Fabregas: Muszę dbać o swoje zdrowie

Fabregas: Muszę dbać o swoje zdrowie 08.11.2010, 15:12, IceMan 48 komentarzy

Cesc Fabregas dał upust swojej frustracji związanej z powracającym co chwila urazem ścięgna udowego, który nie pozwala mu powrócić do optymalnej formy.

W bieżącym sezonie kapitan Arsenalu musiał opuścić już dwa spotkania z powodu owej nieszczęsnej kontuzji. Hiszpan wystąpił co prawda w ostatnich dwóch ligowych meczach - przeciwko West Ham oraz Newcastle - ale nie pokazał w nich pełni swoich umiejętności.

- Pocieszająca wiadomość jest taka, że ścięgno nie jest ani zerwane, ani nawet naderwane. Problem tkwi w tym, że w jednym miejscu - na tkance mięśniowej - zbiera się co jakiś czas trochę płynu i odczuwam wtedy irytujący ból, który nie pozwala mi grać tak, jakbym tego chciał.

- Pracujemy nad tym i staramy się doprowadzić mnie do pełni sił. Jednym z przyczyn mojego urazu może być to, że pomimo zaledwie 23 lat na karku rozegrałem już olbrzymią ilość meczów w profesjonalnym futbolu.

- Wkrótce wystąpię w swoim dwusetnym spotkaniu w Premier League, a na koncie mam już niespełna 60 potyczek w barwach reprezentacji narodowej i kolejnych 60 starć w Lidze Mistrzów. Jak na mój wiek to bardzo dużo, dlatego muszę zacząć bardziej o siebie dbać.

Cesc FabregasKontuzje autor: IceMan źrodło: Talksport.co.uk
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
luq007 komentarzy: 289909.11.2010, 17:20

Ogolnie to nasz sztab moglby o kazdego dbac a nie tysiac kontuzji co sezon.

dawid9arsenal komentarzy: 709.11.2010, 16:36

Cesc kuruj się, wracaj jak najszybciej!

laskowski19051995 komentarzy: 494509.11.2010, 14:01

Racja, musi teraz uważać, nie chcemy kolejnej kontuzji Fabregasa.

Piechot komentarzy: 16809.11.2010, 13:51

No bez Fabregasa daleko nie zajedziemy.

ByQu komentarzy: 3609.11.2010, 08:57

jeżeli w taki sposób sukcesywnie zbija swoją wartość, to powinien odejść do Katalonii już tego lata. Do wyciągnięcia był choćby Özil czy też VdV

tatar9 komentarzy: 14608.11.2010, 23:10

Wiola04

No to skoro jestes taka madra to powiedz mi czemu Cesc gra, po co wychodzi na murawe? niech sobie ktos inny zagra i da sto procent dla tej koszulki! Poza tym jak juz pisalem, po czym Cesc jest przemeczony po siedzeniu na lawce na MS? Ile on zagral meczow w ostatnim pol roku? no prosze odpowiedz mi na te pytania!!! Czy tak mowi kapitan? nie slyszalem nigdy zadnego pilkarza, nie mowie o kopaczach z polskiej ligi, zeby sie wypowiedzial w takim stylu. Tak jak wczesniej juz ktos tutaj pisal co ma powiedziec taki Gattuso albo popatrz na znienawidzonego na tej stronie pilkarza, Xaviego. Gosc gra juz chyba rok z kontuzja i ja nie slyszalem zeby on mowil ze musi odpoczac, albo oszczedzac zdrowie.
Krotko mowiac nasz kapitan stracil chyba jaja do gry. Takie gadanie nie przystoi kapitanowi bo co maja pomyslec koledzy z druzyny? niech Cesc odda ta opaske komus innemu, na przyklad Songowi, ktory tyra na boisku za trzech...

karlo komentarzy: 906908.11.2010, 21:40

Przemęczony i wyeksploatowany organizm w wieku 23 lat, daje się teraz Ceskowi we znaki, a co będzie potem? Trzeba trochę zwolnić i nabrać świeżości.

adam3462 komentarzy: 273208.11.2010, 21:37

On ma jakieś kruche kości czy co ?
Więcej nie gra niż gra. A jak wejdzie to nic nie prezentuje..

kobza22 komentarzy: 422 newsów: 69508.11.2010, 21:17

Trochę racji on ma. Wielu starszych zawodników nie może się poszczycić takim dorobkiem meczów, co nasz kapitan. Ja wierzę w to, że powróci do gry, do jakiej przyzwyczaił nas w zeszłym sezonie i wzniesie w tym sezonie jakiś puchar.

niski93 komentarzy: 581608.11.2010, 19:30

To zapraszamy do doliny Sharlotty, czy coś takiego...

maniek56 komentarzy: 300708.11.2010, 18:27

Zagrał źle ale ja już się nie czepiam o jego grę, no bo po jest po kontuzji a poza tym to każdy może mieć gorszy dzień. Bardziej martwi mnie to że Fabregas kolejnym meczem pokazuje że jest bardzo słabym kapitanem, szczególnie w takich meczach gdzie trzeba gonić wynik wychodzi czy kapitan potrafi zmotywować piłkarzy, czy potrafi krzyknąć, czy potrafi nawet przeklnąć i mocno krzyknąć na kolegę z zespołu żeby ten wziął się do roboty. Cesk tego niestety nie potrafi. Cesk tylko z kamienną twarzą zagrywał piłki pod nogi rywali a jeśli widział że nie ma szans w jakimś pojedynku to bezsensownie faulował przeciwnika po czym udawał obrażonego na cały świat. To nie jest zachowanie kapitana. Oj, przydałaby nam się w klubie charyzma Vieiry, Petita, Campbella czy innych piłkarzy ;/

FaneczkaCesca komentarzy: 10208.11.2010, 18:26

a co wy porównujecie Cesca do innych zawodników ?! Hello!! Każdy ma inny organizm !!
Może tamci zawodnicy są bardziej wytrzymali ?
Cesc w swojej karierze przeszedł przez wiele kontuzji wiec nie można porównywać go do innych bo każdy przypadek jest inny!!! Jak gra dobrze i bierze cały ciężar gry na siebie to jest cacy a jak ma gorsze dni to wyzywacie go od najgorszych ja jako prawdziwa fanka Cesca i Arsenalu potrafię zrozumiec to ze to tylko człowiek i wiele razy ratował zespół i grał na najwyższych obrotach nie mówię o tym sezonie ale poprzednich także! Bo przecież nie tylko on jest w tym zespole no nie>? Ale jak widać że jeśli Cesca nie ma albo gra gorzej to Arsenal ma kłopoty!! Wracaj Cesc do zdrowia bo tego prawidziwi kibice Arsenalu powinni ci życzyć ! Bo aż żal patrzec co wy tu piszecie

Ciasteck2 komentarzy: 446708.11.2010, 18:18

Jednym słowem wczorajszy występ naszego kapitana był...zły. Wiemy, że kontuzje itd., ale hello!

aRamsey komentarzy: 948608.11.2010, 18:09

no to rzeczywiście problem... nie wiem czy Czesiek nie powinien być coraz częściej zmieniany w okolicach 70 min, tak jak to było rok temu dopóki Aaron nie doznał kontuzji. Mam nadzieję, że szybko upora się z tym problemem, bo gra teraz straszny piach, a my potrzebujemy lidera, genialnego rozgrywającego - po prostu Cesca z poprzedniego sezonu

VoXy komentarzy: 205708.11.2010, 18:08

Z takim podejściem możesz iść sobie do Barcelony ;/

maniek56 komentarzy: 300708.11.2010, 18:02

xThierryHenry > Piszesz jakieś brednie. Jakie znaczenie ma to że Cesk zaczął grać na najwyższym poziomie w wieku 16 lat a Giggs ze Scholesem później? Przecież rozegranie meczu w wieku 16 lat znacznie mniej wyniszcza organizm niż rozegranie meczu w wieku lat 30. To chyba logiczne i to twoje porównanie potwierdza moją teorię w moim poprzednim komentarzu.

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 308.11.2010, 17:55

Różnica między Giggsem, Scholesem, a Fabregasem jest taka, że oni debiutowali mając 20 lat Scholes i 16 lat Giggs ale oni grali bardzo żadko. Cesc gra na takim poziomie od 16/17 roku życia i to gra cały sezon a nie kilka meczów w lidze. Nie zmienia to faktu, że organizm ma jeszcze młody i z 10 lat pełnej kariery ma przed sobą.

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 308.11.2010, 17:55

Różnica między Giggsem, Scholesem, a Fabregasem jest taka, że oni debiutowali mając 20 lat Scholes i 16 lat Giggs ale oni grali bardzo żadko. Cesc gra na takim poziomie od 16/17 roku życia i to gra cały sezon a nie kilka meczów w lidze. Nie zmienia to faktu, że organizm ma jeszcze młody i z 10 lat pełnej kariery ma przed sobą.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3008.11.2010, 17:50

Nie chce mi się nawet tego komentować ;x

Chciałbym tylko, żeby ktoś inteligentny w końcu zabrał Mu tę opaskę...

fabregas1987 komentarzy: 2633108.11.2010, 17:48

dokladnie, bierz przyklad ze Scholes'a i szoruj na trening, a nie potem sie na meczach obijasz i druzyna przegrywa ...

andrzej93 komentarzy: 119608.11.2010, 17:34

tatar9
masz rację ta wypowiedz w końcu jak pisał eMeL grał ze złamaną nogą z Barceloną i nie mówie o żadnej teori spiskowej do tego zachowanie, jego słaba gra, nie rozgrywa tak dobrze jak wcześniej za bardzo trochę próbuje szybko asystować. Do tego te zamieszanie z Farsą.
Może po prostu teraz są tego konsekwencje i nie wytrzymuje, spoczywającej na jego barkach odpowiedzialności, bo o tylko kontuzje tu tylko nie chodzi

maniek56 komentarzy: 300708.11.2010, 17:17

hahah. nigdy nie słyszałem głupszej wypowiedzi. Cesk wypowiada się jak panienka. Co ma powiedzieć Giggs albo Scholes którzy mają na karku grubo po trzydziestce a meczów w różnych rozgrywkach grubo ponad 600. I co? Któryś z nich się użala? Nie. Oni cały czas trzymają poziom i nie są praktycznie w ogóle podatni na kontuzje jak na swój wiek, takich przykładów można by przytaczać wiele, mi na myśl nasunął się akurat Giggs ze Scholesem :)
A nasz Cesk musi się już oszczędzać bo ma 23 lata na karku i 200 meczy.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4808.11.2010, 17:05

Cesc ma 60 spotkań w lidze mistrzów !?

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 308.11.2010, 17:01

tatar9-> Ty się chyba za przeproszeniem z choinki urwałeś. Ile to razy się mówi, że piłkarze są przemęczeni, że muszą trochę odpocząć, bo bez odpoczynku zaczną po prostu po tym boisku człapać i będą całkowicie bezproduktywni. Nie wspominając już o ryzyku odniesienia/odnowienia się kontuzji.

evelred komentarzy: 369108.11.2010, 17:01

ale gdyby nie te mecze, nie grałby teraz na takim poziomie, coś za coś

banach komentarzy: 18408.11.2010, 17:01

Moze i ma troche racji, ale teraz wychodzi ze sobie bele wymowke znajduje. Prawda ma rozgeranych bardzo duzo meczy w zawodowym futbolu ale troche przesadzil z ta wypowiedza teraz. mogl powiedziec "ostatnia kontuzja nie pozwala mi wrocic do odpowiedniej formy" no ale bez jaj ze ile to on sie nie nagral w zyciu. jeszcze 3 razy tyle przed nim

tatar9 komentarzy: 14608.11.2010, 16:54

no to jak Cesc musi oszczedzac zdrowie to niech juz idzie na emeryture... Nigdy nie slyszalem takich wypowiedzi od pilkarzy... glupia gadka Cesca. Wszyscy sie pala do gry nawet z kontuzjami a ten tu mowi ze musi oszczedzac zdrowie... dobre, mysle ze przez ostatnie pol roku to wystarczajaco odpoczywal.

Pierwszy raz skrytykowalem Cesca, ale cos sie z tym gosciem dzieje niedobrego nie mowie o formie bo nie mozna grac przez caly czas super ale te jego wypowiedzi i zachowanie bardzo mnie niepokoja...

Cookies komentarzy: 110608.11.2010, 16:45

Faktycznie Fabregas ma trochę meczy na karku i powinien się oszczędzać.
Niech odpocznie kilka meczy, na pewno AW znajdzie na jego miejsce godnego następce na ten czas. Niech wraca na kurczaków itp.

Gdy przeczytałem o tych meczach reprezentacyjnych to pomyślałem że wspomni coś o Farcy ;p

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 308.11.2010, 16:32

Jak Wy lubicie sobie dorabiać jakieś historyjki i teorie spiskowe do jego wypowiedzi.

eMeL komentarzy: 44608.11.2010, 16:29

"Muszę zacząć bardziej o siebie dbać... no bo w końcu Barcelona mnie nie kupi więc wybaczcie, że ostatnio nic mi się nie chce i jakoś tak mi nic nie wychodzi" tyle z tego rozumiem, dajcie mi tu Cesca co ze złamaną nogą prowadził nasz zespół.

Dać mu odpocząć i liczyć, że Wilshere go jakoś zastąpi.

Jedlina komentarzy: 19708.11.2010, 16:26

heh czyli Ces daje do zrozumienia ze czas grac rzadzie dla Arsenalu i oszcedzac sily na barce?

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 708.11.2010, 15:56

@Wajdos
Gattuso może powiedzieć, że marzy o tym, żeby mieć chociaż 10% talentu Cesca. Tyle w temacie.

rvparsen komentarzy: 204108.11.2010, 15:53

Barney

Cytat z fify? :)

Barney komentarzy: 2333508.11.2010, 15:47

Jak to mówią młodzi ludzie masakracja!!!

Wajdos komentarzy: 163708.11.2010, 15:37

Głupoty gada, to co ma powiedzieć Gattuso?

ala_05 komentarzy: 254308.11.2010, 15:37

Niech się wykuruje , wkońcu nie tylko on u nas gra . Lepiej , żeby nie było go teraz parę meczy , niż żeby potem odnowiła mu się kontuzja.

concrete13 komentarzy: 869808.11.2010, 15:28

najlepiej będzie jak odpuści sobie kilka meczy i wróci w pełni sił i w formie.. bo w takiej dyspozycji to on zespołowi nie pomoże..a można go zastąpić innym zawodnikiem przez ten czas..

zuczek1987 komentarzy: 640308.11.2010, 15:22

ostatni mecz zagrał prawdziwą masakrę ! tak słabego meczu w życiu nie pamiętam w wykonaniu fabregasa

Szef komentarzy: 1303508.11.2010, 15:18

faktycznie gra mnostwo meczu od wielu lat wiec kontuzje wkoncu musialy sie pojawic

KuBaJo komentarzy: 217408.11.2010, 15:17

Ty lepiej ZAPIERDALAJ bo ostatnio słabiutko... :/

Kaziu09 komentarzy: 325308.11.2010, 15:16

Cesc musi wrócić do pełni zdrowia :)

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
Publicystyka
Wywiady