Fatalny Arsenal przegrywa w Dortmundzie. BVB 2-0 Arsenal

Fatalny Arsenal przegrywa w Dortmundzie. BVB 2-0 Arsenal 16.09.2014, 21:40, Kamil Stasiak 2945 komentarzy

Jeśli ktoś spodziewał się, że osłabiona kontuzjami Borussia nie będzie w stanie sprostać Arsenalowi, to grubo się mylił. Gospodarze całkowicie stłamsili Kanonierów i pewnie wygrali to spotkanie 2-0 po bramkach Immobile i Aubameyanga, nie dając londyńczykom żadnych złudzeń. Porażka ta pokazuje, że po raz kolejny wygranie swojej grupy w Lidze Mistrzów może okazać się dla Kanonierów zadaniem niemożliwym do wykonania

Arsenal: Szczęsny - Bellerin, Koscielny, Mertesacker, Gibbs – Arteta (77. Podolski) – Alexis, Ramsey (61. Cazorla), Wilshere, Özil (61. Chamberlain) - Welbeck

Borussia: Weidenfeller - Durm, Sokratis, Subotić, Schmelzer (79. Jojić) - Bender, Kehl (45. Ginter) - Aubameyang, Mchitarian, Großkreutz - Immobile (86. Ramos)

Od początku spotkania inicjatywę przejęli gospodarze, którzy starali się wypracować sobie sytuacje do strzelenia bramki. Nawet gdy tracili piłkę, od razu nakładali na Kanonierów wysoki pressing, dzięki czemu Arsenal nie był w stanie wyprowadzić piłki z własnej połowy.

Już w piątej minucie mamy pierwszą kontrowersję! Z szybkim atakiem wyszli gospodarze, dzięki czemu dostali się w pole karne Arsenalu. Tam Mchitarian po minięciu Koscielnego padł na murawę, lecz arbiter pokazał żółtą kartkę Ormianinowi za symulowanie. Wydaje się, że była to słuszna decyzja.

Sytuacja ta nie zniechęciła gospodarzy, którzy całkowicie zamknęli Kanonierów na własnej połowie, lecz nie przyniosło to gospodarzom wymiernych korzyści. Strzały oddane czy to przez Sokratisa, czy Immobile były dalekie od ideału.

W 27. minucie bardzo bliscy bramki gospodarze! Ze skrzydła piłkę w pole karne zagrywał Großkreutz, lecz Aubameyang strzela prosto w Szczęsnego! Dwie minuty później kolejna okazja. Tym razem ze skrzydła dogrywał Immobile, a z najbliższej odległości ponad bramkę piłkę przeniósł Mchitarian! Coraz groźniej pod bramką Arsenalu!

Dopiero w 40. minucie pierwsza świetna okazja dla Arsenalu! Prostopadłe podanie do Welbecka zaliczył Aaron Ramsey, lecz Anglik nie był w stanie skierować jej do bramki!

Kiedy wszyscy myśleli już o przerwie, BVB wychodzi na prowadzenie! Samotny rajd z piłką przeprowadził Ciro Immobile, po czym płaskim strzałem pokonał Szczęsnego. 1-0!

Tuż po bramce Włocha arbiter zakończył pierwszą część spotkania.

Ledwo zaczęła się druga połowa, a Borussia strzela na 2-0! Kapitalne zagranie Großkreutza do Aubameyanga, który minął Szczęsnego i wpakował piłkę do bramki. Kanonierzy na kolanach.

Pomimo pewnego prowadzenia zespół gospodarzy nie zwalniał tempa. Chwilę po drugiej bramce BVB bliski strzelenia golai był Immobile, lecz tym razem Wojciech Szczęsny był na posterunku. W 56. minucie kolejna akcja Borussii, zakończona strzałem Aubameyanga. Tym razem piłka wylądowała na poprzeczce.

W 61. minucie mamy pierwsze zmiany w Arsenalu. Boisko opuszczają Mesut Özil i Aaron Ramsey, a ich miejsce zajmują Alex Oxlade-Chamberlain i Santi Cazorla.

Po wejściu na boisko nowych zawodników gra Arsenalu minimalnie się poprawiła, lecz to gospodarze byli bliżsi kolejnej bramki. Fatalna strata Artety, która spowodowała wyjście trzech Dortmundczyków z szybkim atakiem. Na szczęście dla Kanonierów Mchitarian chybił.

W dalszej części meczu gra uspokoiła się, mimo lepszej gry w końcówce podopieczni Wengera nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce Weidenfellera. Mecz zakończył się wynikiem 2-0 dla zespołu Jurgena Kloppa.

Borussia DortmundLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Kamil Stasiak źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia123456następna
AlexVanPersie komentarzy: 806219.09.2014, 15:56

Manwe, Oggi
Widzę, że fajna dyskusja się odbyła, Habermas, Weber, polski katolicyzm. Miło zobaczyć takie tematy.

Jakby co , następnym razem się dołączam bo ja od Adorno ;)

anty_pzpn_ komentarzy: 337019.09.2014, 15:29

A już czaje przy standardowej wersji mam złota paczkę co tydzień przez 15 tyg a przy drugiej wersji tej ultimate edition mam na 40 tyg złota paczkę i tylko tym to się różni??

anty_pzpn_ komentarzy: 337019.09.2014, 15:26

Ktoś mi dokładnie wytłumaczy co stracę kupując fife15 ultimate team edition aaaa fife 15 standard edition?? Czyli jak kupie standard edition to nie będę mógł grać w ultimate edition????? I czy opłaca się kupować playstation store czy jednak ze sklepy cd w pudełku???

Maciek_AFC komentarzy: 248619.09.2014, 15:12

thide

Tego jest tam w cholere. Wszystko mam sciagac?:D

thide (redaktor) komentarzy: 32085 newsów: 185219.09.2014, 15:10

nowy news. zapraszam do dyskusji

Oggy komentarzy: 948919.09.2014, 15:08

Manwe- oks, Strukturalne... wczesna książka, jeszcze przed "skokiem" w filozofię języka ale pokazuje o co walczy Habermas ogólnie. Przy okazji pogadamy (częscie na tt bywam), przegrzebie w zasobach czy nie mam jakiegoś wstępnego artykułu cd JH. Tymczasem znikam bo robota wzywa. Do pogadania. Pozdrawiam

Manwe komentarzy: 103519.09.2014, 15:04

Oggy

Znalazłem "Strukturalne..." po angielsku, poczytam sobie w wolnych chwilach, dzięki.

Właśnie dałem follow. Na tt ogólnie się nie udzielam, ale czasem mogę zajrzeć.

thide (redaktor) komentarzy: 32085 newsów: 185219.09.2014, 15:00

pomogie!

15 na razie jest dla Kanady, ale można pobierać z ipmartów np.

ipmart-forum.pl/showthread.php?181491-FIFA-15-Ultimate-Team-v1-0-6-Non-Root-Patched&p=1269281&viewfull=1#post1269281

pobierz to wszystko co tam każą
zainstaluj apk i nie odpalaj.

Maciek_AFC komentarzy: 248619.09.2014, 14:56

niech jest i 15, nawet lepiej :)

Pomozesz?

thide (redaktor) komentarzy: 32085 newsów: 185219.09.2014, 14:55

ano, bo źle robisz.
po co ci fifa 14 na androida skoro jest 15? 13 nie było nigdy na androidy

Maciek_AFC komentarzy: 248619.09.2014, 14:54

thide,

Tak czulem, ze sie odezwiesz :D

Wyskakuje komunikat, ze gra nie zostala zakupiona, przerywa downloading i cisza. Jak to sie powinno poprawnie instalowac?

thide (redaktor) komentarzy: 32085 newsów: 185219.09.2014, 14:52

@Maciek, a co się dzieje?

thide (redaktor) komentarzy: 32085 newsów: 185219.09.2014, 14:52

@Maciek, a co się dzieje?

Oggy komentarzy: 948919.09.2014, 14:45

Manwe- Habermas? To strasznie polecam, może nie zaczynaj od Teorii działania... to najtrudniejsza jego książka , mocno specjalistyczna, obyś się nie zniechęcił. "Filozoficzny dyskurs...." lepiej chyba albo "Strukturalne przeobrażenia..." (szczególnie to) wszystko w necie do złowienia. Ogólnie Habermas uważany za giganta filozofii społecznej jak Rawls a nawet bardziej bo analityczna tradycja (np. Putnam) bardzo wspiera jego teorię a z drugiej strony kontynentalna uznaje za jednego z największych 20 wieku. Sporo się nim zajmowałem (polskie wydawnictwa prawie wszystkie znam) więc z czystym sumieniem polecam:> W ogóle to zapraszam na tt to będzie okazja kiedyś popisac przy okazji szerzej bez zaspamowania takim czymś k.com:>

Maciek_AFC komentarzy: 248619.09.2014, 14:45

Panowie pomoze ktos, jak zainstalowac FIFE 13 badz 14(obojetnie) na androidzie? za cholere nie wiem czemu nie dziala, mam instalke i wszystko. Bede zobowiazany, z gory dzieki

mlody13 komentarzy: 337419.09.2014, 14:45

Boruc w Bournemouth ;D

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 219.09.2014, 14:44

Ja bym wolał juz spróbować Coqa lub Diaby ego na DM, bo Flam i Arteta to parodia....

kamo99111 komentarzy: 499719.09.2014, 14:43

Najbliższy mecz pokaże nam w jakim miejscu jesteśmy. Jeżeli będziemy grać lepiej niż w ostatnich meczach to można mieć nadzieję. Jeżeli zagramy padakę jak ostatnimi czasy to niestety ale nie mamy na co liczyć podczas reszty sezonu!

maciek987 komentarzy: 296619.09.2014, 14:35

Mecz z Aston Villą trzeba po prostu wygrać

Manwe komentarzy: 103519.09.2014, 14:34

Mam nadzieję, że nie mają nic wspólnego, bo jestem trochę wyczulony na to słowo. ;)

Już sobie tę pozycję zapisałem. Czytałem krótki fragment "Etyki..." kiedyś.
Ale "Socjologia religii" widzę że kobyła straszna.
Dzięki za Habermasa, nie znałem go.

jarts komentarzy: 231919.09.2014, 14:32

Przydałyby się to 3 punkty.

lays komentarzy: 3987019.09.2014, 14:30

Przydalaby sie jakas rotacja na mecz z AV...

Chcialbym w podstawie Joela w koncu :) Diaby! :D I Ozil na swojej pozycji a jak ma grac na skrzydle to dawac juz predzej Cazorle.

Oggy komentarzy: 948919.09.2014, 14:14

Manwe- haha to fakt, oni mają nic wspólnego z naszymi uciśnionymi prawicowcami spokojnie:]
Ruchy reformacyjne? Czytałem braci polskich traktaty jakieś 3- 4 lata temu, bardzo dobra filozofia, jak pamiętam Leibniz korzystał z ich dzieł (choc fragmentarycznie). A Webera to nawet szerzej czytałem i myślę że parę ciekawych rzeczy można by na podstawie jego analiz o Polakach napisać.
//hatteria.pl/weber-socjologia-religii-dziela-zebrane-etyka-gospodarcza-religii-swiatowych-p-528.html
Tam jest to o czym piszesz, całego czytac chyba nie warto a i sama teoria Webera jak samodzielne narzędzie analityczne dzisiaj to troszkę bieda. W teorii działania komunikacyjnego Habermasa jest dobrze przeanalizowany szkielet te koncepcji to mogę polecić bo z pozycji dość aktualnej

barto32 komentarzy: 156319.09.2014, 14:12

Jestem ciekaw czy Wenger zdaje sobie sprawę jak zaczeliśmy sezon. Prawda jest taka, że każdy się śmieje z ManU, a nasz sezon wygląda identycznie słabo jak ManU..
Zagraliśmy 4 spotkania w lidze, jedno zwycięstwo ze słabiutkim Crystal Palace, mieliśmy ogromne szczęście w meczu z Besiktasem w dwumeczu padła 1 bramka na szczęście na naszą korzyść.. Mówienie że zespół musi się zgrać itd. to nie na miejscu, ponieważ w naszej 11 z poprzedniego sezonu mamy tylko 1 max 2 graczy. Ten sam trener od wieluuuu lat, skład nie przeszedł ogromnej przebudowy, a mimo to gramy NIESAMOWITY PIACH

Gofer999 komentarzy: 1202719.09.2014, 14:09

@mar12301; To wyszłoby na dobre i Ozilowi i nam. No chyba że Wenger w końcu będzie go ustawiał na środku i ten udowodni że jest wspaniały.

Kanonier204 komentarzy: 40588 newsów: 319.09.2014, 14:06

Ja lece bede pozniej.

Czesc.

barto32 komentarzy: 156319.09.2014, 14:06

Papcio ma nas fanów za idiotów. Oglądamy ponad ponad 40 spotkań naszej drużyny. Wszyscy widzimy jak wygląda gra co się nie układa i co roku jest to samo zero taktyki, ustawianie graczy na mało wydajnych pozycjach (Ozil, Cazorla), pełne porty przed meczem i w czasie meczu z wielkimi klubami..

Kanonier204 komentarzy: 40588 newsów: 319.09.2014, 14:06

simpllemann
W pierwszej mysli myslalem ze bedzie to rozbudowywany obiekt na Heysel 32k miejsc ale widocznie beda robic calkowicie nowy stadion. Samo miejsce jest mi znane z okolic wiec z trafieniem tam problemow by nie bylo.

Oggy komentarzy: 948919.09.2014, 14:05

adrian12543- podałem Ci społeczne zjawiska które łączą nas z Rosjanami. Myślę że przeoczyłeś nieświadomie. Zabytki kultury materialne jak architektura niewiele wnoszą do społecznego świata życia pod względem treści. A Polacy nie przyswoili sobie chrześcijaństwa chociażby dlatego że wg badań większośc nie ma zielonego pojęcia o dogmatach chrześcijaństwa a także etyce i podstawach filozofii chrześcijańskiej. Dam 2 przykłady: podobno prawie połowa wierzących nie wierzy w nieśmiertelną duszę (hahahaha xd) a drugi przykład to kariera Korwina Mikkego. Facet głosi darwinizm społeczny i zyskuje wielkie poparcie przy bierności naszych wspaniałych chrześcijan. To pokazuje pustkę ideową i czysty rytualizm naszego chrześcijaństwa. Smutne.

Manwe komentarzy: 103519.09.2014, 14:05

adrian12543

Utrzymał się katolicyzm pewnie w dużym stopniu również dzięki temu o czym pisałem w poprzednim poście. Warto byłoby rozważyć kwestię jak bardzo państwotwórczy, kulturotwórczy (oddolnie również) jest katolicyzm w porównaniu do innych religii, czy jest zyskowny dla całej społeczności (albo chociaż większości) czy nie.

Obyś jednak długo w kolejce do lekarza nie czekał. Pozdro.

Manwe komentarzy: 103519.09.2014, 14:01

Oggy

Dzięki wielkie. Choć gdy widzę słowo "niezależny" w odniesieniu do mediów to nabieram trochę podejrzliwości.

Co do chrześcijaństwa w Polsce - znasz się na temacie ruchów reformatorskich u nas a właściwie ich braku? Natknąłem się na opinie, że właśnie w wyniku braku rozwoju reformacji (a także braku rozwoju miast, klasy średniej) nie udało się zmienić polskiej mentalności co skutkowało wiadomymi wydarzeniami w następnych stuleciach. Ważną lekturą w kontekście tego byłaby pozycja Maxa Webera o etyce protestanckiej i kapitalizmie, ale nie mogę całości znaleźć.

Adrian12543 komentarzy: 15985 newsów: 219.09.2014, 14:00

Dobra dokonczymy później, teraz idę postać sobie z uśmiechem w kolejce do lekarza.

Adrian12543 komentarzy: 15985 newsów: 219.09.2014, 14:00

Oggy
Tylko hasła? Daj spokój. To słabe oddziaływanie widać szczególnie teraz, gdy ze wszystkich narodów wyznających katolicyzm to Polska przy tej wierze została. Przy kulturze europejskiej. Pod Wiedniem przynależność do religii też była tylko hasłem? Najcenniejsze polskie zabytki związane z tą religią. W czasach renesansu budynki projektowali wloscy architekci, a nie wschodni. To tylko kilka przykładów.
Hasła to rzucasz Ty. Nie masz podstaw by twierdzić, że blisko nam do Rosji, a mimo tego tak piszesz.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 51855 newsów: 46319.09.2014, 13:58

Kanonier204
Chyba o ten chodzi:
belstadions.net/forum/viewtopic.php?f=4&t=9&start=140

Oggy komentarzy: 948919.09.2014, 13:53

adrian12543- to tylko hasła, Polska to w gruncie rzeczy baardzo pogański kraj. Chrześcijaństwo bardzo płytko oddziaływało na kulturę, wiele słabiej niż w Niemczech na przykład.

Kanonier204 komentarzy: 40588 newsów: 319.09.2014, 13:53

sport.tvp.pl/16906388/euro-2020-uefa-wybrala-gospodarzy-turnieju

A jednak w Brukseli bedzie 1/8 tez. 62k w budowie? lol. Najwiekszy obecnie ma 32 k a Anderlechtu ma 28k.

Oggy komentarzy: 948919.09.2014, 13:52

Manwe- tu cały ich portal studioopinii.pl/ łatwo znajdziesz odesłania do nagrań o tym. Poza tym
S. Bratkowski napisał z bratem 2 wielkie książki "Gra o jutro" 1 i 2, miałem okazje tylko przejrzec cz. 2 u znajomego który to czyta i chwali bardzo raczej, ja w tym roku nie przeczytam (czas).
Taki progresywizm (amerykański rzecz jasna) bardzo cenię to środowisko, spadkobiercy polskiego "pozytywizmu".

Adrian12543 komentarzy: 15985 newsów: 219.09.2014, 13:50

A z drugiej strony mówienie, że nie różnimy się zanadto od Rosjan jest niezrozumiałe. Mamy trochę (a może nawet więcej niż trochę) mentalności wschodniej, ale jednocześnie od chrztu Polski w 966r. jesteśmy pod stałym wpływem zachodu. Nie mowie, że to dobrze, ale taki jest fakt.

Manwe komentarzy: 103519.09.2014, 13:49

thide

Nie napisałem, że się nie różnimy, tylko wytknąłem, że u nas też są imperialiści i sentymentaliści za Najjaśniejszą od morza do morza. ;) Parę filmików o Rosji widziałem ongi, pokazują nieraz biedę umysłową ludzi, ale u nas też nie jest jakoś różowo.

thide (redaktor) komentarzy: 32085 newsów: 185219.09.2014, 13:49

polecam jeszcze imprezę w piaskownicy i w lesie

Kanonier204 komentarzy: 40588 newsów: 319.09.2014, 13:48

thide
Oni wiedza jak znalezc zajecie na nude ; d

Adrian12543 komentarzy: 15985 newsów: 219.09.2014, 13:46

A mnie rozwala wyzywanie Rosji za embarga nie zauważając przy tym, że to nasi przecudowni politycy tę wojenkę handlową zaczęli.

thide (redaktor) komentarzy: 32085 newsów: 185219.09.2014, 13:46

@Kanonier,
polska edycja, ale demo, bo z niższego budynku
youtube.com/watch?v=M9eHHKLvmlE

Manwe komentarzy: 103519.09.2014, 13:46

Oggy

Ok, tutaj się zgodzę. Ich "imperializm" musi być w takim razie zapisany w kodzie kulturowym. Zresztą czytałem niedawno wywiady z intelektualistami rosyjskimi, którzy przebywali na jakimś festiwalu (konferencji? nie pamiętam) u nas.
Widziałem też interesujący wywiad ze Stasiukiem dotyczący właśnie wschodu (wyborcza.pl/magazyn/1,140582,16594180,Brezniew_i_milosc.html)
Podrzucisz Bratkowskiego coś?

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 51855 newsów: 46319.09.2014, 13:45

Oni jak koty-9 żyć mają.

Kanonier204 komentarzy: 40588 newsów: 319.09.2014, 13:42

youtube.com/watch?v=l9pY5ALosUE

Jak sie bawic to sie bawic.

Manwe komentarzy: 103519.09.2014, 13:41

Niuchacz3

wyborcza.pl/1,75478,16587407,_Nie_obslugujemy_Rosjan___Taki_napis_wywiesil_wlasciciel.html

Być może tak jest, nie wiem. Kontakty jakie ja miałem z tymi paroma Rosjanami w życiu były pozytywne.

Natomiast to, że ogólnie Polacy z Rosjanami się nie lubią to raczej rzecz wiadoma, zbyt dużo antagonizmów historycznych. A na domiar złego, nasze społeczeństwa nie są zbyt kulturalne i spokojne, zwłaszcza względem siebie (w różnych sondażach dotyczących sympatii i antypatii Rosjanie są w czubie narodów, których nie lubimy).

thide (redaktor) komentarzy: 32085 newsów: 185219.09.2014, 13:41

Polacy nie różnią się od ruskich? Rosja nie jest cywilizowanym krajem. obejrzyj właśnie takie filmiki, zobacz co tam się dzieje na drogach, co wyczyniają ci ludzie.

thide (redaktor) komentarzy: 32085 newsów: 185219.09.2014, 13:39

najlepsza jest impreza na balkonie:
youtube.com/watch?v=gFJSftyMfrg

koleś jest chyba nieśmiertelny

Oggy komentarzy: 948919.09.2014, 13:39

Manwe- wiesz zgoda są tacy u nas. Ale dam przykład: Puszkin i Mickiewicz, u nich prawie cała elita intelektualna jest imperialistyczna, garstka okcydentalistów (dekabryści?) zawsze bez szans była. Oni mają zakodowane "świętą Ruś"... polecam rozmowy Stefana Bratkowskiego na ten temat.

poprzednia123456następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City38275686
2. Manchester United382111674
3. Liverpool38209969
4. Chelsea381910967
5. Leicester382061266
6. West Ham381981165
7. Tottenham381881262
8. Arsenal381871361
9. Leeds381851559
10. Everton381781359
11. Aston Villa381671555
12. Newcastle381291745
13. Wolves381291745
14. Crystal Palace381281844
15. Southampton381271943
16. Brighton389141541
17. Burnley381091939
18. Fulham385132028
19. West Brom385112226
20. Sheffield Utd38722923
Fuksiarz.pl
ZawodnikBramkiAsysty
H. Kane2314
Mohamed Salah225
Bruno Fernandes1812
Son Heung-Min1710
P. Bamford167
D. Calvert-Lewin160
O. Watkins145
J. Vardy139
İ. Gündoğan132
A. Lacazette132
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
8.14
Gracz maja wybór redaktorów Nicolas Pepe
Nicolas Pepe
8.04
Gracz maja wybór użytkowników Nicolas Pepe
Nicolas Pepe
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl