Dwie twarze Kanonierów i tylko remis na The Emirates

Dwie twarze Kanonierów i tylko remis na The Emirates 30.01.2013, 21:36, Łukasz Szabłowski 2867 komentarzy

Kolejny raz Arsenal pokazał, że ma potencjał, ale brakuje zimnej krwi pod bramką przeciwnika. Praktycznie przez cały mecz to gospodarze przeważali, jednak kreatywność i polot w ataku zaprzepaściła niepewna i popełniająca błędy formacja obronna. Goście z Liverpoolu osiągnęli cel, z jakim przyjechali na The Emirates. Spotkanie stało na wysokim poziomie, głównie dzięki wielu ciekawym akcjom podopiecznych Arsene’a Wengera. Końcowy wynik jest jednak jak najbardziej sprawiedliwy: 2-2.

Na początek składy obu drużyn:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs (37. Santos) - Ramsey, Wilshere – Walcott, Cazorla, Podolski - Giroud.

Liverpool: Reina - Johnson, Agger, Carragher, Wisdom - Lucas, Gerrard, Henderson - Downing, Suarez, Sturridge (71. Jose Enrique).

Wynik meczu szybko został otwarty. Już w piątej minucie po serii fatalnych błędów obrony Kanonierów, goście obejmują prowadzenie. Zaczęło się od Sagny, który stracił równowagę i padł na ziemię, w wyniku czego do piłki dopadł Johnson i zagrał piłkę do Sturridge’a. Co prawda Wojciech Szczęsny pierwsze uderzenie instynktownie obronił, jednak z dobitką Suareza nie miał szans. 0-1.

Pięć minut później Liverpool stanął przed kolejną szansą. Na własnej połowie piłkę przejął Suarez i wspaniałym, kilkudziesięciometrowym podaniem uruchomił Sturridge’a, który bez namysłu oddał strzał. Tym razem nie zmusił Szczęsnego do interwencji.

W dwunastej minucie wreszcie zaatakował Arsenal. Lewą stroną popędził Podolski i zagrał do nabiegającego Giroud, który z pierwszej piłki oddał strzał, jednak nie trafił w światło bramki.

Arsenal mocno wziął się do pracy. W 18. minucie po serii rzutów rożnych, piłkę w polu karnym otrzymał Vermaelen, który mógł zdobyć gola, jednak jego uderzenie zostało zablokowane. Do odbitej futbolówki doszedł Walcott, który z narożnika pola karnego oddał techniczny strzał, czym zmusił Reinę do efektownej interwencji. Napór gospodarzy trwa.

24. minuta. Świetne zagranie Ramsaya, piłkę przejął aktywny Cazorla, wydawało się, że niepotrzebnie zwolnił akcję, jednak zauważył szarżującego Podolskiego, który od razu zacentrował w pole karne. Niestety Giroud nie zdołał oddać strzału.

Trzy minuty później Gerrard bił rzut rożny. Dośrodkowanie spadło na głowę Aggera, który oddał idealny strzał głową, Podolski wybił jednak piłkę z linii bramkowej. Po kilku ciekawych atakach Kanonierów, znowu groźniej atakowali goście z miasta Beatlesów.

Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy Liverpool miał rzut wolny w odległości 30 metrów od bramki. Do piłki tradycyjnie podszedł Steven Gerrard i zacentrował w pole karne. Najwyżej wyskoczył Agger i oddał strzał zmuszając Szczęsnego do pięknej robinsonady. Sędzia liniowy słusznie zasygnalizował jednak pozycję spaloną duńskiego obrońcy.

W 40. minucie kolejny raz zaatakowali gospodarze. Po wymianie kilku celnych podań piłkę zacentrował Podolski, jednak było to na tyle niedokładne zagranie, że akcja straciła na tempie. Do futbolówki dopadł jednak Theo Walcott i zagrał idealnie na głowę Giroud, który uderzył prosto w Reinę.

W samej końcówce przed kolejną szansą stanął Liverpool. Świetne podanie dotarło pod nogi Hendersona, który miał mnóstwo miejsca i tylko Szczęsnego przed sobą. Polak odważnie wyszedł do rywala, dzięki czemu pomocnik gości nieskutecznie próbował przelobować bramkarza Arsenalu.

W doliczonym czasie gry jeszcze raz zawodnik The Reds stanął oko w oko ze Szczęsnym, jednak tym razem Sturridge nie zdołał nawet oddać strzału zanim piłka trafiła do rąk polskiego bramkarza.

Oba zespoły niemrawo zaczęły drugą połowę, ale pierwsze pięć minut po przerwie przyniosło nam dwie sporne sytuacje. Najpierw piłkarze Liverpoolu domagali się rzutu karnego po przypadkowym zagraniu ręką przez Vermaelena, a później po drugiej stronie boiska po kombinacyjnej akcji Podolski wychodził na pozycję do strzału, jednak został powalony przez defensorów drużyny gości. Nie było jednak mowy o jedenastce.

W 54. minucie przed szansą stanął Walcott, jednak zupełnie nie przygotował się do strzału głową i piłka poleciała wysoko nad poprzeczką.

Mijała godzina gry, gdy na tablicy wyników mieliśmy już wynik 0-2. Z głębi pola zagranie Sturridge’a przejął Jordan Henderson. Anglik przedrylował trzech obrońców Arsenalu i umieścił piłkę w siatce. Kolejny błąd defensywy, który kosztował Kanonierów gola.

Podopieczni Wengera chcieli szybko odpowiedzieć na drugi cios Liverpoolu. Po dwójkowej akcji Giroud-Podolski, ten drugi oddał atomowy strzał zza pola karnego. Piłka jednak nieznacznie minęła lewy słupek bramki.

zegar wskazywał 65. minutę, gdy wreszcie bramkę zdobyli gospodarze. Rzut wolny wykonywał Jack Wilshere, miękko zagrał w pole karne, gdzie właśnie na takie zagranie czekał Olivier Giroud. Francuz nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce.

Fantastyczna akcja Arsenalu! Cazorla przejął piłkę na skraju pola karnego, zagrał prostopadle do Giroud, który sprytnie przekazał piłkę do Theo Walcotta, a ten od razu, z całej siły, uderzył w długi róg bramki Pepe Reiny. 2-2 i mecz zaczyna się na nowo!

W 71. minucie niezwykle aktywny Walcott zdecydował się na indywidualną akcję, dynamicznie zszedł z piłką na swoją lewą nogę i oddał strzał. Niewiele zabrakło do szczęścia.

Kanonierzy nie zwalniają tempa. Na dwanaście minut przed końcem przed szansą stanął Mertesacker. Z lewej strony boiska Cazorla wykonywał rzut wolny, zacentrował idealnie na głowę rosłego Niemca, jednak defensor Arsenalu nie zdołał skierować piłki w światło bramki.

82. minuta i znowu świetna akcja Arsenalu. Przed własnym polem karnym piłkę przejął Santi Cazorla, przytomnie rozciągnął do Walcotta. Anglik popędził prawą flanką i znalazł zwrotnym podaniem właśnie Hiszpana, a ten zdecydował się na mocne zagranie wzdłuż bramki, jednak Giroud nie zdołał oddać strzału.

Dwie minuty później Francuz miał już piłkę na nodze! Kolejny kontratak londyńskiej drużyny i kolejne zagranie niezwykle aktywnego Walcotta. Anglik zagrał do Giroud, a napastnik Kanonierów oddał mocny strzał zza pola karnego. Tym razem jednak Reina stanął na wysokości zadania.

Na trzy minuty przed końcem Giroud miał na nodze piłkę meczową! Jack Wilshere świetnie zabrał się z piłką, odegrał do Cazorli, a ten znalazł Giroud. Francuz odegrał do Podolskiego, który od razu z powrotem przekazał ją do napastnika z dwunastką na koszulce. Giroud jednak nie potrafił skierować piłki do bramki z odległości zaledwie dwóch metrów!

Szalona końcówka meczu! Po kolejnym błędzie obrony Arsenalu, przed szansą stanął Suarez. Strzelił mocno, w długi róg, jednak na posterunku stanął Szczęsny, który zdołał sparować piłkę i zapobiec utracie kolejnego gola. Chwilę później sędzia gwizdnął po raz ostatni.

Premier League autor: Łukasz Szabłowski źrodło: własne
Ars3n komentarzy: 1235431.01.2013, 17:50

Persie
Mi, tak jak co roku przy zimowym i letnim okienku.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41231.01.2013, 17:50

afckonrad9101

Miquel też jest wysoki i go Wenger na boku wystawiał.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1531.01.2013, 17:50

Amorebieta będzie grał w środku, a na LO Verma;)

skyrim komentarzy: 807131.01.2013, 17:50

Teraz to trochę za późno na szukanie zawodnika, bo w tej chwili szuka się zawodnika nie tyle dobrego, co dostępnego.
W taki sposób robi się interes jaki zrobił Liverpool kupując Carrolla.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 131.01.2013, 17:50

ale co to dla Wengera dać kogoś na lewą stronę ;)

Persie98 komentarzy: 49431.01.2013, 17:49

Komu będzie się chciało czekać do 01:00 w nocy na transfery ?

arsenalfann komentarzy: 1024331.01.2013, 17:49

@krakuus
0_o

afckonrad9101 komentarzy: 783431.01.2013, 17:48

Nie wiem jak gra ten Amorebieta , ale gosc ma 192 cm wzrostu i gra na boku obrony? ;]

krakuus komentarzy: 182931.01.2013, 17:48

Dostaniemy jakis % od transferu Becksa ? W koncu to my go "szkolimy" ostatnio ;)

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 131.01.2013, 17:48

czyli najprawdopodobniej będzie to Amorebieta

arsenalfann komentarzy: 1024331.01.2013, 17:48

No to rzeczywiście nasi piłkarze mieli duuużo czasy aby podpatrzeć Beckha i się czegoś nauczyć ;)

maniek56 komentarzy: 300731.01.2013, 17:47

afckonrad

może nie widzę tego aż tak czarno ;) liczę i spodziewam się wypożyczenia jakiegoś doświadczonego obrońcy, który jest niepotrzebny w innym klubie. Rodzaj takiego wypożyczenia jak kiedyś z Benayounem.

Swoją drogą to szczęście w nieszczęściu że Gibbs doznał wczoraj kontuzji bo to może zmusi Wengera do działania w kwestii obrońcy. P.S Santos wczoraj odwalił niezły kabaret po wejściu na boisko ;) przewracał się, dawał się zrobić "na raz", niecelnie podawał, biegał jak słoń w składzie porcelany, a plotki o jego mitycznej sile i twardości legły w gruzach po jego boju z Hendersonem przy drugim golu dla Live :D

Persie98 komentarzy: 49431.01.2013, 17:47

BBC transfer Villi coraz mniej prawdopodobny oraz Arsenal szuka nadal lewego obrońcy ale pewnie ci których znalazł nie mają jakości

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41231.01.2013, 17:46

Athletic Bilbao defender Fernando Amorebieta is the latest name to be put forward as a possible left-back solution (source Sky's Graham Hunter).

The 27-year-old hails from Venezuela and with 11 red cards to his name has the worst disciplinary record in La Liga...so bad in fact is his fouling he's earned the nickname 'the Butcher of Bilbao'.

Just what we need ahead of a (literal) ugly double-header with Bayern Munich's Ribery and Robben.

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11731.01.2013, 17:46

Real zaraz po kontuzji Ikera sprowadził Lopeza, Arsenal może zaraz po kontuzji Gibbsa też kogoś sprowadzi? :D

skyrim komentarzy: 807131.01.2013, 17:46

I gdzie nasze transfery ?
Co się stało z tym intensywnym szukaniem ?
Cała PL poza Arsenalem znalazła jakość podczas tego okienka.

Danek komentarzy: 13731.01.2013, 17:42

Kwiatinho -> Popieram. Wenger zrobil duzo baaardzo duzo ale trzeba tez wiedziec kiedy odejsc gdy nie idzie. Tyle. Na chwile obecna gramy przecietna pilke co pokazuje miejsce w tabeli. My kibice oczekujemy czegos wiecej.

pronik komentarzy: 517931.01.2013, 17:42

konferencja bekhama

arsenalfann komentarzy: 1024331.01.2013, 17:42

A Beck pozuje na konferencji PSG...

Vermaelen5 komentarzy: 265931.01.2013, 17:42

Nawet jak nikt nie przyjdzie, to i tak warto sie poemocjonowac tym dniem;)

czarny7777777 komentarzy: 251631.01.2013, 17:41

mid czyli będzie coś dobre zródło nareescie
(tylko czego niema nazwisk teraz juz te godziny ze powinny nazwiska wypływac)

ja obstawiam na Amorebiete

afckonrad9101 komentarzy: 783431.01.2013, 17:41

maniek56
Przewidujesz przyjscie "kolejnego" Silvestrea iczy SSmana?;]

Vermaelen5 komentarzy: 265931.01.2013, 17:41

maniek56 komentarzy: 300731.01.2013, 17:40

Na transfer nie ma co liczyć. Jeśli już to wypożyczymy jakiś odpadek z innego klubu, i to jest według mnie najbardziej prawdopodobny scenariusz.

Matti komentarzy: 278731.01.2013, 17:40

Jak już rozmawiamy z Athletic Bilbao to można by było pomyśleć o Ander Herrerze(chociaż i tak pewnie nas na niego nie stać). A co do Diame to nie liczcie na niego, gdyby miał u Nas być to byłby w momencie oddania Chamakha.

rayuuuu komentarzy: 313231.01.2013, 17:40

Mobilki, mobilki, jak tam ploteczki?

afckonrad9101 komentarzy: 783431.01.2013, 17:40

Danek
W tym cala esencja Deadline Day ;]

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997331.01.2013, 17:39

btw to Sanderson chyba stracil swoje zrodla w klubie bo jego komentarze wygladaja jak sciagniete od innych dziennikarzy...

moze ma jeszcze jakies wiesci o mlodziezy ale o podstawie to watpliwe...

mar12301 komentarzy: 2313731.01.2013, 17:39

Diame podobno podpisał nowy kontrakt z WHU... :F No i kolejny odpada. ;[

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41231.01.2013, 17:38

It’s gone a little quiet in the window but we’re told Arsenal are still working on trying to land a defender in the next few hours.

Jamie Sanderson

Danek komentarzy: 13731.01.2013, 17:38

Ludzie ale sie napalacie. Poczekamy zobaczymy...

Przemuto komentarzy: 164831.01.2013, 17:37

Takie same gadanie z Villą jak było z Hazardem..

afckonrad9101 komentarzy: 783431.01.2013, 17:36

mar12301
Nowa kurtke xD pfuu nowy zamek bo co przeplacac

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 131.01.2013, 17:36

LO obrońce kupimy jakiegoś pewnie i na tym się skończy

Arsenal_1886 komentarzy: 1952131.01.2013, 17:36

RT @wayneveysey Arsenal are in talks to sign Athletic Bilbao defender Fernando Amorebieta. More to come....

Barney komentarzy: 2097731.01.2013, 17:35

lol co ma sie dziac twitter ploty.

kwiatinho komentarzy: 1313131.01.2013, 17:35

Śmieszą mnie te komentarze że w ostatnich godzinach być może Wenger zgłosi się po Ville... I co z tego? Myślę że tylko my jesteśmy tak frajerską drużyną ktôra co sezon sprzedaje swoich najlepszych piłkarzy żeby podzielić się kasą przez zarząd... Barcelona powiedziała NIE i ma w dupie czy Wenger się znowu po niego zgłosi czy nie. Tylko trener niespełna rozumu mając duże pieniądze i braki kadrowe nie wzmacnia swojego zespołu ale przecież my nie mamy normalnego trenera skoro za każdym razem twierdzi że walczymy o mistrza że mamy high quality a obrońcy robią szkolne błędy bo chcą wygrać... Nie zasługujemy być w Top4 bo nie robimy nic w tym kierunku żeby tam być a Wenger pomimo swoich wielkich zasług nie zasługuje być menagerem takiego klubu. Wypalił się i wciąż myśli że są lata 90 że piłkarze marzą żeby grać w Arsenalu za lizaka... Jesteśmy pośmiewiskiem w tym i kilku poprzednich sezonach i nie mogę się doczekać wywiadu Wengera że nie udało się nikogo znaleźć z odpowiednią jakością.
Mam nadzieję że od jutra fani Arsenalu dadzą wyraz swojemu niezadowoleniu ze sposobu prowadzenia drużyny przez Wengera. Brak wzmocnień równa się strzelenie sobie w stope i olewanie wiernych kibiców którzy płacą największe stawki żeby kibicować swoim ulubieńcom...nie wierzyłem że kiedykolwiek to napisze ale jeśli Wenger nie wzmocni zespołu to będę się modlił żeby trener dekady następne mecze Arsenalu oglądał w telewizorze

mar12301 komentarzy: 2313731.01.2013, 17:35