Do przerwy: Arsenal 1 - 0 Wigan Athletic

Do przerwy: Arsenal 1 - 0 Wigan Athletic 29.11.2010, 20:35, Sebastian Czarnecki 1696 komentarzy

Już jutro o godzinie 20:45 czasu polskiego, londyński Arsenal podejmie na Emirates Stadium drużynę Wigan, w ramach ćwierćfinału Carling Cup. Dla drużyny gości będzie to setne spotkanie w historii tych rozgrywek.

Jutrzejszy pojedynek zapowiada się bardzo emocjonująco, bowiem na tym etapie rozgrywek nie ma już słabych zespołów. Kanonierzy jak do tej pory zajmują miejsce w ćwierćfinale nieprzerwanie od ośmiu sezonów, jednak w ostatnich dwóch latach dwukrotnie musieli się pożegnać na tym etapie rozgrywek. Droga do jutrzejszego spotkania w wykonaniu Kanonierów nie należała do najprostszych, bowiem dwukrotni zdobywcy tego pucharu musieli zmierzyć się z dwoma przedstawicielami Premier League. Już na pierwszy ogień został im rzucony rywal w postaci największego rywala - Tottenhamu Hotspur - a w następnej rundzie nie mieli wcale łatwiejszego zadania, bowiem ich przeciwnikiem okazało się Newcastle. Z obu zmagań podopieczni Arsene Wengera wyszli zwycięsko i w każdym z nich zaaplikowali przeciwnikowi cztery bramki.

Zupełnie inaczej droga do ćwierćfinału wyglądała w zespole Latics, którzy cały czas dostawali rywali z niższych lig. Po wyeliminowaniu drużyn z Hartlepool, Preston i Swansea, podopieczni Roberto Martineza stoją przed pierwszym, poważnym sprawdzianem w tegorocznej edycji Carling Cup.

Warto wspomnieć, że podczas długoletniej historii zarówno Arsenalu, jak i drużyny Wigan - oba te kluby zmierzyły się do tej pory 13. razy. W dziesięciu spotkaniach wygrywali Kanonierzy, jeden raz padł remis, a w dwóch potyczkach zwycięsko wychodzili gracze Wigan. Najbardziej pamiętne spotkanie pomiędzy tymi dwoma zespołami miało miejsce 18 kwietnia bieżącego roku. Podopieczni Arsene Wengera pewnie zmierzali po trzy punkty, do 80. minuty prowadząc 2-0 na stadionie rywala. Wtedy to właśnie nastąpił szok, bowiem gospodarze w przeciągu dziesięciu minut przechylili szalę spotkania na swoją korzyć, zdobywając w tym okresie czasu aż trzy bramki. Innym ważnym wydarzeniem łączącym Arsenal i Wigan był dwumecz półfinałowy w Pucharze Ligi w 2006r, którym zwycięsko wyszli gracze Latics, o losach pojedynku przesądzając dopiero w 119. minucie dogrywki.

Jeśli chodzi natomiast o sytuację w ligowej tabeli, to obu jutrzejszych rywali dzieli spora przepaść. Podopieczni Arsene Wengera pewnie kontynuują walkę o mistrzowską koronę, plasując się jak na razie na trzeciej pozycji. Kanonierzy zebrali do tej pory na swoim koncie 29. punktów, a do lidera z Manchesteru tracą jedynie dwa oczka, zaś z ekipą Chelsea przegrywają bilansem bezpośrednich spotkań i różnicą bramek. Nieciekawie natomiast wygląda sytuacja w ekipie Roberto Martineza, bowiem gracze Wigan po piętnastu kolejkach znajdują się w strefie spadkowej z czternastoma punktami na swoim koncie. Ciekawostką jest również fakt, że The Latics już od sześciu spotkań nie potrafią zwyciężyć w meczach wyjazdowych.

Skład według Kanonierzy.com: Fabiański - Gibbs, Djourou, Koscielny, Eboue - Denilson, Eastmond, Rosicky - Vela, Bendtner, Walcott

mir4ek komentarzy: 100730.11.2010, 22:01

Bac, w sumie masz rację, ale wiesz.... po jego ostatnim występie chcę więcej ;)

A co Ci przeszkadza, że ja i inni piszemy sobie co się dzieje :) Nikogo nie mam przy sobie, żeby móc dzielić się z kimś emocjami. To przecież normalna rzecz - rozmawianie o tym co się dzieje.

Skoro Ci przeszkadza - nie czytaj.

Kanonier95 komentarzy: 288230.11.2010, 22:00

kto wogóle ku..... napisał ,że van persie nie żyje ? co to za pajac ?

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1130.11.2010, 22:00

@mir4ek
A ja nie, niech sobie odpocznie tak samo jak Chamakh i Nasri, bo potem będę zbyt zmęczeni.

G00NER komentarzy: 30830.11.2010, 21:59

mir4ek -> ni jak sie mam do kibica bo nie siedze z toba i nie wypisuje co sie dzieje w meczu ? wow, super podejscie i super teoria

gunners14 komentarzy: 228430.11.2010, 21:59

G00NER mecz się już zaczął, do napisania na 45 minut, skup się na wyniki jeśli ciebie nie interesują komentarze, które są tu napisane ;]

mir4ek komentarzy: 100730.11.2010, 21:58

G00NER, swoim tekstem tylko pokazujesz, że ni jak masz się do kibica. Skoro tak bardzo przeszkadzają Ci komentarze użytkowników, to chyba nikt nie każe Ci ich czytać :)

Nie wiem jak wy, ale ja chcę Ruska :D

arsenallord komentarzy: 29753 newsów: 11730.11.2010, 21:58

Dajcie jakiś działający link bo mój się zje..ł.

Cesc1994 komentarzy: 447230.11.2010, 21:57

Vandal ----> Żyje i gra:)

aresek4d komentarzy: 57630.11.2010, 21:57

a ludzie piszą tutaj dla innych, którym nie działa transmisja czy co tam jeszcze innego..

pumeks komentarzy: 2080830.11.2010, 21:57

walić po ziemi a nie benia szukać w powietrzu

MarcinKanonier komentarzy: 133130.11.2010, 21:57

zyje

WSP komentarzy: 181830.11.2010, 21:57

GOONER, każdy może podzielić się swoimi odczuciami, na tym polega komentowanie.

@G00NER a ty nie jesteś lepszy bo to czytasz.. ehh

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16830.11.2010, 21:57

żyje ten van perszing bo mi szlag transmisje trafił?

G00NER komentarzy: 30830.11.2010, 21:55

hahah chłopczyku? luz ? hah, sorry bardzo, ale nie można już patrzeć na te wasze komentarze, każda akcja warta uwagi jest komentowana w stylu: ahhh ohhh ehhh jak blisko, dawać zmiany, co on zrobił.
Jedno pytanie do Was; Do czego to prowadzi ?

A co do capslocka, specjalnie tak napisałem żebyście to wszyscy zauważyli. Prawda jest taka, ze Wy zamiast skupić się na meczu, to urządzacie coś w stylu wyścigów, kto pierwszy napisze po danej sytuacji, wow.. fascynujące !

Strus komentarzy: 106230.11.2010, 21:55

atdhe.net/29631/watch-arsenal-vs-wigan-athletic

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1130.11.2010, 21:55

atdhe.net/29633/watch-arsenal-vs-wigan-athletic

Raz na jakiś czas się zatnie, N'zogbia grał od początku ?

popekns komentarzy: 742030.11.2010, 21:54

chabka.com/

Strus komentarzy: 106230.11.2010, 21:54

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4830.11.2010, 21:54

No tak, jak zwykle dwa linki mi padły, poratuj ktoś!

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1130.11.2010, 21:52

Super Robin już leży na murawie i się zwija, ale wstał siuu.

@howareyou
A o widzisz bardzo dobrze, plecki już są codziennie pielęgnowane. Mama mi je goli albo czasem sam je gole jak mi się chcę. Ogólnie muszę je golić raz na dzień, no może raz na dwa dni. Powiem Ci że nie wiem co jest przyczyną tak bujnego zarostu na plecach(może to pomidory, które często jadam :p), ale nauczyłem się z tym żyć. Najgorsze jest to że chłopaki się ze mnie śmiali na wf że golę plecy, ale są rozsądni i zaczynają powoli do tego przywykać. A co tam u Ciebie?