Dwie różne połowy. BATE 2-4 Arsenal

Dwie różne połowy. BATE 2-4 Arsenal 28.09.2017, 19:48, Dawid Wieczorek 571 komentarzy

Występy Arsenalu w tegorocznej edycji Ligi Europy to doskonała okazja, by rotować składem i dać szansę na grę kilku młodym zawodnikom. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę Arsene Wenger, który w dzisiejszym meczu przeciwko BATE Borysów nie bał się postawić na swoich wychowanków, a w podstawowym składzie ujrzeliśmy Reissa Nelsona, Ainsleya Maitland-Nilesa oraz Joe Willocka. Mimo początkowych obaw o występ tych piłkarzy, Arsenal wygrał to spotkanie, lecz nie obyło się bez problemów.

Oto składy, w jakich wyszły na ten mecz oba zespoły:

Arsenal: Ospina - Holding, Mertesacker, Mustafi - Nelson, Willock, Elneny, Maitland-Niles - Walcott, Wilshere - Giroud.

Ławka rezerwowych: Macey, Dasilva, Gilmour, McGuane, Dragomir, Akpom, Nketiah.

BATE: Szczarbicki - Ryas, Gajduczik, Milunović, Poljakow - Waładźko A., Drahun - Hardziejczuk, Ivanić, Stasiewicz - Rodionow.

Ławka rezerwowych: Wieramko, Biarozkin, Sihniewicz, Baga, Waładźko M., Tuominen, Jablonski.

Arsenal mógł zamknąć to spotkanie już w pierwszej połowie. W 9. minucie Jack Wilshere oraz Olivier Giroud rozegrali świetną akcję i po podaniu tego pierwszego bramkę na raty zdobył Theo Walcott. W 22. minucie skrzydłowy Arsenalu zdobył swojego drugiego gola, a "asystę" przy bramce Anglika zaliczył bramkarz gospodarzy, który podał prosto pod nogi Walcotta. Parę minut później londyńczycy zdobyli trzecią bramkę za sprawą Roba Holdinga i już wtedy było wiadomo, że nie stracą punktów w tym meczu. Kanonierzy po tym golu spuścili jednak nieco z tonu, co wykorzystali piłkarze BATE, zdobywając swojego pierwszego gola w tym pojedynku.

Druga część spotkania zaczęła się świetnie dla Arsenalu. W polu karnym faulowany został Shkodran Mustafi i sędzia tego meczu, Daniel Stefański, nie zawahał się wskazać na wapno. Jedenastkę pewnie wykorzystał Olivier Giroud, dla którego była to 100. bramka w koszulce z armatką na piersi. Arsenal przypomniał sobie jednak, że jest Arsenalem i po tym golu postanowił całkowicie oddać inicjatywę ekipie z Białorusi. W 67. minucie zawodnicy BATE zdobyli drugą bramkę i do końcowego gwizdka kontrolowali mecz. Gdyby nie dobra postawa Davida Ospiny, The Gunners mogli stracić punkty na tym terenie, za co należy zganić podopiecznych Wengera. Piłkarze doszli do wniosku, że lepiej bronić wyniku niż zabić to spotkanie, strzelając kolejną bramkę.

Koniec końców Arsenal wywozi z bardzo trudnego terenu kolejne cenne trzy punkty. Nas, kibiców, może obawiać jednak fakt, że nasi ulubieńcy po raz kolejny w meczu z niżej notowanym rywalem oddają kompletnie inicjatywę i zamiast kontrolować przebieg spotkania, dają się zepchnąć do defensywy, co nie zawsze może skończyć się zwycięstwem.

BATE BorysówLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Dawid Wieczorek źrodło: własne
mistiqueAFC komentarzy: 2676928.09.2017, 20:34

Druga połowa dramat.Szkoda, że nam trzeciej bramki nie mogą wcisnąć.Może wtedy by się nasi obudzili

praptak komentarzy: 882128.09.2017, 20:34

I to marnowanie Nelsona na wahadle to jest straszne. Chłopak wie na co go stać a musi grać "średnio" bo na grę "dobrze" nie zasłużył, czyli na skrzydle. Łolkot i uj.

Elastico07 komentarzy: 1255528.09.2017, 20:34

Bate 16 sytuacji Arsenal 11,z meczu który miał sie skonczyc pogromem,zrobiła się męczarnia.

SoulStorm komentarzy: 744328.09.2017, 20:33

Nawet podczas strzału dostałby kontuzji.Żałosne...

Szogun komentarzy: 28665 newsów: 328.09.2017, 20:33

@pumeks: Do tej pory mam koszmary i muszę chodzić do psychologa. To było takie straszne.

praptak komentarzy: 882128.09.2017, 20:31

Walcott i Holding do wymiany, środek do wzmocnienia, dziadek Papciu śpi. To jest dramat.

pumeks komentarzy: 2080828.09.2017, 20:31

Ospina nawet taka prostą piłkę wypuszcza z rąk ehhhh

pumeks komentarzy: 2080828.09.2017, 20:30

@james68:

Bez przesady ale taki Iwobi, Ozil juz moga pograć :)

Aden komentarzy: 98328.09.2017, 20:30

@mitmichael: Niby tak, ale nie zmienia to faktu, że odkąd Bould zajął miejsce Pata to z roku na rok nasza obrona wygląda już nie zabawnie, a żenująco.

Nie liczę na to, by Wenger cokolwiek z nią zrobił. Nigdy nie uznawał obrony za coś ważnego (o zgrozo :o). Myślałem, że były obrońca (świetny do tego swego czasu) weźmie się za swoją formację. A jak jest, to każdy widzi. Nawet jak gra Kosa to i tak takie kwiatki się pojawiają.

sebastix11 komentarzy: 599228.09.2017, 20:30

Bilbao spieprzy mi kupon ... ehhh

SoulStorm komentarzy: 744328.09.2017, 20:30

Po co narzekanie na Arsenal ? To nie on jest słaby to BATE jest o wiele lepsze i już nie raz ogrywali średniaków.

james68 komentarzy: 87728.09.2017, 20:30

na kolejne mecze muszą grać Sead i Bellerin

cakE256 komentarzy: 221728.09.2017, 20:29

gdyby tylko jacek nie był taki łamliwy to mielibyśmy jednego z najlepszych pomocników na swiecie teraz :/

Elastico07 komentarzy: 1255528.09.2017, 20:29

Cały Arsenal,jedna połowa świetna,druga fatalna,zasługa trenera który zaszczepił myslenie w zawodnikach ''wygrywamy,zwalniamy"

Oldgunner3 komentarzy: 973428.09.2017, 20:29

Pomału zaczyna wychodzić u niektórych brak ogrania,a u innych braki kondycyjne.Mnóstwo niedokładności i coraz więcej prostych błędów.No,ale chyba przewagi już chyba nie zdążymy roztrwonić.

ruciakk komentarzy: 28228.09.2017, 20:28

Dlaczego oni oddają im inicjatywe?! 2 połowa to komedia pelna para.

ostriket komentarzy: 662828.09.2017, 20:28

Ale żenada w 2 połowie... Psychika leży i ciekawe co tam sie w szatni zadzialo...

Choina komentarzy: 211228.09.2017, 20:28

Mustafi to dramat :/

Szogun komentarzy: 28665 newsów: 328.09.2017, 20:28

@pumeks: Nie przypominaj mi. Byłem na widowni.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 628.09.2017, 20:28

Ale mamy farta.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 128.09.2017, 20:27

@pumeks: Nie trzymał swojego zawodnika i w ostateczności się zakręcił. Nie jego setka, ale duży udział własnie Roba przy tej bramce

mitmichael komentarzy: 4924328.09.2017, 20:27

Uratowal nas pare razy Ospina i nieudolnosc ofensywy Bate

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52428.09.2017, 20:27

Mustafi w niemal każdej akcji idzie na raz.

Cartman_KG komentarzy: 363628.09.2017, 20:27

@Rhazzel - środkowe krzesło na ławce rezerwowych w drużynie rezerw :P

lays komentarzy: 3987128.09.2017, 20:27

To juz wiemy czemu Per nie gra w lidze, a Nacho.

Holding na wypo to mus.

praptak komentarzy: 882128.09.2017, 20:27

Holding, Walcott out

SoulStorm komentarzy: 744328.09.2017, 20:27

BATE to odrobi spokojnie panowie.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 228.09.2017, 20:27

Ta druga połowa to kondensacja piłkarskich problemów Arsenalu. Zero obrony i koncentracji, chociaż pierwsze pewnie wynika z drugiego.

Elastico07 komentarzy: 1255528.09.2017, 20:27

ZMIANY !!

pumeks komentarzy: 2080828.09.2017, 20:27

Był taki mecz z Newcastle....... :)

Szogun komentarzy: 28665 newsów: 328.09.2017, 20:26

Powinno być 3. Co tam się dzieje?? Co oni robią??

Mihex komentarzy: 2360428.09.2017, 20:26

Nasi wystrzelali się na lata. Teraz trening obrony Częstochowy.

mitmichael komentarzy: 4924328.09.2017, 20:26

@Aden: no niestety grajac na 3 obroncow gdzie gra i Holding i Mertesacker to do takich sytuacji musi dochodzic

pumeks komentarzy: 2080828.09.2017, 20:25

@Mico17:

Zauważ, że sam tam był na trzech, a gdzie reszta?
Oczywiście Holding jest słabiutki ale...

ruciakk komentarzy: 28228.09.2017, 20:25

Tak się kończy lekceważenie.

mallen komentarzy: 2123928.09.2017, 20:25

Zapowiada się nerwowa końcówka...

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 528.09.2017, 20:25

@ pauleta19:

Jest tak jak mówiłem. Hoeness: "Du kannst als Trainer nicht deine prominentesten Spieler als Gegner haben. Ich habe in meinem Leben einen Spruch kennengelernt: Der Feind in deinem Bett ist der gefährlichste. Deswegen mussten wir handeln. Die Tatsache, dass der Trainer aus meiner Sicht in den letzten Tagen fünf wichtige Spieler -"Będąc trenerem nie możesz mieć swoich najwybitniejszych zawodników jako przeciwników. Nie dało się tego przetrzymać, dlatego musieliśmy interweniować. Faktem jest, że trener w ostatnich dniach miał konflikt z pięcioma piłkarzami". Dalej Uli mówi, że podjęli decyzje o zwolnieniu Ancelottiego o 3:30 i sam spał zaledwie cztery godziny. Potwierdził też, że Sagnol to tylko trener tymczasowy i poprowadzi zespół tylko w jednym meczu Bundesligi. Do końca przerwy reprezentacyjnej klub chce rozwiązać sprawę nowego trenera.