Dwa stracone punkty z Hull, 2-2 na The Emirates

Dwa stracone punkty z Hull, 2-2 na The Emirates 18.10.2014, 17:00, Sebastian Czarnecki 3888 komentarzy

Powiedzieć, że Arsenal był dzisiaj drużyną lepszą to o wiele za mało. Trzeba jednak zauważyć o wiele ważniejszą rzecz, a mianowicie fakt, że Arsenal był również drużyną o wiele głupszą, mniej odpowiedzialną i całkowicie źle zorganizowaną. Dwa celne strzały na bramkę Szczęsnego przyniosły dwie bramki dla Tygrysów i to wystarczyło, by gospodarze do ostatniego gwizdka sędziego musieli drżeć o wynik.

Kanonierom udało się szczęśliwie zremisować to spotkanie, jednak gra pozostawiała wiele do życzenia. Po fantastycznych piętnastu minutach, kiedy londyńczycy byli pełni polotu i finezji, przyszedł czas na 70 minut całkowitej żenady, która nastała po nieprawidłowo zdobytej bramce przez Mohameda Diame. Nie ma co jednak zwalać winy na niedoświadczonego jeszcze arbitra, ponieważ to nie on, a właśnie piłkarze Arsenalu nie potrafili pokonać słabo dysponowanego, ale dobrze poukładanego zwłaszcza pod względem defensywnym rywala.

Arsenal: Szczęsny - Bellerin, Mertesacker, Monreal, Gibbs - Flamini (63. Ramsey), Wilshere (68. Campbell) - Sanchez, Cazorla, Chamberlain - Welbeck

Hull: Harper (43. Jakupović) - Chester, Dawson (84. Bruce), Davies - Elmohammady, Diame, Huddlestone, Robertson - Livermore, Ben Arfa - Hernandez (63. Ramirez)

Początek spotkania był wyrównany. Obie drużyny wyrażały spore chęci do walki i szukały swoich sytuacji do wyjścia na prowadzenie. Piłkarze Hull już w piątej minucie przetestowali dyspozycję Wojciecha Szczęsnego, ale Polak nie miał żadnego problemu z uderzeniem w środek bramki.

W siódmej minucie przed kapitalną sytuacją do strzelenia bramki stanął Daniel Welbeck, który otrzymał górne podanie z głębi pola i stanął w sytuacji sam na sam z Harperem. Doświadczony golkiper poradził sobie w dobrym stylu zarówno z uderzeniem Anglika, jak i z późniejszą dobitką Alexisa Sancheza.

Zaledwie minutę później Kanonierzy stanęli przed kolejną dobrą sytuacją. Santiago Cazorla popisał się wyśmienitym podaniem pomiędzy nogami Chestera, czym dał Chamberlainowi możliwość wyjścia na wolną pozycję. Dośrodkowanie skrzydłowego zostało jednak przechwycone przez Harpera.

W 10. minucie Santiago Cazorla posłał fantastyczne uderzenie z dystansu na bramkę Harpera, ale angielski weteran końcówkami palców strącił piłkę na rzut rożny, wyciągając ją prosto z okienka swojej bramki.

Akcje Arsenalu przyniosły wyczekiwany skutek w 13. minucie, kiedy to solową akcją popisał się Alexis Sanchez. Chilijczyk najpierw bez problemu minął Daviesa, a potem oddał plasowany strzał w długi róg bramki. Harper w końcu skapitulował i 1-0 dla gospodarzy!

Zaledwie cztery minuty musieliśmy czekać na odpowiedź Tygrysów. Mohamed Diame wpadł jak czołg w pole karne Arsenalu, faulując przy tym Mathieu Flaminiego, a następnie finezyjną podcinką przerzucił piłkę nad Wojtkiem Szczęsnym. Nie ma żadnych wątpliwości, że Senegalczyk faulował gracza gospodarzy przy tej akcje, ale arbiter był niewzruszony. 1-1.

Nieoczekiwana i niezasłużona bramka Tygrysów nieco ostudziła zapały rozpędzonych w pierwszej części meczu londyńczyków. Gra uspokoiła się w środkowej części boiska, a żadna ze stron nie wychylała się z akcjami ofensywnymi.

Na kolejną groźną akcję Arsenalu musieliśmy czekać do 30. minuty, kiedy to strzał z dystansu oddał Santiago Cazorla, ale tym razem nie zaskoczył Harpera w takim stylu, jak zrobił to 20 minut wcześniej. Anglik spokojnie złapał piłkę.

W 42. minucie Steve Bruce zmuszony został do przeprowadzenia zmiany wskutek nieoczekiwanego skurczu w ręce Steve'a Harpera. Anglik nie mógł dokończyć meczu, a w jego miejsce wszedł Eldin Jakupović.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, Arsenal remisuje z Hull 1-1.

Hull wznawia piłkę ze środka boiska, przeprowadza pierwszą akcję w drugiej połowie i... wychodzi na prowadzenie! Tom Huddlestone dośrodkował z prawej strony boiska, a osamotniony w polu karnym Abel Hernandez wygrał pojedynek z wszystkim czterema defensorami Arsenalu i strzałem głową pokonał Szczęsnego.

Kolejne minuty to całkowity chaos w wykonaniu piłkarzy Arsenalu. Londyńczycy bardzo chcieli doprowadzić do wyrównania, ale nie mieli pomysłu, by zrealizować swój plan. Bezradność londyńczyków obrazuje sytuacja z 60. minuty, kiedy Cazorla dostał świetne podanie od Chamberlaina na wolne pole i zamiast wykorzystać je, niedokładnie podał do wbiegającego Bellerina.

W 63. minucie Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę w meczu, decydując się na grę bez defensywnego pomocnika. Za Flaminiego na boisku pojawił się Aaron Ramsey. Równolegle w zespole Hull Gaston Ramirez zastąpił Abela Hernandeza. Pięć minut później Campbell zajął miejsce Jacka Wilshere'a, który doznał jakiegoś urazu.

Wejście Kostarykanina wprowadziło sporo zamieszania w poczynaniach ofensywnych Arsenalu. Campbell dał nową jakość i dryg na bramkę Tygrysów, których brakowało londyńczykom w ostatnich 50 minutach. Mimo wszystko wciąż obyło się bez bramek.

W 86. minucie Ignacio Monreal zszedł na lewe skrzydło, by przejąć bezpańską futbolówkę, po czym posłał perfekcyjne dośrodkowanie w pole karne Tygrysów, gdzie czaił się Alexis Sanchez. Chilijczyk oddał dobry strzał głową, ale Jakupović świetnie przerzucił piłkę nad poprzeczką.

Trzy minuty później londyńczycy mogli nawet stracić kolejną bramkę. Przez swoją niesubordynację Tygrysy wyszły z groźnym kontratakiem, który zakończył się jednak strzałem Gastona Ramireza w środek bramki.

W 91. minucie Arsenal w końcu doprowadza do wyrównania! Solową akcją popisał się Alexis Sanchez, który minął trzech rywali i podał do Daniela Welbecka, a ten z okolicy jedenastego metra pokonał Jakupovicia.

Londyńczycy w doliczonym czasie gry jeszcze kilkukrotnie próbowali zaskoczyć Eldina Jakupovicia, ale im się ta sztuka nie udała. Najbliżej do wyjścia na prowadzenie byli na minutę przed końcem, kiedy Sanchez posłał fantastyczne podanie na wolne pole do Gibbsa, ale angielski defensor miał za mało wolnego miejsca, by wygrać pojedynek ze szwajcarskim bramkarzem. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, a Kanonierzy zremisowali na Emirates Stadium z Hull 2-2.

Hull CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
praptak komentarzy: 884221.10.2014, 18:39

MaciekGoooner@
Nie jestem DJ'em ale jak mam miksować gałke jak płyte winylową to dam rade.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 321.10.2014, 18:38

facebook.com/Arsenal/photos/pcb.10152592329292713/10152592328472713/?type=1&theater

Edit.

James komentarzy: 167421.10.2014, 18:38

anty_pzpn
no wlasnie w sumie ja to zauwazylem a nie gram tak często, ale duzo ludzi to zauwazylo, i dla tych co grają naprawde duzo w fife i są w nią naprawde dobrzy to ta fifa jest bardzo prosta,

Juz sa!

praptak komentarzy: 884221.10.2014, 18:37

anty_pzpn_@
Aha dzieki za instrukcje. Pytam bo pada kupiłem z gałkami a wcześniej męczyłem sie na takim syfnym troche.

Mihex komentarzy: 2360421.10.2014, 18:37

sport.pl/pilka/56,73556,16840531,Sciagawka_dla_Nawalki__Przerazajace_szczegoly_pobicia.html

Zobaczcie sobie gol Parzyszka :D A to wsadził skubany, szkoda, że był za słaby na Charlton.

roman98 komentarzy: 993 newsów: 40321.10.2014, 18:35

mialem na mysli u-19 ;)

anty_pzpn_ komentarzy: 337021.10.2014, 18:35

Praptak
Dokładnie ale też nie za wolno :) bo Ci jakas padaka wyjdzie.
James
Jeżeli dasz się rozpędzić zawodnikowi atakujacemu to tak bywa niestety.

praptak komentarzy: 884221.10.2014, 18:33

... winylowa płyta na sprzęcie do miksowania..?

Jasiek5821 komentarzy: 38321.10.2014, 18:32

akcja jak w fifie xd

Mihex komentarzy: 2360421.10.2014, 18:32

Nawet ładna akcja City. Choć przyznam, że myślałem, że Dzeko przysępi.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40021.10.2014, 18:32

Aguero zadba o to, aby City nie zasmakowalo LE.

royal87 komentarzy: 142421.10.2014, 18:31

gggol

James komentarzy: 167421.10.2014, 18:31

nie wydaje sie wam ze w fifie 15 brakuje balansu między obrona a atakiem ? w sensie atakujący gracze mają za latwo ?

praptak komentarzy: 884221.10.2014, 18:29

anty_pzpn
czyli np taki składający sie z 3 ruchów mozna wolniej a on sie wykona?

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 221.10.2014, 18:28

Jak dziś city zremisuje to chyba juz LE na etihad zacznie pukać.

anty_pzpn_ komentarzy: 337021.10.2014, 18:27

Praptak
No serio w zależności jaki trick chcesz zrobić. Czy prosty - raczej spokojnie operujesz prawa gałka,czy trudniejszy -wtedy masz więcej kombinacji i musisz szybko i intensywnie ruszać prawa gałą

praptak komentarzy: 884221.10.2014, 18:24

anty_pzpn
no jakiekolwiek prawą gałą :P nie wiem jak intensywnie..

James komentarzy: 167421.10.2014, 18:22

city jak dzis nie wygra to będzie miało baaaaaardzo ciezko o wyjscie z grupy, a chcialbym zeby wyszli i jeszcze sie pomęczyli.

anty_pzpn_ komentarzy: 337021.10.2014, 18:20

Praptak
Zależy jaki trick chcesz zrobić :)

roman98 komentarzy: 993 newsów: 40321.10.2014, 18:20

mozna gdzies obejrzec naszych u-21?

mrsomebody
Ostatnio dodałem Cie do znajomych,pewnie nie skojarzyles ze to ja...Gunner_Gesik :P
To pewnie w fut większość grasz na wyjezdzie a w trybie sezony u siebie. Denerwuje mnie to :P

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 221.10.2014, 18:17

City za bardzo nie śledze ale Fernando wyżej w hierarchii od fernandinho?

praptak komentarzy: 884221.10.2014, 18:17

Aby robić tricki na padzie w FIFIE, trzeba bardzo szybko dziełać prawą gałką, czy tylko w miare spokojnie i płynnie?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 321.10.2014, 18:15

Zabaleta...

mrsomebody komentarzy: 602121.10.2014, 18:15

anty
A ja na PS4 ma odwrotną sytuację w ciągu 50 meczów w FUT zagrałem może 2 lub 3 mecze u siebie :D

anty_pzpn_ komentarzy: 337021.10.2014, 18:13

Czy też macie na PS 4 problem z graniem na wyjeździe w trybie sezony? Były dwie aktualizacje, jedna poprawiła "zapamiętywanie taktyki" w zakładce wytyczne druga poprawiala ławkę rezerwowa na mecz wiec może wyjdzie 3 aktualizacja która poprawi grę na wyjeździe? Bo ma 20 meczy to może z 2 się zagra na wyjeździe. Ktoś coś wie??

damianARSENAL komentarzy: 857521.10.2014, 18:13

panowie, jak obstawiać mecze przez internet? Wytłumaczy ktoś?

Mihex komentarzy: 2360421.10.2014, 18:12

Coś CSKA stwierdziło, że z daleka się opłaca strzelać :P Dwie groźne sytuacje już po takich strzałach.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 321.10.2014, 18:06

Zachowanie kibiców CSKA podczas wyjazdowego meczu Ligi Mistrzów z AS Romą nie umkło uwadze UEFA i klub został surowo ukarany. Trzy spotkania Ligi Mistrzów rozegra przy pustych trybunach.

Fani CSKA doprowadzili w Rzymie do starć z policją, a na trybunach rozwiesili transparenty o treściach rasistowskich. Mecz wygrali gospodarze 5-1.

Zgodnie z decyzją UEFA, przy pustych trybunach CSKA zagra u siebie 21 października z Manchesterem City i 25 listopada z Romą. Wydany został także zakaz sprzedaży biletów kibicom z Rosji na następne spotkania wyjazdowe z City i Bayernem Monachium.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 321.10.2014, 18:04