Fatalny Arsenal sprowadzony do parteru przez QPR!

Fatalny Arsenal sprowadzony do parteru przez QPR! 31.03.2012, 16:53, Sebastian Czarnecki 1789 komentarzy

Siedem wygranych meczów z rzędu. Brzmiało wspaniale, nieprawdaż? Ale jeszcze lepiej wyglądałoby, gdyby zamiast siódemki przy tej statystyce widniałaby ósemka. Do takiej sytuacji mogło dojść dzisiaj, gdyby Kanonierzy zgodnie z oczekiwaniami rozprawili się ze swoimi sąsiadami z QPR. Tak się jednak nie stało, a podopieczni Arsene Wengera znowu dostali prztyczka w nos od rzeczywistości po porażce w fatalnym stylu z teoretycznie dużo słabszym rywalem.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Kanonierzy wyglądali strasznie słabo i stworzyli sobie bardzo mało okazji do pokonania Paddy'ego Kenny'ego. Ciekawe co by było, gdyby przy stanie 1-1 Van Persie zakończył swoją niemoc strzelecką i wyprowadził Arsenal na prowadzenie? Tego jednak się już nie dowiemy, gdyż 13-krotni mistrzowie Anglii przegrali 1-2 z QPR, co na pewno nie pomoże im w walce o bezpośredni awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

QPR: Kenny, Diakite, Hill, Derry, Taarabt, Mackie, Barton, Taiwo, Ferdinand, Onuoha, Zamora

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Koscielny, Vermaelen, Gibbs, Song, Arteta, Rosicky, Walcott, Van Persie

W pierwszych minutach spotkania nie wydarzyło się nic godnego uwagi, gdyż obie ekipy rozpoczęły bardzo orientacyjnie i powoli wyprowadzały swoje ataki. Górą byli Kanonierzy, którzy częściej szturmowali na bramkę rywali, jednak nie potrafili w żaden sposób zagrozić Paddy'emu Kenny'emu.

Pierwszy raz bramkarz QPR został zmuszony do interwencji w 8. minucie spotkania, kiedy arbiter podyktował rzut wolny dla drużyny Arsenalu. Robin van Persie zdecydował się na mocny strzał po ziemi, ale Kenny ostatecznie zdołał przechwycić futbolówkę, co przyszło mu jednak ze sporym trudem.

W kolejnych minutach rolę się nieco odwróciły, gdyż to gospodarze zaczęli częściej dochodzić do głosu. The Hoops mogli nawet zdobyć bramkę za sprawą Bobby'ego Zamory, który oddał groźny strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego - zabrakło naprawdę niewiele.

Przewaga gospodarzy rosła, a podopieczni Hughesa coraz częściej dochodzili do głosu. W 21. minucie Bobby Zamora oddał strzał po ziemi na bramkę Szczęsnego, ale polski golkiper bez problemów złapał piłkę.

Co nie udało się Zamorze, dwie minuty później udało się Taarabtowi. Marokańczyk sprytnie przeszedł przez bezradnego Vermaelena i pewnym uderzeniem pokonał Szczęsnego. Warto zauważyć, że był to jego 64. strzał na bramkę w tym sezonie, a pierwszy zamieniony na bramkę. 1-0 dla QPR.

Po bramce dla The Hoops gra się nieco uspokoiła. Gospodarze starali się kontrolować grę, a Kanonierzy wyglądali jak dzieci we mgle. Szczególnie beznadziejnie wyglądała lewa strona, gdzie królowała największa gwiazda Arsenalu - Aaron Ramsey. Wszystkie ataki The Gunners były niespójne i nie przyniosły żadnego zagrożenia.

Kanonierzy zdołali jednak wziąć się w garść i doprowadzić do wyrównania. Dobre podanie od Van Persiego otrzymał Walcott, który dobrze odnalazł się w polu karnym gospodarzy i strzelił w słupek. Futbolówka jednak wróciła pod nogi Anglika, a ten nie pomylił się, mając przed sobą jedynie pustą bramkę. 1-1!

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi. Mecz jak dotąd wyglądał bardzo ospale, a żadna ze stron nie zaskoczyła nas żadnym innowacyjnym zagraniem, którym zachwycalibyśmy się przez najbliższe kilka dni. Do przerwy 1-1.

Już na początku drugiej odsłony meczu Kanonierzy mogli wyjść na prowadzenie, ale Kieran Gibbs nie potrafił skierować piłki głową do bramki po dobrym dośrodkowaniu Sagny.

Kolejne minuty nie przyniosły żadnej ciekawej akcji. The Gunners całkowicie zdominowali środek pola i przejęli inicjatywę w meczu, nie dając dojść swoim przeciwnikom do głosu. Mimo to, że podopieczni Arsene Wengera kontrolowali mecz, to nie potrafili jednak stworzyć odpowiedniego zagrożenia.

Na kolejną groźną akcję musieliśmy czekać aż do 59. minuty, kiedy to Robin van Persie dostał świetne podanie na wolne pole i wyszedł sam na sam z golkiperem QPR. Holender jednak kolejny raz nie mógł znaleźć drogi do bramki, a jego uderzenie zostało bardzo dobrze wybronione przez Kenny'ego.

Pomimo całkowitej przewagi Arsenalu, to gospodarze zdołali wyjść na prowadzenie. Kolejny fatalny błąd w defensywie popełnił Vermaelen, który dał się ośmieszyć przez Mackiego. Skrzydłowy oddał futbolówkę Sambie Diakite, a ten mocnym strzałem pokonał Szczęsnego, który nawet nie kwapił się do tego by chociaż wyciągnąć ręce do przodu, a po prostu stał jak zaczarowany. 2-1 dla QPR.

W 71. minucie nastąpiła zmiana, której wyczekiwano od momentu ogłoszenia składów. Aaron Ramsey wreszcie opuścił boisko, a zastąpił go Gervinho.

Dziesięć minut później Wenger przeprowadził podwójną zmianę, desygnując do gry Marouane Chamakha i Aleksa Oxlade-Chamberlaina za Kierana Gibbsa oraz Mikela Artetę.

Podczas gdy Kanonierzy powinni starać się doprowadzić do wyrównania, byli bliżsi pogrążenia się i stracenia kolejnej bramki. W 85. minucie groźnie uderzał Barton, ale - na całe szczęście dla Arsenalu - niecelnie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy w fatalnym stylu zakończyli swoją świetną passę siedmiu wygranych ligowych meczu z rzędu, co na pewno nie wróży dobrze przed meczem z Manchesterem City.

Premier LeagueQueens Park RangersRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
peciakk komentarzy: 10488 newsów: 502.04.2012, 20:33

Insekt@
Mogę ale niestety portfel nie przeszkadza bo wole zbierać na prawko na auto.

Insekt komentarzy: 148702.04.2012, 20:32

@peciakk
a Ty jeszcze prawka na kat A robic nie mozesz tak?

creatiVe4 komentarzy: 376402.04.2012, 20:31

peciakk
A który to rocznik?
I za 5+ ;/
I to jest 125 rejestrowana na 50? A powiedz mi jak to wygląda jak Policja Cię złapie? Przeciez głupi nie są ;d

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 502.04.2012, 20:28

Creative@
allegro.pl/pekna-honda-cbr-125-50-warto-nsr-tzr-rs-80-i2231409297.html

Mizzou komentarzy: 605302.04.2012, 20:26

Dont spam! Panowie uspokoić się :O

creatiVe4 komentarzy: 376402.04.2012, 20:25

Taaa. Najlepiej z Allegro. Takie najlepiej rejestrowane na 50cm :P Do 4 kafli ;)

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 102.04.2012, 20:08

triumphst666 słowo napisane przez Ciebie "światków" pokazuje że masz słabą pamięć (tutaj do ortografii).

popekns komentarzy: 742002.04.2012, 20:02

Konrad: zamknij łeb! Weź coś zrób z gg, bitch!

triumphst666 komentarzy: 257402.04.2012, 20:02

Borekenema Uwierz.. ja lepiej wiem co ja pamietam, niz Ty;). I zdania nie zmienie, a słówka denilson to szukać troche półek niżej;) .

triumphst666 komentarzy: 257402.04.2012, 20:00

peciakk
Dobrze, ze nie chcesz jakiegos skutra;p od odkurzacza lepiej nie zaczynac kariery;p. Oczywiscie jak ktos lubi to spoko;) czo kto lubi. Ja TZRką ośmieszylem pare BMW;p i mam światków;p. Oczywiscie ze świateł i przez pierwsze 10m ale jednak;p. Potem przyspieszenie nie jest juz tak świetne a samochód to samochod;p ale TZRka to fajna sprawa. Dwusuwy jak sie wkręcą na obroty to potrafią podnieść adrenke ;D

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 102.04.2012, 19:58

triumphst666 mówiąc że diaby jest świetnym technikiem i ma parcie na bramke pokazujesz że nie pamiętasz jego gry sprzed serii kontuzji. gracz pokroju denilsona :/

peciakk
Ja dopiero co musialem sprzedac Triumpha ST955i wiec jestem pełen goryczy. Arsenal mi humoru nie poprawia;p. Na ten sezon postaram sie o Daytone. Ale TZR bedzie Ci na pewno służyła, swietna rzecz. Tylko pomyśl o 80 zarejestrowanej na 50...;) bedziesz bardzo zadowolony.

triumphst666 komentarzy: 257402.04.2012, 19:53

KanonierChris
A pewie ze tak. Jednak jezli moje nieskromne marzenie sie spełni, bedzie to jeden z najlepszych^^ mam nadzieje;)

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 502.04.2012, 19:53

Bo znam takich co się z tego śmieją.
Tylko że oni mają po 21 lat i mogą sobie pozwolić.
Ja niestety lubię ścigacze a od czegoś trzeba zacząć i wybrałem że będzie to tzr ;P

triumphst666 komentarzy: 257402.04.2012, 19:51

Miałęm TZR 80 i nikt mnie nie wyśmiewał;D. Byłem bardzo zadowolony, uważam, ze jest lepszy od H. NSR 50 czy NS 80. A kolezka jezdził Aprilką 80 i włoch ciągle mu sie psuł;D. Polecam jak najbardziej. Tesknie za czasami, w ktorych górowały tamte pojemnosci...:(

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 502.04.2012, 19:49

50...

triumphst666 komentarzy: 257402.04.2012, 19:48

@peciakk
Jaka pojemnosc;>???????

KanonierChris komentarzy: 292402.04.2012, 19:47

triumphst666 nie napalałbym sie wszystko zweryfikuje boisko. Ale mocno trzymam kciuki żeby przyszły sezon był przełomowy a w tym żebyśmy skończyli na podium :)

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 502.04.2012, 19:46

Insekt@
Tzr...
Wiem że ludzie to krytykują i wyśmiewają ale mi się podoba a i o to chodzi jak kupuje się motor dla siebie ;)

triumphst666 komentarzy: 257402.04.2012, 19:45

Jesli w przyszlym sezonie bedzie grał Ryo, Wilshere, Diaby (nie przekreślałbym go, świetny technik i ma parcie na bramke, tylko kontuzje sa problemem, innego nie widze), a reszta nie ulegnie kontuzjom, do tego sprowadzimy światowej klasy rozgrywajacego, Podolskiego, i wspominanego czesto obrońce z Ajaxu (moze + M'Vila), to przyszły sezon bedzie jednym wielkim zagrożeniem z naszej strony, dla rywali ;D

Insekt komentarzy: 148702.04.2012, 19:40

@peciakk
jakie moto kupujesz?

KanonierChris komentarzy: 292402.04.2012, 19:36

Jak dziecko się dał zrobić Vermalen przy pierwszej bramce... Później nie było lepiej. Jego 3 błędy i QPR miało 3 dobre sytuacje, 2 wykorzystało. Oby sie ogarnął.
Jeszcze co jest niepokojące to to, że nie kryci są wolni zawodnicy w polu karnym, tacy którzy czają sie z tyłu i czekają na piłkę. Przy 2 bramce Sagna powinien wziąć pod uwagę możliwość wycofania piłki do zawodnika QPR, a ten stał sobie całkowicie nie kryty... No cóż mam nadzieje, że Wenger też to widzi i poprawi to tak samo jak zaangażowanie i wole walki u naszych. Tak dużo jej mieliśmy przez ostatni miesiąc wygrywając mecze mimo gonienia wyniku... Na City musi być mobilizacja, teraz w każdym meczu musi być bo strata 1 pkt może zaważyć czy będziemy na 3 miejscu czy nie, a co najważniejsze czy będziemy grać w LM.

Diabliica komentarzy: 337802.04.2012, 19:35

Co sądzicie o Cissokho?

KondzioElite komentarzy: 618702.04.2012, 19:15

Widzisz, Adrianie. Wejdę, sprawdzę newsy, czasem poszukam ciekawej rozmowy - ale kur*a nie tak jak ty siedzę tu i tylko czekam na okazję do trollowania! ^^

4cesc44 komentarzy: 136702.04.2012, 19:10

Mitmichael

Arteta chce pójść w ślady Rosy ;)

szala komentarzy: 539 newsów: 2502.04.2012, 19:10

Nie jestem fanem biografii (co innego dzienników), ale tę van Persiego może kupię. Kiedyś powinienem przeczytać

mitmichael komentarzy: 4924302.04.2012, 19:08

Mikel Arteta : Arsenal is My Last Club
arsenalhf.com/news/?p=6343

4cesc44 komentarzy: 136702.04.2012, 19:07

Widzieliście z jakim bykiem będzie walczył Pudzian?

google.pl/search?hl=pl&q=Bob+Sapp&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.r_qf.,cf.osb&biw=1680&bih=920&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=ltx5T4vpCOnk4QSvl_XZDg

afc1192 komentarzy: 17202.04.2012, 18:58

scoresway.com/?sport=soccer&page=season&id=2682

xD

mitmichael komentarzy: 4924302.04.2012, 18:57

David Beckham nie jest zadowolony z tego, że został zmieniony w przerwie meczu z New England Revolution. Pomimo nowego kontraktu z Los Angeles Galaxy, niewykluczone, że Beckham wróci do Europy. - a wiec Balotelli nie jest jedyny

05Marcin12 komentarzy: 65502.04.2012, 18:36

Ej, mam pytanie będzie gdzieś na cyfrze będzie można obejrzeć mecz Polski z Niemcami w rękę?

GarosS komentarzy: 74702.04.2012, 18:15