Dwie różne połowy. BATE 2-4 Arsenal

Dwie różne połowy. BATE 2-4 Arsenal 28.09.2017, 19:48, Dawid Wieczorek 571 komentarzy

Występy Arsenalu w tegorocznej edycji Ligi Europy to doskonała okazja, by rotować składem i dać szansę na grę kilku młodym zawodnikom. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę Arsene Wenger, który w dzisiejszym meczu przeciwko BATE Borysów nie bał się postawić na swoich wychowanków, a w podstawowym składzie ujrzeliśmy Reissa Nelsona, Ainsleya Maitland-Nilesa oraz Joe Willocka. Mimo początkowych obaw o występ tych piłkarzy, Arsenal wygrał to spotkanie, lecz nie obyło się bez problemów.

Oto składy, w jakich wyszły na ten mecz oba zespoły:

Arsenal: Ospina - Holding, Mertesacker, Mustafi - Nelson, Willock, Elneny, Maitland-Niles - Walcott, Wilshere - Giroud.

Ławka rezerwowych: Macey, Dasilva, Gilmour, McGuane, Dragomir, Akpom, Nketiah.

BATE: Szczarbicki - Ryas, Gajduczik, Milunović, Poljakow - Waładźko A., Drahun - Hardziejczuk, Ivanić, Stasiewicz - Rodionow.

Ławka rezerwowych: Wieramko, Biarozkin, Sihniewicz, Baga, Waładźko M., Tuominen, Jablonski.

Arsenal mógł zamknąć to spotkanie już w pierwszej połowie. W 9. minucie Jack Wilshere oraz Olivier Giroud rozegrali świetną akcję i po podaniu tego pierwszego bramkę na raty zdobył Theo Walcott. W 22. minucie skrzydłowy Arsenalu zdobył swojego drugiego gola, a "asystę" przy bramce Anglika zaliczył bramkarz gospodarzy, który podał prosto pod nogi Walcotta. Parę minut później londyńczycy zdobyli trzecią bramkę za sprawą Roba Holdinga i już wtedy było wiadomo, że nie stracą punktów w tym meczu. Kanonierzy po tym golu spuścili jednak nieco z tonu, co wykorzystali piłkarze BATE, zdobywając swojego pierwszego gola w tym pojedynku.

Druga część spotkania zaczęła się świetnie dla Arsenalu. W polu karnym faulowany został Shkodran Mustafi i sędzia tego meczu, Daniel Stefański, nie zawahał się wskazać na wapno. Jedenastkę pewnie wykorzystał Olivier Giroud, dla którego była to 100. bramka w koszulce z armatką na piersi. Arsenal przypomniał sobie jednak, że jest Arsenalem i po tym golu postanowił całkowicie oddać inicjatywę ekipie z Białorusi. W 67. minucie zawodnicy BATE zdobyli drugą bramkę i do końcowego gwizdka kontrolowali mecz. Gdyby nie dobra postawa Davida Ospiny, The Gunners mogli stracić punkty na tym terenie, za co należy zganić podopiecznych Wengera. Piłkarze doszli do wniosku, że lepiej bronić wyniku niż zabić to spotkanie, strzelając kolejną bramkę.

Koniec końców Arsenal wywozi z bardzo trudnego terenu kolejne cenne trzy punkty. Nas, kibiców, może obawiać jednak fakt, że nasi ulubieńcy po raz kolejny w meczu z niżej notowanym rywalem oddają kompletnie inicjatywę i zamiast kontrolować przebieg spotkania, dają się zepchnąć do defensywy, co nie zawsze może skończyć się zwycięstwem.

BATE BorysówLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Dawid Wieczorek źrodło: własne
SoulStorm komentarzy: 744328.09.2017, 20:48

@arturk517093: To Ty jeszcze nie wiesz,że Walcott to taki angielski Cristiano Ronaldo ? Istny BÓG futbolu i prawdziwy fenomen w Londyńskiej drużynie.

arturk517093 komentarzy: 5828.09.2017, 20:47

Powie mi ktoś jakim prawem ten śmieszny łolkot w ogóle gra w tym klubie?

MuodyWenger komentarzy: 1575 newsów: 1228.09.2017, 20:47

@AlexSong2321: Wilshere kolejny świetny mecz, moim zdaniem powinien zagrac za Elneny'ego w następnym meczu PL. Stary dobry Jack
Nelson i Willock widać że mają duży potencjał, Willock dobrze w defie, Nelson uczy się bronic

cobi90 komentarzy: 125728.09.2017, 20:47

Walcot chyba płaci Wengerowi za gre.

mitmichael komentarzy: 4924328.09.2017, 20:46

Walcott zapomnial baterii duracell i zalozyl jakies podrobki, to dlatego tak gra :D

praptak komentarzy: 882128.09.2017, 20:46

Mówiąc "rezerwy" nie mam na myśli Elnenyego czy Wilsherea a Walcotty i dzieci. Willock zagrał nieźle ale też nie ma co się jarać bo Nelsonowi może kapcie polerować. Siwy wrzucił go na Wahadło żeby Theo mógł się wykazać, bezsens.

AlexSong2321 komentarzy: 78928.09.2017, 20:46

@Elastico07: Dzieki :)

daniken komentarzy: 351328.09.2017, 20:46

"Walcott się miota strasznie w drugiej połowie"

Elastico07 komentarzy: 1255528.09.2017, 20:46

@AlexSong2321: Nelson dobrze w 1 połowie,Wilshere MOTM w 1 połowie,na drugą caly sklad nie wyszedl.

Walcott sie juz wyladowal w pierwszej polowie :D

Mihex komentarzy: 2360428.09.2017, 20:45

Walcott xDDD

Kysio2607 komentarzy: 1336028.09.2017, 20:45

Mourinho chyba w tamtym roku praktycznie pierwszym składem grywal LE nie? Tzn wiadomo, z 4-5 zmian ale jak kojarzę to tam strzelali tacy ludzie jak Mata, Ibra, czy Rashford.

Wenger to niezle sie bawi haha i bardzo dobrze!

SoulStorm komentarzy: 744328.09.2017, 20:45

Nketiah wyśmiany przez komentatora i to wcale nie przypadek.

mistiqueAFC komentarzy: 2676928.09.2017, 20:45

@Elastico07: Ty tylko płakać potrafisz?

Z 20% posiadania piłki zrobiło się 43%.Dramat...Całkowicie oddali inicjatywę.

Mihex komentarzy: 2360428.09.2017, 20:44

No i jest Nketiah! Bestio ty moja.

AlexSong2321 komentarzy: 78928.09.2017, 20:44

Nie moge niestety ogladac meczu. Jak gra Wilshere i Nelson?

Elastico07 komentarzy: 1255528.09.2017, 20:44

35 mln za Mustafiego który jest mega przeciętnym graczem.

MuodyWenger komentarzy: 1575 newsów: 1228.09.2017, 20:43

@praptak: whaaaat?

SoulStorm komentarzy: 744328.09.2017, 20:42

Rezerwami również nie lekceważy się przeciwnika.

Barney komentarzy: 2094728.09.2017, 20:42

Jakie rezerwy elneny okej, ale taki willock to nie rezerwa to mlodzik

Mihex komentarzy: 2360428.09.2017, 20:41

Poza tym, że już oddycha rękawami, to bardzo dobry mecz Willocka.

praptak komentarzy: 882128.09.2017, 20:41

Te rezerwy w porównaniu do rezerw Chelsea to podwórko. Dla mnie tylko Nelson może coś pokazać, ale Papciu i tak mu nie pozwoli bo rzuca ofensywnego zawodnika na wahadło.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 228.09.2017, 20:41

Willock ładnie dziś kręci, podoba mi się jego gra.

Elastico07 komentarzy: 1255528.09.2017, 20:41

Willock bez siły,do zmiany od 50 minuty,oczywiscie wszyscy widzą oprocz Wengera

mitmichael komentarzy: 4924328.09.2017, 20:41

7 celnych Bate i tylko 1 celny Arsenalu w 2 polowie

Barney komentarzy: 2094728.09.2017, 20:41

Kysio my wcale nie olewamy le, ale to był jedyny wybór gramy poniedziałek czwartek niedziela, a epl jest najważniejsza taki skład był konieczny

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1028.09.2017, 20:41

Co ten Walcott dzisiaj gra to jest dramat. Chłop mogl mieć 4 bramki i z 3 asysty

Willock już sił niema niestety :/

mar12301 komentarzy: 2313728.09.2017, 20:41

@Marcinafc93: ale gramy z Bate Borysów a nie z Borussią...

Mihex komentarzy: 2360428.09.2017, 20:40

Walcottowi się biegać nie chce :/ A szkoda, bo chciałem go pochwalić za ten mecz.

Kysio2607 komentarzy: 1336028.09.2017, 20:40

Co ten Wolski tak przeżywa, gramy na jakimś odludziu w rozgrywkach, do których obecnie mamy stosunek taki jak widać po składzie, a on że niepokojąca jest postawa w drugiej połowie. Kogoś to serio rusza? Ważne zebysmy wygrali, skasowali 3 punkty i spokojnie szli po pierwsze miejsce. Wtedy w kolejkach 5-6 moze sobie akademia pograc nawet :D

DontCry komentarzy: 760828.09.2017, 20:39

Walcott drugi raz strzela zamiast podać. Typowo.

Elastico07 komentarzy: 1255528.09.2017, 20:39

Ja pier*** ma tyle czasu łeb zeby przyjąc ustawic sobie lepiej do strzalu,odegrac to strzela tyłem do bramki,co trzeba mieć w głowie zeby taką decyzje podjąć....

SoulStorm komentarzy: 744328.09.2017, 20:38

@Marcinafc93: W tak wielkim klubie nawet i rezerwy powinny grać na poziomie czyż nie ?

Ranczomen komentarzy: 1233328.09.2017, 20:38

Wpuśćże tego Nketiaha za Walcotta no.........

Barney komentarzy: 2094728.09.2017, 20:38

Ale chciwy ten theo

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 228.09.2017, 20:38

@Adrian12543: Bo po co bramkostrzelnemu młodzikowi minuty na ogranie i pokazanie się? ;------------D

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18428.09.2017, 20:38

Matko, ludzie, przeżywacie mecz z BATE, w którym Arsenal prowadzi 4-2...

praptak komentarzy: 882128.09.2017, 20:38

Zamiast ryja wydrzeć to siedzi, bo to mogłoby zranić uczucia zawodników

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 128.09.2017, 20:38

Co wy ludzie oczekujecie, gramy mega rezerwami

Mihex komentarzy: 2360428.09.2017, 20:37

Weź milion zmienników, którym chcesz dać szansę się wykazać.
Wpuść jednego obrońcę.
xD

praptak komentarzy: 882128.09.2017, 20:36

@Adrian12543:
Bo Papciu. Ten człowiek zaczyna mnie przerażać.

Barney komentarzy: 2094728.09.2017, 20:36

Theo nie był taki kiepski bez przesady

Barney komentarzy: 2094728.09.2017, 20:35

Mam wrażenie, że mogliśmy ich zniszczyć, ale tego nie robimy przez lekceważenie rywala i brak walki

Aden komentarzy: 98328.09.2017, 20:35

@Mihex: I odejść z elitarnych rozgrywek? Po co robić sobie taką degradację :D

@mitmichael: To jest dramat, Panie Mitmichael :(

Mihex komentarzy: 2360428.09.2017, 20:35