Drugi sparing w USA za nami: Arsenal 2-1 Manchester United (k. 3-4)

Drugi sparing w USA za nami: Arsenal 2-1 Manchester United (k. 3-4) 28.07.2024, 14:03, Trempa 169 komentarzy

Arsenal rozegrał drugie spotkanie towarzyskie w Mieście Aniołów. Tym razem naprzeciwko stanęła ekipa Czerwonych Diabłów. Podopieczni Mikela Artety wygrali 2-1, a po meczu standardowo już rozegrano serię jedenastek, w której górą byli przeciwnicy. Obaj trenerzy nie mieli dostępnych kilku kluczowych graczy, a szansę na pokazanie swoich umiejętności dostali młodzi gracze.

Arsenal: Hein; White (Nichols 63), Timber (Magalhaes 63), Heaven (Kiwior 46), Zinchenko (Lewis-Skelly 63); Odegaard (Havertz 71), Jorginho (Partey 63), Nwaneri (M'Hand 46); Nelson (Martinelli 71), Jesus (Nketiah 71), Trossard (Vieira 63)

Man U 1 połowa: Onana; Wan-Bissaka, Yoro (Bennett 35), Maguire, Amass; Casemiro, Collyer; Amad, Mount, Rashford; Hojlund (Hannibal 16)

Man U 2 połowa: Onana; Scanlon, Fish, Evans, Murray; Oyedele, Eriksen; Antony, McTominay, Sancho; Wheatley

Już w 1 minucie po błędzie Yoro szansę na zdobycie gola miał Jesus, ale zbyt długie holowanie piłki w polu karnym pozwoliło młodemu obrońcy naprawić swoją pomyłkę. Kolejne 20 minut to przewaga United, które stworzyło kilka groźnych akcji zakończonych strzałami. Jeden z nich trafił do bramki, a autorem gola został Hojlund. Duńczyk wykorzystał swoją przewagę fizyczną nad Heavenem, łatwo minął Anglika i płaskim strzałem pokonał Heina. Wydaje się, że Estończyk, podobnie jak kolega z obrony, mógł zachować się lepiej.

W drugiej części pierwszej połowy gra się wyrównała, a Arsenal w 26 minucie doprowadził do wyrównania. Zawodnicy po lewej stronie boiska rozegrali piłkę, którą wzdłuż bramki mocno wstrzelił Nwaneri. Tam czekał już Jesus, który dostawiając nogę, strzelił pierwszą bramkę dla Kanonierów. Gdyby to był mecz ligowy, sędziowie z pewnością przyjrzeliby się tej akcji w poszukiwaniu spalonego. Erik Ten Hag na konferencji prasowej nie pozwolił, abyśmy o tym zapomnieli.

Druga połowa to zdecydowana przewaga Arsenalu, która nie skutkowała jednak wieloma klarownymi sytuacjami. W 58 minucie bardzo dobry strzał Trossarda obronił Onana, który popisał się widowiskową paradą.

Dużo dynamiki wprowadził Martinelli, który wszedł na boisko w 71 minucie i sprawiał spore problemy defensywie United. Dobra gra Brazylijczyka przyniosła bramkę w 81 minucie. Tym razem to młoda obrona graczy z Manchesteru pozwoliła napastnikowi z łatwością dojść do sytuacji strzeleckiej.

Powracający z wakacji Martinelli płaskim strzałem pokonał Onanę. Zawodnika komplementował Arteta, który po meczu mówił:

- To jest właśnie mentalność drużyny i każdego z zawodników – jedna sesja treningowa, wchodzi na boisko i gra na takim poziomie. To znaczy, że nie przyjechał on tutaj, aby się przygotować do sezonu. Przyjechał przygotowany, aby pokazać, w jakim miejscu się znajduje i to jest wyjątkowe podejście, które uwielbiam.

Po końcowym gwizdku, zgodnie z ustaleniami, rozegrano serię jedenastek. 4-3 zwyciężyli w niej gracze Manchesteru United.

@Barney:

Moja dziewczyna wskazała Van Dijka jako najbardziej przystojnego spośród tych piłkarzy, których jej pokazywałem (wcześniej nawet nie miałem pojęcia, że on może być uznawany za przystojnego...)

Ech0z komentarzy: 1049729.07.2024, 20:49

@Barney: O stary u mnie to samo. Chaka to jakiś ideal faceta.

Barney komentarzy: 2140829.07.2024, 20:30

@Ech0z:

Mojej też się nie widzi , jej się Xhaka podobał :d

Craz komentarzy: 365229.07.2024, 20:23

Timber podejrzewam , że będzie grał na LO . Przecież ta pozycja była w zeszłym sezonie nasza bolączką. Timber w meczu o tarcze wspólnoty grał tam przeciwko City i wyglądał kozacko . Kalafior pewnie zacznie na ławce , ale Gabriel się musi pilnować i nie popełniać głupich błędów bo siadzie . 100pkt trzeba zdobyć żeby być mistrzem więc nie będzie miejsca na głupie błędy i Arteta to wie

JuanRiquelme (zawieszony) komentarzy: 26429.07.2024, 20:10

@krzykus1990:

Skracając tę analizę: jest dość wolny, dobry w odbiorze na ŚO, kiepski w pojedynkach jeśli gra przy linii, dobrze operuje podaniami, ale ma problem z timingiem i celnością podań otwierających. Najpewniej Arteta go oszlifuje i na pewno będzie to wzmocnienie w porównaniu z tym, co oferują Zinczenko/Kiwior, ale oczekiwanie, że typ z buta wejdzie do Premier League wydaje się mocno na wyrost.

Możliwe, że w niektórych spotkaniach na LO Arteta będzie stawiał jednak kogoś lepszego w grze 1 na 1 (np. Tomiyasu), natomiast Calafiori będzie opcją raczej na te spotkania, gdzie Arsenal będzie dominował, posiadał piłkę i tłamsił rywala.

W pierwszej kolejce gracie z Wolves, które na PS ma bardzo szybkiego Neto (36,86 km/h): https://www.premierleague.com/news/3884168

plus Cunha, który też jest dynamiczny, dobrze drybluje i lubi zmieniać pozycje.

Druga kolejka to AV, gdzie na Calafioriego grałby również bardzo szybki Bailey, więc zobaczymy, jak to będzie wyglądało.

Garfield_pl komentarzy: 3086829.07.2024, 19:47

@krzykus1990 napisał: "Widzę, że już każdy pomija Timbera .W tamtym sezonie były wiązane z nim wielkie nadzieje . Z pewnością to wielki talent i mam nadzieję, że to on będzie jednym z naszych liderów nie zależnie czy będzie grał na środku czy boku obrony . Zaś mój kolega co śledzi ligę włoską zapewnia mnie że Kalafior to piłkarz który tylko na grafice jest na środku czy boku obrony a w rzeczywistości przemieszcza się po linii pomocy i jest typem piłkarza jak niegdyś Pirlo"
Timber jak wróci do pełni formy, to będzie grał na PO , ale na początku na pewno ławka i rotacja ewentualnie, bo po kontuzji jeszcze chwilę mu zajmie powrót do sprawności

Garfield_pl komentarzy: 3086829.07.2024, 19:46

No to witamy na pokładzie panie Calafiori, i żegnamy ESR, szkoda że tak się jego kariera potoczyła, ale może się odbuduje i kiedyś wróci:)

Garfield_pl komentarzy: 3086829.07.2024, 19:45

Emile Smith-Rowe has already left Arsenal camp to travel for medical and contract signing at Fulham.

Marco Silva, key to convince ESR after many clubs wanted him.

Arsenal accepted £27m plus £7m add-ons bid also because of very good conditions for payment terms.

krzykus1990 komentarzy: 538229.07.2024, 19:43

@Matelko: Widzę, że już każdy pomija Timbera .W tamtym sezonie były wiązane z nim wielkie nadzieje . Z pewnością to wielki talent i mam nadzieję, że to on będzie jednym z naszych liderów nie zależnie czy będzie grał na środku czy boku obrony . Zaś mój kolega co śledzi ligę włoską zapewnia mnie że Kalafior to piłkarz który tylko na grafice jest na środku czy boku obrony a w rzeczywistości przemieszcza się po linii pomocy i jest typem piłkarza jak niegdyś Pirlo .

Joker_224 komentarzy: 539029.07.2024, 19:42

Nie wiem jak Arteta to poskłada ale Timber nie wygląda na gościa, który miałby siedzieć na ławce. Od dobrobytu się w du.. poprzewracało

damianARSENAL komentarzy: 869729.07.2024, 19:41

White, Timber, Calafiori, Kiwior, Tomiyasu

Każdy z tych zawodników jest w stanie zagrać zarówno w środku obrony jak i na boku. Timber z Tomim to nawet PO, ŚO i LO. Kluczem do sukcesu musi być odpowiednia ilość minut dla każdego zawodnika, żeby wszyscy byli w rytmie meczowym. Teraz możemy zagrać w niedzielę z City, a w środę zagrać mecz Ligi Mistrzów dokonując rotacji i nie powinno być różnicy poziomów.

Garfield_pl komentarzy: 3086829.07.2024, 19:33

Confirmed that Riccardo Calafiori has been given the number 33 shirt.

Image: Arsenal

Edu on Calafiori:

"We identified Riccardo as part of our strategy to sign players who fit our profile and will reinforce our squad to compete at the highest level. He is 22 but brings quality and experience. He will quickly grow into being an Arsenal player."

lordoftheboard komentarzy: 834229.07.2024, 19:26

@Ech0z: moja żona powiedziała, że jakby włosy ściął i zęby wyprostował to spoko.

veron komentarzy: 461029.07.2024, 19:23

Jest wywiad i w całości po angielsku odpowiada bardzo ładnie płynnie, jeszcze bardziej lubię naszego Kalafiora :)

JuanRiquelme (zawieszony) komentarzy: 26429.07.2024, 19:22

@arsenallord:

Że niby jest lepszy niż np. Romero, Van de Ven, Lisandro Martinez, Colwill, Botman, Murillo czy Diego Carlos? No nie wiem. Typ jeszcze nie rozegrał 90 minut w Premier League, więc na jakiej podstawie opierasz to twierdzenie?

kamo99111 komentarzy: 727729.07.2024, 19:22

Pewnie w przypadku ESR lwia część zmiennych zależy od rozegranych minut ;-)

sWinny komentarzy: 797629.07.2024, 19:08

Szkoda mi ESR. Wiadomo, kontuzje i te sprawy, ale to właśnie tego gościa utożsamiam z wyciąganiem Mikela z dołka.
Myślałem, że totalnie inaczej potoczy się jego kariera u nas. Ale jak zwykle.

Życie weryfikuje

arsenallord komentarzy: 30175 newsów: 11729.07.2024, 19:00

Timber którym byłby najlepszym obrońcą 17 klubów Premier League najprawdopodobniej będzie u nas rezerwowym. Kapitalne czasy.

tomaszszef komentarzy: 161429.07.2024, 18:58

Ciekawe jak blok defensywny bedzie wygladał ? Napewno bedzie spora konkurencja. Gdzie bedzie Timber gral a moze gabriel na ławke. Jakby nie patrzec to z City obrone mamy na najwyzszym poziomie. United z lindelofem evansem, lodówką i wietrznie kontuzjowanym shawem tuż tuż na nami i city

Matelko komentarzy: 336629.07.2024, 18:57

Czyli w tym sezonie naszą defensywą będzie bardzo mocna:
Calafiori - Gabriel - Saliba - White

Oby tylko wszystkich omijały kontuzje.

Womanizer komentarzy: 1013029.07.2024, 18:55

@Rynkos7: Są jeszcze takie co mają kisiel na widok gęstego zarostu.

Ale tak czy siak Calafior w otwartym dachu w Lambo. Zrobi furore na ulicach Londynu. Majtki na lusterkach będą mu wieszały.

mruw komentarzy: 419829.07.2024, 18:54

Mega szkoda Emile. Widać było od pewnego czasu, że Arteta go nie widzi w składzie, ale i tak był dalej jednym z moich ulubionych grajków. Chłopak ma potencjał żeby samemu ciągnąć za uszy taki Fulham jak nie będzie miał ciągle kontuzji. Powodzenia The Smith :'(

Rynkos7 komentarzy: 732429.07.2024, 18:51

@Ech0z napisał: "Moja żona mówi że nie jest wcale taki wow. Nie każda kobieta lubi taki typ urody bo jest bardzo mało męski. Ale ja to bym go brał."

Gość z taką szczeną to mało męski typ urody? o.0

mruw komentarzy: 419829.07.2024, 18:50

Jest Kalafior, dorzucić jeszcze tego Brokuła z PSG, na koniec jeszcze Kapustka i mamy warzywny team, a do tego wszystkiego jeszcze White Rice

Rynkos7 komentarzy: 732429.07.2024, 18:50

@Joker_224 napisał: "27+7, dużo tych zmiennych"

Pewnie znaczna część będzie zależna od ilości rozegranych minut. Nic dziwnego biorąc pod uwagę, że chłopak przez ostatnie 2 lata większość czasu spędził w szpitalu lub na rehabilitacji. Mnie bardziej ciekawi czy są tam jakieś kwestie dotyczące jego odkupu np. prawo pierwokupu.

Matelko komentarzy: 336629.07.2024, 18:49

To teraz czas na Mikela Merino a na sam koniec niespodzianka:)))

Ech0z komentarzy: 1049729.07.2024, 18:47

Ech0z komentarzy: 1049729.07.2024, 18:46

@Fabri4: jak za taką szklankę to trzeba się cieszyć . Gościu od 2 lat nic nie gra

Fabri4 komentarzy: 10012 newsów: 5029.07.2024, 18:44

Słaba ta cena za ESR

Dzulian komentarzy: 284829.07.2024, 18:42

@Rynkos7: On długo nie będzie wolny.

Instagramowe szony będą walić drzwiami i oknami.

Joker_224 komentarzy: 539029.07.2024, 18:41

Kalafior bardzo dobry angielski, pozytywnie

Rynkos7 komentarzy: 732429.07.2024, 18:38

@darek250s napisał: "Calafiori z numerem 33 na koszulce."

Za rok pewnie 3 po Tierney'u. Tak jak Saliba 12 -> 2 po odejściu Bellerina.

darek250s komentarzy: 10740 newsów: 529.07.2024, 18:35

Calafiori z numerem 33 na koszulce.

Rynkos7 komentarzy: 732429.07.2024, 18:35

Oby cała drużyna była uprzedzona, że nasz Calafior jest wolny. Ja bym mu żony czy dziewczyny nie przedstawił.

Dzulian komentarzy: 284829.07.2024, 18:09

Teraz poproszę 25 za Nketiaha i 15 za Nelsona. Co już da całkiem spory zastrzyk na dalsze ruchy.

Craz komentarzy: 365229.07.2024, 18:09

To już był czas na Emila . Następni Nelson i Nketja

pablofan komentarzy: 256629.07.2024, 18:08

@Adamarsenal1: mam nadzieję, że to bonusy zależne są od utrzymania w lidze, bo z występami może być u niego różnie xd

Joker_224 komentarzy: 539029.07.2024, 18:05

27+7, dużo tych zmiennych

Mastec30 komentarzy: 695529.07.2024, 18:04

No i po Emilku. Niech mi ziemia lekką będzie. I biorę go do składu w FPL. Nabije mi dużo punktów

Gunner27 komentarzy: 54429.07.2024, 17:58

@Arsenalsupporters: Rozumiem. Dzięki za odpowiedź :)

GreKa komentarzy: 349529.07.2024, 17:57

Jakoś smutno mi się zrobiło. Naprawdę liczyłem ,że ESR będzie kiedyś legendą klubu

Arsenalsupporters komentarzy: 63729.07.2024, 17:56

@Gunner27: bo tak sobie wymyślili na tym turnieju ze niewazne od wyniku beda karne dodatkowo grane

DavidSilva21 komentarzy: 344429.07.2024, 17:55

Ten Osimhen w plotkach to chyba tylko żeby Sporting nie przesadzał z ceną za Gyorkeresa ;)

Manchester City - Arsenal 22.09.2024 - godzina 17:30