Do przerwy: Arsenal 1 - 0 Wigan Athletic

Do przerwy: Arsenal 1 - 0 Wigan Athletic 29.11.2010, 20:35, Sebastian Czarnecki 1696 komentarzy

Już jutro o godzinie 20:45 czasu polskiego, londyński Arsenal podejmie na Emirates Stadium drużynę Wigan, w ramach ćwierćfinału Carling Cup. Dla drużyny gości będzie to setne spotkanie w historii tych rozgrywek.

Jutrzejszy pojedynek zapowiada się bardzo emocjonująco, bowiem na tym etapie rozgrywek nie ma już słabych zespołów. Kanonierzy jak do tej pory zajmują miejsce w ćwierćfinale nieprzerwanie od ośmiu sezonów, jednak w ostatnich dwóch latach dwukrotnie musieli się pożegnać na tym etapie rozgrywek. Droga do jutrzejszego spotkania w wykonaniu Kanonierów nie należała do najprostszych, bowiem dwukrotni zdobywcy tego pucharu musieli zmierzyć się z dwoma przedstawicielami Premier League. Już na pierwszy ogień został im rzucony rywal w postaci największego rywala - Tottenhamu Hotspur - a w następnej rundzie nie mieli wcale łatwiejszego zadania, bowiem ich przeciwnikiem okazało się Newcastle. Z obu zmagań podopieczni Arsene Wengera wyszli zwycięsko i w każdym z nich zaaplikowali przeciwnikowi cztery bramki.

Zupełnie inaczej droga do ćwierćfinału wyglądała w zespole Latics, którzy cały czas dostawali rywali z niższych lig. Po wyeliminowaniu drużyn z Hartlepool, Preston i Swansea, podopieczni Roberto Martineza stoją przed pierwszym, poważnym sprawdzianem w tegorocznej edycji Carling Cup.

Warto wspomnieć, że podczas długoletniej historii zarówno Arsenalu, jak i drużyny Wigan - oba te kluby zmierzyły się do tej pory 13. razy. W dziesięciu spotkaniach wygrywali Kanonierzy, jeden raz padł remis, a w dwóch potyczkach zwycięsko wychodzili gracze Wigan. Najbardziej pamiętne spotkanie pomiędzy tymi dwoma zespołami miało miejsce 18 kwietnia bieżącego roku. Podopieczni Arsene Wengera pewnie zmierzali po trzy punkty, do 80. minuty prowadząc 2-0 na stadionie rywala. Wtedy to właśnie nastąpił szok, bowiem gospodarze w przeciągu dziesięciu minut przechylili szalę spotkania na swoją korzyć, zdobywając w tym okresie czasu aż trzy bramki. Innym ważnym wydarzeniem łączącym Arsenal i Wigan był dwumecz półfinałowy w Pucharze Ligi w 2006r, którym zwycięsko wyszli gracze Latics, o losach pojedynku przesądzając dopiero w 119. minucie dogrywki.

Jeśli chodzi natomiast o sytuację w ligowej tabeli, to obu jutrzejszych rywali dzieli spora przepaść. Podopieczni Arsene Wengera pewnie kontynuują walkę o mistrzowską koronę, plasując się jak na razie na trzeciej pozycji. Kanonierzy zebrali do tej pory na swoim koncie 29. punktów, a do lidera z Manchesteru tracą jedynie dwa oczka, zaś z ekipą Chelsea przegrywają bilansem bezpośrednich spotkań i różnicą bramek. Nieciekawie natomiast wygląda sytuacja w ekipie Roberto Martineza, bowiem gracze Wigan po piętnastu kolejkach znajdują się w strefie spadkowej z czternastoma punktami na swoim koncie. Ciekawostką jest również fakt, że The Latics już od sześciu spotkań nie potrafią zwyciężyć w meczach wyjazdowych.

Skład według Kanonierzy.com: Fabiański - Gibbs, Djourou, Koscielny, Eboue - Denilson, Eastmond, Rosicky - Vela, Bendtner, Walcott

Kanonier95 komentarzy: 288230.11.2010, 22:45

Z KIM MY DO CHOLERY GRAMY ? odpowie ktoś ? aha a widzieliście kibica co na murawe wbiegł ?

BudziK komentarzy: 103030.11.2010, 22:44

bravo za wygraną, mecz sam w sobie nie był zbyt ciekawy:) dobrze, że united przegrało 4-0 bo niedługo z nami grają

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4830.11.2010, 22:44

Wygląda na to, że wszyscy zdrowi, Arshavin, Chamakh, Song, Sagna, Clichy wypoczęci na mecz ligowy, pewna wygrana 2-0, mimo że mogło być z 7-0 - dzisiaj same pozytywy, najbardziej mnie cieszy powrót Robina i te jego niekonwencjonalne zagrania, jeszcze pare tygodni i będzie w optymalnej formie - tak coś czuję ;)

Kanonier95 komentarzy: 288230.11.2010, 22:44

walcott asystował

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11730.11.2010, 22:44

No to teraz w moje urodziny z Fulham! Mam nadzieję, że dostanę swój wymarzony prezent...

yoghurt komentarzy: 8830.11.2010, 22:44

Po wrzutce Walcotta ktoś tam jeszcze chyba dotknął piłki ( i to był chyba Benio)

Barney komentarzy: 2094030.11.2010, 22:42

przypomnijcie mi kto asystował przy 1 golu Vela???

Kanonier95 komentarzy: 288230.11.2010, 22:42

Gigi--> nie bój się nie bój jak przgrali 4:0 to w lidze się odrazu nie pozbierają z kim teraz gramy ?

BudziK komentarzy: 103030.11.2010, 22:39

Nasri 3 taka sytuacja (gdzie okiwal bramkarza) w 3 kolejnym meczu ;p i tylko 1 wykorzystał ;p

mitmichael komentarzy: 4924330.11.2010, 22:38

Atkinson w slepocie pobił dzisiaj rekord :)

Kanonier95 komentarzy: 288230.11.2010, 22:38

e panowie MANU wreszcie w tym sezonie przegrało :P

punkus1994 komentarzy: 144830.11.2010, 22:38

Gdyby karne przyznali i z 50% setek było wykorzystanych to z 8:0 by było

Shaqal komentarzy: 51730.11.2010, 22:37

Ale mamy skuteczność :/ Chyba przez te warunki. Setek nawet nie liczę....

Kanonier95 komentarzy: 288230.11.2010, 22:36

kur,,, a tak blisko 3:0

skarabeusz komentarzy: 22530.11.2010, 22:36

Nie wierzę. Po co on się wygonił do tej końcowej linii?

kubex komentarzy: 575330.11.2010, 22:34

bmwz5 -> dzieki za info... caly czas mi sie cielo i nie widzialem ;)
Dobrze ze sobie Szczęsny pograł dzisiaj, musi sie ogrywac.

Kanonier95 komentarzy: 288230.11.2010, 22:34

na kogo teraz trafimy jak to wygramy ?

damian199656 komentarzy: 762630.11.2010, 22:33

ale Aston Villa ostatnio jest w słabej formie

Ciawaro komentarzy: 43630.11.2010, 22:32

no jest jeszcze Aston Villa ktora jutro gra a zresztą Carling cup zadzi sie swoimi prawami podejrzewam zze nie bedzie latwych przeciwników

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11730.11.2010, 22:32

damian199656---> Jutro gra Aston Villa i ich nie można lekceważyć

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34130.11.2010, 22:32

@kubex
W sensie że on obronił?
Tak. Świetnie nam wybronił w pewnym momencie, gdyby nie on, zapewne Wigan strzeliłoby gola :)

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4830.11.2010, 22:31

Sczęsny zaraz zamarznie w tej bramce :P

Strus komentarzy: 106230.11.2010, 22:31

Walcott pracuje by dorównać Veli w niewykorzystanych sytuacjach ;)

wronka25 komentarzy: 224530.11.2010, 22:31

nastepna okazja Walcotta ja cie pir... co za skutecznosc ;/

damian199656 komentarzy: 762630.11.2010, 22:30

Panowie, jest bardzo dobrze. Muły odpadły, a West Ham awansował. Z dobrych drużyn został tylko Arsenal. Jest szansa że awansujemy do finału i będzie przynajmniej 1 trofeum. Wszystko ułożyło się rewelacyjnie.

kubex komentarzy: 575330.11.2010, 22:30

Szczęsny to mial dzisiaj jakas obrone ?

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4830.11.2010, 22:29

ta, JET na 8 minut. Mam nadzieję, że coś strzeli i udowodni, że powinien grać więcej ^^

Barney komentarzy: 2094030.11.2010, 22:29

wcześniej mógł wejśc Jet za Benia, najlepiej zaraz po golu na 2-, tak ma mało czasu.

Gunner48 komentarzy: 792930.11.2010, 22:29