Dwie różne połowy. Arsenal wygrywa z Watfordem 3-1.

Dwie różne połowy. Arsenal wygrywa z Watfordem 3-1. 27.08.2016, 16:58, bojowy schabowy 2984 komentarzy

Sobota była bardzo radosnym dniem dla społeczności fanów Kanonierów. Pierwszym powodem jest zwycięstwo nad Watfordem na Vicarage Road. Arsenal po świetnej pierwszej połowie zapewnił sobie spokój i komfort na resztę spotkania. Drugim, potwierdzenie przez Arsene'a Wengera dwóch transferów, o których sporo mówiło się w poprzedzających dniach.

Oceń zawodników po meczu z Watfordem!

Francuski menadżer na konferencji pomeczowej otwarcie i z uśmiechem na ustach wspominał o nowych nabytkach, Lucasie Perezie oraz Shkodranie Mustafim. Jednocześnie Le Professeur dał do zrozumienia, że nie spodziewa się kolejnych transferów do klubu.

Arsenal: Cech - Bellerin, Holding, Koscielny, Monreal(Gibbs) - Xhaka, Cazorla – Chamberlain(Elneny), Özil(Wilshere), Walcott, Alexis.

Ławka rezerwowych: Ospina, Gibbs, Chambers, Wilshere, Coquelin, Elneny, Giroud.

Watford: Gomes - Kaboul, Prödl, Kabasele - Amrabat, Guedioura, Capoue, Behrami, Holebas - Deeney, Ighalo.

Ławka rezerwowych: Pantilimon, Janmaat, Zuniga, Watson, Success, Sinclair, Pereyra.

Na Vicarage Road widzowie oglądali skrajnie różniące się od siebie dwie połowy spotkania pomiędzy Watfordem a Arsenalem. Pierwsza odsłona była pokazem siły Kanonierów. Londyńczycy całkowicie zdominowali gospodarzy. Wystarczy informacja, że strzelili wtedy trzy bramki, czym przed przerwą postawili siebie w bardzo komfortowej sytuacji. Spotkanie od samego początku ułożyło się bardzo dobrze dla zespołu z Londynu. W 8. minucie byliśmy świadkami głupiego zachowania Amrabata. Marokańczyk wbiegł w polu karnym w Alexisa Sancheza, uderzając go łokciem w głowę. Sędzia nie miał wyjścia i wskazał na „wapno”. Do wykonania jedenastki wyznaczony został Cazorla. Marokański napastnik próbował jeszcze wyprowadzić Hiszpana z równowagi, chwytając go za rękę przed strzałem, ale pomocnik Arsenalu nie zwrócił na to uwagi i pewnie umieścił piłkę w siatce. Po strzelonej bramce Kanonierzy poczuli wiatr w żaglach. Do sytuacji strzeleckich wielokrotnie dochodził m.in. Walcott, Ozil oraz Alexis. Nieco słabiej wyglądała gra Alexa Oxlade-Chamberlaina. Po 30. minutach gry 50% akcji podopieczni Wengera przeprowadzali lewą flanką. Działo się tak głównie dlatego, że zbiegał tam Alexis, nominalnie przypisany do roli środkowego napastnika. Nieco rzadziej, bo 35% przeprowadzonych akcji zostało prawą stroną boiska, gdzie biegał aktywny w tym spotkaniu Theo Walcott. Kanonierzy postawili w starciu z Watfordem na podania prostopadłe, przeszywające linię obrony rywali. Taki był zamysł trenera, ponieważ Alexis oraz skrzydłowi nie cofali się głęboko po piłkę, tylko czekali na otwierające podanie ze środka pola. Za te podania odpowiadał w głównej mierze Granit Xhaka, który przy lepszej dyspozycji skrzydłowych mógł zaliczyć dzisiaj asystę. Genialnie uruchamiał na skrzydłach Oxlade-Chamberlaina oraz Walcotta. Dynamiczni skrzydłowi i wszędobylski Sanchez rozrywali w pierwszej połowie linie obronną rywali. Taktyka obrana przez Wengera zaprocentowała. W 40. minucie Arsenal przeprowadził zabójczą kontrę. Kombinacja podań w środku pola między Alexisem a Ozilem otworzyła Kanonierom drogę do bramki. W końcowej fazie akcji Ozil odegrał piłkę do biegnącemu Bellerinowi, ten wypuścił prostopadłym podaniem Walcotta. Anglik świetnie zagrał w głąb pola karnego, gdzie na długim słupku czekał Alexis. Chilijczyk, trochę na raty, skierował piłkę do siatki. Wszystko układało się po myśli londyńczyków, 2-0. Kolejne minuty przynosiły następne akcje Arsenalu. Blisko zdobycia gola był Walcott, który dostał znakomite podanie od Xhaki. Wysiłki Kanonierów nie poszły na marne. W doliczonym czasie gry Alexis dostrzegł wbiegającego w pole karne Ozila. Dośrodkował piłkę, która spadła wprost na głowę Niemca. Mesut Ozil takich sytuacji nie marnuje i umieścił futbolówkę w siatce. To był prawdziwy nokaut, trzecia bramka dla Arsenalu tuż przed zejściem do szatni.

Druga połowa nie była już tak żywiołowa jak pierwsza. Widzowie mogli odnieść wrażenie, że Arsenal opuścił z tonu i nie starał się za wszelką cenę zdobyć kolejne bramki. Nie możemy się dziwić, 3-0 to znaczny dorobek bramkowy. Kanonierzy mogli skupić się na rozgrywaniu i bronieniu dostępu do własnej bramki. Przy nieco doświadczalnej linii obrony nie mogło się to skończyć dobrze. Holding to bardzo perspektywiczny zawodnik, jednak w kilku sytuacjach widać było jak bardzo brakowało mu doświadczenia. Przy takim wyniku można mu jednak wybaczyć kilka niepewnych interwencji, czy ryzykownych podań. Na tle całego meczu spisał się dobrze. Nie uchroniło to jednak Arsenalu przed stratą gola. Napór Watfordu przyniósł zamierzony skutek, w 57. Minucie gospodarze strzelili bramkę. Piłka odbijała się w polu karnym Cecha od nóg zawodników jak w popularnej grze Pinball, ostatecznie dopadł do niej świeżo wprowadzony Pereyra i wbił do siatki. W pierwszych piętnastu minutach drugiej połowy Watford miało 60% posiadania piłki. Przy klasie pomocników Arsenalu to wręcz uwłaczające, Kanonierzy po ponownym wyjściu na murawę nie mogli przejąć kontroli nad meczem i dali się zdominować. Arsenal postawił na kontrataki, które w ostatecznym rozliczeniu nie przyniosły kolejnych bramek. W 70. Minucie na boisku pojawili się zmiennicy, Wilshere oraz Elneny zmienili zmęczonego Ozila oraz Oxlade-Chamberlaina. Pięć minut później boisko z powodu urazu opuścił Monreal, na jego miejsce wszedł Gibbs. W pomeczowym wywiadzie Wenger powiedział, że Monreal został kopnięty, ale jego zdrowi nic nie dolega. Ostatnie piętnaście minut meczu wyglądało bardzo chaotycznie. Arsenal próbował przejąć inicjatywę, a Watford za wszelką cenę strzelić kontaktową bramkę. Ostatecznie wynik spotkania nie zmienił się i Kanonierzy zdobyli pierwsze trzy punkty w obecnej kampanii ligowej.

Podsumowując, Kanonierzy zapewnili sobie zwycięstwo już w pierwszej połowie spotkania. Na drugą część meczu wyszli nieco rozluźnieni. W meczu z Szerszeniami Arsenal nie mógł sobie pozwolić na potknięcie. Zbyt wiele błędów Kanonierzyi popełnili w dwóch pierwszych meczach, zdobywając zaledwie jeden punkt. Zwycięstwo na Vicarage Road sprawiło, że Arsenal po niemrawym początku sezonu wreszcie dołączył do wyścigu, który liczy jeszcze trzydzieści pięć spotkań. Jest to zarazem ostatnie spotkanie, jakie Arsenal rozegrał w sierpniu. W najbliższych dwóch tygodniach kibiców czeka rozłąka z futbolem klubowym, spowodowana zmaganiami reprezentacyjnymi, związanymi z eliminacjami do Mistrzostw Świata w 2018 roku.

Premier LeagueRaport pomeczowyWatford autor: bojowy schabowy źrodło: własne
kamilo_oo komentarzy: 2356730.08.2016, 13:04

Nenad Bjelica nowym trenerem Lecha

kaman17 komentarzy: 498730.08.2016, 13:04

Gnabry zobaczył co się tutaj robi z takimi piłkarzami jak Campbell i stwierdził, że trzeba stąd wypie****ać.

pLYTEK komentarzy: 411830.08.2016, 13:03

Z przed paru tygodni:
\"Schalke\'s news sporting director, Christian Heidel, speculated that every top flight German outfit was keeping tabs on Gnabry ahead of the closure of the summer transfer window.

He said: \"All Bundesliga clubs except Bayern are looking at him.\"

To podziwiam u Bawarczyków i ich zarządu. Wszystkie transfery dopinane po cichu, bez zbędnych plotek i medialnego szumu. Tam nie ma żadnych twitterowych madnessów

Traitor komentarzy: 10306 newsów: 2430.08.2016, 13:02

Super, podobają mi sie te czystki, ale z Jackiem to sam nie wiem.. chyba, ze ktos przyjdzie na jego miejsce, lepiej miec szersza kadre

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 330.08.2016, 13:02

Najlepszy tekst \'\'Wilshere zabezpieczeniem w razie kontuzji Khediry i Marchisio\'\'

XDDDD

AlexVanPersie komentarzy: 806430.08.2016, 13:01

Wenger zagubiony bo wypożyczył Joela i może Wilshera?

Z oboma mamy długie kontrakty podpisane więc jak odpalą na wypożyczeniu, to mają miejsce w składzie. Jack szczególnie w związku z wiekiem Santiego.

Wenger pogubiony, że Gnabry nie chce przedłużyć?
Na razie plotki ale jeśłi to prawda to źle świadczy o Sergu a nie Arsenie.

Źle zrobił, że wypuścił Afobe?
A co ten Benito pokazuje takiego żeby grać u nas?

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29730.08.2016, 13:01

Matko, ile na te oficjalki trzeba czekac...

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 830.08.2016, 12:57

simpllemann
Jeszcze bardziej tego nie potrafię zrozumieć niż przedtem. Poczekajmy na fakty.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52430.08.2016, 12:56

WilSHARE
Nie wiem na ile to prawda, ale Anglik podobno sam zgłosił chęć gry w Turynie.

Mariusz28 komentarzy: 495130.08.2016, 12:52

Joel na wypożyczenie, Gnabry prawdopodobnie odchodzi. Przydałby się ktoś na prawą stronę. Chyba że faktycznie ten Perez będzie grał na skrzydle.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 830.08.2016, 12:49

simpllemann
Przepaść. Nikt nie byłby z takiego regresu w swojej karierze zadowolony. Hart nie będzie tam szczęśliwy. O ile to prawda oczywiście.

Novazzy komentarzy: 351030.08.2016, 12:49

Lens w Fenehbace.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 830.08.2016, 12:48

Też byłbym na tak. Sędziowie w BBVA są bardziej skrupulatni. Chroniliby Wilshere\'a.
Jednak to całe zamieszanie wokół wypożyczenia Jacka jest wynikiem tylko i wyłącznie komentarza Allardyce\'a odnośnie braku powołania Anglika. Nic więcej.

lordoftheboard komentarzy: 822930.08.2016, 12:48

Byłem pewien, że Gnabry już jest wypożyczony gdzieś. Sprzedawać za grosze słaba opcja, ale jak nie przedłuży to chyba jedyna.

stahustaszku komentarzy: 66530.08.2016, 12:48

mam wrażenie że Wenger się już całkiem pogubił w swojej filozofii. Kiedyś sprowadzał młodych i zdolnych graczy + dzieciakó i robił z nich piłkarzy. Potem zaczął tracić gwiazdy, które sam wykreował i pod presją mediów i kibiców sprowadził kilka gwiazd z problemami w rodzimych klubach (Ozil, Alexis, Cazorla, Cech) a teraz wypuszcza młodych i zdolnych (Campbell, Gnabry, Afobe) bez dania im większej szansy a kupuje za całkiem spore pieniądze ani to bardzo zdolnych ani jakiś bardzo młodych, którzy są naprawdę transferami zriobionymi na siłę (Perez, Gabriel, Elneny nie mówiąc o wcześniejszych \"wynalazkach\").

Naprawdę dzieje się z nim coś bardzo niedobrego...
Potrzebujemy do klubu świetnego taktyka i dyrektora sportowego odpowiedzialnego za strategie sportową i transferową klubu (Dein wróć!)

thegunner4life komentarzy: 899730.08.2016, 12:43

mallen
Jestem jak najbardziej na tak, la liga ma przerwę, może uda mu się pograć bez kontuzji.

mallen komentarzy: 2123930.08.2016, 12:41

Valencia CF jest zainteresowana wypożyczeniem Wilshera.

The Guradian

nowy000 komentarzy: 22830.08.2016, 12:41

O co chodzi z Gnabrym? Ma rok do końca kontrkatu i nie chce przedłużyć? I Bayern go chce już teraz czy poczekają rok i go za free zgarną?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52430.08.2016, 12:41

WilSHARE
O The Reds już wspominałem dziś - w maju kupili bramkarza. Ale miał pecha i teraz leczy złamaną rękę. A Francuzi chyba nie są nim zainteresowani.

Kysio2607 komentarzy: 1336030.08.2016, 12:36

youtube.com/watch?v=x6tFI9_IRvU

jak patrze na usmiech Wengera przy tym wywiadzie, to jakoś przechodzi mi ta złość na niego i to że znów przespał okienko i wszystko na ostatnią godzinę :D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 830.08.2016, 12:33

simpllemann
Przewidywałem PSG, AS Monaco albo Liverpool.

mallen komentarzy: 2123930.08.2016, 12:32

Perez trochę bardziej uniwersalny.
Na pewno będą takie mecze, że Giroud będzie na szpicy a Perez będzie schodził ze skrzydła.

DontCry komentarzy: 760830.08.2016, 12:28

adrian12543

Nigdy nie twierdziłem, że chciałbym by Gnabry odchodził, myślę że mimo całego tutejszego \"hejtu\" każdy zdrowo myślący człowiek nie powie że Wenger chciałby Niemca sprzedać, bo niby z jakiego powodu? Jeśli odejdzie to na własną prośbę.

mistiqueAFC komentarzy: 2676930.08.2016, 12:26

Ja nie wiem po co Serge by miał do Bayernu przechodzić jak on tam nigdy pierwszego składu na oczy nie zobaczy

Rok w Werderze, później rok np w Koln, a na końcu transfer do takiego Hoffenhaim.Tak widzę jego przyszłość w Bundeslidze

19TOMEK91 komentarzy: 156930.08.2016, 12:26

Wiśnia znowu nadaje :) dopiero obczaiłem, ale teraz znowu co dizeń coś będzie, a 1 września premiera kulis Euro na kanale ;)

kamilo_oo komentarzy: 2356730.08.2016, 12:26

Na transfermarkt już wszystko podane, a nawet jeszcze nie było oficjalek ;p

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52430.08.2016, 12:24

WilSHARE
Gdzieś grać musi.

mallen komentarzy: 2123930.08.2016, 12:23

Wiek Pereza i Nolito podobny. Obaj późno odpalili...

thegunner4life komentarzy: 899730.08.2016, 12:23

Womanizer
No to pasuję do nas jak najbardziej (ง ͠° ͟ل͜ ͡°)ง

Womanizer komentarzy: 991630.08.2016, 12:21

Gnabry w Arsenalu lacznie podczas kariery opuscil 200 dni z powodu urazow (jakies 7 miesiecy ) I nie wiem jak w tym WBA ale podobno tam tez sie połamał

Dominik11 komentarzy: 2017030.08.2016, 12:20

Lays

nie pisałem że Theo nie mieści się na ławce a że wtedy dobrze grał na ataku na początku tamtego sezonu każdy widział potem się coś zrypało u niego i fakt potem już nie radził sobie na ataku ale przypomnij sobie początek tamtego sezonu to Theo nas ratował .

ultra15 (zawieszony) komentarzy: 27830.08.2016, 12:19

Mnie intryguje fakt, iż co taki wielki klub Bayern Monachium, widzi w takim Gnabrym? Będę trochę zażenowany, jak okaże się, że wypuściliśmy kocura, a klub nie potrafił nim odpowiednio poprowadzić, gdzie przecież Arsenal z tego słynie :O

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 830.08.2016, 12:17

Serio Hart idzie do Torino?

Dominik11 komentarzy: 2017030.08.2016, 12:17

będą jaja jak dopiero oficjalnie będzie jutro wieczorem .

Womanizer komentarzy: 991630.08.2016, 12:15

Sanogo ma 23 lata, rocznik 93

mitmichael komentarzy: 4924330.08.2016, 12:15

Unbelievable a big club hasn\'t come in for Yaya Sanogo yet? Come on Real Madrid C.F. FC Barcelona. Hey OL - Olympique Lyonnais, for you it\'s 60M because Lacazette is injured.

London Is Red, Bitches w formie :D

lays komentarzy: 3987130.08.2016, 12:15

mallen

Ja bylem nakrecony na Nolito, ale tak patrzę i Perez bedzie nam bardziej potrzebny. Nolitoto skrzydlowy, ew moze grac na 10. Perez napastnik, ktory gra na skrzydlach tez, bo ma warunki. Cyferki tez strzelil ostatnio lepsze od Nolito - zobazymy.

Perez jest duzo lepszy od Nolito, z tego co mowili kibice LaLiga czy to Barcy/Realu itd

lays komentarzy: 3987130.08.2016, 12:14

Debuchy, Gnabry, Wilshere, Chambers - oni jeszcze opuszcza klub.