Emocjonujące derby: Crystal Palace 2-3 Arsenal

Emocjonujące derby: Crystal Palace 2-3 Arsenal 28.12.2017, 21:58, Łukasz Wandzel 1037 komentarzy

Rozgrywany dzisiaj mecz derbowy na Selhurst Park mógł się podobać za sprawą Crystal Palace Roya Hodgsona. Orły zaprezentowały otwarty futbol, co pozwoliło im, jak i Kanonierom dać kibicom widowisko, w którym padło aż pięć goli. Gospodarze nie zamykali się we własnym polu karnym, licząc na remis, ale do samego końca stwarzali zagrożenie. Reszta zespołów z dolnej części tabeli zapewne postawiłaby przed bramką autobus, aby tylko móc uzyskać remis. Natomiast piłkarze Palace zagrali dobry mecz i może właśnie dlatego Arsenal zdołał strzelić aż trzy gole.

Ale także stracił dwie bramki. To pokazuje, że łatwiej przebić się przez pole karne przeciwnika, gdy nie jest nastawiony tylko na defensywę, jednak zawodnicy prowadzeni przez Arsene'a Wengera nie byli wystarczająco czujni i w końcówce mogli nawet podzielić się z rywalem punktami. Grali na wyjeździe przeciwko ekipie, którą także było stać na zdobycie bramek, bo dysponuje ona chociażby takimi zawodnikami jak Wilfried Zaha. Iworyjczyk potrafił namieszać, mimo że gole dla Orłów strzelali Townsend i Tomkins.

Składy, w jakich zagrały oba zespoły:

Arsenal: Cech - Chambers, Mustafi, Koscielny - Bellerin, Xhaka (87' Maitland-Niles), Wilshere, Kolasinac - Özil, Alexis - Lacazette (74' Coquelin).

Crystal Palace: Speroni, Kelly (80' Fosu-Mensah), Dann, Tomkins, Schlupp, Cabaye, Milivojevic, Loftus-Cheek (70' Sako), Townsend, Zaha, Benteke.

Można powiedzieć, że Arsenal przeważał w trakcie pierwszej połowy, ale nie dominował. Z pewnością częściej znajdował się przy piłce i stworzył więcej okazji, lecz pierwsze minuty pokazały, że gospodarze także mają ofensywę, którą mogą postraszyć. Jednak przez to Arsenal był w stanie stwarzać klarowne sytuacje i aż trudno uwierzyć, że wiele z nich zostało zmarnowanych.

Na otwarcie wyniku trzeba było czekać do 25. minuty, kiedy to gola zdobył Shkodran Mustafi, który

dobił po dziwnym, ale skutecznym strzale Lacazette'a. Francuz uderzył z ostrego kąta lewą nogą i zmusił golkipera Crystal Palace do interwencji, po której niemiecki stoper mógł wpisać się na listę strzelców.

Mecz, po strzelonej bramce, wydawał się być pod kontrolą Kanonierów, ale ci dali się zaskoczyć na początku drugiej połowy, bo wtedy niezłym dryblingiem popisał się Zaha, który przeszedł Bellerina i dograł piłkę do wbiegającego w szesnastkę Townsenda. Anglik nie dał najmniejszych szans Cechowi, umieszczając futbolówkę w lewym dolnym rogu bramki. Czeski bramkarz nawet się nie poruszył.

Wyrównanie wyniku sprawiło, że derbowe spotkanie zaczęło się od nowa, chociaż Arsenalowi uciekał czas, a po ostatnich niepowodzeniach nie mógł sobie pozwolić na wpadkę. Alexis Sanchez, ze względu na zaistniałą sytuację, postanowił zagrać najlepszy mecz od bardzo dawna. Chilijczyk wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie w 62. minucie, gdy nie dał szans Speroniemu, strzelając w polu karnym.

Nie trzeba było czekać nawet pięciu minut i Alexis podwyższył na 3-1, choć uznanie należy się także Wilsherowi, który posłał górną piłkę, którą Sanchez opanował, po czym wykończył akcję. To wyglądało jak typowa sytuacja sprzed lat, kiedy Alex Song wypuszczał tak na wolne pole Robina van Persiego. Na szczęście Wilshere nie wybiera się marnować kariery do Barcelony...

To, że Kanonierzy nie strzelą już bramki do końca spotkania można było przewidzieć po zmianach, jakich dokonał Wenger. Zdjął z murawy Lacazette'a, wpuszczając na boisko Coquelina, a później Maitland-Niles zastąpił Xhakę. I wszystko byłoby w porządku, gdyby obrona wyniku wychodziła piłkarzom The Gunners. Orły zaczęły napierać w taki sposób, jakby walczyły o zwycięstwo, a miały dwa gole straty do odrobienia.

Ich napór sprawił, że w końcówce bramkę na 3-2 strzelił Tomkins i wielu kibiców Arsenalu zaczęło drżeć o wynik. Nic się jednak już nie zmieniło i Arsenal cały czas nie odstaje w pogoni za top four, gdzie ich bezpośrednimi rywalami w walce o gwarancję gry w Lidze Mistrzów są Tottenham i Liverpool.

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Crystal Palace!

obstawiaj mecze premier league!

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Barney (zawieszony) komentarzy: 2102028.12.2017, 22:09

kij chambers ta wrzutka mogla dojsc tam bylo 3 czy 4 naszych obbroncow i co nie pokryli jednego pilkarza uderzyl z czystej pozycji jakkkkkkk

Armata500 komentarzy: 4373 newsów: 13028.12.2017, 22:09

Dobra. Teraz albo kontynuujemy naszą grę z 1 połowy, ale wykorzystujemy okazje i strzelamy kilka bramek, albo to przegramy ;)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.12.2017, 22:09

Mustafi :(

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 328.12.2017, 22:09

5 obrońców a dziury, jakby grali we 2

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 628.12.2017, 22:09

Jeszcze były kurczak nam strzela. Ehh...

Freo98 komentarzy: 648528.12.2017, 22:09

Tu najmniejsza wina jest Caluma, Zaha szybki zwinny wiec bez sensu szybko wyskakiwać. Gorsze co zrobiła reszta obrony

Tuvrai komentarzy: 24528.12.2017, 22:09

powinniśmy zamknąć mecz w pierwszej połowie, ale nie - Arsenal zawsze musi sobie wszystko utrudnić

SoulStorm komentarzy: 747028.12.2017, 22:08

Balleron ...

Papaciok komentarzy: 438728.12.2017, 22:08

My to jeszcze przegramy

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 228.12.2017, 22:08

No i standardowo nasi pomocnicy nie są zainteresowani własnym polem karnym. Bellerin zresztą podobnie - ani nie podwoił krycia Chambersowi, ani nie przecinał lini podania do nikogo.

Klopp12 (zawieszony) komentarzy: 23828.12.2017, 22:08

Dobra, Chambers ma żółtą kartkę ale to go nie broni. Dał się zakręcić jak trampkarz.

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 328.12.2017, 22:08

Jak się tylu okazji nie wykorzystuje to jest to na co się czeka. Arsenal z jedno bramkową przewagą to tykająca bomba. Zasłużyli na taką karę.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.12.2017, 22:08

Aha...

darobos komentarzy: 75228.12.2017, 22:08

No lecimy cp z frajerami

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102028.12.2017, 22:08

pacholki w obronie ,a Kosa powinien skonczyc juz u nas powazna pilke bo w tym sezonie jest tragiczny

DexteR_000 komentarzy: 764328.12.2017, 22:07

Wilshere powinien się wrócić albo xhaka, a mogło być 3:0...

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 628.12.2017, 22:07

Niewykorzystane okazje się mszczą...

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041328.12.2017, 22:07

I uj... Patałachy.

FanekAFC komentarzy: 511228.12.2017, 22:07

Dlaczego Chambers do niego od razu ostro nie doskoczyl ?

strug210 komentarzy: 100028.12.2017, 22:06

Nie wiem co z Hectorem jest. Wcześniej rogale z Liverpoolem wsadzał teraz nogi nie potrafi dostawic

SoulStorm komentarzy: 747028.12.2017, 22:06

Bellerin weź Ty już spier**laj.

mitmichael komentarzy: 4924328.12.2017, 22:06

Jak oni tego nie wygraja przy tylu sytuacjach jakie mieli to bedzie skandal a ja juz widze oczami czerwona kartke dla Chambersa i zmiane sytuacji

Busze29 komentarzy: 19028.12.2017, 22:05