Dwie różne połowy. BATE 2-4 Arsenal

Dwie różne połowy. BATE 2-4 Arsenal 28.09.2017, 19:48, Dawid Wieczorek 571 komentarzy

Występy Arsenalu w tegorocznej edycji Ligi Europy to doskonała okazja, by rotować składem i dać szansę na grę kilku młodym zawodnikom. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę Arsene Wenger, który w dzisiejszym meczu przeciwko BATE Borysów nie bał się postawić na swoich wychowanków, a w podstawowym składzie ujrzeliśmy Reissa Nelsona, Ainsleya Maitland-Nilesa oraz Joe Willocka. Mimo początkowych obaw o występ tych piłkarzy, Arsenal wygrał to spotkanie, lecz nie obyło się bez problemów.

Oto składy, w jakich wyszły na ten mecz oba zespoły:

Arsenal: Ospina - Holding, Mertesacker, Mustafi - Nelson, Willock, Elneny, Maitland-Niles - Walcott, Wilshere - Giroud.

Ławka rezerwowych: Macey, Dasilva, Gilmour, McGuane, Dragomir, Akpom, Nketiah.

BATE: Szczarbicki - Ryas, Gajduczik, Milunović, Poljakow - Waładźko A., Drahun - Hardziejczuk, Ivanić, Stasiewicz - Rodionow.

Ławka rezerwowych: Wieramko, Biarozkin, Sihniewicz, Baga, Waładźko M., Tuominen, Jablonski.

Arsenal mógł zamknąć to spotkanie już w pierwszej połowie. W 9. minucie Jack Wilshere oraz Olivier Giroud rozegrali świetną akcję i po podaniu tego pierwszego bramkę na raty zdobył Theo Walcott. W 22. minucie skrzydłowy Arsenalu zdobył swojego drugiego gola, a "asystę" przy bramce Anglika zaliczył bramkarz gospodarzy, który podał prosto pod nogi Walcotta. Parę minut później londyńczycy zdobyli trzecią bramkę za sprawą Roba Holdinga i już wtedy było wiadomo, że nie stracą punktów w tym meczu. Kanonierzy po tym golu spuścili jednak nieco z tonu, co wykorzystali piłkarze BATE, zdobywając swojego pierwszego gola w tym pojedynku.

Druga część spotkania zaczęła się świetnie dla Arsenalu. W polu karnym faulowany został Shkodran Mustafi i sędzia tego meczu, Daniel Stefański, nie zawahał się wskazać na wapno. Jedenastkę pewnie wykorzystał Olivier Giroud, dla którego była to 100. bramka w koszulce z armatką na piersi. Arsenal przypomniał sobie jednak, że jest Arsenalem i po tym golu postanowił całkowicie oddać inicjatywę ekipie z Białorusi. W 67. minucie zawodnicy BATE zdobyli drugą bramkę i do końcowego gwizdka kontrolowali mecz. Gdyby nie dobra postawa Davida Ospiny, The Gunners mogli stracić punkty na tym terenie, za co należy zganić podopiecznych Wengera. Piłkarze doszli do wniosku, że lepiej bronić wyniku niż zabić to spotkanie, strzelając kolejną bramkę.

Koniec końców Arsenal wywozi z bardzo trudnego terenu kolejne cenne trzy punkty. Nas, kibiców, może obawiać jednak fakt, że nasi ulubieńcy po raz kolejny w meczu z niżej notowanym rywalem oddają kompletnie inicjatywę i zamiast kontrolować przebieg spotkania, dają się zepchnąć do defensywy, co nie zawsze może skończyć się zwycięstwem.

BATE BorysówLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Dawid Wieczorek źrodło: własne
ThisIsOurSeason komentarzy: 234728.09.2017, 21:09

@mitmichael:

racja, masz jakiś link ?

ThisIsOurSeason komentarzy: 234728.09.2017, 21:08

@praptak:

Masz rację, też akurat uważam, że powinny być jakieś reakcje i zmiany, bo nie sądze, że Nketiah czy Dragomir zagraliby gorzej niż Willock czy Theo w drugiej połowię coś by poszarpali i rozbudzili naszą grę chcąc się pokazać

SoulStorm komentarzy: 744328.09.2017, 21:07

skrót spotkania dla chętnych.

mitmichael komentarzy: 4924328.09.2017, 21:06

@ThisIsOurSeason: Lyon - Atalanta tez moze byc ciekawy i ja ten wybieram

Marioht komentarzy: 611428.09.2017, 21:05

@Adrian12543: Jasne, że tak. Prawdziwa zabawa zaczyna się od fazy pucharowej, ale nie przystoi tak wielkiemu klubowi prezentować się tak żałośnie w jakimś Borysowie, w drugiej połowie.
Mecz bez historii, do zapomnienia.

SoulStorm komentarzy: 744328.09.2017, 21:04

Zwracacie uwagę na wynik 4-2 a nie grę,która w dalszym ciągu czy to pierwszym składem czy to rezerwami razi w oczy.Brawo ! Jeszcze w pierwszej połowie gra była w miarę przyzwoita dwie bramki padły dosłownie w sposób szczęśliwy natomiast w drugiej połowie Wielki Arsenal całkowicie oddaje inicjatywę i lekceważy przeciwnika pozwalając na oddanie około 12 strzałów w stronę.Nie przystaje prezentować się w ten sposób na szczeblach tak prestiżowych rozgrywek.

praptak komentarzy: 882128.09.2017, 21:04

@ThisIsOurSeason:
Jak to możliwe że jedna połowa dominacji może zmienić się w drugą pełną horroru? Rezerwy pokazały w pierwszej części spotkania że "można". Więc jak w drugiej coś nie grało, trzeba "reagować".
A tutaj to wyglądało jak jakiś schizofrenik z domu starców zapomniał o planie na mecz. Mnie tylko o to chodzi.

ThisIsOurSeason komentarzy: 234728.09.2017, 21:03

ktoś link pl do milanu ? bo nie ma chyba teraz ciekawego meczu.

ThisIsOurSeason komentarzy: 234728.09.2017, 21:02

@praptak:

W lidze gramy gramy jednak innym składem i wygląda to nieco inaczej, przykład z cfc, gdzie walka była do ostatniego gwizdka. Imo nie ma znaczenia jak gramy w meczach grupowych LE, bo i tak wyjdziemy z 1 miejsca, jeśli zagramy w takim stylu np. w półfinale to już inna sprawa.

Marioht komentarzy: 611428.09.2017, 21:02

Ten mecz nie przyniósł Wengerowi żadnych odpowiedzi.
Powinien ich porządnie zjechać za tą drugą połową.

PS. Ale Zvezda pojechała na trybunach z tymi Niemieckimi chojrakami.

schnor25 komentarzy: 1854628.09.2017, 21:02

Ja rozumiem, że skład rezerwowy, z ławki nie było kogo specjalnie wpuścić, ale litości to Arsenal z Premier League. A BATE kopie w białoruskie e-klapie, w której od 11 czy 12 lat nie ma poważnej konkurencji, taka to liga. Z Nimi jak równy z równym powinna zagrać ekipa U-23, nie wspominając od dzisiejszym zespole. Także wynik spoko, ale za drugą odsłonę należy się mała bura zespołowi. Ale czego się spodziewać po Wengerze i siedzących obok niego pachołkach. To właśnie cała mentalność Arsenalu. Cholerny minimalizm i brak ambicji...i tak to trwa od kilkunastu lat. Przy 3:0 przyszło rozluźnienie, no to strzelili na 3:1, potem sytuacja się powtórzyła przy 4:1. Powinniśmy niczym Bazylea wczoraj, korzystać z okazji i golić "frajera".

Mihex komentarzy: 2360428.09.2017, 21:01

@Elastico07: Zrobił im kurs kołczingu personalnego, mówił o strefie komfortu i rozwijaniu się, a nasi załamali się od słuchania tych bzdur i popadli w deprechę.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.09.2017, 20:59

Czwartek jak to czwartek. Znowu z plusów tylko Wilshere i wygrana.

Można byłoby skrytykować wielu piłkarzy, ale wymienię tylko Mustafiego, bo po primo jest piłkarzem pierwszej zespołu, a po drugie był dzisiaj jednym z najgorszych na boisku, a na pewno najgorszym w Arsenalu. Jego forma jest tak samo równa jak stół robiony przez ślepego Już sam nie wiem co o nim myśleć.

praptak komentarzy: 882128.09.2017, 20:59

Ale za miesiąc możemy nie mieć tyle szczęścia i przegrać po dziwnych zachowaniach Wengera. Ja już się wyleczyłem z radości po fartownych wygranych bo wiem że za tydzień kolejny mecz.

Mihex komentarzy: 2360428.09.2017, 20:58

Ja tam nie wiem. Jestem dość zadowolony. 2 połowa wiadomo rozczarowująca, ale młodzi pokazali się z dobrej strony w pierwszej połowie.
Wilshere też pokazuje, że odzyskuje formę bardzo szybko. Walcott znowu zawalał, ale wykorzystał sytuacje.
Od obrony nic nie oczekiwałem, więc nawet zły nie jestem na ten cyrk xD

Elastico07 komentarzy: 1255528.09.2017, 20:58

Co musiał Wenger powiedziec w przerwie zeby z chłopaków az tak powietrze uszło,trzeba mieć talent zeby ludzi az tak zdemotywować.

krystiannn (zawieszony) komentarzy: 57928.09.2017, 20:58

Mecz spoko do oglądania. Ja w sumie się ciesze, że trochę odpuściliśmy przynajmniej był to normalny mecz i w późniejszej fazie meczu nie było widać aż takiej różnicy klas jak na początku. Nie podchodzę do tego jako kompromitacji czy nie wiadomo czego 4 gole, 2 słupki, przegląd rezerw młodzi grali całkiem nieźle. Dla mnie mecz na + nie zaleznie od stylu.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52428.09.2017, 20:57

@Argudo
No tak, ale zamierzony cel został wykonany. Zgarnęliśmy 3 punkty i tylko to się liczy.

Kysio2607 komentarzy: 1336028.09.2017, 20:57

Póki wygrywamy to grajmy tak głębokimi rezerwami jak się da. Podrozgrywki dla takiego klubu jak Arsenal. No ale jak już tu gramy, to wiosną trzeba to wygrać

Chlopek komentarzy: 3594 newsów: 128.09.2017, 20:56

Holding ma ino dobrą główkę

Kysio2607 komentarzy: 1336028.09.2017, 20:56

Wezcie ludzie zluzujcie bo tego się czytać nie da :D zwycięstwo jest? Jest. I tyle hahaha więcej mnie ten mecz nie interesuje, jeden wyjazd na wypi..owie mniej :D

ThisIsOurSeason komentarzy: 234728.09.2017, 20:55

Panowie, jedziemy do Bate gramy mega głębokimi rezerwami, wygrywamy 4:2, mamy 3pkt, obyło się bez kontuzji. Za miesiąc nikt nie bedzie pamiętał o stylu, w pierwsej połowie się naogladalismy Webgerballa i spoko. Plan wykonamy, pięknie wygrać to możemy finał nie mecz grupowy na wyjeździe

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 628.09.2017, 20:55

@Simpllemann:

Myślę, że to dość oczywiste, że każdy, kto tak pisze, ma na myśli tylko 2 połowę.

mar12301 komentarzy: 2313728.09.2017, 20:55

za 3 tygodnie z tą Cevedą czy jak to się tam nazywa musimy jednak wystawić ciut lepszą obronę, mimo wszystko. Nie można przesadzać...

baranek19 komentarzy: 134128.09.2017, 20:53

Stojanow w drugiej połowie. Nie rozumiem czego młodzi zawodnicy, którzy dostają szanse i rezerwowi, którzy powinni walczyć o pierwszy skład nie pokazują zaangażowania.

Barney komentarzy: 2095028.09.2017, 20:53

Na taki skład wynik super chociaż nie da się nie zauważyć ,że niektórym odechciało się grać.

Ważne,że na Brighton najważniejsi gracze wypoczną i do tego Hemed pauzuje

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52428.09.2017, 20:53

Kompromitacja, żenada a na tablicy świetlnej 4:2 dla Kanonierów.

praptak komentarzy: 882128.09.2017, 20:53

1 celny strzał w drugiej połowie. Reakcja? Nieznany obrońca i przysiad na ławce. Tak mnie męczy ten człowiek o platynowej glacy że coraz trudniej mi kibicować.

mitmichael komentarzy: 4924328.09.2017, 20:53

@Simpllemann: a gdy dochodzil do sytuacji to strzelal od niechcenia, cala druzyna przeszla obok meczu 2 polowe

schnor25 komentarzy: 1854628.09.2017, 20:52

O kurde, przegapiłem, że to Żwir strzelał na 4:1...także o tej setnej cofam xD

FanekAFC komentarzy: 511228.09.2017, 20:52

Arsenal + obie strzelą po 3.10 pięknie weszło :D

Barney komentarzy: 2095028.09.2017, 20:52

Komentatorzy tez slaby poziom prezentowali

Kolejne zwycięstwo, plan wykonany, ale całe 90 min nie do końca przystają takiej drużynie jak Arsenal. Powinna być dominacja przez całe spotkanie, a w drugiej połowie ewidentnie odpuścili, zlekceważyli Bate. Walcott w sam raz nadaje się na LE, coś tam strzeli, a przynajmniej nie irytuje swoją bezradnością / niewidocznością w meczach z poważnymi rywalami. Żwir niech w końcu strzeli tą 100 bramkę, zejdzie z niego ciśnienie, choć dzisiaj przyzwoity występ (w drugiej połowie osamotniony w walce z obrońcami).

hodor komentarzy: 67528.09.2017, 20:51

zero zaangażowania... ZERO.

SoulStorm komentarzy: 744328.09.2017, 20:51

19 strzałów xd hahaha
Kompromitacja rezerw Arsenalu.

mitmichael komentarzy: 4924328.09.2017, 20:51

Wolski co za chlop, niech popatrzy jakim skladem gralismy a nie narzeka jak stara baba

Elastico07 komentarzy: 1255528.09.2017, 20:50

Szkoda że pierwszy skład gra tak samo w lidze,jedna połowa dobra,druga padaka,z Chelsea 0 strzałow,z Koln 1 do zapomnienia,z Wba do przerwy powinnismy przegrywac,z Leicester wyszarpany remis do przerwy.

XandeR komentarzy: 968428.09.2017, 20:50

Jacek bajka

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 628.09.2017, 20:50

Matko boska, co to były za męczarnie. Dobrze, że ten mecz już się skończył. Najważniejsze są trzy punkty i obyśmy jak najszybciej zapomnieli o tym widowisku.

mistiqueAFC komentarzy: 2676928.09.2017, 20:50

Zadanie wykonane.Czekamy na Brighton ;)

kluivert000 komentarzy: 15028.09.2017, 20:50

Nareszcie koniec tej żenady

SoulStorm komentarzy: 744328.09.2017, 20:49

Man of the match ? Zdecydowanie Ainsley Maitland-Niles.
Mega kocurek na każdej pozycji.

Mihex komentarzy: 2360428.09.2017, 20:49

Kuniec. Pierwsza połowa świetna. Druga przeciętna.
Giroud gratulacje za 100. bramkę.
Walcott brawo za 2 bramki, ale był do zmiany po przerwie.
Wilshere MOTM.
Willock dobry, ale na koniec sił zabrakło.
Nelson niezły
Niles też.
Obrona do lamusa.

Kysio2607 komentarzy: 1336028.09.2017, 20:49

Nie mogę Wolskiego słuchać :D Pitoli głupoty, jakbyśmy tutaj pierwszy garniturem grali :D

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52428.09.2017, 20:49

W drugiej połowie do przodu chciał grać tylko Giroud.

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12628.09.2017, 20:49

3 punkty, Wilshere przetrwał. Lecimy dalej.

mitmichael komentarzy: 4924328.09.2017, 20:49

Zrobili co chcieli w pierszej polowie, jest win i to takim skladem, cieszy postawa Jacka.

praptak komentarzy: 882128.09.2017, 20:49

Zresztą "reakcje" Wengera to śmiech, czy personalne czy jakiekolwiek. Dziadek chyba nie wie że LE może być jedyną przepustką do LM a wpuszcza rezerwy rezerw jako obrońcę za skrzydłowego z wahadła. A nic nie dający Walcott i nieprzytomny Holding na boisku. Chore i tyle

executer1 komentarzy: 262128.09.2017, 20:49

Patrząc na grę Mohameda i Xhaki to się zastanawiam w czym oni są dobrzy, że mają szanse być w naszym klubie i na dodatek występować w pierwszym składzie.
Są szybcy jak Per, słabi fizycznie, notują masę strat,, spowalniają grę grając często do tyłu, rzadko kiedy asystują, nie mówić o bramkach, a technicznie wcale nie są dużo lepsi od takiego Fletchera z WBA.
Co się stało z tym klubem,że w pomocy obecnie grają gorsi piłkarze niż kiedyś wyśmiewany Denilson :(

Rhazzel komentarzy: 16128.09.2017, 20:48

Panowie Nelson dzisiaj zagrał poprawne, ale bez szału. Dzisiaj Willock najlepszy z młodych, duzo przechwytów, waleczny, dobrze czytał gre.