Dwie różne połowy. Arsenal wygrywa z Watfordem 3-1.

Dwie różne połowy. Arsenal wygrywa z Watfordem 3-1. 27.08.2016, 16:58, bojowy schabowy 2984 komentarzy

Sobota była bardzo radosnym dniem dla społeczności fanów Kanonierów. Pierwszym powodem jest zwycięstwo nad Watfordem na Vicarage Road. Arsenal po świetnej pierwszej połowie zapewnił sobie spokój i komfort na resztę spotkania. Drugim, potwierdzenie przez Arsene'a Wengera dwóch transferów, o których sporo mówiło się w poprzedzających dniach.

Oceń zawodników po meczu z Watfordem!

Francuski menadżer na konferencji pomeczowej otwarcie i z uśmiechem na ustach wspominał o nowych nabytkach, Lucasie Perezie oraz Shkodranie Mustafim. Jednocześnie Le Professeur dał do zrozumienia, że nie spodziewa się kolejnych transferów do klubu.

Arsenal: Cech - Bellerin, Holding, Koscielny, Monreal(Gibbs) - Xhaka, Cazorla – Chamberlain(Elneny), Özil(Wilshere), Walcott, Alexis.

Ławka rezerwowych: Ospina, Gibbs, Chambers, Wilshere, Coquelin, Elneny, Giroud.

Watford: Gomes - Kaboul, Prödl, Kabasele - Amrabat, Guedioura, Capoue, Behrami, Holebas - Deeney, Ighalo.

Ławka rezerwowych: Pantilimon, Janmaat, Zuniga, Watson, Success, Sinclair, Pereyra.

Na Vicarage Road widzowie oglądali skrajnie różniące się od siebie dwie połowy spotkania pomiędzy Watfordem a Arsenalem. Pierwsza odsłona była pokazem siły Kanonierów. Londyńczycy całkowicie zdominowali gospodarzy. Wystarczy informacja, że strzelili wtedy trzy bramki, czym przed przerwą postawili siebie w bardzo komfortowej sytuacji. Spotkanie od samego początku ułożyło się bardzo dobrze dla zespołu z Londynu. W 8. minucie byliśmy świadkami głupiego zachowania Amrabata. Marokańczyk wbiegł w polu karnym w Alexisa Sancheza, uderzając go łokciem w głowę. Sędzia nie miał wyjścia i wskazał na „wapno”. Do wykonania jedenastki wyznaczony został Cazorla. Marokański napastnik próbował jeszcze wyprowadzić Hiszpana z równowagi, chwytając go za rękę przed strzałem, ale pomocnik Arsenalu nie zwrócił na to uwagi i pewnie umieścił piłkę w siatce. Po strzelonej bramce Kanonierzy poczuli wiatr w żaglach. Do sytuacji strzeleckich wielokrotnie dochodził m.in. Walcott, Ozil oraz Alexis. Nieco słabiej wyglądała gra Alexa Oxlade-Chamberlaina. Po 30. minutach gry 50% akcji podopieczni Wengera przeprowadzali lewą flanką. Działo się tak głównie dlatego, że zbiegał tam Alexis, nominalnie przypisany do roli środkowego napastnika. Nieco rzadziej, bo 35% przeprowadzonych akcji zostało prawą stroną boiska, gdzie biegał aktywny w tym spotkaniu Theo Walcott. Kanonierzy postawili w starciu z Watfordem na podania prostopadłe, przeszywające linię obrony rywali. Taki był zamysł trenera, ponieważ Alexis oraz skrzydłowi nie cofali się głęboko po piłkę, tylko czekali na otwierające podanie ze środka pola. Za te podania odpowiadał w głównej mierze Granit Xhaka, który przy lepszej dyspozycji skrzydłowych mógł zaliczyć dzisiaj asystę. Genialnie uruchamiał na skrzydłach Oxlade-Chamberlaina oraz Walcotta. Dynamiczni skrzydłowi i wszędobylski Sanchez rozrywali w pierwszej połowie linie obronną rywali. Taktyka obrana przez Wengera zaprocentowała. W 40. minucie Arsenal przeprowadził zabójczą kontrę. Kombinacja podań w środku pola między Alexisem a Ozilem otworzyła Kanonierom drogę do bramki. W końcowej fazie akcji Ozil odegrał piłkę do biegnącemu Bellerinowi, ten wypuścił prostopadłym podaniem Walcotta. Anglik świetnie zagrał w głąb pola karnego, gdzie na długim słupku czekał Alexis. Chilijczyk, trochę na raty, skierował piłkę do siatki. Wszystko układało się po myśli londyńczyków, 2-0. Kolejne minuty przynosiły następne akcje Arsenalu. Blisko zdobycia gola był Walcott, który dostał znakomite podanie od Xhaki. Wysiłki Kanonierów nie poszły na marne. W doliczonym czasie gry Alexis dostrzegł wbiegającego w pole karne Ozila. Dośrodkował piłkę, która spadła wprost na głowę Niemca. Mesut Ozil takich sytuacji nie marnuje i umieścił futbolówkę w siatce. To był prawdziwy nokaut, trzecia bramka dla Arsenalu tuż przed zejściem do szatni.

Druga połowa nie była już tak żywiołowa jak pierwsza. Widzowie mogli odnieść wrażenie, że Arsenal opuścił z tonu i nie starał się za wszelką cenę zdobyć kolejne bramki. Nie możemy się dziwić, 3-0 to znaczny dorobek bramkowy. Kanonierzy mogli skupić się na rozgrywaniu i bronieniu dostępu do własnej bramki. Przy nieco doświadczalnej linii obrony nie mogło się to skończyć dobrze. Holding to bardzo perspektywiczny zawodnik, jednak w kilku sytuacjach widać było jak bardzo brakowało mu doświadczenia. Przy takim wyniku można mu jednak wybaczyć kilka niepewnych interwencji, czy ryzykownych podań. Na tle całego meczu spisał się dobrze. Nie uchroniło to jednak Arsenalu przed stratą gola. Napór Watfordu przyniósł zamierzony skutek, w 57. Minucie gospodarze strzelili bramkę. Piłka odbijała się w polu karnym Cecha od nóg zawodników jak w popularnej grze Pinball, ostatecznie dopadł do niej świeżo wprowadzony Pereyra i wbił do siatki. W pierwszych piętnastu minutach drugiej połowy Watford miało 60% posiadania piłki. Przy klasie pomocników Arsenalu to wręcz uwłaczające, Kanonierzy po ponownym wyjściu na murawę nie mogli przejąć kontroli nad meczem i dali się zdominować. Arsenal postawił na kontrataki, które w ostatecznym rozliczeniu nie przyniosły kolejnych bramek. W 70. Minucie na boisku pojawili się zmiennicy, Wilshere oraz Elneny zmienili zmęczonego Ozila oraz Oxlade-Chamberlaina. Pięć minut później boisko z powodu urazu opuścił Monreal, na jego miejsce wszedł Gibbs. W pomeczowym wywiadzie Wenger powiedział, że Monreal został kopnięty, ale jego zdrowi nic nie dolega. Ostatnie piętnaście minut meczu wyglądało bardzo chaotycznie. Arsenal próbował przejąć inicjatywę, a Watford za wszelką cenę strzelić kontaktową bramkę. Ostatecznie wynik spotkania nie zmienił się i Kanonierzy zdobyli pierwsze trzy punkty w obecnej kampanii ligowej.

Podsumowując, Kanonierzy zapewnili sobie zwycięstwo już w pierwszej połowie spotkania. Na drugą część meczu wyszli nieco rozluźnieni. W meczu z Szerszeniami Arsenal nie mógł sobie pozwolić na potknięcie. Zbyt wiele błędów Kanonierzyi popełnili w dwóch pierwszych meczach, zdobywając zaledwie jeden punkt. Zwycięstwo na Vicarage Road sprawiło, że Arsenal po niemrawym początku sezonu wreszcie dołączył do wyścigu, który liczy jeszcze trzydzieści pięć spotkań. Jest to zarazem ostatnie spotkanie, jakie Arsenal rozegrał w sierpniu. W najbliższych dwóch tygodniach kibiców czeka rozłąka z futbolem klubowym, spowodowana zmaganiami reprezentacyjnymi, związanymi z eliminacjami do Mistrzostw Świata w 2018 roku.

Premier LeagueRaport pomeczowyWatford autor: bojowy schabowy źrodło: własne
ChatCrapGetBanged komentarzy: 492530.08.2016, 14:24

Giroud (Perez)
Sanchez (Ox) Ozil (Iwobi) Walcott (Ramsey)
Xhaka (Coquelin) Cazorla (Elneny)

Kochani, nawet po tych odejściach Arsenal może stworzyć dwie jedenastki. Do tego Welbeck zabezpiecza atak i skrzydła ze szpitala.

sebastix11 komentarzy: 599230.08.2016, 14:23

6 sezon Grimm\'a przesunięty na styczeń ;/ ma to być ostatni sezon serialu ;/ takie gnioty po 20 sezonow leca a dobry serial chca skonczyc ;/ jak tak to mam nadzieje, ze z przytupem

TheWitek komentarzy: 16830.08.2016, 14:23

Sky pisze, że Lyon odrzuca 43 mln £ za Lacazette\'a od West Hamu. Może to da do myślenia tym, którzy narzekali na Wengera, że ten nie chciał rzucić 40 mln.

songoku95 komentarzy: 2348630.08.2016, 14:21

ale Gnabry i tak szedłby na wypożyczenie do Niemiec. To że Serge spędzi sezon w ligowym średniaku to pewniak, pytanie czy wróci po sezonie do Bayernu czy Arsenalu. Oby został.

songoku95 komentarzy: 2348630.08.2016, 14:20

albo Hamesa ehhehehehehe xD

truskawa komentarzy: 82730.08.2016, 14:19

Sprzedawanie jakiegokolwiek zawodnika jest bez sensu. Rok temu byla sytuacja ze na lawce nie mielismy wlasciwie nikogo do ofensywy. Trzeba miec zmienników a nie sie ich pozbywac. A ze ci zmiennicy moga nie zagrac nawet minuty? Cóż trudno, takie zycie. Maja kontrakt to niech go respektują w koncu za darmo tu nie są i łaski nikomu nie robia.

songoku95 komentarzy: 2348630.08.2016, 14:19

truskawa
nie będę zdziwiony jak odpali. Talent ogromny, zastopowany przez kontuzje. Szkoda, że odchodzi ale nie dziwie się ma szanse wrócić do Niemiec i to do Bayernu. Bardzo Serga lubie i widziałbym go kosztem Oxa w pierwszym zespole.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492530.08.2016, 14:19

Przetrzymanie Gnabry\'ego na siłę to świetny pomysł, w końcu kontrakt wygasa mu dopiero za rok.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 230.08.2016, 14:17

K204
Albo dla Arsene\'a na wodę.

sebastix11 komentarzy: 599230.08.2016, 14:15

jak taki Asano przyszedł za 3 czy Nwakali to przynajmniej 6 za Gnabryego

truskawa komentarzy: 82730.08.2016, 14:15

Ja czekam jak Wenger bedzie mial w dupie dobro zawodników i bedzie stawial na pierwszym miejscu dobro klubu. Skoro Gnabry ma kontrakt to ma grac. Tak samo debuchy i inni. A ich fochy nie powinny go interesowac. Juz kilka razy popelnil blad idac zawodnikom na ręke i co z tego teraz ma? Beka bedzie jak Gnabry odpali w tym bayernie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 330.08.2016, 14:15

Zawsze to jakis hajs dla Boulda na gume.

mallen komentarzy: 2123930.08.2016, 14:11

OFICJALNIE: Munir El Haddadi został wypożyczony z Barcelony do Valencii.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492530.08.2016, 14:11

Czy Wenger w tym okienku wydał 100 milionów na załatanie dziur w drużynie? A później zdecydował się oddać niepotrzebnych zawodników i odciąć pępowinę Wilshere\'owi?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 130.08.2016, 14:11

Serge Gnabry\'s father has confirmed that he has left Arsenal to sign for Bayern Munich. [SWR] #afc

DontCry komentarzy: 760830.08.2016, 14:09

Nie zapominajmy o naszym skrzydłowym Ramsey\'u. :D

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 530.08.2016, 14:07

@ MarkOvermars:

Skąd. Przecież bez problemu wygryzie Robbena, Costę, Comana, czy nawet Ribery\'ego. Pójdzie do Werderu na roczne wypożyczenie, strzeli 50 bramek i zanotuje 20 asyst, więc pierwsza jedenastka będzie stała przed nim otworem.

@ KingOfLoyal:

Po co kupować kogoś w miejsca zawodnika, który w Arsenalu w ogóle nie gra? Alexis, Walcott, Chamberlain, Iwobi, Welbeck, od biedy pewnie i Lucas. Mało?

mallen komentarzy: 2123930.08.2016, 14:06

@Lukkoss

Oby biegali, a nie byli kontuzjowani...

Lukkoss komentarzy: 44230.08.2016, 14:05

Wenger robi czystki, szkoda tylko, że na skrzydłach ciągle będą biegać Theo i Ox. Któregoś powinien sprzedać. Myślę, że koło 30 mln byśmy dostali za jednego, jakiś Everton na pewno by się skusił.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 830.08.2016, 14:04

Jakiś plan wobec tego musi być. Dwóch skrzydłowych odpadło, kiedy wy wołaliście o wingera jeszcze przed ich odejściem. Coś tu nie halo.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 330.08.2016, 14:04

mallen
Mnie sie wydaje, ze nawet 5kk bedzie spoko za kogos, kto nie wywarl zadnego wpływu na drużynę.

MarkOvermars komentarzy: 913930.08.2016, 14:03

Ostatni

Zmarnowany talent, nie pierwszy i nie istai

mallen komentarzy: 2123930.08.2016, 14:03

Mam nadzieję, że wyłudzimy od Bayernu absurdalnie wysoką sumę za Gabrysia.

mallen komentarzy: 2123930.08.2016, 14:02

Uuuuuuuu Gabryś podpadłeś...

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 330.08.2016, 14:02

KingofLoyal
A po co kupowac kogos w jego miejsce, skoro on w AFC zagral ile meczow:D? 5?:D

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 130.08.2016, 14:00

Jak kupimy kogoś w jego miejsce to spoko...niech się buja i kisi na ławkach w Niemczech.

MarkOvermars komentarzy: 913930.08.2016, 14:00

Monachium po Gnabrego? A co on tam piłki będzie podawał?

mistiqueAFC komentarzy: 2676930.08.2016, 13:59

Nie zastanawia was skąd nagle takie czystki w tym klubie?

Joel, Serge, w kolejce Wilshere i Debuchy

Może Wenger naprawdę juro kogoś do pomocy jeszcze kupi

thegunner4life komentarzy: 899730.08.2016, 13:59

DontCry
Nie musiałeś ironizować, z punktu finansowego ja doskonale rozumiem czemu Theo musi grać w 1 składzie. Wenger nie ma po prostu innego wyjścia.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 330.08.2016, 13:58

Gnabry niczym Thiago Alcantara ;-)

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 130.08.2016, 13:58

Ile kontraktu ma jeszcze Gnabry ?

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 330.08.2016, 13:58

Transmisja na żywo z konferencji prasowej selekcjonera Adama Nawałki. facebook.com/LaczyNasPilka/videos/1270236413007917/

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 130.08.2016, 13:57

Nie ma co patrzeć na innych...Gnabry i tak by odszedł, jest Niemcem,a tu zgłasza się Bayern w tak młodym wieku...jeden sezon na wypożyczeniu i potem może zostać w Bayernie i walczyć o skład

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 130.08.2016, 13:57

ElSar, ale on już potwierdził, że nie ma zamiaru nikogo więcej ściągać. Miały być 2-3 transfery, były 3 oraz 3 transfery młodzików.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 130.08.2016, 13:56

Bayern & Germany @iMiaSanMia 7 min7 minut temu Zobacz tłumaczenie
Sport1 | Serge Gnabry\'s transfer from Arsenal to Bayern Munich will be announced later today

Niespodziewałem się tego po Gnabrym :(

TO teraz Perez na skrzydło,a do przodu bierzemy Sturrdigea :D

DontCry komentarzy: 760830.08.2016, 13:55

thegunner4life

Tak wiem zły Papcio wystawiał Theo kosztem biednego Campbella, który chwilę wcześniej zaliczył prawię asystę albo prawie strzelił bramkę. Niesamowity gość. Ox, Campbell, Walcott, Iwobi - wszyscy są na podobnym poziomie, różnią się pewnymi cechami, widocznie Wenger woli tych dynamiczniejszych od Kostarykanina graczy.

ElSar komentarzy: 416830.08.2016, 13:54

Pauleta

Wiem ze potwierdzil, wystarczy tylko oficjalnie ogosic ale pewnie powie ze zostaly jakies papiermlwe sprawy i nie zdazyl nikogo wiecej sciagnac :)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 330.08.2016, 13:52

Jak dla mnie Campbell powinen był odejść z AFC po powrocie z wypozyczenia do Grecji. Bylby teraz spokoj.

thegunner4life komentarzy: 899730.08.2016, 13:51

DontCry
A ja pamiętam, jak zamiast niego z ławki wchodził Theo który w tamtym czasie nie potrafił nawet podać do kolegi obok.

DontCry komentarzy: 760830.08.2016, 13:50

Bo te niezłe mecze, przeplatał klopsami, ot co.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 130.08.2016, 13:49

ElSar, Siwy już potwierdził te transfery i zaprzeczył kolejnym, więc twoja teoria nie ma nóg.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 830.08.2016, 13:48

Czarna melancholia jakby to Alexis szedł do Bayernu.

schnor25 komentarzy: 1854630.08.2016, 13:47

FabsFan

Gdyby nie kontuzje, mógłby sobie wywalczyć taką pozycję jak Iwobi ma teraz. Tak czy inaczej jak pójdzie na handel, to niech wcisną jakąś sensowną klauzulę wykupu, czy dodatkowe bonusy.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 830.08.2016, 13:47

mistiqueAFC
Zgadzam się. Jeśli odejdzie to Arsenal straty nawet nie odczuje, a właśnie jak piszesz, może tylko skorzystać na sprowadzeniu nowego nabytku.

Choć ja zamiast Paragwajczyka, w miejsce Gnabryego dałbym kogoś z U-23. Mało to tam skrzydłowych o potencjale przewyższającym Niemca?

ElSar komentarzy: 416830.08.2016, 13:46

Prosta zagrywka siwego z oficjalkami , oglosza je jutro i siwy powie ze mial duzo roboty w ostatnie dni okienka z transferami pereza i mustafiego :)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 330.08.2016, 13:46

Odejdzie to odejdzie. On nie zagral nic powaznego w doroslej pilce, a straszna tutaj rozpacz;D Ilu to juz bylo kopaczy, ktorzy mieli odmienic Arsenal;D

DontCry komentarzy: 760830.08.2016, 13:46