gunner18AFC komentarzy: 3434 newsów: 320.04.2022, 20:30

W czasie meczu pogram w FM'a. Mam tam 2071 rok, Arsenal 27 raz z rzędu został mistrzem Anglii, łącznie 57 zwycięstw. Tego nam życzę.

Chlopek komentarzy: 3587 newsów: 120.04.2022, 20:29

Taktyka jest taka
343 i bronimy się! Saka i Tavares wahadła. Jak Chelsea się zmęczy to wejdzie Laca albo Pepe i Martinelli i będzie laga do przodu na dobieg, bo w składzie będzie 5 graczy co umieją takie podanie posłać.

markiz0 komentarzy: 74020.04.2022, 20:28

@Pitu88: This is Mikel and he is responsible for ...something. Mikel: That is correct.

Pitu88 komentarzy: 216620.04.2022, 20:27

Nie nastawiam się na nic wielkiego w tym meczu. Raczej porazka. Puszczę sobie The Office i niech meczyk leci w tle

markiz0 komentarzy: 74020.04.2022, 20:23

@Ziebka: Oni maja w skladzie 11 pilkarzy, a u nas miks pilkarzy i parodystow.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 820.04.2022, 20:19

Saar i Christensen w obronie Chelsea szału nie robią. Zagęścili środek pola, bo wiedzą, że tam mamy największy problem. Będą chcieli trzymać nas z dala od własnej bramki.

Dziadyga komentarzy: 826820.04.2022, 20:18

@enrique napisał: "Kurde o której ten mecz się zaczyna bo wszędzie pisze 20:45 a transmisja na C+ Sport 2 zaczyna się o 20:55 ???"

Kolego szanowny,na c+ jest napis,że od 20:35 będą.Wiec źle przeczytałeś,a więc 20:45 będzie mecz.

Ziebka komentarzy: 265920.04.2022, 20:18

@markiz0:

A widziałeś skład Chelsea?? Tez bez szalu

maci3j komentarzy: 44920.04.2022, 20:18

@Dziadyga: Że niby to dwie jedyne opcje? Martinelli na szpicy tez może zagrać i jest o wiele groźniejszy

SZYMON_TYROL komentarzy: 91820.04.2022, 20:17

@Lamoreaux: Puchar Anglii, zwycięstwo z City

enrique komentarzy: 1910220.04.2022, 20:17

@Ziebka: Trener Chelsea uważa że zmiennicy mu spokojnie wystarczą na Arsenal.

markiz0 komentarzy: 74020.04.2022, 20:16

Przeczytałem składy i postawiłem na Chelsea. Ucieszę się jeśli zgarniemy punkty, ale logika podpowiada, że tutaj na 90% wygra Chelsea i kurs podchodzący pod 2 to duża okazja. W razie porażki zostanę chociaż z kasą i będę się mniej smucił.

Koroniarz komentarzy: 1013920.04.2022, 20:15

O ile się zakładamy, ze Lukaku dzisiaj nam wpakuje ?

enrique komentarzy: 1910220.04.2022, 20:15

Dziadyga komentarzy: 826820.04.2022, 20:12

@maci3j napisał: "Nketiah,"
A z lakazetem to w ilu byśmy grali?!

Ziebka komentarzy: 265920.04.2022, 20:12

Widzieliście skład Chelsea??? To nie beczeć, bo tez szału nie ma…. Pierw niech zagrają później oceniajcie wybory, ale chyba poprostu nie było z czego wybierać

Ech0z komentarzy: 1040820.04.2022, 20:09

@Lamoreaux napisał: "Panowie tak myślę sobie negatywnie, że dzisiaj w pałę i koniec czegokolwiek i naszła mnie pewna refleksja.

Takie słabsze kluby w różnych ligach, jak Cadiz, Spezia, czy nawet te średnie jak Udinese, Gladbach, Brightony regularnie zaskakują swoich kibiców i pokonują silniejszych rywali.

Ja nie pamiętam albo mam sklerozę kiedy Arsenal ostatnio pokonał silniejszego rywala czyli sprawił jakąś pozytywną niespodziankę?
Może mi ktoś przypomnieć jakies takie zaskoczenie z ostatnich 5/6 lat?"

Arsenal jest w wielkim kłopocie poniewaz na takie Burnley silny klub nie nastawi się tak jak na Arsenal. Arsenal jest jeszcze przez niektórych uważany za duży klub i na nich się koncentrujesz a takie małe kluby motywują się na nas jakbyśmy byli potęga a tak naprawdę mentalnie jesteśmy na poziomie Southampton

maci3j komentarzy: 44920.04.2022, 20:09

Nketiah, Tavares i Holding… w 8 na 11, niestety

Dzulian komentarzy: 255520.04.2022, 20:07

Gładkie 2-0 dla Smerfów przy naszych naszym 1 celnym strzale przez 90 minut i 28% posiadania.

Dziadyga komentarzy: 826820.04.2022, 20:06

Steve Rowley widzę,że umarł..legenda klubowa na pewno,trochę grajków sprowadził.

Cartman_KG komentarzy: 363320.04.2022, 20:06

@silvano95: kakaowe slipy

silvano95 komentarzy: 980520.04.2022, 20:05

@Rynkos7 napisał: "Kluczowe pierwsze minuty albo pierwsza połowa, jak się nie zesrają w gacie i nie stracą bramki w pierwszych minutach to może nie będzie tragedii."

Arsenal na wyjeździe to więcej niż pewne , że będą obsrane gacie.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52420.04.2022, 20:05

@arsenallord
Ciężko - jeszcze - nazywać Tomiyasu niewypałem, gdy ten na boisku prezentował się bardzo dobrze. Oczywiście martwi jego przedłużająca się absencja, ale to mogło tyczyć się każdego zawodnika i fakt, że Japończyk został sprowadzony w ostatni dzień okna transferowego, w tym wypadku nie powinien mieć żadnego znaczenia.

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11720.04.2022, 20:05

Chelsea z handi poszło

Cartman_KG komentarzy: 363320.04.2022, 20:04

@Lamoreaux: Czelsi zeszły sezon 3-1

Rynkos7 komentarzy: 678220.04.2022, 20:02

gunner1990 komentarzy: 370920.04.2022, 20:01

Przez chwilę zastanawiałem się dać z 2 stówki na nas ale jak widzę naszego Mo elnaha i enketaja jestem pewien że nie strzelimy nawet bramki i stracimy ze 3.

pLYTEK komentarzy: 411820.04.2022, 19:59

Holding, Tavarez, Elneny, Nketiah to są nazwiska na championship, ktorymi walczymy o top4

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11720.04.2022, 19:58

Ale Arteta dziś przyznaje się do błędu z Lokongą. Dobrze że chociaż tyle zobaczył

Marzag komentarzy: 41240 newsów: 120.04.2022, 19:57

Elneny wybiegany + lepszy w defie niż obecnie Lokonga, to chyba najlepsze co mogliśmy na teraz wystawić.

Barney komentarzy: 2091320.04.2022, 19:56

Bedziemy grac z kontry, a Gabi na lawce hahha bedzie za to wolny ESR ktory juz zapomnial jak gola zdobyc.

Simao12 komentarzy: 775220.04.2022, 19:55

Brak Cedrica rekompemensowany obecnością Elnenego xD. Kiedy nadejdzie moment,gdy nie będzie gracza w kadrze który wzbudza takie emocje.

amiapsycho komentarzy: 78820.04.2022, 19:55

Opyla się dawać fotki, że Tomi wrócił w matchday i hype'ować tylko po to żeby jeszcze nie był gotowy na ławkę XD

ZielonyLisc komentarzy: 2028220.04.2022, 19:54

@arsenallord: bez przesady

Ale będzie jazda xx

Marzag komentarzy: 41240 newsów: 120.04.2022, 19:54

Dziś chyba Martinelli będzie próbowany na szpicy jeśli Nketiah zawiedzie.

Lamoreaux komentarzy: 344220.04.2022, 19:54

Może mi ktoś przypomnieć jakies takie zaskoczenie z ostatnich 5/6 lat?

SemperFidelis47 komentarzy: 53920.04.2022, 19:53

Nketiah na 9 liczylem po cichu na Martinellego

Dziadyga komentarzy: 826820.04.2022, 19:53

@filo94 napisał: "Pustynny Pirlo dziś pozamiata!"

Chłop i tak lepszy i bardziej doświadczony od Lokongi,więc już wolę faraona z braku ludków..

enrique komentarzy: 1910220.04.2022, 19:53

Mitsubishi znowu przepadł.

Tak blisko powrotu... a jednak tak daleko.

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11720.04.2022, 19:52

Dobrze, że bez Lokongi. Skład ujdzie. Tomiyasu out, dość mam tej szklanki. Niewypał transferowy. Zamiast brać jakiegoś PO to w ostatni dzień lata paniczny zakup i mamy skutki

Moczyknur komentarzy: 181920.04.2022, 19:52

@Kris3Tears: też tak mam. Ale postawiłem wariata i mam nadzieję zgarnąć hajs o 21:30.