Fatalny Arsenal sprowadzony do parteru przez QPR!

Fatalny Arsenal sprowadzony do parteru przez QPR! 31.03.2012, 16:53, Sebastian Czarnecki 1789 komentarzy

Siedem wygranych meczów z rzędu. Brzmiało wspaniale, nieprawdaż? Ale jeszcze lepiej wyglądałoby, gdyby zamiast siódemki przy tej statystyce widniałaby ósemka. Do takiej sytuacji mogło dojść dzisiaj, gdyby Kanonierzy zgodnie z oczekiwaniami rozprawili się ze swoimi sąsiadami z QPR. Tak się jednak nie stało, a podopieczni Arsene Wengera znowu dostali prztyczka w nos od rzeczywistości po porażce w fatalnym stylu z teoretycznie dużo słabszym rywalem.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Kanonierzy wyglądali strasznie słabo i stworzyli sobie bardzo mało okazji do pokonania Paddy'ego Kenny'ego. Ciekawe co by było, gdyby przy stanie 1-1 Van Persie zakończył swoją niemoc strzelecką i wyprowadził Arsenal na prowadzenie? Tego jednak się już nie dowiemy, gdyż 13-krotni mistrzowie Anglii przegrali 1-2 z QPR, co na pewno nie pomoże im w walce o bezpośredni awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

QPR: Kenny, Diakite, Hill, Derry, Taarabt, Mackie, Barton, Taiwo, Ferdinand, Onuoha, Zamora

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Koscielny, Vermaelen, Gibbs, Song, Arteta, Rosicky, Walcott, Van Persie

W pierwszych minutach spotkania nie wydarzyło się nic godnego uwagi, gdyż obie ekipy rozpoczęły bardzo orientacyjnie i powoli wyprowadzały swoje ataki. Górą byli Kanonierzy, którzy częściej szturmowali na bramkę rywali, jednak nie potrafili w żaden sposób zagrozić Paddy'emu Kenny'emu.

Pierwszy raz bramkarz QPR został zmuszony do interwencji w 8. minucie spotkania, kiedy arbiter podyktował rzut wolny dla drużyny Arsenalu. Robin van Persie zdecydował się na mocny strzał po ziemi, ale Kenny ostatecznie zdołał przechwycić futbolówkę, co przyszło mu jednak ze sporym trudem.

W kolejnych minutach rolę się nieco odwróciły, gdyż to gospodarze zaczęli częściej dochodzić do głosu. The Hoops mogli nawet zdobyć bramkę za sprawą Bobby'ego Zamory, który oddał groźny strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego - zabrakło naprawdę niewiele.

Przewaga gospodarzy rosła, a podopieczni Hughesa coraz częściej dochodzili do głosu. W 21. minucie Bobby Zamora oddał strzał po ziemi na bramkę Szczęsnego, ale polski golkiper bez problemów złapał piłkę.

Co nie udało się Zamorze, dwie minuty później udało się Taarabtowi. Marokańczyk sprytnie przeszedł przez bezradnego Vermaelena i pewnym uderzeniem pokonał Szczęsnego. Warto zauważyć, że był to jego 64. strzał na bramkę w tym sezonie, a pierwszy zamieniony na bramkę. 1-0 dla QPR.

Po bramce dla The Hoops gra się nieco uspokoiła. Gospodarze starali się kontrolować grę, a Kanonierzy wyglądali jak dzieci we mgle. Szczególnie beznadziejnie wyglądała lewa strona, gdzie królowała największa gwiazda Arsenalu - Aaron Ramsey. Wszystkie ataki The Gunners były niespójne i nie przyniosły żadnego zagrożenia.

Kanonierzy zdołali jednak wziąć się w garść i doprowadzić do wyrównania. Dobre podanie od Van Persiego otrzymał Walcott, który dobrze odnalazł się w polu karnym gospodarzy i strzelił w słupek. Futbolówka jednak wróciła pod nogi Anglika, a ten nie pomylił się, mając przed sobą jedynie pustą bramkę. 1-1!

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi. Mecz jak dotąd wyglądał bardzo ospale, a żadna ze stron nie zaskoczyła nas żadnym innowacyjnym zagraniem, którym zachwycalibyśmy się przez najbliższe kilka dni. Do przerwy 1-1.

Już na początku drugiej odsłony meczu Kanonierzy mogli wyjść na prowadzenie, ale Kieran Gibbs nie potrafił skierować piłki głową do bramki po dobrym dośrodkowaniu Sagny.

Kolejne minuty nie przyniosły żadnej ciekawej akcji. The Gunners całkowicie zdominowali środek pola i przejęli inicjatywę w meczu, nie dając dojść swoim przeciwnikom do głosu. Mimo to, że podopieczni Arsene Wengera kontrolowali mecz, to nie potrafili jednak stworzyć odpowiedniego zagrożenia.

Na kolejną groźną akcję musieliśmy czekać aż do 59. minuty, kiedy to Robin van Persie dostał świetne podanie na wolne pole i wyszedł sam na sam z golkiperem QPR. Holender jednak kolejny raz nie mógł znaleźć drogi do bramki, a jego uderzenie zostało bardzo dobrze wybronione przez Kenny'ego.

Pomimo całkowitej przewagi Arsenalu, to gospodarze zdołali wyjść na prowadzenie. Kolejny fatalny błąd w defensywie popełnił Vermaelen, który dał się ośmieszyć przez Mackiego. Skrzydłowy oddał futbolówkę Sambie Diakite, a ten mocnym strzałem pokonał Szczęsnego, który nawet nie kwapił się do tego by chociaż wyciągnąć ręce do przodu, a po prostu stał jak zaczarowany. 2-1 dla QPR.

W 71. minucie nastąpiła zmiana, której wyczekiwano od momentu ogłoszenia składów. Aaron Ramsey wreszcie opuścił boisko, a zastąpił go Gervinho.

Dziesięć minut później Wenger przeprowadził podwójną zmianę, desygnując do gry Marouane Chamakha i Aleksa Oxlade-Chamberlaina za Kierana Gibbsa oraz Mikela Artetę.

Podczas gdy Kanonierzy powinni starać się doprowadzić do wyrównania, byli bliżsi pogrążenia się i stracenia kolejnej bramki. W 85. minucie groźnie uderzał Barton, ale - na całe szczęście dla Arsenalu - niecelnie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy w fatalnym stylu zakończyli swoją świetną passę siedmiu wygranych ligowych meczu z rzędu, co na pewno nie wróży dobrze przed meczem z Manchesterem City.

Premier LeagueQueens Park RangersRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
AtheneWins komentarzy: 6441 newsów: 203.04.2012, 17:29

kto jest odpowiedzialny za strone Kanonierzy.com na facebooku :D?

Mizzou komentarzy: 605303.04.2012, 17:28

@Arsenal23
Za to ja oglądałem uważnie, i gol padł po jego fatalnym wyrzucie z autu. Ale przynajmniej wygraliśmy

mitmichael komentarzy: 4924303.04.2012, 17:01

@Mizzou
Ale nie był to mecz za meczem

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 203.04.2012, 17:00

Oglądałem wszystkie mecze z AV i jakoś nie wydaje mi się że Verma je zawalił. Co do Fulham to zagrał tak sobie, ale za to QPR i Mediolan to porażka.

Mizzou komentarzy: 605303.04.2012, 16:57

@Ramsi
Po pierwsze nie jeden mecz, a kilka, po drugie ktoś tak powiedział?

Mizzou komentarzy: 605303.04.2012, 16:55

@mitmichael
Oj zawalił, zawalił. Mecz w Mediolanie, Fulham, z Aston Villą ;P

Ramsi komentarzy: 312903.04.2012, 16:51

Taa verma nawalił 1 mecz i już mówią, że Verma to ciota!!
Ten świat futbolu jest porypany :(

AtheneWins komentarzy: 6441 newsów: 203.04.2012, 16:28

oj przyda się vertonghen bo widze że brak konkurencji daje efekty

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 903.04.2012, 16:07

mitmichael

z Milanem było niestety podobnie. może to od tego grania na lewej obronie z przymusu? kto wie.

mitmichael komentarzy: 4924303.04.2012, 15:51

TV5 tak słaby mecz jak z QPR nie zdarza sie za czesto - po prostu zle wszedł w meczu i tyle - mysle, ze teraz bedzie juz dobrze

Remi komentarzy: 91403.04.2012, 15:35

brak słów def zawiodła ale trzeba iść dalej i zapomnieć o tym meczu

deeyton komentarzy: 22103.04.2012, 15:22

Arsenal_1886

wiadomo, że jeśli zawodnik chce odejść to każdy jego uprzedni właściciel chce dla niego jak najlepiej i jak najlepiej go zareklamować. NO tak tylko Vertoghen gra na niższym szczeblu piłki nożnej - nie grywa w Lidze Mistrzów na spektakularnym poziomie (wyżej niż faza grupowa), ani nie gra w jednym z czołowych klubów najsilniejszej ligi na świecie.

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 403.04.2012, 15:20

Gabriel Agbonlahor nowym kapitanem Aston Villi.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952103.04.2012, 14:56

mirrorfootball.co.uk/transfer-news/Arsenal-target-Jan-Vertonghen-is-better-than-Vermaelen-according-to-Ajax-youth-coach-Ronald-de-Boer-watch-video-of-him-here-article886173.html

Według Ronalda De Boera trenera młodzików Ajaxu , Vertonghen jest lepszy niż Vermaelen .

wronka23 komentarzy: 408903.04.2012, 13:53