Dwie odmienne połowy, wymęczona wygrana z NUFC 2-1

Dwie odmienne połowy, wymęczona wygrana z NUFC 2-1 21.03.2015, 16:55, Sebastian Czarnecki 3656 komentarzy

Po pierwszej połowie na St James' Park wydawało się, że nic Arsenalowi nie przeszkodzi w zdobyciu trzech punktów. Londyńczycy byli pewni siebie, skuteczni w defensywie i zabójczy w ataku, dzięki czemu stłamsili Sroki na ich własnym stadionie. I co prawda gospodarzom nie udało się ostatecznie wyrwać punktów, to jednak byli bardzo bliscy dokonania tej sztuki.

Podopieczni Arsene'a Wengera w drugiej odsłonie meczu zupełnie nie przypominali zespołu, który 15 minut wcześniej schodził w dobrych nastrojach na przerwę z pewnym, dwubramkowym prowadzeniem. Coś zepsuło się w grze londyńskiej ekipy, co Newcastle wykorzystało już 3 minuty po powrocie na boisko. Na całe szczęście dla Arsenalu, Sroki są w tym sezonie w fatalnej dyspozycji i nie potrafili wykorzystać błędów rywala na bokach obrony i ostatecznie polegli.

Kanonierzy wymęczyli 3 punkty, ale teraz czeka ich chwila odpoczynku na mecze międzynarodowe. Wyjazdowa wygrana była potrzebna zespołowi po nieudanych wojażach w Lidze Mistrzów, a teraz można się już całkowicie skupić na trudny sprawdzian z Liverpoolem na Emirates Stadium. Arsene Wenger ma 2 tygodnie na przygotowanie drużyny do tego widowiska.

Newcastle: Krul - Janmaat, Taylor Williamson, Colback - Anita (71. Gutierrez), Sissoko - Gouffran, Cabella Ameobi (88. Armstrong) - Ayoze

Arsenal: Ospina - Chambers, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin, Ramsey - Alexis (70. Rosicky), Cazorla (70. Flamini), Welbeck (89. Bellerin) - Giroud

Początek spotkania nie przyniósł nam większych emocji. Obie strony starały się wyczekiwać swojego przeciwnika i czekać na jego ewentualne błędy. Arsenal starał się kontrolować sytuację w środku pola, ale wszystkie próby przechodzenia pod pole karne Newcastle zostawały w porę zatrzymane.

Sroki od czasu do czasu starały się stworzyć zagrożenie pod bramką Ospiny, ale bardzo dobre zawody po powrocie po kontuzji rozgrywał Gabriel Paulista, który szybko dał się we znaki napastnikom gospodarzy.

W 23. minucie pierwszą poważną sytuację stworzyli sobie londyńczycy, którzy uruchomili w sytuacji sam na sam z Krulem Aarona Ramseya, ale Walijczyk nie potrafił opanować piłki.

Co nie udało się Ramseyowi, minutę później dokonał Olivier Giroud! Dośrodkowanie z rzutu wolnego spadło na głowę Daniela Welbecka, a jego strzał został przedłużony przez Francuza, który bezproblemowo pokonał Krula. 1-0!

Kanonierzy całkowicie zdominowali swojego przeciwnika po strzelonej bramce i już dwie minuty później mogli podwyższyć prowadzenie. Alexis Sanchez ośmieszył Gouffrana sztuczką techniczną i wyłożył futbolówkę Welbeckowi, ale jego uderzenie z woleja było odrobinkę niecelne. To byłby świetny materiał na bramkę kolejki.

Zaledwie 60 sekund potrzebowali londyńczycy, by znów zagrozić holenderskiemu golkiperowi. W roli głównej znów duet Sanchez-Welbeck, ale tym razem wychowanek Manchesteru United nie potrafił opanować trudnej piłki.

W 28. minucie mamy 2-0! Santiago Cazorla posłał kolejną dobrą piłkę ze stałego fragmentu gry, a ta spadła już bezpośrednio na głowę Girouda, który pokonał Krula. 2-0!

Olivier Giroud oddał pięć strzałów głową w pojedynkach z Newcastle United, po wszystkich piłka lądowała w bramce. Imponująca skuteczność Francuza ze Srokami.

Dwubramkowe prowadzenie pozwoliło londyńczykom uspokoić grę w środkowej części boiska. Londyńczycy kontrolowali grę i skutecznie uniemożliwiali rywalom konstruowanie akcji zaczepnych. Nawet jeżeli już Srokom udało się przedrzeć w pole karne, defensorzy zawsze znajdowali sposób na oddalenie zagrożenia.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Arsenal prowadzi 2-0 na St James' Park i kontynuuje swoją świetną passę na stadionie Newcastle.

Drugą część meczu od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze! Remy Cabella dopatrzył dobrze ustawionego Sissoko, który celnym strzałem w dolny róg bramki pokonał Ospinę. Newcastle przegrywa już tylko 1-2!

Sroki nabrały wiatru w żagle po kontaktowej bramce i ruszyły do ataku. W 51. minucie bliski strzelenia gola z dystansu był Ayoze Perez, ale piłka minimalnie przeleciała ponad bramką.

Na kolejną okazję musieliśmy czekać na 61. minuty, a w rolach głównych ponownie piłkarze Newcastle. Arsenal w drugiej części meczu nie stwarzał żadnego zagrożenia, z kolei gospodarze dążyli do wyrównania. Tym razem strzał Gourcuffa był za słaby, by zaskoczyć Ospinę.

Cztery minuty później kolumbijski bramkarz Arsenalu został poddany prawdziwemu testowi przez Williamsona. Anglik oddał mocny i nieprzyjemny strzał głową, ale Ospina dobrze sparował piłkę.

Chwilę później poprawić z dystansu chciał jeszcze Janmaat, ale jego mocne uderzenie przeleciało tuż obok słupka.

Arsene Wenger widząc nieporadność swojego zespołu, w 70. minucie zdecydował się na zagęszczenie środka pola. Za Cazorlę na boisko wszedł Flamini, z kolei Sancheza zastąpił Tomas Rosicky. Minutę później zmiana również w zespole Srok, Jonas Gutierrez w miejsce Vurnona Anity.

Argentyńczyk, który jeszcze w zeszłym roku zmagał się z nowotworem jądra, od razu po wejściu na boisku zrobił spore zamieszanie. W 78. minucie minął dwóch rywali i przedarł się w pole karne Arsenalu, ale żaden z partnerów nie potrafił dokończyć jego sytuacji.

Minutę później z kontratakiem ruszyli Kanonierzy. Ramsey dobrze zauważył wybiegającego Welbecka, który popisał się szybkim i skutecznym rajdem. Anglik miał jednak za mało miejsca, by pokonać Krula i z ostrego kąta strzelił prosto w niego.

Przez kolejne dziesięć minut nie działo się nic godnego uwagi, ale końcówka spotkania należała do Srok, które cały czas miały nadzieję na korzystny rezultat. W 87. minucie nieprzyjemny strzał oddał Ayoze Perez, a Ospina z ogromnymi problemami odbił piłkę na korner.

W doliczonym czasie gry szansę na strzelenie gola miał jeszcze Hector Bellerin, który pojawił się na boisku na ostatnie minuty. Hiszpan otrzymał niezłe podanie od Chambersa, ale w sytuacji jeden na jeden z Krulem uległ bardziej doświadczonemu Holendrowi.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Choć zwycięstwo przyszło z ogromnymi problemami, Kanonierzy mogą sobie dopisać do konta kolejne 3 punkty.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2225.03.2015, 20:40

AJR
A na cholerę dawać na siłę news?

mistiqueAFC komentarzy: 2676925.03.2015, 20:38

Na minimalnych w fifke to nie ma co grać.Strasznie musi wtedy otoczenie wyglądać

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2225.03.2015, 20:35

Mnie najbardziej ciekawi kto na bramie stanie.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698225.03.2015, 20:34

Wie ktoś dlaczego zwiesza mi filmiki na yt?

Mihex komentarzy: 2360425.03.2015, 20:32

Widzę Mesut w podstawce, czyli zdrowy, niech tak już zostanie. Może też wpakować dzisiaj z jednego, tak na podbudowanie.

Maciar komentarzy: 69325.03.2015, 20:31

Dobre transfery United to: Blind, Rojo i Herrera

Mihex komentarzy: 2360425.03.2015, 20:29

Czasami podczas przerwy na repre głównym newsem było podsumowanie jak poszło naszym.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52425.03.2015, 20:24

AaronJamesRamsey
Jeśli nic spektakularnego się nie wydarzy to ten news powinien zostać do zapowiedzi kolejnego meczu.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457325.03.2015, 20:22

Następny mecz dopiero w przyszłym tygodniu. Ciekawi mnie jaki będzie główny news. Bo na zapowiedź za szybko, a stary nius tyle dni brzydko wygląda. Może jakiś o kadrach?

AaronJamesRamsey komentarzy: 457325.03.2015, 20:18

facebook.com/video.php?v=876248525755001&fref=nf

Dobry karny

cyniek1994 komentarzy: 56125.03.2015, 20:16

A ja sie pochwale swoja głupota.
Myslalem ze mi fifa 15 nie pojdze na kompie a teraz patrze dokladnie a ja mam karte graficzna do minimalnych akurat identyczna co pisza Radeona 5770 :D procek lepszy ale to nie wazne niech zyje zgrabnosc !

AaronJamesRamsey komentarzy: 457325.03.2015, 20:15

Shaw też niezły. Taki młodzik za taka kasę i do tego taki piach gra. Czy United zrobiło jakiś dobry transfer? Transfer Herrery i Rojo oceniam na neutralny.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 325.03.2015, 20:12

Mihex
No to niezle. Ja mam Martineza :DD

mistiqueAFC komentarzy: 2676925.03.2015, 20:12

Di Maria u mnie wygrał przez tą cene jaką wydało na niego United.To jest śmiech na sali co gra tam gracz wart 60 mln.Ballo u mnie ma drugie miejsce dzięki temu, że trafil gola w PL :D

mistiqueAFC
Falcao, Di Maria, Balotelli, Shaw. Naprawde wybór spory, ale stawiam na Falcao.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52425.03.2015, 20:06

Kanonier204
Też o nim pomyślałem ale byłem pewny, że ten zakup nie wypali, więc nawet nie jest dla mnie rozczarowaniem.

mistiqueAFC komentarzy: 2676925.03.2015, 20:06

@AJR

Ja Kane'a widze za 2 sezony w Realu.Według mnie pasuje tam idealnie

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52425.03.2015, 20:05

mistiqueAFC
Di Maria i Falcao (nawet jeśli to tylko wypożyczenie).

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 325.03.2015, 20:05

Bellerin widze ladna karte ma w fifie. 92 pace ;o no tego sie nie spodziewalem. Oczywiscie karta - braz.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125125.03.2015, 20:04

Co to za Hector w składzie Niemiec? Bellerin? :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 325.03.2015, 20:04

Balotelli ; d

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125125.03.2015, 20:03

Simao12

Francja ma silny skład, dobrze, że nie dostał powołania. Jak utrzyma formę to i na to przyjdzie czas.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457325.03.2015, 20:00

My sie zawsze wyprzedawaliśmy do Barcy, Spursy do Realu, ale myślę, że Kane nie pójdzie do ligi hiszpańskiej. To by był jego koniec

Tomassini komentarzy: 272025.03.2015, 19:58

Jeśli totki nie dadzą rady dostać się do top4 w tym i w następnym sezonie to bardzo bym chciał żeby Wenger złożył oferte na Kane'a. Kupno Bale'a też byłoby fajne

AaronJamesRamsey komentarzy: 457325.03.2015, 19:57

mistiqueAFC
No Kane też ma elegancki pierwszy sezon. Chłop znikąd tak naprawdę, a gra jak stary wyga. Zresztą, dla mnie piłkarz sezonu powinien być przykłądem dla młodych piłkarzy, a nie przeciwieństwem tego jak piłkarz powinien się zachowywać.

mistiqueAFC komentarzy: 2676925.03.2015, 19:55

Bale dał rade ugrac top4

mistiqueAFC komentarzy: 2676925.03.2015, 19:51

@simpll

Martwi, bo ja go widze w Arsenalu, a nie tam :)

@AJR

Dla mnie Costa.Elegancki pierwszy sezon, zgarnąl juz COC i do tego będzie miał ogromny wkład w mistrzostwie Angli

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370025.03.2015, 19:51

arsenallord, Robin dał radę ugrać TOP 3 :)

Simao12 komentarzy: 775225.03.2015, 19:51

Czemu Coqu nie ma powołania na towarzyskie?

arsenallord komentarzy: 29756 newsów: 11725.03.2015, 19:46

mistique---> Sam ma im ugrać TOP 4?

AaronJamesRamsey komentarzy: 457325.03.2015, 19:44

A ja bym chciał, żeby Kane wygrał i pewnie wygra jeśli utrzyma formę. Angol, dobrze sie trzyma, nie jest pipą, gra fair, jedyny minus to, że jest kurakiem, ale to tylko przeszkadza nam.

Mihex
Ja już to wiele razy mówiłem. Jedno jest zależne od drugiego. Brak formy Sancheza wpływa na lepszą grę drużyny. Widząc Sancheza samolubnego, dryblującego, a reszta sie temu przygląda, stwierdza sie, że tylko on pracuje itd. A prawda jest taka, że odwalił na początku sezonu troche pokazówki. Nigdy nei będzie Sancheza jak na początku sezonu i drużyny tak świetnie grającej jak ostatnio w tym samym czasie. No może jeden mecz się trafi.

mistiqueAFC komentarzy: 2676925.03.2015, 19:42

@simpll

Tam to go czeka cały kontrakt na ławie

mistiqueAFC komentarzy: 2676925.03.2015, 19:40

Ja bym nie chciał, żeby Kane dostał tą nagrode.Zawodnik 6-7 drużyny w lidze jak dla mnie na to nie zasluguje.Jak naprawde by grał tak super, to potrafilby ugrac dla Spurs top4, albo chociaż COC

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52425.03.2015, 19:39

Ale skoro Dybala chce do Barcelony to niech tam idzie.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457325.03.2015, 19:38

Dybala to niech najpierw troszke kg nabierze jeśli miałby do Premier League przejść bo będą go przestawiali jak pachołka

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52425.03.2015, 19:32

WilSHARE
I do tego Anglik.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 825.03.2015, 19:30

simpllemann
Wszystko wskazuje na Harry Kane'a - cały sezon równy i równiejszy.

Mihex komentarzy: 2360425.03.2015, 19:27

Trochę boli ten spadek prawie wszystkich statystyk w 2015 u Sancheza. Wiem, że dużo mniej spotkań, ale kilka bramek więcej powinien mieć.
Jedyne pocieszenie jest takie, że brak jego dyspozycji strzeleckiej zgrał się w czasie z dużo lepszą formą całej drużyny. Gdybyśmy mieli i Alexisa w pełni i drużynę jak teraz to byłaby rzeź :D

mistiqueAFC komentarzy: 2676925.03.2015, 19:26

Dybala to będzie kocur.Akurat Palermo można ufać jeśli o napastników chodzi.Cena potworna, ale jak sie w dzisiejszej piłce czasem nie przepłaci, to ciężko jest ściągac gwiazdy.Sanchez to była jednorazowa promocja

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 325.03.2015, 19:17

No to kolejne pytania z tego spotkania bo widze dobrze wam idzie.

1. W 88 minucie byla zmiana - wszedl na boisko Dendoncker a kto opuscil plac gry?

2. W tunelu Martinez oraz Mertesacker przywitali sie z jednym z pilkarzy Anderlechtu. Jest on juz dlugo w tym klubie. Kto to jest ?

Mysle ze nie bedziecie mieli problemu z tym. To jest latwe. Ja poki co musze wyjsc :D