Dwie różne połowy. Arsenal wygrywa z Watfordem 3-1.

Dwie różne połowy. Arsenal wygrywa z Watfordem 3-1. 27.08.2016, 16:58, bojowy schabowy 2984 komentarzy

Sobota była bardzo radosnym dniem dla społeczności fanów Kanonierów. Pierwszym powodem jest zwycięstwo nad Watfordem na Vicarage Road. Arsenal po świetnej pierwszej połowie zapewnił sobie spokój i komfort na resztę spotkania. Drugim, potwierdzenie przez Arsene'a Wengera dwóch transferów, o których sporo mówiło się w poprzedzających dniach.

Oceń zawodników po meczu z Watfordem!

Francuski menadżer na konferencji pomeczowej otwarcie i z uśmiechem na ustach wspominał o nowych nabytkach, Lucasie Perezie oraz Shkodranie Mustafim. Jednocześnie Le Professeur dał do zrozumienia, że nie spodziewa się kolejnych transferów do klubu.

Arsenal: Cech - Bellerin, Holding, Koscielny, Monreal(Gibbs) - Xhaka, Cazorla – Chamberlain(Elneny), Özil(Wilshere), Walcott, Alexis.

Ławka rezerwowych: Ospina, Gibbs, Chambers, Wilshere, Coquelin, Elneny, Giroud.

Watford: Gomes - Kaboul, Prödl, Kabasele - Amrabat, Guedioura, Capoue, Behrami, Holebas - Deeney, Ighalo.

Ławka rezerwowych: Pantilimon, Janmaat, Zuniga, Watson, Success, Sinclair, Pereyra.

Na Vicarage Road widzowie oglądali skrajnie różniące się od siebie dwie połowy spotkania pomiędzy Watfordem a Arsenalem. Pierwsza odsłona była pokazem siły Kanonierów. Londyńczycy całkowicie zdominowali gospodarzy. Wystarczy informacja, że strzelili wtedy trzy bramki, czym przed przerwą postawili siebie w bardzo komfortowej sytuacji. Spotkanie od samego początku ułożyło się bardzo dobrze dla zespołu z Londynu. W 8. minucie byliśmy świadkami głupiego zachowania Amrabata. Marokańczyk wbiegł w polu karnym w Alexisa Sancheza, uderzając go łokciem w głowę. Sędzia nie miał wyjścia i wskazał na „wapno”. Do wykonania jedenastki wyznaczony został Cazorla. Marokański napastnik próbował jeszcze wyprowadzić Hiszpana z równowagi, chwytając go za rękę przed strzałem, ale pomocnik Arsenalu nie zwrócił na to uwagi i pewnie umieścił piłkę w siatce. Po strzelonej bramce Kanonierzy poczuli wiatr w żaglach. Do sytuacji strzeleckich wielokrotnie dochodził m.in. Walcott, Ozil oraz Alexis. Nieco słabiej wyglądała gra Alexa Oxlade-Chamberlaina. Po 30. minutach gry 50% akcji podopieczni Wengera przeprowadzali lewą flanką. Działo się tak głównie dlatego, że zbiegał tam Alexis, nominalnie przypisany do roli środkowego napastnika. Nieco rzadziej, bo 35% przeprowadzonych akcji zostało prawą stroną boiska, gdzie biegał aktywny w tym spotkaniu Theo Walcott. Kanonierzy postawili w starciu z Watfordem na podania prostopadłe, przeszywające linię obrony rywali. Taki był zamysł trenera, ponieważ Alexis oraz skrzydłowi nie cofali się głęboko po piłkę, tylko czekali na otwierające podanie ze środka pola. Za te podania odpowiadał w głównej mierze Granit Xhaka, który przy lepszej dyspozycji skrzydłowych mógł zaliczyć dzisiaj asystę. Genialnie uruchamiał na skrzydłach Oxlade-Chamberlaina oraz Walcotta. Dynamiczni skrzydłowi i wszędobylski Sanchez rozrywali w pierwszej połowie linie obronną rywali. Taktyka obrana przez Wengera zaprocentowała. W 40. minucie Arsenal przeprowadził zabójczą kontrę. Kombinacja podań w środku pola między Alexisem a Ozilem otworzyła Kanonierom drogę do bramki. W końcowej fazie akcji Ozil odegrał piłkę do biegnącemu Bellerinowi, ten wypuścił prostopadłym podaniem Walcotta. Anglik świetnie zagrał w głąb pola karnego, gdzie na długim słupku czekał Alexis. Chilijczyk, trochę na raty, skierował piłkę do siatki. Wszystko układało się po myśli londyńczyków, 2-0. Kolejne minuty przynosiły następne akcje Arsenalu. Blisko zdobycia gola był Walcott, który dostał znakomite podanie od Xhaki. Wysiłki Kanonierów nie poszły na marne. W doliczonym czasie gry Alexis dostrzegł wbiegającego w pole karne Ozila. Dośrodkował piłkę, która spadła wprost na głowę Niemca. Mesut Ozil takich sytuacji nie marnuje i umieścił futbolówkę w siatce. To był prawdziwy nokaut, trzecia bramka dla Arsenalu tuż przed zejściem do szatni.

Druga połowa nie była już tak żywiołowa jak pierwsza. Widzowie mogli odnieść wrażenie, że Arsenal opuścił z tonu i nie starał się za wszelką cenę zdobyć kolejne bramki. Nie możemy się dziwić, 3-0 to znaczny dorobek bramkowy. Kanonierzy mogli skupić się na rozgrywaniu i bronieniu dostępu do własnej bramki. Przy nieco doświadczalnej linii obrony nie mogło się to skończyć dobrze. Holding to bardzo perspektywiczny zawodnik, jednak w kilku sytuacjach widać było jak bardzo brakowało mu doświadczenia. Przy takim wyniku można mu jednak wybaczyć kilka niepewnych interwencji, czy ryzykownych podań. Na tle całego meczu spisał się dobrze. Nie uchroniło to jednak Arsenalu przed stratą gola. Napór Watfordu przyniósł zamierzony skutek, w 57. Minucie gospodarze strzelili bramkę. Piłka odbijała się w polu karnym Cecha od nóg zawodników jak w popularnej grze Pinball, ostatecznie dopadł do niej świeżo wprowadzony Pereyra i wbił do siatki. W pierwszych piętnastu minutach drugiej połowy Watford miało 60% posiadania piłki. Przy klasie pomocników Arsenalu to wręcz uwłaczające, Kanonierzy po ponownym wyjściu na murawę nie mogli przejąć kontroli nad meczem i dali się zdominować. Arsenal postawił na kontrataki, które w ostatecznym rozliczeniu nie przyniosły kolejnych bramek. W 70. Minucie na boisku pojawili się zmiennicy, Wilshere oraz Elneny zmienili zmęczonego Ozila oraz Oxlade-Chamberlaina. Pięć minut później boisko z powodu urazu opuścił Monreal, na jego miejsce wszedł Gibbs. W pomeczowym wywiadzie Wenger powiedział, że Monreal został kopnięty, ale jego zdrowi nic nie dolega. Ostatnie piętnaście minut meczu wyglądało bardzo chaotycznie. Arsenal próbował przejąć inicjatywę, a Watford za wszelką cenę strzelić kontaktową bramkę. Ostatecznie wynik spotkania nie zmienił się i Kanonierzy zdobyli pierwsze trzy punkty w obecnej kampanii ligowej.

Podsumowując, Kanonierzy zapewnili sobie zwycięstwo już w pierwszej połowie spotkania. Na drugą część meczu wyszli nieco rozluźnieni. W meczu z Szerszeniami Arsenal nie mógł sobie pozwolić na potknięcie. Zbyt wiele błędów Kanonierzyi popełnili w dwóch pierwszych meczach, zdobywając zaledwie jeden punkt. Zwycięstwo na Vicarage Road sprawiło, że Arsenal po niemrawym początku sezonu wreszcie dołączył do wyścigu, który liczy jeszcze trzydzieści pięć spotkań. Jest to zarazem ostatnie spotkanie, jakie Arsenal rozegrał w sierpniu. W najbliższych dwóch tygodniach kibiców czeka rozłąka z futbolem klubowym, spowodowana zmaganiami reprezentacyjnymi, związanymi z eliminacjami do Mistrzostw Świata w 2018 roku.

Premier LeagueRaport pomeczowyWatford autor: bojowy schabowy źrodło: własne
ramshere komentarzy: 95930.08.2016, 11:16

Co jezeli wypozyczenie Wilshere\'a to tylko robienie miejsca pod kolejny transfer?

Wenga wspominal, ze byc moze bedzie jeszcze 1 transfer.

Z innych niusow to Mustafi przejmie 2 po Debuchym. Perez wezmie pewnie 9

mitmichael komentarzy: 4924330.08.2016, 11:13

The Guradian: Valencia CF jest zainteresowana wypożyczeniem Wilshera.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 130.08.2016, 11:11

Jak kilka lat temu koniec okienka wypadał w bank holiday to zostało ono przedłużone, więc na pewno moja teoria ma sens.

A dlaczego Soton ogłosiło wczoraj transfer? Albo nie czekali na dokończenie papierkowej roboty albo zrobili ją wcześniej. Arsenal zawsze ogłasza transfer gdy jest w 100% gotowy. Kilka klubów się na tym sparzyło jak na przykład United ogłaszając transfer Ramseya.

songoku95 komentarzy: 2348630.08.2016, 11:11

loool
zapewne tak było. Nie ma co bić piany skoro Wenga mówił, że jest coś done deal to znaczy, że tak jest bo Arsene nie jest wylewny w mediach i potwierdza pewniaki.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041330.08.2016, 11:10

Pauleta19

W tym klubie wszystko jest możliwe :)

Btw DD jest jutro? :>

maciekbe komentarzy: 1245830.08.2016, 11:10

Zostały nam 2 dni na sprzedaż Debuchy\'ego. Nie da się już kupić koszulki z jego nazwiskiem na Arsenal.com, więc może coś z tego będzie

loool komentarzy: 95030.08.2016, 11:09

michalal
Możliwie, że zrobili tą \"papierkową robotę\" wcześniej, dlatego mogli ogłosić.

mitmichael komentarzy: 4924330.08.2016, 11:08

Wczoraj ktos podawał, ze Perez miał sie dzisiaj pojawic na treningu, ktory startuje o 12. Zobaczymy ile w tym prawdy. A co do Mustafiego to czytałem, ze ogłosza transfer w piatek. Obecnie i tak jedzie na kadre wiec nie ma co siedziec w Londynie

thegunner4life komentarzy: 904530.08.2016, 11:04

kamilo_oo
Szkoda, dobrze się zapowiadał, ale tak to jest jak Walcott ciągle musi grać pierwsze skrzypce. Nie zdziwię się jak Cambella też pożegnamy.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 130.08.2016, 11:04

Wenger mówił, że przed ogłoszeniem transferów mają do zrobienia \"papierkową robotę\". Wczoraj nie mieli jak jej zrobić, bo był dzień wolny od pracy. Tłumaczę tylko dlaczego nie było wczoraj oficjalki.

kamilo_oo komentarzy: 2356730.08.2016, 11:03

Sky Germany: Serge Gnabry zostanie zawodnkiem Bayernu, po czym zostanie wypożyczony do Werderu.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041330.08.2016, 11:01

Wes Bromwich ogłosiło wczoraj Chadliego, a wy wierzycie że nie było ogłoszenia bo jakiś dzień \"bez biura\"? Haha

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52430.08.2016, 11:01

thegunner4life
Niemiec leczy złamaną rękę.

thegunner4life komentarzy: 904530.08.2016, 11:00

simpllemann
Nie wiedziałem nawet o nim, ale mimo wszystko Hart zna Premier League jest Angelikiem, a z tego co widzę 1 skład i tak dostaje Belg.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 330.08.2016, 11:00

Serge Gnabry przeniesie się do Bayernu. 21-latek powróci do ojczyzny. Skrzydłowy, który znakomicie zaprezentował się na Igrzyskach Olimpijskich, ustalił już warunki kontraktu z mistrzem Niemiec.

Sky Germany

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52430.08.2016, 10:58

Po co Hart, skoro w maju kupili już Kariusa?

Lucas6Z komentarzy: 182230.08.2016, 10:57

Jak dla mnie Hart jest wcale nie gorszym bramkarzem niż Bravo. W dodatku jest ikoną zespołu. Pep musiał mieć oczywiście swoje fanaberie. I tak dobrze, że nie wziął Alcantary kosztem Silvy czy De Bruyne bo on ma takie jazdeczki.

thegunner4life komentarzy: 904530.08.2016, 10:53

karmel567
Właśnie dziwi mnie, że Liverpool nie próbuje o niego walczyć, na pewno był by pewniejszy niż Mignolet, i w dodatku coś tam już wygrał w przeciwieństwie do belga.

karmel567 komentarzy: 346630.08.2016, 10:52

Hart ma pecha bo obecnie żaden wielki klub nie potrzebuje bramkarza do pierwszego składu. Raczej spodziewałem się transferu do Liverpoolu lub Everonu.
Torino to zaskakujący wybór, ale cóż regularna gra, mieszkanie w Turynie, przed Anglikiem ciekawa przygoda, myślę ze grając w Serie A stanie się lepszym i bardziej wszechstronnym bramkarzem.
Po roku znajdzie się zapewne jakiś lepszy zespół.

tomek_13 komentarzy: 243230.08.2016, 10:52

Święto było to Święci mogą ogłaszać transfery. :D

mitmichael komentarzy: 4924330.08.2016, 10:51

No wczoraj czytałem o Torino i Harcie. Az tak nisko miałby upasc? watpie by sam tego chcial

kamilo_oo komentarzy: 2356730.08.2016, 10:46

Święci wczoraj Boufala ogłosili

Kowal96 komentarzy: 1759130.08.2016, 10:45

Hart do Torino? Tego się nie spodziewałem.

Lucas6Z komentarzy: 182230.08.2016, 10:42

p19

a Southampton nie dało wczoraj przypadkiem oficjalki jakiejś??

kamilo_oo komentarzy: 2356730.08.2016, 10:36

Joe Hart will fly to Italy today ahead of a planned loan move to Torino. (Source: SkySports)

karmel567 komentarzy: 346630.08.2016, 10:33

Wątpię, że znajdziemy 70 mln na Jamesa jeszcze. Trzeba się cieszyć z napastnika i obrońcy. :))

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 130.08.2016, 10:26

Rafson95, jeszcze nie było potwierdzenia, bo wczoraj było święto bankowe w Anglii. Dzisiaj będzie oficjalka.

Kerandeb komentarzy: 19530.08.2016, 10:25

Jeśli już miałby przyjść jakiś Rodriguez to niech to będzie Ricardo :D

thegunner4life komentarzy: 904530.08.2016, 10:23

Rafson95
Ale papa potwierdził w wywiadzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Rafson95 komentarzy: 1058530.08.2016, 10:22

Co do tych Rodriguezów na skrzydło w DD to przypomiam, że my jeszcze nawet oficjalnie nie mamy Mustafiego i Pereza

thegunner4life komentarzy: 904530.08.2016, 10:15

nowy000
Tylko, że Perez miał przynajmniej jeden udany sezon Munir był tylko rezerwowym(wiem że gra tam MSN), a nam potrzebny był napastnik na teraz. Valnecia i tak im go pewnie sprzeda, bo młody zacznie później gadać, że wrócił by na Camp Nou i im go oddadzą.

Opcja wykupu brzmi fajnie, ale jak genetycy zaczną z nim rozmawiać to nawet jak Valencia aktywuje klauzule powie, że nie chce dla nich dłużej grać i wróci na CN. Pograł by u nas 3 - 4 lata i zaczął by się płacz.

nowy000 komentarzy: 22830.08.2016, 10:12

Zamiast tego Pereza trzeba było brać Munira z Barcy. Valencia ładny deal zrobiła. Wypożyczenie i opcja wykupu za 12 mln. Barca nie ma żadnych praw odkupu.

pierre_afc komentarzy: 1207130.08.2016, 10:07

@Novazzy - Ten ruch też były bez sensu. Nikolić może pokazać się na tle takiego Realu czy Borussii i nawet wywalczyć kontrakt w jeszcze lepszym klubie.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 130.08.2016, 10:07

Sporting Lisbon have rejected a £25m bid from Leicester City for Islam Slimani. (Source: Sky Sports)

Pewnie z 30,albo z 40 se za niego zawołają :D

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041330.08.2016, 10:03

Dzień bez spiny dniem straconym :)

Novazzy komentarzy: 351030.08.2016, 10:02

@pierre
Pewnie poza jakaś grubą podwyżką innej motywacji nie bedzie. Ale spokojnie do Hull idzie Nikolic xd

pierre_afc komentarzy: 1207130.08.2016, 10:01

Nie widzę sensu dla, którego Hernandez miałby opuszczać Premier League na rzecz Championship. Nie po to starał się awansować z Hull do tej ligi żeby znowu uciec do Championship.

gunners007 komentarzy: 954330.08.2016, 09:59

@Novazzy
Będziesz miał przy nim czerwony znak ostrzegawczy z dopiskiem - Unknown return date

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 330.08.2016, 09:57

Novazzy

Nie będzie go

Novazzy komentarzy: 351030.08.2016, 09:55

Co sie stanie z moim Hernandezem w FPL jak pojdzie do AV? xd

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 130.08.2016, 09:55

Redzik, nie wydaje mi się. Mniej dynamiczny i niższy.

thegunner4life komentarzy: 904530.08.2016, 09:55

simpllemann
Dlatego, cały czas uważam, że główną bolączką Giruoda w Arsenalu jest to, że nie jest z Realu i nie kosztował 75 mln f.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52430.08.2016, 09:54

Lukaku nie strzelił bramki od 5 marca. Daje to łącznie 969 minut bez gola.

Kondziu10 komentarzy: 89130.08.2016, 09:53

Nie wiem ile rancz musiałby kupić Kroenke żebyśmy skończyli jak Wisła

songoku95 komentarzy: 2348630.08.2016, 09:51

James na 100 pro odejdzie z Realu. Asensjo jest wyżej w hierarchii jak Kolumbijczyk.

thegunner4life komentarzy: 904530.08.2016, 09:49

Kowal96
Nie dlaczego, nie zamierzam się z nim kłócić nie lubi mnie i tyle ma do tego prawo.

Kowal96 komentarzy: 1759130.08.2016, 09:48

Już z rana spiny na k.com? :D

thegunner4life komentarzy: 904530.08.2016, 09:47

pauleta19
Jak na mój wiek? I Arsenal jest w sytuacji jak Leeds. Strasznie nie lubię ad-personam. Nie odpisuj mi już, i tak będę Cię ignorował jak Czeczenie swego czasu.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041330.08.2016, 09:45