Dwie odmienne połowy, wymęczona wygrana z NUFC 2-1

Dwie odmienne połowy, wymęczona wygrana z NUFC 2-1 21.03.2015, 16:55, Sebastian Czarnecki 3656 komentarzy

Po pierwszej połowie na St James' Park wydawało się, że nic Arsenalowi nie przeszkodzi w zdobyciu trzech punktów. Londyńczycy byli pewni siebie, skuteczni w defensywie i zabójczy w ataku, dzięki czemu stłamsili Sroki na ich własnym stadionie. I co prawda gospodarzom nie udało się ostatecznie wyrwać punktów, to jednak byli bardzo bliscy dokonania tej sztuki.

Podopieczni Arsene'a Wengera w drugiej odsłonie meczu zupełnie nie przypominali zespołu, który 15 minut wcześniej schodził w dobrych nastrojach na przerwę z pewnym, dwubramkowym prowadzeniem. Coś zepsuło się w grze londyńskiej ekipy, co Newcastle wykorzystało już 3 minuty po powrocie na boisko. Na całe szczęście dla Arsenalu, Sroki są w tym sezonie w fatalnej dyspozycji i nie potrafili wykorzystać błędów rywala na bokach obrony i ostatecznie polegli.

Kanonierzy wymęczyli 3 punkty, ale teraz czeka ich chwila odpoczynku na mecze międzynarodowe. Wyjazdowa wygrana była potrzebna zespołowi po nieudanych wojażach w Lidze Mistrzów, a teraz można się już całkowicie skupić na trudny sprawdzian z Liverpoolem na Emirates Stadium. Arsene Wenger ma 2 tygodnie na przygotowanie drużyny do tego widowiska.

Newcastle: Krul - Janmaat, Taylor Williamson, Colback - Anita (71. Gutierrez), Sissoko - Gouffran, Cabella Ameobi (88. Armstrong) - Ayoze

Arsenal: Ospina - Chambers, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin, Ramsey - Alexis (70. Rosicky), Cazorla (70. Flamini), Welbeck (89. Bellerin) - Giroud

Początek spotkania nie przyniósł nam większych emocji. Obie strony starały się wyczekiwać swojego przeciwnika i czekać na jego ewentualne błędy. Arsenal starał się kontrolować sytuację w środku pola, ale wszystkie próby przechodzenia pod pole karne Newcastle zostawały w porę zatrzymane.

Sroki od czasu do czasu starały się stworzyć zagrożenie pod bramką Ospiny, ale bardzo dobre zawody po powrocie po kontuzji rozgrywał Gabriel Paulista, który szybko dał się we znaki napastnikom gospodarzy.

W 23. minucie pierwszą poważną sytuację stworzyli sobie londyńczycy, którzy uruchomili w sytuacji sam na sam z Krulem Aarona Ramseya, ale Walijczyk nie potrafił opanować piłki.

Co nie udało się Ramseyowi, minutę później dokonał Olivier Giroud! Dośrodkowanie z rzutu wolnego spadło na głowę Daniela Welbecka, a jego strzał został przedłużony przez Francuza, który bezproblemowo pokonał Krula. 1-0!

Kanonierzy całkowicie zdominowali swojego przeciwnika po strzelonej bramce i już dwie minuty później mogli podwyższyć prowadzenie. Alexis Sanchez ośmieszył Gouffrana sztuczką techniczną i wyłożył futbolówkę Welbeckowi, ale jego uderzenie z woleja było odrobinkę niecelne. To byłby świetny materiał na bramkę kolejki.

Zaledwie 60 sekund potrzebowali londyńczycy, by znów zagrozić holenderskiemu golkiperowi. W roli głównej znów duet Sanchez-Welbeck, ale tym razem wychowanek Manchesteru United nie potrafił opanować trudnej piłki.

W 28. minucie mamy 2-0! Santiago Cazorla posłał kolejną dobrą piłkę ze stałego fragmentu gry, a ta spadła już bezpośrednio na głowę Girouda, który pokonał Krula. 2-0!

Olivier Giroud oddał pięć strzałów głową w pojedynkach z Newcastle United, po wszystkich piłka lądowała w bramce. Imponująca skuteczność Francuza ze Srokami.

Dwubramkowe prowadzenie pozwoliło londyńczykom uspokoić grę w środkowej części boiska. Londyńczycy kontrolowali grę i skutecznie uniemożliwiali rywalom konstruowanie akcji zaczepnych. Nawet jeżeli już Srokom udało się przedrzeć w pole karne, defensorzy zawsze znajdowali sposób na oddalenie zagrożenia.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Arsenal prowadzi 2-0 na St James' Park i kontynuuje swoją świetną passę na stadionie Newcastle.

Drugą część meczu od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze! Remy Cabella dopatrzył dobrze ustawionego Sissoko, który celnym strzałem w dolny róg bramki pokonał Ospinę. Newcastle przegrywa już tylko 1-2!

Sroki nabrały wiatru w żagle po kontaktowej bramce i ruszyły do ataku. W 51. minucie bliski strzelenia gola z dystansu był Ayoze Perez, ale piłka minimalnie przeleciała ponad bramką.

Na kolejną okazję musieliśmy czekać na 61. minuty, a w rolach głównych ponownie piłkarze Newcastle. Arsenal w drugiej części meczu nie stwarzał żadnego zagrożenia, z kolei gospodarze dążyli do wyrównania. Tym razem strzał Gourcuffa był za słaby, by zaskoczyć Ospinę.

Cztery minuty później kolumbijski bramkarz Arsenalu został poddany prawdziwemu testowi przez Williamsona. Anglik oddał mocny i nieprzyjemny strzał głową, ale Ospina dobrze sparował piłkę.

Chwilę później poprawić z dystansu chciał jeszcze Janmaat, ale jego mocne uderzenie przeleciało tuż obok słupka.

Arsene Wenger widząc nieporadność swojego zespołu, w 70. minucie zdecydował się na zagęszczenie środka pola. Za Cazorlę na boisko wszedł Flamini, z kolei Sancheza zastąpił Tomas Rosicky. Minutę później zmiana również w zespole Srok, Jonas Gutierrez w miejsce Vurnona Anity.

Argentyńczyk, który jeszcze w zeszłym roku zmagał się z nowotworem jądra, od razu po wejściu na boisku zrobił spore zamieszanie. W 78. minucie minął dwóch rywali i przedarł się w pole karne Arsenalu, ale żaden z partnerów nie potrafił dokończyć jego sytuacji.

Minutę później z kontratakiem ruszyli Kanonierzy. Ramsey dobrze zauważył wybiegającego Welbecka, który popisał się szybkim i skutecznym rajdem. Anglik miał jednak za mało miejsca, by pokonać Krula i z ostrego kąta strzelił prosto w niego.

Przez kolejne dziesięć minut nie działo się nic godnego uwagi, ale końcówka spotkania należała do Srok, które cały czas miały nadzieję na korzystny rezultat. W 87. minucie nieprzyjemny strzał oddał Ayoze Perez, a Ospina z ogromnymi problemami odbił piłkę na korner.

W doliczonym czasie gry szansę na strzelenie gola miał jeszcze Hector Bellerin, który pojawił się na boisku na ostatnie minuty. Hiszpan otrzymał niezłe podanie od Chambersa, ale w sytuacji jeden na jeden z Krulem uległ bardziej doświadczonemu Holendrowi.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Choć zwycięstwo przyszło z ogromnymi problemami, Kanonierzy mogą sobie dopisać do konta kolejne 3 punkty.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
schnor25 komentarzy: 1854625.03.2015, 12:23

R700

Nawałka ma dać Kubie ostatnią szansę i wybierze się do Dortmundu po meczu z Irlandią. Co prawda mało wiemy o kulisach sporu, niemniej jednak można odrobinę Kubę rozgrzeszyć. Jeszcze nie tak dawno filar Repry (dalej byłby czołową postacią), w głównej mierze on ciągnął grę do przodu, nie rzadko w pojedynkę, nikomu nie przeszkadzało otwarcie, że był kapitanem, a teraz dostał liścia w twarz. Lewy też piz..., powinien odzielić antypatię od dobra drużyny, a z jego wywiadów można wywnioskować, że ma Kubę w dupie i w sumie dobrze, że nie ma go w kadrze. Zobaczymy jak zacznie palić się w dupce po serii kiepskich wyników (bo czekają ich trudne wyjazdowe spotkania), czy sprawdzi się powiedzenie "jak trwoga to do Boga (Kuby)" ;)

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52425.03.2015, 12:22

12MARCIN05
Grać będą na trudnym terenie, więc może być ciężko.

12MARCIN05 komentarzy: 68125.03.2015, 12:20

Myślicie, że Islandia wygra w sobotę z Kazachami?

Rosomak komentarzy: 254925.03.2015, 12:20

Sterling i tak długo nie zostanie w LFC to jest najemnik i pójdzie tam gdzie mu najwięcej zapłacą. Jeśli jego rozwój pójdzie w dobrym kierunku to za 2-3 lata tylko RM, Barcelona MU, Bayern, City i PSG będzie na niego stać bo będzie chciał zarabiać w okolicach 300 + tys tygodniowo.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185225.03.2015, 12:19

Giroud ma petardę w nodze. gdyby tylko mógł strzelać z dystansu...

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 325.03.2015, 12:17

Rivaldo ja to widze tak

Blaszczu nie gral w klubie, a Nawalka ma odpowiedzialne stanowisko

Blaszczu myslal, ze pogra w reprezentacji, aby nabrac minut i pokazac w klubie, ze juz jest w dobrej formie, z kolei bylo spore ryzyko, wiec Nawalka go nie powolal, a Blaszczu sie na to nastawil bardzo.

Czul sie zawiedzony i dlatego nie odbiera, bo telefony i tak mu nie pomoga, bo przeciez nie zagra.

W sumie nie ma co sie mu dziwic, nie ma co sie dziwic tez Nawalce, ze go nie powolal.

Jak jest twardy, to wroci do kadry, ale zycie to nie bajka niestety

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52425.03.2015, 12:16

Thierry Henry:
youtube.com/watch?v=9lgSSVQxvks

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.03.2015, 12:12

Ta sprawa z blaszczykowskim to jest jakas zaogniona w tej reprze. Czytałem własnie, ze Nawalka i Lewy przyznaja wprost, ze Kuba nie jest chetny odbierac telefonu od nich.

Chyba za Nawałki Blaszcza w reprze nie bedzie juz ani razu.

Rosomak komentarzy: 254925.03.2015, 12:10

Co do tej rzekomej listy płac w Arsenalu to z ciekawości ją podliczyłem i wyszło że zawodnicy rocznie pobierają łącznie około 92 mln funtów (budżet na płace to podobno 154 mln funtów ) więc albo dostają bardzo wysokie dodatkowe premie albo można sobie tez zestawienie między bajki włożyć.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 325.03.2015, 12:07

no maja problem

nie chca dawac 150 tys i slusznie, ale z drugiej strony taki Sanchez czy Ozil stwierdza, ze nie chca dochodzic do klubu, od ktorego co roku odchodza gracze w szczytowej formie lub rozwijajacy sie

U nas trwalo to dobre 5-8 lat, ale patrzac na sytuacje klubowa mamy to za soba. Swiadcza tez o tym nowe kontrakty dla kluczowych zawodnikow. Z tego co widac Wenga nie oklamywal Ozila, ze chce zbudowac zespol walczacy o najwyzsze cele.

Nie kupujemy od razu na gesto jak United, ale co roku nasza kadra jest coraz mocniejsza i teraz mamy kilka pozycji na ktore potrzebujemy wzmocnienia, ale jest generalnie rywalizacja i rozwoj w klubie.

No a oni buduja jeszcze nowe trybuny i choc jest kasa z tv lepsza, to jednak nowy stadion, to nie jest bulka z maslem, biorac pod uwage jeszcze ffp

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.03.2015, 11:59

Coraz glosniej na anfield, ze sterling wybrzydza 100 tysiaków na tydzien, ciekawe jak sie potocza losy tego chlopaka, choc 150-200 tysiecy pensji facet nie jest wart na dzis, ale w Anglii lubia przeplacac, wiec kto wie.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 325.03.2015, 10:59

Obecnie najwiecej probuje strzelac z dystansu aktualnie Ramsey, Sanchez

Cazorla woli przekladac pilke z nogi na noge, a Giroud jest przewaznie odwrocony tylem do bramki i raz ze jest za wolny na zwrot w strone bramki i strzal, a dwa ze przewaznie ma obok siebie obronce lub dwoch

Smolek komentarzy: 34025.03.2015, 10:49

Chłopaki,jak już wczoraj ktoś zauważył,tu wiele speców jest :P Szukam kogoś kto wszystko o samochodach ma w małym palcu. :)
A co do strzałów z dystansu to w Arsenalu czegos takiego nie ma niestety. Brakuje mi czegoś takiego,tymbardziej że kiedy ktoś już się zdecyduje to często fajnie wychodzi.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52425.03.2015, 10:47

thide
A kiedyś mówiono, że Giroud nie potrafi strzelać z dystansu.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457325.03.2015, 10:47

Santi w turbokozaku miałby maxa punktów :D

Według mnie też Giroud ma najlepszy strzał-nie wiedzieć czemu rzadko to robi. Ale jakby spojrzeć na to z innej strony to on się składa pół godziny do strzału :D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185225.03.2015, 10:44

Traitor, Giroud ma świetne strzały z dystansu, według mnie najlepsze z AFC, ale i tak nie strzela, bo Wenger nie zezwala.

arsenallord komentarzy: 29756 newsów: 11725.03.2015, 10:42

IMO gdyby Santi poszedł do takiego Turbokozaka jak w Lidze+Extra, to rozwaliłby system. Nie widzę lepszego kandydata.

Traitor komentarzy: 10331 newsów: 2425.03.2015, 10:41

Tylko nie piszcie o świetnych strzałach z dystansu Cazorli, bo płakać mi się wtedy chce :D. W ostatnich 2 sezonach strzelil bramke z dystansu chyba tylko w finalowym meczu z Hull City, i to z wolnego

AaronJamesRamsey komentarzy: 457325.03.2015, 10:38

A ja za to zastanwiałem się nad tym, kto ma lepszego medżik skilla. Oglądałem troche filmów na yt o Ramseyu i Alexisie. Powiem Wam, że Ramsey pod tym wzgledem wcale gorszy nie jest, a moze nawet lepiej to wykorzystuje, bo jest to blizej bramki i akcja toczy się dalej, a Alexis wszystkich zachwyci i chwile później traci piłkę.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52425.03.2015, 10:34

Ja powiem tak: Ozila stać na efektowniejsze sztuczki techniczne ale technikę użytkową dla mnie lepszą ma Cazorla.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457325.03.2015, 10:33

Cazorla czy Ozil? To są inni piłkarze, Cazorla więcej drybluje i kiwa rywali, Ozil za to ma podania nie z tej ziemii. Także ciężko ich porównać.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185225.03.2015, 10:33

jakby co to Master guardian elite, ale chyba za parę meczów awansuję. jak masz mikrofon i podobną rangę to można zagrać.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185225.03.2015, 10:32

steamcommunity.com/id/thidetehade/

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 325.03.2015, 10:32

Ozil ma lepsza lewa niz Cazorla jakakolwiek

Ale biorac pod uwage caloksztalt to prawie to samo

lays komentarzy: 3987125.03.2015, 10:31

Ciezkie pytanie bo powinno brzmieć ono raczej tak: Kto lepiej wykorzystuje swoją technikę.

Ozil ma bardzo duże możliwości i w najlepszej formie jest lepszy niż Santi.

Cazorla natomiast gra świetnie lewą jak i prawą nogą i potrafi swoje umiejetnosci wykorzystac... malutki, a kiwa tych wiekszych od niego jak chce swoimi małymi nóżkami.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52425.03.2015, 10:24

Kto według Was ma lepszą technikę: Cazorla czy Özil?

Kwietnik komentarzy: 62725.03.2015, 10:06

LFCiaki jeszcze nie mają zapewnionej gry w LM w następnym sezonie i tylko to jest powodem, że ich rozmowy się tak przeciągają i następne zostały przełożone na lato. Gdyby już teraz mieli zapewnioną grę w LM to myślę, że bez żadnych problemów przyjąłby ich ofertę (100 tyś/tyg.) i nie robił żadnych szopek z tym, że chciałby zarabiać tyle co Daniel (chyba 150 tyś).

thide komentarzy: 32389 newsów: 185225.03.2015, 10:03

każda strona podaje inaczej, więc nie ma sensu się podniecać tymi danymi

grzegorz1211 komentarzy: 1031225.03.2015, 10:00

tsmplug.com/football/arsenal-players-salary-list-2014/

Znalazłem ciekawą listę płac w Arsenalu, co prawda dane z sierpnia 2014 i kilku graczy ma nowe kontrakty, ale myślałem że Podol i Szczęsny mają po 100 tyś. Tak z ciekawości chciałem zobaczyć ile zarabiają nasi Anglicy i jak to się ma do rządań Sterlinga

thide komentarzy: 32389 newsów: 185225.03.2015, 09:49

czemu w tym kraju ceny przeliczane są z innych walut (dolar lub euro)? przecież polak zarobi dajmy na to 1500zł i na np. telefon wyda 500zł, gdzie taki anglik zarobi 1500Ł i na ten sam telefon wyda 99Ł. mogliby też przeliczyć zarobki na złotówki jak się tak na to machnęli. ech, co za kraj

Kaczaza komentarzy: 724925.03.2015, 09:49

I Coq na 8 lokacie :)

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 325.03.2015, 09:17

Doktor zgadza sie

Jedna z lepszych not w osttnim meczu dostal chyba Czejmbers, a jednak gral nie najlepiej.

Inna sprawa, ze jak ktos jest dobry, to i noty ma wyzsza niz sredniacy ;]

Doktor komentarzy: 770625.03.2015, 09:11

Akurat to żaden problem wejść na whoscored i zobaczyć:
whoscored.com/Regions/252/Tournaments/2/Seasons/4311/Stages/9155/PlayerStatistics/England-Premier-League-2014-2015

Inna sprawa, że te oceny mogą się mieć nijak do rzeczywistości.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 325.03.2015, 09:03

kelob to juz mogles podac cala dziesiatke

belaSS komentarzy: 11725.03.2015, 09:02

Matić jest 10, a Morgan 14

kelob komentarzy: 86225.03.2015, 08:13

W Top10 Piłkarzy Premier League do tej pory wg WhoScored (statystyki liczone wszelakie) mamy aż dwóch graczy w top4. Na 4. Cazorlę i na drugim Sancheza. Prowadzi Hazard. Schneiderlin 10. Kane dopiero 12.

DawidKan komentarzy: 28925.03.2015, 03:06

Pique z jednym z wywiadów po Gran Derby. O czym rozmawiałeś z Pepe przy jednym z rożnych? Widzieliśmy w telewizji, że był to sympatyczny moment.
Tak, zapytał mnie o moje drugie dziecko, które niedawno się urodziło. Pytał czy teraz mam więcej pracy w domu przez dwójkę dzieci. On i Mateu [sędzia Lahoz]. Mateu też pyta o wszystko, o Milana, o Sashę. Wiecie, idzie akcja, Cristiano wjeżdża na pełnej parze, a Mateu pyta co tam słychać [śmiech]. Ja mówię o co tu chodzi! [śmiech] Niesamowite, oni cisną w ataku, a ten zadaje sobie pytania! Nie, poważnie, to było bardzo dobre.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 825.03.2015, 02:17

Tak przedstawiała się tabela BPL po 30 kolejkach w poprzednim sezonie:

statto.com/football/stats/england/premier-league/2013-2014/true-table/2014-03-22

Mieliśmy 2 punkty więcej niż w tej kompanii.
Wówczas do prowadzącego Manchesteru City traciliśmy również 7 punktów jak dziś do liderującej Chelsea, jednak dzielili nas Liverpool i właśnie The Blues.

Chcę się jednak skupić na obronie TOP4, bo walkę o mistrzostwo wymarzył sobie Mourinho i kilku idealistów bajkowego zakończenia.

1.) W poprzednim sezonie w głównej mierze walczyliśmy z Evertonem o TOP4 = Dziś z Liverpoolem, Spurs i Southampton.
2.) Tracili do nas 5 punktów na 8 kolejek przed końcem sezonu, bowiem swój zaległy mecz ostatecznie wygrali pokonując Swansea 3-2 = Liverpool aktualnie traci 6 oczek.
3.) Mecz bezpośredni z sąsiadującym rywalem z tabeli. Wówczas przegraliśmy 0-3 z Evertonem = Z LFC gramy w następnej kolejce.
4.) Nasz kalendarz w poprzednim sezonie wbrew pozorom był trudniejszy niż w tym na 8 kolejek przed końcem. Wygrana w derbach z Tottenhamem, gorzka porażka z Chelsea, remis w meczu z City i podnosząca ciśnienie porażka na Goodison Park = Liverpool i Chelsea na Emirates i United.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 825.03.2015, 01:42

padoks
'Gdy zgasną światła' albo serię kryminałów norweskich Jo Nesbo.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 124.03.2015, 23:58

Mihex to dawaj mi linka :)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.03.2015, 23:49

No to jakby mial multi to by dostal. A warna czy bana to nikt mu teraz za to nie da.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 224.03.2015, 23:48

W sensie młode talenty, to już ukształtowani zawodnicy.

DzejCoop komentarzy: 326424.03.2015, 23:48

Zjadłem dużą literę :x

DzejCoop komentarzy: 326424.03.2015, 23:47

ja ogółem czasem gram. Ale już mnie nudzi ta gra. Mg elite jak coś. Pr23m3k. na steam.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 224.03.2015, 23:47

Co sądzicie o ściągnięciu Handanovicia lub Checha, którzy będą dostępni w lato za darmo i pozbyć się Wojtka?

Ospina jest zaledwie 2 lata starszy od Wojtka, obaj jak na bramkarzy dość młodzi, ale z pewnością już nie talenty, no a u Wojtka nie wiadomo jak z formą.

Semir i Petr to najwyższa półka. A do młodzików wtedy można poszukać jakichś talentów.

marz2 komentarzy: 521924.03.2015, 23:46

Ja od wczoraj gram w CS GO. Postanowiłem kupić i w wolnych chwilach postrzelać sobie ale mój poziom jest bardzo niski więc nawet nie będę wyrażał jakichkolwiek chęci.

kaziu874 komentarzy: 675124.03.2015, 23:40

Ja nie mam problemu, tylko juz byly takie sytuacje ze w pierwszych komentarzach pisali o czym zupelnie innym i dostawali warny lub bany.