Do przerwy: Arsenal 1 - 0 Wigan Athletic

Do przerwy: Arsenal 1 - 0 Wigan Athletic 29.11.2010, 20:35, Sebastian Czarnecki 1696 komentarzy

Już jutro o godzinie 20:45 czasu polskiego, londyński Arsenal podejmie na Emirates Stadium drużynę Wigan, w ramach ćwierćfinału Carling Cup. Dla drużyny gości będzie to setne spotkanie w historii tych rozgrywek.

Jutrzejszy pojedynek zapowiada się bardzo emocjonująco, bowiem na tym etapie rozgrywek nie ma już słabych zespołów. Kanonierzy jak do tej pory zajmują miejsce w ćwierćfinale nieprzerwanie od ośmiu sezonów, jednak w ostatnich dwóch latach dwukrotnie musieli się pożegnać na tym etapie rozgrywek. Droga do jutrzejszego spotkania w wykonaniu Kanonierów nie należała do najprostszych, bowiem dwukrotni zdobywcy tego pucharu musieli zmierzyć się z dwoma przedstawicielami Premier League. Już na pierwszy ogień został im rzucony rywal w postaci największego rywala - Tottenhamu Hotspur - a w następnej rundzie nie mieli wcale łatwiejszego zadania, bowiem ich przeciwnikiem okazało się Newcastle. Z obu zmagań podopieczni Arsene Wengera wyszli zwycięsko i w każdym z nich zaaplikowali przeciwnikowi cztery bramki.

Zupełnie inaczej droga do ćwierćfinału wyglądała w zespole Latics, którzy cały czas dostawali rywali z niższych lig. Po wyeliminowaniu drużyn z Hartlepool, Preston i Swansea, podopieczni Roberto Martineza stoją przed pierwszym, poważnym sprawdzianem w tegorocznej edycji Carling Cup.

Warto wspomnieć, że podczas długoletniej historii zarówno Arsenalu, jak i drużyny Wigan - oba te kluby zmierzyły się do tej pory 13. razy. W dziesięciu spotkaniach wygrywali Kanonierzy, jeden raz padł remis, a w dwóch potyczkach zwycięsko wychodzili gracze Wigan. Najbardziej pamiętne spotkanie pomiędzy tymi dwoma zespołami miało miejsce 18 kwietnia bieżącego roku. Podopieczni Arsene Wengera pewnie zmierzali po trzy punkty, do 80. minuty prowadząc 2-0 na stadionie rywala. Wtedy to właśnie nastąpił szok, bowiem gospodarze w przeciągu dziesięciu minut przechylili szalę spotkania na swoją korzyć, zdobywając w tym okresie czasu aż trzy bramki. Innym ważnym wydarzeniem łączącym Arsenal i Wigan był dwumecz półfinałowy w Pucharze Ligi w 2006r, którym zwycięsko wyszli gracze Latics, o losach pojedynku przesądzając dopiero w 119. minucie dogrywki.

Jeśli chodzi natomiast o sytuację w ligowej tabeli, to obu jutrzejszych rywali dzieli spora przepaść. Podopieczni Arsene Wengera pewnie kontynuują walkę o mistrzowską koronę, plasując się jak na razie na trzeciej pozycji. Kanonierzy zebrali do tej pory na swoim koncie 29. punktów, a do lidera z Manchesteru tracą jedynie dwa oczka, zaś z ekipą Chelsea przegrywają bilansem bezpośrednich spotkań i różnicą bramek. Nieciekawie natomiast wygląda sytuacja w ekipie Roberto Martineza, bowiem gracze Wigan po piętnastu kolejkach znajdują się w strefie spadkowej z czternastoma punktami na swoim koncie. Ciekawostką jest również fakt, że The Latics już od sześciu spotkań nie potrafią zwyciężyć w meczach wyjazdowych.

Skład według Kanonierzy.com: Fabiański - Gibbs, Djourou, Koscielny, Eboue - Denilson, Eastmond, Rosicky - Vela, Bendtner, Walcott

Typ Kanonierzy.com: 3:0

Capital One CupWigan Athletic autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
IGWC komentarzy: 1052 newsów: 130.11.2010, 21:38

To jest to, na to czekałem, powrót naszego Asa! Niech jeszcze tylko Robin pierdzielenie gola i będzie cudo :)

Pinguite komentarzy: 1502030.11.2010, 21:38

Ej te wuwuzele czasem Arsenal nie zakazał używania ich ? Coś mi sie wydaję, że tak własnie taki zakaz wprowadzono. A tu takie buczenie na stadionie aż dźwięk wyłączyłem, bo mnie wkur..zał ;)

dziamdziol14 komentarzy: 2230.11.2010, 21:38

podaj ktoś bardzo prosze linka na mecz obojętnie jaki byle by nie cieło :) z góry dzięki :)_

Arkadius92 komentarzy: 169830.11.2010, 21:38

Shearer
Co Ty za głupoty piszesz. Vele przynajmniej widać, pokazuje się, oddaje strzały, nie trafił trudno. Bendnera to w ogóle nie widać. . .

CLEVER komentarzy: 197930.11.2010, 21:38

Vela beznadziejny? Bo nie wykorzystał 2 setek? No to co powiedzieć o Bendtnerze, który nawet nie oddał strzału w dzisiejszym meczu a jest wysunietym napastnikiem.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952130.11.2010, 21:38

Liczę ,że po 60 minucie wejdzie JET za Vele ;p
Także Robin będzie musiał po 70 minucie zejść ,bo nie jest jeszcze gotowy na 90 minut . Zobaczymy .
Cieszy mnie bardziej wynik niż gra ,ale to nieważne ,gdy widzę ,że West Ham wygrywa z
United ;p Piękne to jest . Oby tak dalej .
C'MON ARSENAL !
C'MON WEST HAM !

pkArs komentarzy: 46030.11.2010, 21:38

śmiać mi się trochę chce jak czytam te komentarze;p nie mam przyjemności oglądać tego spotkania nie bardzo mi chce cokolwiek działać a w tv leci manu z whu(fajnie patrzeć jak muły dostają lanie) ale czytając to wszystko to tak mi łatwiej sobie wyobrazić co nasi wyczyniają;p szkoda patrzeć na to co robią sędziowie z tego co czytam ale w drugim meczu też trochę błędów niestety... ważne, że prowadzą oby tylko poprawili grę i coś jeszcze ustrzelili i 1/2 dla nas;)

mdr_AFC komentarzy: 305130.11.2010, 21:38

Wyobraźcie sobie, że RvP odegrałby sam do siebie to już by było 2-0 :/

Zuzu komentarzy: 73430.11.2010, 21:38

Vela jeden z nielicznych który próbuje coś grać, pokazuje się na pozycje, rozgrywa. Dwa razy mu nie wyszlo i już do zmiany? Gdzie jest Drewno, Theo? i ak dalej, Vela bynajm,niej sie stara.

Yaiba komentarzy: 20230.11.2010, 21:38

Odczepcie się od veli, chłopak gra dobrze, biega, podaje, dobrze się ustawia. Zepsuł dwie akcje trudno, zobaczcie jaki śnieg tam pada, jack chyba z 5 razy się poślizgnął bez piłki.

ntn_17 komentarzy: 72030.11.2010, 21:38

KwaZI14 komentarzy: 29530.11.2010, 21:37

Hitman podaj tą wiadomość po ostatnim gwizdku a cię wyściskam :p

olq komentarzy: 18930.11.2010, 21:37

veetle kropka com/index.php/channel/view#4cf55847072ae

marcin0935 komentarzy: 19030.11.2010, 21:37

bez kitu co ten vela daje robin mu takie gały daje szkoda takich akcji marnowac;/

pumeks komentarzy: 2080830.11.2010, 21:37

Jak nie bedzie 2-0 to pewnie benio zejdzie, no chyba, że Boss chcemu pokazać jak bardzo się mylił kwestionując swoje miejsce na łąwie L-)

AlexVanPersie komentarzy: 806430.11.2010, 21:37

to, że Vela nie strzela to pikuś.
Najważniejsze, że biega, szuka, kreuje. Na razie na plus

concrete13 komentarzy: 869830.11.2010, 21:37

JET za Velę w drugiej !

ja mam bardzo dobry link na veetle w spoko jakosci z angielskim komentem
http://veetle kropka com/index.php/channel/view#4cf55847072ae trzeba w IE odpalic i miec cos tam zainstalowane.

SaGnA komentarzy: 98530.11.2010, 21:37

Bendtner moze pograć do 65 min, a Vela do zmiany!!! Nie chodzi że go nie lubię, ale to nie jego mecz.

Fabregasfan13 komentarzy: 24530.11.2010, 21:37

Mam wrażenie że vela stara się przekonac wengera ze wszystkich sił tylko dziś nic mu nie wpada . Przynajmniej nie przechodzi obok meczu jak bentner. Dziś najlepsi na boisku są denilson;0 i robin

Shearer komentarzy: 13130.11.2010, 21:37

nie czepiajcie się Veli? - Smola- bez urazy ale...

veron komentarzy: 459530.11.2010, 21:37

Bendtner najsłabszy na boisku.
Djourou i Denilson też słabo, duzo strat.
RVP w sumie na stojąco ale to genialny piłkarz więc wystarczyły mu 2 piętki i jedna wrzutka z których powinny być bramki.
Vela dużo biega, wychodzi na pozycje ale finishing szwankuje :)

sauerson komentarzy: 47930.11.2010, 21:37

zgadzam sie z Gooner92 :) nie należy skreślać Veli :)

pafciobb komentarzy: 3030.11.2010, 21:37

a na ławce są wszyscy ?

Shaqal komentarzy: 51730.11.2010, 21:37

Z Newcastle było podobnie, po pierwszej połowie wygrywaliśmy 1-0 po samobóju xD Czyli teraz trzeba 3 jeszcze strzelić :D

Kanonier95 komentarzy: 288230.11.2010, 21:37

pamiętam jak Vela 2 lata temu szczelił z Wigan na Emirates pięknego gola z lobu chyba na 3:0 a Fabian taką obronę walnął w końcówce ,że się wszyscy nim zachwycali :P

Hitman komentarzy: 5730.11.2010, 21:36

WHU 2:0 MU - co za radosc xD

Theo_Fan komentarzy: 180730.11.2010, 21:36

Ahh ten Vela ;(((

niski93 komentarzy: 581630.11.2010, 21:36

Vela jest beznadziejny. Do box - u z nim.

JET na drugą połowę...

adamaggio komentarzy: 49630.11.2010, 21:36

pierdzielone wuwuzele, nawet do londynu dotarły...:/

KwaZI14 komentarzy: 29530.11.2010, 21:36

Niech tylko w przerwie nie zmienia VELI bo po pierwsze nie będzie już tak zabawnie a po drugie chłopak się załamie jak go zdejmą po takiej pierwszej połowie :}:}:}:}:}

Mam kilka mytań:
Kto strzelił gola?
Co Vela zrobił w polu karnym, że się przewrócił?
Co na boisku robi Bendtner?

Smola komentarzy: 17830.11.2010, 21:36

nie czepiajcie sie veli, bo chłopak gra bardzo dobrze. Zdecydowanie najwięcej biega ze wszystkich kanonierow i wszędzie go pelno, a to że nie strzelił tej setki....no coż, zdarza sie najlepszym ;) nastepnym razem na pewno trafi ! ;D

Shearer komentarzy: 13130.11.2010, 21:36

pisałem o szansie Carlosa i Nicka. Że dzisiaj ją dostają. jak ktoś ogląda to odpowiedź Carlosa już zna...

aresek4d komentarzy: 57630.11.2010, 21:36

robin zachwyca! vela słabo ale on jest jeszcze młody. póki co ładny mecz!

Gunnersthebest komentarzy: 29330.11.2010, 21:36

Widać po Veli zadatki na geniusza, ale brak mu ogrania i to widać na kilometr...
Szkoda mi go strasznie, gdyby grał częściej mielibyśmy z niego większy pożytek.

Jak zagra raz na miesiąc Pucharze Ligi to kupa z tego będzie. Jemu potrzeba gry w Premier League!

kubala5 komentarzy: 1029 newsów: 230.11.2010, 21:36

Przestańcie pisać cały czas Vela i Vela, bo już oczopląsu dostaje...

concrete13 komentarzy: 869830.11.2010, 21:36

bmwz--> może ma problem z równowagą .albo jedną nogę krótszą od drugiej :P

sauerson komentarzy: 47930.11.2010, 21:36

szkoda tych sytuacji Carlosa... bo mogło być spokojne 3-0 :)

gooner92 komentarzy: 1678 newsów: 530.11.2010, 21:36

Ahh wy to jesteście. Pamiętam jak narzekaliście na Fabiana i nie chcieliście go w Arsenalu, teraz większość go kocha. Dzisiaj widzę, że wielu straciło wiarę w Velę. Spokojnie, on jeszcze pokaże na co go stać. Jak dotąd nie dostawał zbyt wielu szans na grę i pokazanie swych umiejętności.

evelred komentarzy: 369130.11.2010, 21:36

jeden z lepszych meczów Veli w ostatnim czasie

dziamdziol14 komentarzy: 2230.11.2010, 21:36

Podaj ktos linka bojetnie jaka jakość byle by nie cieło !

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 330.11.2010, 21:36

Vela coś chce zrobić strzelić coś a benek? czeka na to aż będzi emiał strzelac karnego!

w skrocie
powinny byc dwa gole z bajecznych asyst van perszinga, vela dzis slabo, DJ moglby grac tak zawsze

madjer komentarzy: 553430.11.2010, 21:35