Dwie twarze Kanonierów i tylko remis na The Emirates

Dwie twarze Kanonierów i tylko remis na The Emirates 30.01.2013, 21:36, Łukasz Szabłowski 2867 komentarzy

Kolejny raz Arsenal pokazał, że ma potencjał, ale brakuje zimnej krwi pod bramką przeciwnika. Praktycznie przez cały mecz to gospodarze przeważali, jednak kreatywność i polot w ataku zaprzepaściła niepewna i popełniająca błędy formacja obronna. Goście z Liverpoolu osiągnęli cel, z jakim przyjechali na The Emirates. Spotkanie stało na wysokim poziomie, głównie dzięki wielu ciekawym akcjom podopiecznych Arsene’a Wengera. Końcowy wynik jest jednak jak najbardziej sprawiedliwy: 2-2.

Na początek składy obu drużyn:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs (37. Santos) - Ramsey, Wilshere – Walcott, Cazorla, Podolski - Giroud.

Liverpool: Reina - Johnson, Agger, Carragher, Wisdom - Lucas, Gerrard, Henderson - Downing, Suarez, Sturridge (71. Jose Enrique).

Wynik meczu szybko został otwarty. Już w piątej minucie po serii fatalnych błędów obrony Kanonierów, goście obejmują prowadzenie. Zaczęło się od Sagny, który stracił równowagę i padł na ziemię, w wyniku czego do piłki dopadł Johnson i zagrał piłkę do Sturridge’a. Co prawda Wojciech Szczęsny pierwsze uderzenie instynktownie obronił, jednak z dobitką Suareza nie miał szans. 0-1.

Pięć minut później Liverpool stanął przed kolejną szansą. Na własnej połowie piłkę przejął Suarez i wspaniałym, kilkudziesięciometrowym podaniem uruchomił Sturridge’a, który bez namysłu oddał strzał. Tym razem nie zmusił Szczęsnego do interwencji.

W dwunastej minucie wreszcie zaatakował Arsenal. Lewą stroną popędził Podolski i zagrał do nabiegającego Giroud, który z pierwszej piłki oddał strzał, jednak nie trafił w światło bramki.

Arsenal mocno wziął się do pracy. W 18. minucie po serii rzutów rożnych, piłkę w polu karnym otrzymał Vermaelen, który mógł zdobyć gola, jednak jego uderzenie zostało zablokowane. Do odbitej futbolówki doszedł Walcott, który z narożnika pola karnego oddał techniczny strzał, czym zmusił Reinę do efektownej interwencji. Napór gospodarzy trwa.

24. minuta. Świetne zagranie Ramsaya, piłkę przejął aktywny Cazorla, wydawało się, że niepotrzebnie zwolnił akcję, jednak zauważył szarżującego Podolskiego, który od razu zacentrował w pole karne. Niestety Giroud nie zdołał oddać strzału.

Trzy minuty później Gerrard bił rzut rożny. Dośrodkowanie spadło na głowę Aggera, który oddał idealny strzał głową, Podolski wybił jednak piłkę z linii bramkowej. Po kilku ciekawych atakach Kanonierów, znowu groźniej atakowali goście z miasta Beatlesów.

Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy Liverpool miał rzut wolny w odległości 30 metrów od bramki. Do piłki tradycyjnie podszedł Steven Gerrard i zacentrował w pole karne. Najwyżej wyskoczył Agger i oddał strzał zmuszając Szczęsnego do pięknej robinsonady. Sędzia liniowy słusznie zasygnalizował jednak pozycję spaloną duńskiego obrońcy.

W 40. minucie kolejny raz zaatakowali gospodarze. Po wymianie kilku celnych podań piłkę zacentrował Podolski, jednak było to na tyle niedokładne zagranie, że akcja straciła na tempie. Do futbolówki dopadł jednak Theo Walcott i zagrał idealnie na głowę Giroud, który uderzył prosto w Reinę.

W samej końcówce przed kolejną szansą stanął Liverpool. Świetne podanie dotarło pod nogi Hendersona, który miał mnóstwo miejsca i tylko Szczęsnego przed sobą. Polak odważnie wyszedł do rywala, dzięki czemu pomocnik gości nieskutecznie próbował przelobować bramkarza Arsenalu.

W doliczonym czasie gry jeszcze raz zawodnik The Reds stanął oko w oko ze Szczęsnym, jednak tym razem Sturridge nie zdołał nawet oddać strzału zanim piłka trafiła do rąk polskiego bramkarza.

Oba zespoły niemrawo zaczęły drugą połowę, ale pierwsze pięć minut po przerwie przyniosło nam dwie sporne sytuacje. Najpierw piłkarze Liverpoolu domagali się rzutu karnego po przypadkowym zagraniu ręką przez Vermaelena, a później po drugiej stronie boiska po kombinacyjnej akcji Podolski wychodził na pozycję do strzału, jednak został powalony przez defensorów drużyny gości. Nie było jednak mowy o jedenastce.

W 54. minucie przed szansą stanął Walcott, jednak zupełnie nie przygotował się do strzału głową i piłka poleciała wysoko nad poprzeczką.

Mijała godzina gry, gdy na tablicy wyników mieliśmy już wynik 0-2. Z głębi pola zagranie Sturridge’a przejął Jordan Henderson. Anglik przedrylował trzech obrońców Arsenalu i umieścił piłkę w siatce. Kolejny błąd defensywy, który kosztował Kanonierów gola.

Podopieczni Wengera chcieli szybko odpowiedzieć na drugi cios Liverpoolu. Po dwójkowej akcji Giroud-Podolski, ten drugi oddał atomowy strzał zza pola karnego. Piłka jednak nieznacznie minęła lewy słupek bramki.

zegar wskazywał 65. minutę, gdy wreszcie bramkę zdobyli gospodarze. Rzut wolny wykonywał Jack Wilshere, miękko zagrał w pole karne, gdzie właśnie na takie zagranie czekał Olivier Giroud. Francuz nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce.

Fantastyczna akcja Arsenalu! Cazorla przejął piłkę na skraju pola karnego, zagrał prostopadle do Giroud, który sprytnie przekazał piłkę do Theo Walcotta, a ten od razu, z całej siły, uderzył w długi róg bramki Pepe Reiny. 2-2 i mecz zaczyna się na nowo!

W 71. minucie niezwykle aktywny Walcott zdecydował się na indywidualną akcję, dynamicznie zszedł z piłką na swoją lewą nogę i oddał strzał. Niewiele zabrakło do szczęścia.

Kanonierzy nie zwalniają tempa. Na dwanaście minut przed końcem przed szansą stanął Mertesacker. Z lewej strony boiska Cazorla wykonywał rzut wolny, zacentrował idealnie na głowę rosłego Niemca, jednak defensor Arsenalu nie zdołał skierować piłki w światło bramki.

82. minuta i znowu świetna akcja Arsenalu. Przed własnym polem karnym piłkę przejął Santi Cazorla, przytomnie rozciągnął do Walcotta. Anglik popędził prawą flanką i znalazł zwrotnym podaniem właśnie Hiszpana, a ten zdecydował się na mocne zagranie wzdłuż bramki, jednak Giroud nie zdołał oddać strzału.

Dwie minuty później Francuz miał już piłkę na nodze! Kolejny kontratak londyńskiej drużyny i kolejne zagranie niezwykle aktywnego Walcotta. Anglik zagrał do Giroud, a napastnik Kanonierów oddał mocny strzał zza pola karnego. Tym razem jednak Reina stanął na wysokości zadania.

Na trzy minuty przed końcem Giroud miał na nodze piłkę meczową! Jack Wilshere świetnie zabrał się z piłką, odegrał do Cazorli, a ten znalazł Giroud. Francuz odegrał do Podolskiego, który od razu z powrotem przekazał ją do napastnika z dwunastką na koszulce. Giroud jednak nie potrafił skierować piłki do bramki z odległości zaledwie dwóch metrów!

Szalona końcówka meczu! Po kolejnym błędzie obrony Arsenalu, przed szansą stanął Suarez. Strzelił mocno, w długi róg, jednak na posterunku stanął Szczęsny, który zdołał sparować piłkę i zapobiec utracie kolejnego gola. Chwilę później sędzia gwizdnął po raz ostatni.

Premier League autor: Łukasz Szabłowski źrodło: własne
koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35531.01.2013, 18:00

Nie rozumiem dlaczego co okienko znajdzie się kilka osób które twierdzą, że okienko kończy się o północy czasu angielskiego( na nasz to o pierwszej). Okienko zawsze kończy się o północy naszego czasu. Tak bylo zawsze i chyba się to nie zmieni

MateuszekArsenal komentarzy: 48631.01.2013, 18:00

Amorabieta jest lewonożny więc w teori mógł by grać na lewej obronie. A ciekawe jak by wyglądało w praktyce. Ale najpierw to my musimy go kupić:)

matt21 komentarzy: 541431.01.2013, 18:00

"Beckham zapowiedział, że całe wynagrodzenie otrzymywane w ramach kontraktu z PSG przeznaczy na paryskie domy dziecka."

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 131.01.2013, 17:59

goal.com to wiecie ;p

arsenalfann komentarzy: 1024331.01.2013, 17:59

Podniecenie rośnie! Czy dojdzie do.... ?!

Verminator97 komentarzy: 1490031.01.2013, 17:59

Ceran > Dalej kupuj szybko w fifie Bainesa , przecież wszyscy których kupisz w fife przyjdą do nas. Działaj !!!

mar12301 komentarzy: 2313731.01.2013, 17:59

Arsenal rozpoczął negocjacje z Fernando Amorebietą. Kwota odstępnego ma wynieść 4-5 mln funtów. (Goal.com)

mar12301 komentarzy: 2313731.01.2013, 17:58

Bo w Anglii jest godzina różnicy dlatego u nas o 1 się kończy, ale to jest 0:00 w Anglii :)

skyrim komentarzy: 807131.01.2013, 17:58

Gdyby Wenger miał łeb na karku i zgodę zarządu, wyłożyłby kasę na Bainesa, choćby to było 20mln.

Ten kolo jest do wyciągnięcia, a jego jakość w PL niepodważalna.

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11731.01.2013, 17:58

Widzę, że już częstotliwość dodawanych komentarzy rośnie z minuty na minutę :D

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10331.01.2013, 17:58

@arsenalfann

Podobno, jest tak jak ja napisałem ;-)

Barney komentarzy: 2097731.01.2013, 17:58

hey trzeba sobie zorbic do PESA konto na stronie KONAMI , zeby grac w sieci bo jakis login ode mnie wola??

arsenalfann komentarzy: 1024331.01.2013, 17:58

Louis Saha bez klubu! Piłkarz został zwolniony z Sunderlandu.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997331.01.2013, 17:58

Ben Crump...

Arsenal are in talks with Malaga over Nacho Monreal and with Athletic Bilbao over Fernando Amorebieta. The latter more likely!

cieniak14 komentarzy: 172831.01.2013, 17:58

idźcie sobie na gunners.com tam to przynajmniej jest news na temat okienka

Ceran komentarzy: 215431.01.2013, 17:58

Amorebiete kupiłem pare dni temu w Fifie. Przypadek? Nie sądzę.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10331.01.2013, 17:57

Po co relacja live, skoro wiadomo, że nikogo nie kupimy.

arsenalfann komentarzy: 1024331.01.2013, 17:57

@ares
Nie. Kończy się o 0:00, a u nas o 1:00 :D

skyrim komentarzy: 807131.01.2013, 17:57

I co z tego że kosztuje 4-5mln, jak będzie mu trzeba dać tygodniówkę rzędu 60-70k i skończy się jak z SSmanem - 3 lata na trybunach i miliony pójdą w błoto na tygodniówkę.

@skyrim
Oj wiem, ale Yossi też miałbyć porażką, a uratował nam sezon :)

Yakub97 komentarzy: 574631.01.2013, 17:56

Kurde Bainesa ...

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10331.01.2013, 17:56

Ten sam błąd co ja, u nich skończy się o 23:00, a u nas o 00:00.

afckonrad9101 komentarzy: 783431.01.2013, 17:56

Amorebieta ma jakosc bo jest do wyciagnieca za 4-5 mln jak pisze Dennis Bergkamp

skyrim komentarzy: 807131.01.2013, 17:55

@ToMo
Cazorla to gracz reprezentacyjny, mistrz świata i europy.

Bez porównania.

maniek56 komentarzy: 300731.01.2013, 17:55

nawet tego Amorebiety jeszcze nie kupiliśmy a wy już przesądzacie że to pomyłka. Przyjdzie (jeśli w ogóle go kupimy), pogra, to się zobaczy co i jak ;)

Choćby nie wiem jak źle grał to itak będzie lepszy od Squilla ;)

skyrim komentarzy: 807131.01.2013, 17:54

Był cały miesiąc, było wielu dobrych dostępnych zawodników, ale Wenger oczywiście wie lepiej i wciskał kit non-stop jak intensywnie to on nie szuka i jak zwykle nikogo nie ma.
Na świecie tysiące dostępnych piłkarzy, ale żaden nie jest lepszy od Santosa.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1531.01.2013, 17:54

Cazorla też całe życie w jednym kraju :D

arsenalfann komentarzy: 1024331.01.2013, 17:54

@Persie
Nie, mój błąd. Za 6 godz koniec okienka czyli o 0:00 u nas 1:00.

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 631.01.2013, 17:54

Amorebieta to ŚO, jeżeli przyjdzie to na LO zapewne zobaczymy Vermaelena

afckonrad9101 komentarzy: 783431.01.2013, 17:54

Mid
Wlasnie Wenger go wystawial i to ze srednim skutkiem, LO czy PO musi byc przede wszystkim dynamiczny i zwrotny, o tego w AFC trzeba umiec klepnac i wrzucic pilke, a gosc o ma 192 cm raczej tymi cechami grzeszyc nie bedzie...

mar12301 komentarzy: 2313731.01.2013, 17:53

6h i 10 min do końca okienka.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997331.01.2013, 17:53

Amorebieta has a 26m release clause and Bilbao tried to sell for 12million in the summer, now available 4-5million (due to contract end)

Amorobieta to pomyłka.
Ten koleś całe życie grał w jednym kraju i w jednym klubie, nie ma pojęcia o PL i zrobimy kolejny beznadziejny interes ala Santos, bo kupujemy na hura.

arsenalfann komentarzy: 1024331.01.2013, 17:52

@Persie
A nie sorry. Właśnie spojrzałem na Sky Sport.

Vermaelen5 komentarzy: 265931.01.2013, 17:52

Wenger mowil, ze szuka pilkarzy z jakoscia, wiec nie sciagnie tego Amorebiety czy jakiegos innego no-name'a. Zreszta piszecie, ze to SO, a Wenger podobno chce LO.

@Persie
Wiem. A nie kończy się o 23? Gdzieś coś tak wyczytałem.

czarny7777777 komentarzy: 251631.01.2013, 17:52

Fernando Amorebieta haahh myślałem ze to podstawowy zawodnik po przejrzeniu jego statystyk ile on grał to zal na dodatek bilbao ma jedna z najgorszych formacji obronnych i on ma miec jakość ??????(jeszcze sie okaze ze santos bedzie lepszy)

Barney komentarzy: 2097731.01.2013, 17:51