Fatalny Arsenal przegrywa w Dortmundzie. BVB 2-0 Arsenal

Fatalny Arsenal przegrywa w Dortmundzie. BVB 2-0 Arsenal 16.09.2014, 21:40, Kamil Stasiak 2945 komentarzy

Jeśli ktoś spodziewał się, że osłabiona kontuzjami Borussia nie będzie w stanie sprostać Arsenalowi, to grubo się mylił. Gospodarze całkowicie stłamsili Kanonierów i pewnie wygrali to spotkanie 2-0 po bramkach Immobile i Aubameyanga, nie dając londyńczykom żadnych złudzeń. Porażka ta pokazuje, że po raz kolejny wygranie swojej grupy w Lidze Mistrzów może okazać się dla Kanonierów zadaniem niemożliwym do wykonania

Arsenal: Szczęsny - Bellerin, Koscielny, Mertesacker, Gibbs – Arteta (77. Podolski) – Alexis, Ramsey (61. Cazorla), Wilshere, Özil (61. Chamberlain) - Welbeck

Borussia: Weidenfeller - Durm, Sokratis, Subotić, Schmelzer (79. Jojić) - Bender, Kehl (45. Ginter) - Aubameyang, Mchitarian, Großkreutz - Immobile (86. Ramos)

Od początku spotkania inicjatywę przejęli gospodarze, którzy starali się wypracować sobie sytuacje do strzelenia bramki. Nawet gdy tracili piłkę, od razu nakładali na Kanonierów wysoki pressing, dzięki czemu Arsenal nie był w stanie wyprowadzić piłki z własnej połowy.

Już w piątej minucie mamy pierwszą kontrowersję! Z szybkim atakiem wyszli gospodarze, dzięki czemu dostali się w pole karne Arsenalu. Tam Mchitarian po minięciu Koscielnego padł na murawę, lecz arbiter pokazał żółtą kartkę Ormianinowi za symulowanie. Wydaje się, że była to słuszna decyzja.

Sytuacja ta nie zniechęciła gospodarzy, którzy całkowicie zamknęli Kanonierów na własnej połowie, lecz nie przyniosło to gospodarzom wymiernych korzyści. Strzały oddane czy to przez Sokratisa, czy Immobile były dalekie od ideału.

W 27. minucie bardzo bliscy bramki gospodarze! Ze skrzydła piłkę w pole karne zagrywał Großkreutz, lecz Aubameyang strzela prosto w Szczęsnego! Dwie minuty później kolejna okazja. Tym razem ze skrzydła dogrywał Immobile, a z najbliższej odległości ponad bramkę piłkę przeniósł Mchitarian! Coraz groźniej pod bramką Arsenalu!

Dopiero w 40. minucie pierwsza świetna okazja dla Arsenalu! Prostopadłe podanie do Welbecka zaliczył Aaron Ramsey, lecz Anglik nie był w stanie skierować jej do bramki!

Kiedy wszyscy myśleli już o przerwie, BVB wychodzi na prowadzenie! Samotny rajd z piłką przeprowadził Ciro Immobile, po czym płaskim strzałem pokonał Szczęsnego. 1-0!

Tuż po bramce Włocha arbiter zakończył pierwszą część spotkania.

Ledwo zaczęła się druga połowa, a Borussia strzela na 2-0! Kapitalne zagranie Großkreutza do Aubameyanga, który minął Szczęsnego i wpakował piłkę do bramki. Kanonierzy na kolanach.

Pomimo pewnego prowadzenia zespół gospodarzy nie zwalniał tempa. Chwilę po drugiej bramce BVB bliski strzelenia golai był Immobile, lecz tym razem Wojciech Szczęsny był na posterunku. W 56. minucie kolejna akcja Borussii, zakończona strzałem Aubameyanga. Tym razem piłka wylądowała na poprzeczce.

W 61. minucie mamy pierwsze zmiany w Arsenalu. Boisko opuszczają Mesut Özil i Aaron Ramsey, a ich miejsce zajmują Alex Oxlade-Chamberlain i Santi Cazorla.

Po wejściu na boisko nowych zawodników gra Arsenalu minimalnie się poprawiła, lecz to gospodarze byli bliżsi kolejnej bramki. Fatalna strata Artety, która spowodowała wyjście trzech Dortmundczyków z szybkim atakiem. Na szczęście dla Kanonierów Mchitarian chybił.

W dalszej części meczu gra uspokoiła się, mimo lepszej gry w końcówce podopieczni Wengera nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce Weidenfellera. Mecz zakończył się wynikiem 2-0 dla zespołu Jurgena Kloppa.

Borussia DortmundLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Kamil Stasiak źrodło: własne
Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511619.09.2014, 13:24

@Oggy
No nie wiem, czy się tak nie różnimy. Wydaje mi się, że Polacy w Rosji są lekko dyskryminowani. Rok temu byłem na tydzień u ciotki w Petersburgu, to zdarzały się takie sytuacje, że na przykład w sklepie sprzedawcy robili wielką łaskę, że nam w ogóle coś podali.

Oggy komentarzy: 948919.09.2014, 13:20

Heh Polacy się tak bardzo od Rosjan nie różnią jakbyśmy chcieli:P Jedyna poważna różnica jaką widzę to chyba wielka miłość Rosjan do ich imperium. Reszta: niechęc zgniłym Zachodzie, nepotyzm, autorytaryzm, akeptacja przemocy, alkoholizm itd tyle wspólnego:P

mar12301 komentarzy: 2311519.09.2014, 13:17

My dla nich buraki, a oni dla nas. Tak bylo, jest i bedzie

qba555 komentarzy: 797 newsów: 119.09.2014, 13:14

A gwizdanie podczas hymnu Rosji buractwem nie było? :)

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52419.09.2014, 13:06

thide
Oj widziałem, widziałem. Tam chyba wszystko możliwe.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185219.09.2014, 13:04

ruskie to buraki. czego od nich wymagacie? obejrzyjcie czasem we love russia to zobaczycie jak ten kraj mniej więcej wygląda D:

mwk komentarzy: 96919.09.2014, 13:00

simpllemann, trafił w jakiegoś posła. Bardzo dobrze zrobił. Sam bym bardzo chętnie napluł takiemu w twarz.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52419.09.2014, 12:54

Robizg1
Po wczorajszym meczu podobno opluł kibica.

mar12301 komentarzy: 2311519.09.2014, 12:52

A właśnie, ciekawe czy Diaby zagra kiedykolwiek w pierwszym zespole.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52419.09.2014, 12:51

Robizg1
Ten typ tak ma.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 119.09.2014, 12:47

Co do meczu z kacapami to Spirydonow przegina za każdym razem. Burak i tępak.

Oggy komentarzy: 948919.09.2014, 12:45

Topek - też się zgodzę, Ozil fajnie wychodzi ale pozycje na skrzydle - szuka przestrzeni a nie klepy. Nawyk od Mou jak zgaduję. Mesut w ogóle jakby nie lubił grac na małej przestrzeni ( w tłoku szczególnie), a przynajmniej nie tak jak Santiago czy Wilshere.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.09.2014, 12:40

simpllemann
Pytam bo wczoraj to pisalem to nikt nie odpisal ; p

A ze teraz dziala to dobrze.

Topek komentarzy: 13937 newsów: 12619.09.2014, 12:39

Oggy, Ozil w ogóle nie ma takiego nawyku, żeby podchodzić do piłki pod krótkie podanie. U nas miał to Fabregas, czy Cazorla w pierwszym sezonie - oni mieli wejściówkę na wszystkie pozycje w ofensywie. Niemiec raczej czeka na podanie, obraca się i szuka ostatniego zagrania. Trochę inny styl i nie wiem czy Wenger nie idzie z motyką na słońce próbując to zmienić.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52419.09.2014, 12:36

Kanonier204
Chyba większej ilości osób.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.09.2014, 12:33

Weeb tv dziala no cud. Wczoraj mi tylko nie dzialalo?

Oggy komentarzy: 948919.09.2014, 12:29

Topek- no tak to prawda. Problem też w tym że środek JW, Aaron się pcha bez koordynacji ( no i nikt go nie zastępuje na stronie jak wchodzi - racja). Do tego IMO jednonożnośc Ozila zwalnia mu jego czas podania szczególnie właśnie jak startuje z lewej na środek.

Topek komentarzy: 13937 newsów: 12619.09.2014, 12:23

Oggy, to niby ma sens, bo gra się tak Hiszpanami w PL, ale Ozil znika i wcale nie jest koło piłki. Do tego drugi pomocnik nie łata dziur po nim.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185219.09.2014, 12:23

czyli Ozil z AV na DM, bo ma swobodę i może wychodzić do przodu!

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.09.2014, 12:23

mar
A dzis patrze Daily Express "Zainteresowanie Arsenalu - Isco"

Zawsze lepiej to niz Mirroru z tym Illaramendii. A cos pismaki musza pisac przeciez :)

mlody13 komentarzy: 337419.09.2014, 12:22

Ja byłbym w stanie wybaczyć Ozilowi brak gry obronnej tylko w przypadku, gdyby grał na 10. Wtedy w razie obrony Welbeck cofałby się, a Ozil grał najbardziej wysuniętego. Tylko czy ma to sens?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.09.2014, 12:21

anty_pzpn
Mozesz miec konto psn z lokalizacja na Hong Kong i juz pobrac z serwera.

Jesli 23 Wrzesnia jest w Staanach to ewentualnie pobierzesz juz tam jak w przypadku lokalizacji "Chinskiej". Co do Europy to stawiam na 27-30 wrzesnia ale to jest moja opinia w tej sprawie. Zrob tak jak mowie no chyba ze chcesz czekac.

thide
Taki pieniadz to ja rozumiem. Nie pogniewalbym sie zeby mi tyle dali od tak :D

mar12301 komentarzy: 2311519.09.2014, 12:21

Ozil jeszcze ten sezon i ucieknie od Wengera. No, ale, każdy ŚPO który z musu grać ma na skrzydle by uciekł.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.09.2014, 12:17

To ja tak jeszcze wroce do tamtego tematu.

sport.tvp.pl/16895007/euro-2020-w-piatek-uefa-wybierze-gospodarzy

o 13:00 zaczyna sie ta Gala.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185219.09.2014, 12:16

@Kanonier, wow, zarobili tyle w parę godzin.

Oggy komentarzy: 948919.09.2014, 12:15

Wenger was also asked as to whether Ozil playing wide was getting the best out of him and the Frenchman also gave a defence of his tactics.

“That's a secondary debate in my opinion because he has freedom to play when we have the ball and go where he wants,” said Wenger

Wenger zniszczył, dla niego bez różnicy skąd startuje Ozil. Przy okazji przyznał że schematów mamy 0, słownie zero.

anty_pzpn_ komentarzy: 337019.09.2014, 12:15

Kanonier204
To kiedy w końcu będzie kufa

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.09.2014, 12:15

Dwa tysiące dolarów muszą zapłacić Brazylijczycy za brak przyjścia na dwie pomeczowe konferencje prasowe w mistrzostwach świata siatkarzy. Szef Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej, Ary Graca, zapowiedział, że to jeszcze nie koniec kar.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52419.09.2014, 12:15

thide
Może myślał, że jak głowa przejdzie to cala reszta też.

Cos udalo mi sie znalezc jednak.

It will now arrive on in Japan on September 18 and the US on September 23 for PS4, PS3, Xbox One and Xbox 360.

To tyle ;)

You can just download it now. From a Hong Kong psn account, ...

Mihex komentarzy: 2360419.09.2014, 12:00

Jack, Calum i Flam są dostępni na sobotę, Nacho, Debuchy (co chyba oczywiste) i Yaya są na razie out.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.09.2014, 11:59

thide
Zrob foto i wstaw na mistrzow

Oggy komentarzy: 948919.09.2014, 11:59

Akurat Borek ma jakieś tam nawet pojęcie o piłce i konkretach nawet^^ Jego uwaga o zmęczeniu jest bardzo trafna, kto kopał to wie jak nawet technika spada przy zmęczeniu mięśni itd

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.09.2014, 11:58

Troche szacunku do Mateusza. Ogolnie Cafe Futbol lubie. Ogladalem kiedy mialem okazje i nie moge powiedziec zlego slowa. Borek to przeciez byl komentator w PES 6 z Koltoniem oczywiscie.
I nazywanie go tepym jest troche nie na miejscu. Mnie denerwuje Kowalczyk to jest dopiero typ..

anty_pzpn_ komentarzy: 337019.09.2014, 11:58