Emocjonujące derby: Crystal Palace 2-3 Arsenal

Emocjonujące derby: Crystal Palace 2-3 Arsenal 28.12.2017, 21:58, Łukasz Wandzel 1037 komentarzy

Rozgrywany dzisiaj mecz derbowy na Selhurst Park mógł się podobać za sprawą Crystal Palace Roya Hodgsona. Orły zaprezentowały otwarty futbol, co pozwoliło im, jak i Kanonierom dać kibicom widowisko, w którym padło aż pięć goli. Gospodarze nie zamykali się we własnym polu karnym, licząc na remis, ale do samego końca stwarzali zagrożenie. Reszta zespołów z dolnej części tabeli zapewne postawiłaby przed bramką autobus, aby tylko móc uzyskać remis. Natomiast piłkarze Palace zagrali dobry mecz i może właśnie dlatego Arsenal zdołał strzelić aż trzy gole.

Ale także stracił dwie bramki. To pokazuje, że łatwiej przebić się przez pole karne przeciwnika, gdy nie jest nastawiony tylko na defensywę, jednak zawodnicy prowadzeni przez Arsene'a Wengera nie byli wystarczająco czujni i w końcówce mogli nawet podzielić się z rywalem punktami. Grali na wyjeździe przeciwko ekipie, którą także było stać na zdobycie bramek, bo dysponuje ona chociażby takimi zawodnikami jak Wilfried Zaha. Iworyjczyk potrafił namieszać, mimo że gole dla Orłów strzelali Townsend i Tomkins.

Składy, w jakich zagrały oba zespoły:

Arsenal: Cech - Chambers, Mustafi, Koscielny - Bellerin, Xhaka (87' Maitland-Niles), Wilshere, Kolasinac - Özil, Alexis - Lacazette (74' Coquelin).

Crystal Palace: Speroni, Kelly (80' Fosu-Mensah), Dann, Tomkins, Schlupp, Cabaye, Milivojevic, Loftus-Cheek (70' Sako), Townsend, Zaha, Benteke.

Można powiedzieć, że Arsenal przeważał w trakcie pierwszej połowy, ale nie dominował. Z pewnością częściej znajdował się przy piłce i stworzył więcej okazji, lecz pierwsze minuty pokazały, że gospodarze także mają ofensywę, którą mogą postraszyć. Jednak przez to Arsenal był w stanie stwarzać klarowne sytuacje i aż trudno uwierzyć, że wiele z nich zostało zmarnowanych.

Na otwarcie wyniku trzeba było czekać do 25. minuty, kiedy to gola zdobył Shkodran Mustafi, który

dobił po dziwnym, ale skutecznym strzale Lacazette'a. Francuz uderzył z ostrego kąta lewą nogą i zmusił golkipera Crystal Palace do interwencji, po której niemiecki stoper mógł wpisać się na listę strzelców.

Mecz, po strzelonej bramce, wydawał się być pod kontrolą Kanonierów, ale ci dali się zaskoczyć na początku drugiej połowy, bo wtedy niezłym dryblingiem popisał się Zaha, który przeszedł Bellerina i dograł piłkę do wbiegającego w szesnastkę Townsenda. Anglik nie dał najmniejszych szans Cechowi, umieszczając futbolówkę w lewym dolnym rogu bramki. Czeski bramkarz nawet się nie poruszył.

Wyrównanie wyniku sprawiło, że derbowe spotkanie zaczęło się od nowa, chociaż Arsenalowi uciekał czas, a po ostatnich niepowodzeniach nie mógł sobie pozwolić na wpadkę. Alexis Sanchez, ze względu na zaistniałą sytuację, postanowił zagrać najlepszy mecz od bardzo dawna. Chilijczyk wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie w 62. minucie, gdy nie dał szans Speroniemu, strzelając w polu karnym.

Nie trzeba było czekać nawet pięciu minut i Alexis podwyższył na 3-1, choć uznanie należy się także Wilsherowi, który posłał górną piłkę, którą Sanchez opanował, po czym wykończył akcję. To wyglądało jak typowa sytuacja sprzed lat, kiedy Alex Song wypuszczał tak na wolne pole Robina van Persiego. Na szczęście Wilshere nie wybiera się marnować kariery do Barcelony...

To, że Kanonierzy nie strzelą już bramki do końca spotkania można było przewidzieć po zmianach, jakich dokonał Wenger. Zdjął z murawy Lacazette'a, wpuszczając na boisko Coquelina, a później Maitland-Niles zastąpił Xhakę. I wszystko byłoby w porządku, gdyby obrona wyniku wychodziła piłkarzom The Gunners. Orły zaczęły napierać w taki sposób, jakby walczyły o zwycięstwo, a miały dwa gole straty do odrobienia.

Ich napór sprawił, że w końcówce bramkę na 3-2 strzelił Tomkins i wielu kibiców Arsenalu zaczęło drżeć o wynik. Nic się jednak już nie zmieniło i Arsenal cały czas nie odstaje w pogoni za top four, gdzie ich bezpośrednimi rywalami w walce o gwarancję gry w Lidze Mistrzów są Tottenham i Liverpool.

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Crystal Palace!

obstawiaj mecze premier league!

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 328.12.2017, 22:19

Moze wpuści Gibbsa:D a nie sorry

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18428.12.2017, 22:18

@Busze29: Najlepiej do tego Fryzjera z polskiej ligi...

simon87 komentarzy: 12928.12.2017, 22:18

Bellerin ma syndrom Walcotta i AOX. Przyszedł młody i ultraszybki. Każdy myślał że ogłady techniki i przeglądu boiskowego nabierze z czasem jednak nic z tego i jeszcze żeby było śmieszniej szybkość też traci...straszne to. Albo wina z Wengera albo faktycznie Ci zawodnicy są zd*****i !!!!!!

darobos komentarzy: 75228.12.2017, 22:18

A siwy siedzi i się zastanawia z kim gramy następny mecz żeby na konferencji wciskać po raz enty bajkę o jakości i odpowiedzi w następnym meczu jak on kibiców traktuje

pumeks komentarzy: 2080828.12.2017, 22:18

Wenger pewnie zmieni Lacazette na Welbecka.

Busze29 komentarzy: 19028.12.2017, 22:18

Tym piłkarzykom to zero tygodniówki karnet do fryzjera się należy

Dawid04111 komentarzy: 13301 newsów: 1428.12.2017, 22:18

Ciekawe kiedy Welbeck uraczy nas swoją obecnością.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 328.12.2017, 22:17

Jacus znowu dzis pokazuje, ze nadaje się na mecze z Black Red White Kiszyniow a nie BPL. Granit dzis gra o wiele lepiej, mimo ze jest ostatnio bez formy

DexteR_000 komentarzy: 764328.12.2017, 22:17

@Busze29: Bellerin miał stylistykę już jak typek z mostu i lepiej nie grał xddd

Papaciok komentarzy: 438728.12.2017, 22:16

"Dobze crystal palace zaklada presing na Arsenalu" siwy wez spierd**** co ty z nami zrobiles ze spadkowicz (tak wiem sa nad) nas cisnie

Busze29 komentarzy: 19028.12.2017, 22:15

@AceVenturaLFC: Od tego typa to by lepiej zagrał typek z pod mostu

strug210 komentarzy: 100028.12.2017, 22:15

Xhaka mi się dziś podoba

darobos komentarzy: 75228.12.2017, 22:15

Dopóki Wenger będzie trenerem dopóty będziemy liczyć rekordy *******y i stare dzieje a w rzeczywistości walczyć o top6 i carabao cup przykre

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 328.12.2017, 22:15

@AceVenturaLFC:
Oglądasz mecz specjalnie dla Balerona :D ? Masochista ?

@FanekAFC:

A gdzie ja napisałem że zrobił cos dobrego?

Papaciok komentarzy: 438728.12.2017, 22:15

Ktos sie dziwi ze Alexisowi sie biegac nie chce? Xd

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102028.12.2017, 22:15

@FanekAFC:

ty nie widzisz ,ze 90% gola o wina obroncow w polu karnym ,ze piszesz o tym Chambersie?

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 628.12.2017, 22:14

Spytaj Wengera, on wie lepiej.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 228.12.2017, 22:14

@AceVenturaLFC: Promuje nowy trend fryzur męskich.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 328.12.2017, 22:14

@hidd3nly:
Mogłoby go nie być, praktycznie nic nie wnosi do gry.

hidd3nly komentarzy: 448 newsów: 328.12.2017, 22:13

Przy okazji to jak się Wilshere prezentuje?

macc komentarzy: 472828.12.2017, 22:13

Robi się meczycho

FanekAFC komentarzy: 511228.12.2017, 22:13

@michalal: Nie zachowal sie zle ? Matko, objechany na najprostszy zwod, a ty piszesz jak on by cos dobrego zrobil. Reszta tez zawalila ale to od Anglika sie zaczelo.

losnumeros komentarzy: 1319028.12.2017, 22:13

Wenger powinien coś piłkarzom podpowiedzieć, a ten siedzi na ławce i ręką wyma****e

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041328.12.2017, 22:12

@Barney:

Dokładnie.

daniken komentarzy: 352128.12.2017, 22:12

Hodgson w przerwie powiedział swoim piłkarzom żeby ciśli stroną Balerona bo to jest drewno

darobos komentarzy: 75228.12.2017, 22:12

Crystal nas zamyka i ciśnie hahahahaha wstyd co siwy dziad zrobił z tym klubem

Papaciok komentarzy: 438728.12.2017, 22:12

Chcialem powiedziec zebysmy brali tego zahe ale czemu mialby przejsc do slabszego zespolu?

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102028.12.2017, 22:12

@michalal:

dokladnie o tym pisalem nasza cala obrona stala jak kolki, a gosc wyszedl na czysta pozycje ,a ludzie najerzdzaja Chambersa. Takich wrzutek jest w kazdym meczu tysiace i po wiekszosci gole nie padaja

hidd3nly komentarzy: 448 newsów: 328.12.2017, 22:12

Co się z tym Bellerinem stało. Jeszcze chyba 2 sezony temu Barca była nim poważnie zainteresowana a teraz co najwyżej Levante by go chciało

Ranczomen komentarzy: 1236928.12.2017, 22:12

Bellerin chce pobić Sancheza.

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18428.12.2017, 22:12

@darobos: Mam nadzieję, że Ciebie ktoś dojedzie.

mitmichael komentarzy: 4924328.12.2017, 22:11

Powinno byc po meczu juz po 1 polowie

kubex komentarzy: 575528.12.2017, 22:11

ale my mamy mentalność w tej drużynie...

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 328.12.2017, 22:11

Widzieliście jak kanonier z krwi i kości wracam za Schluppem xD?

Busze29 komentarzy: 19028.12.2017, 22:11

Jak widze tego Balerona to mnie **** szczela

Tevez komentarzy: 408728.12.2017, 22:11

Wszystkie akcje Palace idą stroną Balerona.

darobos komentarzy: 75228.12.2017, 22:11

Do boju CP !! Dojechać tych sredniakow Wenger out

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041328.12.2017, 22:11

@FanekAFC:

Nie zachował się źle, tragicznie zachowała się obrona w środku.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.12.2017, 22:10

Co oni grają? kisielek?

schnor25 komentarzy: 1854628.12.2017, 22:10

Co ten Bellerin odpier...

mitmichael komentarzy: 4924328.12.2017, 22:10

Teraz sie zaczna bledy za bledami dlatego ja mam wywalone na wyniki do czasu odejscia Wengera, ogladam sobie mecze w tym sezonie na spokojnie jakby nigdy nic bo to nie ma sensu, w obecnej sytuacji z roku na rok bedzie to samo a nawet gorzej

DexteR_000 komentarzy: 764328.12.2017, 22:10

Dobra *******... Na 1:2

Szogun komentarzy: 28886 newsów: 328.12.2017, 22:10

Teraz już będą cisnąć i nawet z CP będzie ciężko wygrać.

Busze29 komentarzy: 19028.12.2017, 22:10

To jest kpina

FanekAFC komentarzy: 511228.12.2017, 22:10

@michalal: A czy ja mowie ze mial go faulowac ? Zwyczajnie nie powinien dac mu tyle miejsca i czasu, obok byl Bellerin.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041328.12.2017, 22:09

Zaraz nam wdupia na 2-1 i tyle.

losnumeros komentarzy: 1319028.12.2017, 22:09