Derby time! Arsenal vs Tottenham

Derby time! Arsenal vs Tottenham 23.09.2023, 19:43, Patryk Bielski 1790 komentarzy

Już tylko niespełna doba dzieli nas od derbów północnego Londynu, w których Kanonierzy na Emirates Stadium zmierzą się z Tottenhamem. Dobra forma obu drużyn z początku sezonu zapowiada emocjonujące widowisko i miejmy nadzieję, że to gospodarze wyjdą z tego pojedynku zwycięsko.

Arsenal pod wodzą Mikela Artety po pięciu kolejkach ma tyle samo punktów co ich odwieczny rywal - oba zespoły z 13. oczkami na koncie wciąż pozostają niepokonane. The Gunners, podobnie jak Tottenham, tylko raz dzielili się punktami, a miało to miejsce 26 sierpnia z Fulham, natomiast Koguty w pierwszej kolejce zremisowały z Brentford 2:2. Po raz pierwszy od lat Spurs przystąpią do derbowej potyczki bez swojego lidera, Harry'ego Kane'a, który latem przeniósł się do Bayernu. Na Tottenham Hotspur Stadium szybko zapomniano jednak o dawnym kapitanie, a dobrą grę zespołu potwierdza fakt wybrania nowego szkoleniowca Ange Postecoglou menadżerem sierpnia.

Tottenham świetnie wstrzelił się w transfer Jamesa Maddisona, który idąc śladem swojego trenera, zgarnął statuetkę dla najlepszego piłkarza minionego miesiąca. Koguty dobrze spożytkowały pieniądze wydane na Kane'a i w letnim okienku oprócz wspomnianego Anglika na zasadzie definitywnego transferu sprowadzili do siebie między innymi Pedro Porro, Dejana Kulusevskiego, Solomona Manora, van de Vena Micky'ego, Veliza Alejo i Brennana Johnsona.

W jutrzejszym meczu z powodu kontuzji w szeregach gości nie zobaczymy Bentancura, Gila, Perisica, Sessegnona i Whitemane'a. Pod znakiem zapytania stoi też występ Lo Celso. Mikel Arteta nie będzie mógł natomiast skorzystać z Parteya i Timera, a możliwie również Marinellego, który nabawił się urazu w zeszły weekend w starciu z Evertonem.

Kanonierzy u siebie grają z Kogutami całkiem nieźle. Ostatni raz na Emirates Stadium przegrali 0-2 pięć lat temu, w grudniu 2018 roku. Poprzednie trzy takie pojedynki kończyły się zwycięstwami gospodarzy, kolejno 2-1, 3-1 i 3-1. Jak będzie tym razem? Czy Arsenal zdoła dotrzymać kroku Manchesterowi City, który dzisiejszym zwycięstwem z Nottingham umocnił się na pozycji lidera tabeli? Początek derbów już jutro o godzinie 15:00 czasu polskiego!

Olczyck komentarzy: 106225.09.2023, 14:27

Eh człowiek już zapomina o tym głupim remisie to co wejdzie na fb czy na inne portale to przypominają co kawałek przeżyć te dwa dni i później znajdą sobie coś innego do powtarzania

Adi17 komentarzy: 300625.09.2023, 14:08

@Rynkos7 napisał: "Poche na bank. W United Ten Haag dostał dość spory kredyt zaufania, tak mi się wydaję. W Chelsea wiadomo nie będą czekać 2-3 lata na wyniki więc kwestia czasu aż Pochetino poleci."

Niedługo Chelsea skończą się trenerzy i amerykaniec wieźmie Steve'a Kerra z NBA :D

Rynkos7 komentarzy: 682425.09.2023, 14:00

@KapitanJack10 napisał: "Zagraliśmy 7 mecz w 6 tygodni od początku sezonu. Jeśli nasz najlepszy piłkarz musi być zmieniany w takim okresie, to jak my mamy zagrać 50 meczów w sezonie na najwyższym poziomie? Już nie róbmy sobie jaj z zajeżdżaniem piłkarzy we wrześniu.."

Niektórzy nie przestają mnie zaskakiwać. Rok temu takie rzeczy pisali w październiku i już wtedy to wydawało się być zabawne a tutaj jeszcze wrzesień się nie skończył i ludzie mówią już o jakimś zajechaniu.

Rynkos7 komentarzy: 682425.09.2023, 13:58

@Handcuff napisał: "Kto wg Was pierwszy wyleci? Ten Hag czy Tamten Poche?"

Poche na bank. W United Ten Haag dostał dość spory kredyt zaufania, tak mi się wydaję. W Chelsea wiadomo nie będą czekać 2-3 lata na wyniki więc kwestia czasu aż Pochetino poleci.

Handcuff komentarzy: 17725.09.2023, 13:51

Kto wg Was pierwszy wyleci? Ten Hag czy Tamten Poche?

Mastec30 komentarzy: 622525.09.2023, 13:21

@mck95 napisał: "Sala jest zajeżdżamy przez Artete. Po co gra w meczu z PSV 90 minut"

Przecież Saka zszedł w meczu z PSV w 69 minucie

krzykus1990 komentarzy: 521425.09.2023, 13:19

Rice ma kontuzje serio? Oby te plotki się nie potwierdziły.

Garfield_pl komentarzy: 2821625.09.2023, 13:06

Arsenal assessing Rice today and also expecting to learn full extent of Trossard injury. Even if both recover, neither expected to be risked at Brentford on Wednesday.

KapitanJack10 komentarzy: 5419 newsów: 425.09.2023, 12:49

@mck95 napisał: "Bez zaskoczenia ze tyle kontuzji. Sala jest zajeżdżamy przez Artete. Po co gra w meczu z PSV 90 minut skoro lejemy ich jak chcemy?"

Elastico07 komentarzy: 1255625.09.2023, 12:38

@Kiepomen napisał: "Bardziej bym się martwił o nasza ofensywe bo Saka gra słabo, leo i Martinelli kontuzjowani"
Nasz słabo grający Saka ma 3 bramki 2 asysty.Jedyne zagrożenie jakie idzie to tylko z jego strony i na tym się kończy nasza kreatywność w ofensywie w tym sezonie

FlameDood komentarzy: 144425.09.2023, 12:17

@mck95 Saka w meczu z PSV został zmieniony w 70min.

FlameDood komentarzy: 144425.09.2023, 12:16

@Luki342 też się nad tym zastanawiałem. Zina by mógł grać na pomocy ale na pozycji Havertza i Vieiry. Musiałby mieć obok siebie Ode i Rice/Parteya. Szczególnie jednego z tej ostatniej dwójki bo bez nich nie ma opcji by zina zagrał na pomocy.

darek250s komentarzy: 10314 newsów: 525.09.2023, 12:14

@mck95 napisał: "Po co gra w meczu z PSV 90 minut skoro lejemy ich jak chcemy?"

Wiadomo co z Saka? Schodził kulejąc.
Pewnie pisaliście, ale za dużo tu komentarzy, by to ogarnąć...

Kiepomen komentarzy: 433325.09.2023, 12:03

Jeżeli Rice wypada to słabo, ale mimo wszystko bym nie panikował. Jorginho dał radę w zeszłym sezonie jak już grał. Okej wczoraj babol ale każdy czasem je popełnia. Bardziej bym się martwił o nasza ofensywe bo Saka gra słabo, leo i Martinelli kontuzjowani

Luki342 komentarzy: 275525.09.2023, 11:57

Jeśli Rice wypada na dłużej to moim zdaniem na lewej powinien zagrać kiwior/tomiyasu a zinchenko do środka pola

jedi133 komentarzy: 147225.09.2023, 11:50

@Adi17: zagra Cedric i Faraon

mlody323323 komentarzy: 212725.09.2023, 11:43

@dawidrar: szkoda Wątroby

dawidrar komentarzy: 4725.09.2023, 11:22

@mlody323323: To niedobrze bo oni przecieki mają, jak to prawda to idę chlać i to na ostro

Adi17 komentarzy: 300625.09.2023, 11:16

@mlody323323 napisał: "@dawidrar: TEn czarny Gruby Królik BUgs z A TV napisał post o Declanie , ze jest po wstępnym badaniu odcinka dolnego pleców i nie wygląda to dobrze"

Jeśli na dłużej wyleci Rice i nie będzie Thomasa to środek pola wygląda co najmniej słabo na PL i LM O_o

mlody323323 komentarzy: 212725.09.2023, 11:12

Olczyck komentarzy: 106225.09.2023, 11:11

@mlody323323: w sumie taki klub jak city raczej mierzy w potrójna koronę a nie w jakiś pucharek w którym 3\4 klubów gra rezerwami i tyle znaczy co darmowy cukierek w poczekalni to jest puchar dla jakiegoś United czy innej Chelsea nie klubu który jest top 3 na świecie

drewniane_krzeslo komentarzy: 280925.09.2023, 11:09

@Traitor napisał: "my jeszcze nie przegralismy spotkania w tym sezonie, niektorym chyba juz odbilo z tym hejtem/nagonka na wszystko"

dokładnie tak, zgadzam się z tym w 100%, strach pomyśleć co by tutaj było jakbyśmy byli w położeniu united albo chelsea.

Adi17 komentarzy: 300625.09.2023, 11:09

Ja tylko chciałem zauważyć, że City w grudnia ma KMŚ, w najgorszym okresie w PL, także nie ma co panikować, że są po za zasięgiem.
No chyba, że chodzi o kontuzje, bo jeśli by każdy z wczoraj kontuzjowanych wypadł na dłużej to będzie dramat.

dawidrar komentarzy: 4725.09.2023, 11:08

@mlody323323: gdzie to niby podawali ? Jeszcze nic nie wiadomo trzeba być dobrej myśli

mlody323323 komentarzy: 212725.09.2023, 11:02

Manchester City szykuje się do rozpoczęcia rywalizacji w kolejnej edycji Carabao Cup. Pep Guardiola przyznał, że nie traktuje tych rozgrywek priorytetowo.

- Piłkarze, którzy rozegrali już wiele minut w tym sezonie, nie wystąpią z Newcastle. To świetna okazja dla wszystkich zawodników, którzy nie grają regularnie, aby złapali minuty. Ale jeśli chodzi o innych zawodników, nie mam zamiaru marnować nawet 1% ich energii na Carabao Cup - podkreślił Guardiola cytowany przez "Daily Mirror".

- Piłkarze pokroju Kyle'a Walkera czy Rubena Diasa grają po 90 minut dla nas i w reprezentacjach, więc są już wyczerpani. Dlatego wystawimy zawodników, którzy tego potrzebują, może chłopców z akademii, może nawet ja zagram kilka minut, jeśli moje plecy będą się miały lepiej - zażartował Katalończyk, nawiązując do niedawnej operacji pleców, którą przeszedł w Barcelonie.

Olczyck komentarzy: 106225.09.2023, 11:02

@Mastec30: Myślę że bardziej kilka meczy udanych z bramka albo asysta by mu pomogła Fabio miał czas zmiana ligi i wg Havertz już 3 sezony grał w PL więc tutaj bardziej zniszczona psycha przez Chelsea

mlody323323 komentarzy: 212725.09.2023, 10:59

@Mastec30: no ja mam to samo jak opierdo**le ostrego na cienkim też mam czasem napady PRZYS(PIECZENIA) :d

Mastec30 komentarzy: 622525.09.2023, 10:53

@Olczyck: No taki flegmatyk typowy. Jakby wszystko robił pół tempa szybciej to myślę, ze by się odnalazł. Vieira rok temu też podobnie, więc może to kwestia czasu bo Fabio w tym roku dostał przyspieczenia

Olczyck komentarzy: 106225.09.2023, 10:51

I odda komu albo pobiegnie trzy metry i to samo

Olczyck komentarzy: 106225.09.2023, 10:50

@Mastec30:u niego to wygląda jak by mu się nie chciało czasami brakuję przyspieszenia tego zapału jakaś kiwka przekładanka a nie dostanie piłkę dwa razy dotknie i odda oo

damianARSENAL komentarzy: 853425.09.2023, 10:50

Arteta nie uczy się na błędach. Mistrzostwo przegraliśmy przez krótką kadrę, W lato mieliśmy wzmocnić środek pola nie tylko jakościowo ale przede wszystkim ilościowo. Oddaliśmy Xhake, przyszedł Rice. I to tyle. Havertza w ogóle nie licze. Teraz kontuzja Parteya i Rice’a i jesteśmy w dupie. Chcieliśmy przejść sezon z ligą mistrzów z dwoma klasowymi środkowymi pomocnikami no to mamy.

Mastec30 komentarzy: 622525.09.2023, 10:48

@Skotii napisał: "Nie wiem, ja uważam, że Havertz akurat wczoraj próbował i dał całkiem okej zmianę w porównaniu z innymi co weszli podczas meczu."

No właśnie Havertz grał nieźle wczoraj. I ogólnie też gra nieźle tylko on wszystko robi mam wrażenie na jakimś Slow Motion. Nie wiem co jest powodem ale wszystko co robi, nawet jeżeli w zamyśle to jest dobre to robi to za wolno. Taki ślimak

Skotii komentarzy: 1711 newsów: 825.09.2023, 10:45

Trochę czepianie się go na siłę.
Najgorsza decyzja to było zdjęcie Jesusa, a nie Eddiego.
Mecz powinien być wygrany, szkoda, ale sezon dopiero się zaczął, zobaczymy co dalej.

Mastec30 komentarzy: 622525.09.2023, 10:45

@mlody323323 napisał: "Breaking News : RIce z kontuzja pleców cos ala sezon temu Saliba . GOod Night GooD LUck !"

Magiczne Several weeks. Welcome Faraon

sWinny komentarzy: 784325.09.2023, 10:45

@Adi17: też bym mocno chciał taki skład :)

Rafson95 komentarzy: 1057825.09.2023, 10:44

@Kiepomen napisał: "Nie no XD gość zagrał w miarę ciut lepiej niż ostatnio ale nie przesadzajmy, i tak najsłabiej z ofensywy"

No dokładnie. Wykonał zaledwie 27 prób podań przez cały mecz, był poza grą a jak doszedł do dobrej sytuacji na początku spotkania to strzelił 2 metry ponad bramką xd

Kiepomen komentarzy: 433325.09.2023, 10:33

@Placio napisał: "czepiliście tego Kaia tak jakby to on zawalił bramke. Dajcie mu czas i niech gra chłopak. Z PSV zagrał bardzo dobre spotkanie."

mlody323323 komentarzy: 212725.09.2023, 10:31

Loka komentarzy: 33425.09.2023, 10:28

Szkoda, ale wydaje mi się że nie mamy zbyt dużych szans na majstra w tym sezonie. No chyba że poł składu u błękitnych padnie

Adi17 komentarzy: 300625.09.2023, 10:27

@sWinny napisał: "Druga sprawa jest taka, że do 30 min to my powinniśmy wygrywać z 3-0 i spokojniej kontrolować ten mecz nawet w defensywie, a wychodzić jedynie do kontratakow."

Dokładnie, pierwsze 30 minut meczu było pod kontrolą Arsenalu, ale brak skuteczności dał szansę Tottenhamowi i wykorzystali to, bo ostatnie 15 minut pierwszej części spotkania to już przewaga Tottków. Druga połowa to już dramat, nie dało się oglądać, do tego kontuzje...

sWinny komentarzy: 784325.09.2023, 10:24

Osobiście uważam, że nie potrzebnie się wciagnelismy w grę kfc. Zakładanie wysokiego pressingu było świetne, ale tak nie można grać pełne spotkanie. Powinniśmy zmieniać tempo gry i przechodzić czasem do głębokiej defensywy, żeby chłopacy złapali oddech.
U nas wczoraj prawie nie było żadnego szanownia piłki, rozgrywania od toku, tylko było granie do przodu na Maxa. Widać było, że pod koniec już prawie nikt z naszych nie był w stanie sensownie akcji zbudować.

Adi17 komentarzy: 300625.09.2023, 10:22

@cobi90 napisał: "Mnie bardziej od wyniku niepokoi Martinelli, Trossard, Saka i Rice. Oby na City wszyscy byli gotowi."

Saka chyba coś z kostką, o ile nic tam nie poszło to powinien być gotowy, ale też trzeba czekać na oficjalne info.

Rice podobno plecy, ale czy to będzie coś poważnego to pewnie dowiemy się niedługo.

Ciekawe co z Trossardem, bo nie widziałem żadnych konkretów na temat jego kontuzji.

Traitor komentarzy: 10312 newsów: 2425.09.2023, 10:19

steelhand komentarzy: 24325.09.2023, 10:19

Niestety, ale brak skuteczności pod bramką rywala sprawił, że mamy taki wynik, a nie inny. Jesus w co najmniej 2 sytuacjach powinien zachować się lepiej. Oczywiście Tottenham też miał swoje sytuacje po których coś mogło wpaść.

Szkoda, że Trossard i Martinelli nie byli dostępni na to spotkanie. Ponadto widać, że zawodnicy oddychają rękawami. Część z nich wróciła niedawno ze zgrupowań reprezentacji, później mecz LM to i mają prawo być zmęczeni. Arteta niestety postawił w meczu przeciwko PSV na najmocniejszy skład i to się chyba teraz na nas zemściło.

Gdyby nie fatalny błąd Jorginho, mecz mógłby zakończyć się naszym zwycięstwem. Do teraz zastanawiam się co w tej sytuacji chciał zrobić. Na tym poziomie takie błędy to kryminał. Gdyby Havertz zaliczył podobną wpadkę nikt, by na nim nie zostawił suchej nitki.

Jednak gorsze niż sam wynik tego meczu, mogą być kolejne kontuzje naszych kluczowych zawodników. Mam nadzieję, że to jednak skurcze mięśni i bóle wynikające ze zbyt dużej ilości spotkań rozegranych w ostatnim czasie.

sickstick komentarzy: 278225.09.2023, 10:18

W 2023 Arsenal stracił już 4 gole w ciągu minuty od rozpoczęcia gry od środka (Soton, Bouremouth i Fulham w 1. minucie, ze Spurs chwile po strzelonym golu). Ewidentnie ten stały fragmenty gry jest do poprawy :P

thegunner4life komentarzy: 900625.09.2023, 10:09

Szkoda, że kolegi ArsenalChampion z nami już nie ma. On swoją błyskotliwą analizą powiedziałby nam co wczoraj nie zadziałało.