Dwie różne połowy. BATE 2-4 Arsenal

Dwie różne połowy. BATE 2-4 Arsenal 28.09.2017, 19:48, Dawid Wieczorek 571 komentarzy

Występy Arsenalu w tegorocznej edycji Ligi Europy to doskonała okazja, by rotować składem i dać szansę na grę kilku młodym zawodnikom. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę Arsene Wenger, który w dzisiejszym meczu przeciwko BATE Borysów nie bał się postawić na swoich wychowanków, a w podstawowym składzie ujrzeliśmy Reissa Nelsona, Ainsleya Maitland-Nilesa oraz Joe Willocka. Mimo początkowych obaw o występ tych piłkarzy, Arsenal wygrał to spotkanie, lecz nie obyło się bez problemów.

Oto składy, w jakich wyszły na ten mecz oba zespoły:

Arsenal: Ospina - Holding, Mertesacker, Mustafi - Nelson, Willock, Elneny, Maitland-Niles - Walcott, Wilshere - Giroud.

Ławka rezerwowych: Macey, Dasilva, Gilmour, McGuane, Dragomir, Akpom, Nketiah.

BATE: Szczarbicki - Ryas, Gajduczik, Milunović, Poljakow - Waładźko A., Drahun - Hardziejczuk, Ivanić, Stasiewicz - Rodionow.

Ławka rezerwowych: Wieramko, Biarozkin, Sihniewicz, Baga, Waładźko M., Tuominen, Jablonski.

Arsenal mógł zamknąć to spotkanie już w pierwszej połowie. W 9. minucie Jack Wilshere oraz Olivier Giroud rozegrali świetną akcję i po podaniu tego pierwszego bramkę na raty zdobył Theo Walcott. W 22. minucie skrzydłowy Arsenalu zdobył swojego drugiego gola, a "asystę" przy bramce Anglika zaliczył bramkarz gospodarzy, który podał prosto pod nogi Walcotta. Parę minut później londyńczycy zdobyli trzecią bramkę za sprawą Roba Holdinga i już wtedy było wiadomo, że nie stracą punktów w tym meczu. Kanonierzy po tym golu spuścili jednak nieco z tonu, co wykorzystali piłkarze BATE, zdobywając swojego pierwszego gola w tym pojedynku.

Druga część spotkania zaczęła się świetnie dla Arsenalu. W polu karnym faulowany został Shkodran Mustafi i sędzia tego meczu, Daniel Stefański, nie zawahał się wskazać na wapno. Jedenastkę pewnie wykorzystał Olivier Giroud, dla którego była to 100. bramka w koszulce z armatką na piersi. Arsenal przypomniał sobie jednak, że jest Arsenalem i po tym golu postanowił całkowicie oddać inicjatywę ekipie z Białorusi. W 67. minucie zawodnicy BATE zdobyli drugą bramkę i do końcowego gwizdka kontrolowali mecz. Gdyby nie dobra postawa Davida Ospiny, The Gunners mogli stracić punkty na tym terenie, za co należy zganić podopiecznych Wengera. Piłkarze doszli do wniosku, że lepiej bronić wyniku niż zabić to spotkanie, strzelając kolejną bramkę.

Koniec końców Arsenal wywozi z bardzo trudnego terenu kolejne cenne trzy punkty. Nas, kibiców, może obawiać jednak fakt, że nasi ulubieńcy po raz kolejny w meczu z niżej notowanym rywalem oddają kompletnie inicjatywę i zamiast kontrolować przebieg spotkania, dają się zepchnąć do defensywy, co nie zawsze może skończyć się zwycięstwem.

praptak komentarzy: 882128.09.2017, 20:08

Zwróćcie uwagę jak Wilshere kontroluje sytuację na boisku. Ten łepek to sobie ukręci w końcu, świetny pomocnik.

Mihex komentarzy: 2360428.09.2017, 20:08

Eleneny znowu hamulcowy :/

Aden komentarzy: 98328.09.2017, 20:07

@walcott86: Chyba działa: 720p HD acestream://f426de402559ca41b079ad1bb2eabb6862d83ca8

A jak nie, to gdzieś tu znajdziesz:

Beliar84 komentarzy: 81228.09.2017, 20:07

Alez swietna kurtke ma Siwy. Widzieliscie gdzies ja w sprzedazy?

Mihex komentarzy: 2360428.09.2017, 20:07

OptaJoe?Konto zweryfikowane @OptaJoe 1 min.1 minutę temu
Więcej
100 ? Olivier Giroud is the 12th fastest player to reach 100 goals for @Arsenal; one game quicker than Robin van Persie. Handsome.

Ten opis xDD

Szogun komentarzy: 28665 newsów: 328.09.2017, 20:07

Jack czysta pozycja a Theo sępi. Co za sęp? Chociaż powód go nieco rozgrzesza.

praptak komentarzy: 882128.09.2017, 20:07

Co za głąb. Wilshere zasłużył na podanie.

walcott86 komentarzy: 6428.09.2017, 20:06

Ma ktoś link do ace'a albo sopa?

tomekdomek1233 komentarzy: 51928.09.2017, 20:06

A teraz Jack powinien mieć gola ale Theo stwierdził inaczej..

No i jest 100.
Szkoda, że to nie ta z COC przewrotka, ale fajnie, że w końcu ją ma ;)

Gerwciu komentarzy: 372228.09.2017, 20:05

Ładne bramki padały? Opuściłem pierwszą połowę.

Szogun komentarzy: 28665 newsów: 328.09.2017, 20:00

Za duży chaos w obronie. Troszkę pressingu i kolejna bramka powinna ustawić spotkanie.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52428.09.2017, 19:59

@Barney
Bo Walcott nie zdobył gola bezpośrednio z jego podania.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 228.09.2017, 19:59

@Adrian12543: Bez przesady! :D Niles tez daje radę:)

Barney komentarzy: 2095028.09.2017, 19:58

czemu przy 1 golu nie ma asysty Jacka na livesports.pl jedank mu nie zaliczyli?

praptak komentarzy: 882128.09.2017, 19:58

Ciekawe, że do zagrania na jeden kontakt z Giroud nie trzeba być magikiem. A dziwnym trafem tylko kiedy Jack jest w składzie, dochodzi do takich akcji. Od razu użyteczność Francuza podskakuje.

Barney komentarzy: 2095028.09.2017, 19:57

Kto zawinił przy golu bo nie widziałem.

Moim zdaniem najlepszy Jack, a Theo za 2 gole też wysoko musi być oceniony i był blisko 3.
Nelson i Willock też dobrze, Giroud parę razy dobrze zagrał na ściane.
Swoją drogą koszulke z nr 100 pewnie nosi już od dluższego czasu,a tu strzelić nie moze :D

matikanonier komentarzy: 207128.09.2017, 19:55

Szkoda tylko straconej bramki. A tak ogólnie to jest OK. Jack najlepszy.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52428.09.2017, 19:55

@Dominik11
Bo to on dziś rozdziela piłki, a nikt mu jej nie adresuje w polu karnym.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 628.09.2017, 19:55

Oby Giroud strzelił po przerwie.

Dominik11 komentarzy: 2017128.09.2017, 19:55

Jackowi brakuje bramki bo asystę już chyba ma .

Dominik11 komentarzy: 2017128.09.2017, 19:52

Jack zdecydowanie najlepszy Theo też dobrze ale strzelił 2 gole więc ocena podobna do Jacka .

Giroud średnio nie najgorzej ale też nie super , podobają mi się Nelson i Willock .

mistiqueAFC komentarzy: 2676928.09.2017, 19:52

Czekamy na więcej Jacek.Ja jestem zadowolony z tego co nasi dzisiaj grają ;)