Do przerwy: Arsenal 1 - 0 Wigan Athletic

Do przerwy: Arsenal 1 - 0 Wigan Athletic 29.11.2010, 20:35, Sebastian Czarnecki 1696 komentarzy

Już jutro o godzinie 20:45 czasu polskiego, londyński Arsenal podejmie na Emirates Stadium drużynę Wigan, w ramach ćwierćfinału Carling Cup. Dla drużyny gości będzie to setne spotkanie w historii tych rozgrywek.

Jutrzejszy pojedynek zapowiada się bardzo emocjonująco, bowiem na tym etapie rozgrywek nie ma już słabych zespołów. Kanonierzy jak do tej pory zajmują miejsce w ćwierćfinale nieprzerwanie od ośmiu sezonów, jednak w ostatnich dwóch latach dwukrotnie musieli się pożegnać na tym etapie rozgrywek. Droga do jutrzejszego spotkania w wykonaniu Kanonierów nie należała do najprostszych, bowiem dwukrotni zdobywcy tego pucharu musieli zmierzyć się z dwoma przedstawicielami Premier League. Już na pierwszy ogień został im rzucony rywal w postaci największego rywala - Tottenhamu Hotspur - a w następnej rundzie nie mieli wcale łatwiejszego zadania, bowiem ich przeciwnikiem okazało się Newcastle. Z obu zmagań podopieczni Arsene Wengera wyszli zwycięsko i w każdym z nich zaaplikowali przeciwnikowi cztery bramki.

Zupełnie inaczej droga do ćwierćfinału wyglądała w zespole Latics, którzy cały czas dostawali rywali z niższych lig. Po wyeliminowaniu drużyn z Hartlepool, Preston i Swansea, podopieczni Roberto Martineza stoją przed pierwszym, poważnym sprawdzianem w tegorocznej edycji Carling Cup.

Warto wspomnieć, że podczas długoletniej historii zarówno Arsenalu, jak i drużyny Wigan - oba te kluby zmierzyły się do tej pory 13. razy. W dziesięciu spotkaniach wygrywali Kanonierzy, jeden raz padł remis, a w dwóch potyczkach zwycięsko wychodzili gracze Wigan. Najbardziej pamiętne spotkanie pomiędzy tymi dwoma zespołami miało miejsce 18 kwietnia bieżącego roku. Podopieczni Arsene Wengera pewnie zmierzali po trzy punkty, do 80. minuty prowadząc 2-0 na stadionie rywala. Wtedy to właśnie nastąpił szok, bowiem gospodarze w przeciągu dziesięciu minut przechylili szalę spotkania na swoją korzyć, zdobywając w tym okresie czasu aż trzy bramki. Innym ważnym wydarzeniem łączącym Arsenal i Wigan był dwumecz półfinałowy w Pucharze Ligi w 2006r, którym zwycięsko wyszli gracze Latics, o losach pojedynku przesądzając dopiero w 119. minucie dogrywki.

Jeśli chodzi natomiast o sytuację w ligowej tabeli, to obu jutrzejszych rywali dzieli spora przepaść. Podopieczni Arsene Wengera pewnie kontynuują walkę o mistrzowską koronę, plasując się jak na razie na trzeciej pozycji. Kanonierzy zebrali do tej pory na swoim koncie 29. punktów, a do lidera z Manchesteru tracą jedynie dwa oczka, zaś z ekipą Chelsea przegrywają bilansem bezpośrednich spotkań i różnicą bramek. Nieciekawie natomiast wygląda sytuacja w ekipie Roberto Martineza, bowiem gracze Wigan po piętnastu kolejkach znajdują się w strefie spadkowej z czternastoma punktami na swoim koncie. Ciekawostką jest również fakt, że The Latics już od sześciu spotkań nie potrafią zwyciężyć w meczach wyjazdowych.

Skład według Kanonierzy.com: Fabiański - Gibbs, Djourou, Koscielny, Eboue - Denilson, Eastmond, Rosicky - Vela, Bendtner, Walcott

Typ Kanonierzy.com: 3:0

Capital One CupWigan Athletic autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Ciawaro komentarzy: 43630.11.2010, 22:29

o thomas wchodzi :D:D:

punkus1994 komentarzy: 144830.11.2010, 22:28

Czyżby 3 ręka w polu karnym nie odgwizdana?

arsenallord komentarzy: 29753 newsów: 11730.11.2010, 22:28

A na sport klubie jaki komentator zadowolony, kibic WH!

Cesc1994 komentarzy: 447230.11.2010, 22:28

Siatkówka na Emirates!

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34130.11.2010, 22:28

@Gigi
Ale mi chodzi własnie o to, jeżeliby ta inna osoba grała na jego pozycji, otrzymywałaby takie podania itp..

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4830.11.2010, 22:28

Trzecia ręka ? :P

Cesc1994 komentarzy: 447230.11.2010, 22:27

Kanonier95----> Uważaj bo znając Manu wszystko jest możliwe:D

Endrjum komentarzy: 1356 newsów: 230.11.2010, 22:27

WHU-MANU 4-0
Zobaczyć mine Fergusona w obciachowej czerwonej czapce - BEZCENNE!

aresek4d komentarzy: 57630.11.2010, 22:26

@Cesc1994 dzięki!

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4830.11.2010, 22:26

@bmwz5

Arsha jest ewidentnie lepszy, ale więcej rozgrywa. Nie możesz założyć, że jakby ktoś grał w miejsce Veli, to też by miał tyle sytuacji czyt. znalazłby się w tylu sytuacjach ;)

arsenallord komentarzy: 29753 newsów: 11730.11.2010, 22:25

W półfinale to będzie losowanie czy już było przy losowaniu ćwierćfinału?

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34130.11.2010, 22:25

@szprotka1412
CHYBA losowanie będzie potem..

Cesc1994 komentarzy: 447230.11.2010, 22:25

show-sports.com/channel2/

aresek4d komentarzy: 57630.11.2010, 22:25

dajcie ktoś teraz transmisje bo moja nie działa..

szprotka1412 komentarzy: 5330.11.2010, 22:24

EJ, to jak wygramy to z kim gramy w półfinale?? I to będzie dwumecz czy nie??

Cesc1994 komentarzy: 447230.11.2010, 22:24

Oby nie było tak jak ostatnio z Wigan... 3 bramki w 10 minut...

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34130.11.2010, 22:24

@Wajdos
A wyobraź sobie co by było, jakby zamiast takiego Veli grał np Arshavin... Albo taki JET... Wtedy by mogło paść znacznie więcej bramek...

Shaqal komentarzy: 51730.11.2010, 22:24

Walcott ładnie, ale za ostry kąt i warunki atmosferyczne nie te ;)

rabov komentarzy: 29730.11.2010, 22:24

lovely pass from Vela.

skarabeusz komentarzy: 22530.11.2010, 22:24

Szkoda, że Theo nie trafił.

Zawader komentarzy: 135930.11.2010, 22:23

Nie wierzę w to co widzę, tyle okazji... SPURS NIE OGLADALI WY ?!

Mądrze gadasz ;)

Vela się znajduje przynajmniej w sytuacjach, gdyby nie on, to by Wigan sielankowy mecz miało, a tak przynajmniej jest stres :PP
Chociaż trzeba przyznać, że musi popracować nad skutecznością.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4830.11.2010, 22:21

No fakt, że Carlos bez sensu co chwila podcina zamiast minąć/strzelić płasko, no ale zaliczył też asystę. Szkoda tej nieskuteczności, bo miał okazje zaliczyć fantastyczny występ. Ale bardziej mnie wkurza, że JET jeszcze nie gra. Zobaczymy kiedyś tego chłopaka dłużej niż przez 10-15 minut ?

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34130.11.2010, 22:19

@Gigi
Ale nie mieli ich aż tylu..

Nasri i Eastmond na boisku.. zeszli - RvP i Wilshere

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4830.11.2010, 22:19

Po co Nasri, nie lepiej żeby odpoczywał?

Taak, hejtujcie Velę. szkoda, że Theo i Benito się w takich sytuacjach jak on nawet znaleźć nie potrafili. Znafcy.

ThisIsOurSeason komentarzy: 234730.11.2010, 22:18