Dwie odmienne połowy, wymęczona wygrana z NUFC 2-1

Dwie odmienne połowy, wymęczona wygrana z NUFC 2-1 21.03.2015, 16:55, Sebastian Czarnecki 3656 komentarzy

Po pierwszej połowie na St James' Park wydawało się, że nic Arsenalowi nie przeszkodzi w zdobyciu trzech punktów. Londyńczycy byli pewni siebie, skuteczni w defensywie i zabójczy w ataku, dzięki czemu stłamsili Sroki na ich własnym stadionie. I co prawda gospodarzom nie udało się ostatecznie wyrwać punktów, to jednak byli bardzo bliscy dokonania tej sztuki.

Podopieczni Arsene'a Wengera w drugiej odsłonie meczu zupełnie nie przypominali zespołu, który 15 minut wcześniej schodził w dobrych nastrojach na przerwę z pewnym, dwubramkowym prowadzeniem. Coś zepsuło się w grze londyńskiej ekipy, co Newcastle wykorzystało już 3 minuty po powrocie na boisko. Na całe szczęście dla Arsenalu, Sroki są w tym sezonie w fatalnej dyspozycji i nie potrafili wykorzystać błędów rywala na bokach obrony i ostatecznie polegli.

Kanonierzy wymęczyli 3 punkty, ale teraz czeka ich chwila odpoczynku na mecze międzynarodowe. Wyjazdowa wygrana była potrzebna zespołowi po nieudanych wojażach w Lidze Mistrzów, a teraz można się już całkowicie skupić na trudny sprawdzian z Liverpoolem na Emirates Stadium. Arsene Wenger ma 2 tygodnie na przygotowanie drużyny do tego widowiska.

Newcastle: Krul - Janmaat, Taylor Williamson, Colback - Anita (71. Gutierrez), Sissoko - Gouffran, Cabella Ameobi (88. Armstrong) - Ayoze

Arsenal: Ospina - Chambers, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin, Ramsey - Alexis (70. Rosicky), Cazorla (70. Flamini), Welbeck (89. Bellerin) - Giroud

Początek spotkania nie przyniósł nam większych emocji. Obie strony starały się wyczekiwać swojego przeciwnika i czekać na jego ewentualne błędy. Arsenal starał się kontrolować sytuację w środku pola, ale wszystkie próby przechodzenia pod pole karne Newcastle zostawały w porę zatrzymane.

Sroki od czasu do czasu starały się stworzyć zagrożenie pod bramką Ospiny, ale bardzo dobre zawody po powrocie po kontuzji rozgrywał Gabriel Paulista, który szybko dał się we znaki napastnikom gospodarzy.

W 23. minucie pierwszą poważną sytuację stworzyli sobie londyńczycy, którzy uruchomili w sytuacji sam na sam z Krulem Aarona Ramseya, ale Walijczyk nie potrafił opanować piłki.

Co nie udało się Ramseyowi, minutę później dokonał Olivier Giroud! Dośrodkowanie z rzutu wolnego spadło na głowę Daniela Welbecka, a jego strzał został przedłużony przez Francuza, który bezproblemowo pokonał Krula. 1-0!

Kanonierzy całkowicie zdominowali swojego przeciwnika po strzelonej bramce i już dwie minuty później mogli podwyższyć prowadzenie. Alexis Sanchez ośmieszył Gouffrana sztuczką techniczną i wyłożył futbolówkę Welbeckowi, ale jego uderzenie z woleja było odrobinkę niecelne. To byłby świetny materiał na bramkę kolejki.

Zaledwie 60 sekund potrzebowali londyńczycy, by znów zagrozić holenderskiemu golkiperowi. W roli głównej znów duet Sanchez-Welbeck, ale tym razem wychowanek Manchesteru United nie potrafił opanować trudnej piłki.

W 28. minucie mamy 2-0! Santiago Cazorla posłał kolejną dobrą piłkę ze stałego fragmentu gry, a ta spadła już bezpośrednio na głowę Girouda, który pokonał Krula. 2-0!

Olivier Giroud oddał pięć strzałów głową w pojedynkach z Newcastle United, po wszystkich piłka lądowała w bramce. Imponująca skuteczność Francuza ze Srokami.

Dwubramkowe prowadzenie pozwoliło londyńczykom uspokoić grę w środkowej części boiska. Londyńczycy kontrolowali grę i skutecznie uniemożliwiali rywalom konstruowanie akcji zaczepnych. Nawet jeżeli już Srokom udało się przedrzeć w pole karne, defensorzy zawsze znajdowali sposób na oddalenie zagrożenia.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Arsenal prowadzi 2-0 na St James' Park i kontynuuje swoją świetną passę na stadionie Newcastle.

Drugą część meczu od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze! Remy Cabella dopatrzył dobrze ustawionego Sissoko, który celnym strzałem w dolny róg bramki pokonał Ospinę. Newcastle przegrywa już tylko 1-2!

Sroki nabrały wiatru w żagle po kontaktowej bramce i ruszyły do ataku. W 51. minucie bliski strzelenia gola z dystansu był Ayoze Perez, ale piłka minimalnie przeleciała ponad bramką.

Na kolejną okazję musieliśmy czekać na 61. minuty, a w rolach głównych ponownie piłkarze Newcastle. Arsenal w drugiej części meczu nie stwarzał żadnego zagrożenia, z kolei gospodarze dążyli do wyrównania. Tym razem strzał Gourcuffa był za słaby, by zaskoczyć Ospinę.

Cztery minuty później kolumbijski bramkarz Arsenalu został poddany prawdziwemu testowi przez Williamsona. Anglik oddał mocny i nieprzyjemny strzał głową, ale Ospina dobrze sparował piłkę.

Chwilę później poprawić z dystansu chciał jeszcze Janmaat, ale jego mocne uderzenie przeleciało tuż obok słupka.

Arsene Wenger widząc nieporadność swojego zespołu, w 70. minucie zdecydował się na zagęszczenie środka pola. Za Cazorlę na boisko wszedł Flamini, z kolei Sancheza zastąpił Tomas Rosicky. Minutę później zmiana również w zespole Srok, Jonas Gutierrez w miejsce Vurnona Anity.

Argentyńczyk, który jeszcze w zeszłym roku zmagał się z nowotworem jądra, od razu po wejściu na boisku zrobił spore zamieszanie. W 78. minucie minął dwóch rywali i przedarł się w pole karne Arsenalu, ale żaden z partnerów nie potrafił dokończyć jego sytuacji.

Minutę później z kontratakiem ruszyli Kanonierzy. Ramsey dobrze zauważył wybiegającego Welbecka, który popisał się szybkim i skutecznym rajdem. Anglik miał jednak za mało miejsca, by pokonać Krula i z ostrego kąta strzelił prosto w niego.

Przez kolejne dziesięć minut nie działo się nic godnego uwagi, ale końcówka spotkania należała do Srok, które cały czas miały nadzieję na korzystny rezultat. W 87. minucie nieprzyjemny strzał oddał Ayoze Perez, a Ospina z ogromnymi problemami odbił piłkę na korner.

W doliczonym czasie gry szansę na strzelenie gola miał jeszcze Hector Bellerin, który pojawił się na boisku na ostatnie minuty. Hiszpan otrzymał niezłe podanie od Chambersa, ale w sytuacji jeden na jeden z Krulem uległ bardziej doświadczonemu Holendrowi.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Choć zwycięstwo przyszło z ogromnymi problemami, Kanonierzy mogą sobie dopisać do konta kolejne 3 punkty.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
lays komentarzy: 3987125.03.2015, 15:43

Wolę i tak Kubę niż Żyro.

Żyro to dla mnie przereklamowany, słaby zawodnik.

Maciar komentarzy: 69325.03.2015, 15:42

Jak dla mnie to my do Dublina pojedziemy po remis. Nie mamy dobrych skrzydłowych więc albo błysk kogoś z trójki: Lewy, Milik,Mila albo stały fragment

marimoshi komentarzy: 473025.03.2015, 15:40

Szczęsnego to wgl nie powinno być na tym zgrupowaniu. Nie grasz to nie dostajesz powołania. Tym bardziej,że Tytoń ostatnio zbiera same pozytywne recenzję.

marimoshi komentarzy: 473025.03.2015, 15:38

Tylko,że wcześniej grał Grosik,który nieźle się prezentował. Teraz kto ma grać? Rybus,który bardzo dawno grał na poziomie. Czy może Kucharczyk,Żyro,którzy swój popis dali w meczu przeciwko Ajaxowi. Peszko też na wybawiciela nie nie nadaje.

Idealnie teraz pasuję powiedzenie podcięte skrzydła. Cała nasza nadzieje w napastnikach :)

lays komentarzy: 3987125.03.2015, 15:38

kanapka

Najlepszy Polski bramkarz Artur ! :D

Jakby Szczesny stanął to byłoby to nie uczciwe, bo nie gra w klubie, ale z drugiej strony to zależy od formy jaka beda zawodnicy prezentowac na treningu kadry.

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 725.03.2015, 15:38

kogo widzielibyscie w srodku pola obok Krychowiaka?

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 725.03.2015, 15:37

Ja tylko wyczekuje na jedna decyzje: kto stanie w bramce na Irlandie?

Maciar komentarzy: 69325.03.2015, 15:36

Turek
Ja kiedyś też nie lubiłem tego okresu, ale od kiedy nasza reprezentacja zaczęła strzelać i wygrywac to jakoś mi to nie przeszkadza. Oczywiście Arsenal to to nie jest, ale zawsze coś ;)

lays komentarzy: 3987125.03.2015, 15:34

Co do sprawy z Błaszczykowskim to moim zdaniem tu durne.

Nie dostał powołania, to znaczy, że nie dostał.

Gadanie, że kadra bez Kuby to będzie porażka jest też śmieszne.

Najlepszy okres grania polskiej repy od kilku dobrych lat to wlaśnie te eliminacje, w których Błaszczyka nie było.

Na Irlandie jaki chcielibyscie sklad?

Szkoda, że Jędza wyleciał... fenomelanie grał i nie trzeba było oglądać Wawrzyniaka.

MILA MUSI GRAC :D !

lays komentarzy: 3987125.03.2015, 15:31

Lewandowskiego dupcia fajna jest.

Dla mnie ta Milika taka sztuczna jest, nie wiem :P Widziałem z nią wywiad i wrażenia na mnie nie zrobiła.

marimoshi komentarzy: 473025.03.2015, 15:28

Mnie jeszcze dziwi czemu Mierzejewskiego nie powoła. Skoro powołuje Szukałę i Mączyńskiego to może warto dać szansę Adrianowi. Gorszy od wiecznego talentu Rybusa to on nie jest.

Turek44 komentarzy: 231725.03.2015, 15:24

Ależ ja nienawidzę przerw na reprezentację

marimoshi komentarzy: 473025.03.2015, 15:24

Nawałka tak konsekwentny w powołaniach,że powołał Szczęsnego,który grzeje ławę :D Czarno widzę nasze skrzydła na mecz z Irlandią. Peszko i Rybus. Dawno nie mieliśmy tak słabo obsadzonych skrzydeł

mlody13 komentarzy: 337425.03.2015, 14:49

The FA have rejected Martin Skrtel's stamp appeal.

He will miss games against Arsenal, Blackburn and Newcastle.

cyniek1994 komentarzy: 56125.03.2015, 14:34

Szogun
to ty to jakas wyszla szkola jazdy :D ja mysle jakie kolory narazie zrobic i tak teraz sobie wymyslilem ze moze jakis kremowo czerwony taki bordowy i sufit bialy a na scianie tej kremowej Herb Arsenalu nakleic :)

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 325.03.2015, 14:32

Ja też planuje zrobić garderobę ale kompletnie nie mam pomysłu na to. Chcę zrobić z miejscem do siedzenia i oświetleniem punktowym oraz jakimś kuferkiem z podziałką na kable i takie sprawy.

cyniek1994 komentarzy: 56125.03.2015, 13:48

Peciak
Ja tez wlasnie planuje remoncik maly tylko troche wiecej do pracy bede mial trzeba zerwac tapete i zaszpachlowac ladnie.
Osobiscie polecal bym Ci Becersa troche droga farba ale jakosciowa jest bardzo dobra :)

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 525.03.2015, 13:47

cyniekk1994@
Jeszcze nie myślałem tak dokładnie bo zabieram się za ten pokój po świętach :D

cyniek1994 komentarzy: 56125.03.2015, 13:42

Peciakk
Zalezy jaka farba ale jeśli jest gotowa to tylko wymieszaj ja bez żadnych dodatków wody czy innych specyfików!!
Jeśli byś dolał straciła by swoje właściwości np jak jest scieralna to by byla taka troche do pupy.
A wgl jaka farba masz zamiar malowac?

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 525.03.2015, 13:39

Cyniek1994@
Czyli w sumie wszystko tak jak myślałem :D
To mam jeszcze jedno pytanko : mieszać farbę czy nie mieszać ? Rozcieńczyć troszke z wodą czy nie ?

Leehu komentarzy: 1049625.03.2015, 13:37

Co wy pannę Glika na 4. miejscu umieszczacie przecież wiadomo że 4. miejsce jest zarezerwowane, ewentualnie dziewczyna Wojtka mogłaby się na tym miejscu znaleźć. :P

Czeczenia komentarzy: 1249725.03.2015, 13:37

Lepsza kadra bez gwiazd, ale zgrana, bo przykładów drużyn, które kopać świetnie potrafiły ale gówno osiągnęły przez swoją mentalność - jest mnóstwo.

cyniek1994 komentarzy: 56125.03.2015, 13:37

Peciak grunt , wałek , farba, folia ochronna na podloge tasma malarska jeśli chcesz na różne kolory pomalowac. Jak cos jestem do pomocy :D po budowlance jestme i aktualnie pracuje w sklepie takim troche budowlanym. :)

kaziu874 komentarzy: 675125.03.2015, 13:36

Kondziu10 --> wygrales tym komentarzem!

Leehu komentarzy: 1049625.03.2015, 13:35

@Orandzo: Za czwartym to i tak dobrze mój kolega zdał za 7, a drugi za 9. :) W sumie nie mam się z czego śmiać sam jeszcze nawet nie podszedłem do żadnego egzaminu, nawet jazd nie zacząłem, brak funduszy ale w wakacje wyjeżdżę sobie na spokojnie i zobaczymy w każdym razie mam nadzieje że się wyrobię w 5 próbach. :) Gratuluje... :)

Panowie, pomocy ! ;)

Niedługo zabieram się za malowanie pokoju na którym są już położone stare kolory mógłby mi ktoś dokładnie powiedzieć co mi będzie potrzebne i jak to co zrobić ?

Grunt+ farba+ wałek to wiem ale co jeszcze?

simpllemann
Za czwartym... Wiem nie mam sie czym chwalic ale po ostatnim podejsciu jak oblalem przed wjazdem do Wordu... Fantastyczne uczucie miec juz to za soba.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52425.03.2015, 13:14

Orandzo
Gratulacje. Za którym razem?

Orandzo komentarzy: 338025.03.2015, 13:10

Panie i panowie, musze sie pochwalic. Zdalem prawo jazdy!

afctid komentarzy: 52125.03.2015, 13:08

Tak jak napisał Matti, dokładnie taka kolejność. Każdy ma inny gust ale ta Krychowiaka wymiata resztę IMO :D

Matti komentarzy: 278725.03.2015, 12:57

R700

Jak na mój gust to faktycznie :D ta Krychowiaka to niezła dupeczka :)

youtube.com/watch?v=kEDMtBgakEc

a na yt najwieksze zachwyty nad dziewczyna krychowiaka, troche lepsza twarz miałaby glika to krychowiaka dałbym na 4 miejsce.

Matti komentarzy: 278725.03.2015, 12:46

schnor25

Póki co nie można mieć żadnych zarzutów do Nawałki póki są wyniki zadowalające to trzeba być zadowolonym. Nawałka przynajmniej pokazuję, że ma swoje zasady i plan, którego nikt nie bedzie mu zmieniał. I to cieszy, że póki co jest taki trener i stosunki pomiędzy zawodnikami są teraz takie fajne, tak samo jak w sztabie.. również jest wesoło.

schnor25 komentarzy: 1854625.03.2015, 12:43

Matti

zobaczymy jak sprawa się potoczy, niemniej jednak Nawałka wykazał się konsekwencją, bo w tym samym położeniu jest Grosicki (po kontuzji, na razie grywa ogony w Rennes) i równiez nie otrzymał powołania.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.03.2015, 12:40

Wczoraj natrafilem na dokument o blekitnych, którzy wywalili cracovie z pucharu polski w dwumeczu 4-0. Trenerem dryzyny jest....nauczyciel w-f ze szkoły. Graczami m.in klawisz i urzednik.

Matti komentarzy: 278725.03.2015, 12:36

Czasu byłych filarów się skończyły.. Albo zaczniemy grać tak, że nikt nie ma w kadrze pewnego miejsca, ale bedzie jedno wielkie G jak zawsze.. Jakoś Niemców pokonali bez Kuby, więc niech lepiej fochów nie strzela tylko weźmie się do roboty..

Matti komentarzy: 278725.03.2015, 12:34

schnor25

Jak dla mnie Kuba był kapitanem beznadziejnym i bardzo ciesze się, że Lewy został. Ale to tylko IMO. Błaszczu wgl nie miał podejścia, miał się za nie wiadomo kogo w tej kadrze. Kapitan powinien wspierać resztę, a nie jak to miało swojego czasu, każdy wieszał psy na Obraniaku.. On jako kapitan powinien go wspierać, a nie gnoić medialnie i w szatni.. Po za tym Lewy nie ukrywa, że nie lubią się z Kubą, bo Kuba też kiedyś razem z Piszczkiem tego nie ukrywali.. A brak powołania dla niego w tym momencie jest absolutnie uzasadniony.. Praktycznie nie gra, jest bez formy zupełnie, więc co on może Nam w meczu z Irlandczykami pomóc?? Niech zagra ktoś inny, a Kuba niech walczy.. W kadrze musi być w końcu rywalizacja, a nie jak zawsze od parunastu lat lepiej powołać gwiazdeczkę z zagranicy niż piłkarza, który bedzie gryzł trawę?! Odpowiedź sama się nasuwa..

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.03.2015, 12:33

Kiedys ogladalem program 442 na tvp sport i Engel z pełnym przekonaniem, byl pewny, ze Polacy awansuja na ME. Dzis patrze na ta tabele i co widze? Porazka z Irlandia i juz praktycznie wszystkie repry beda miec po 10 pkt. Tu jest jeszcze daleka droga.

Apropo Engela ostatnio zlapal sie z Gmochem.

sport.tvp.pl/19193847/442-engel-i-gmoch-spieraja-sie-o-lewandowskiego

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 325.03.2015, 12:33

Rivaldo zgadza sie, to bylo bez sensu

Summa summarum, niech graja najlepsi w danej formie.

Jak beda wygrywac nie ma problemu, jak przyjdzie porazka to wtedy bedzie presja, narazie to mozna w sumie olac, bo to nie jest glowny problem

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52425.03.2015, 12:30

Jeśli strzeli focha to ja go w kadrze więcej nie chce.

arsenallord komentarzy: 29756 newsów: 11725.03.2015, 12:29

Nie przepadam z Błaszyczkowskim, ale w formie przydałby się na kolejne mecz. Na pewno nasz najlepszy skrzydłowy.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.03.2015, 12:24