Fatalny Arsenal sprowadzony do parteru przez QPR!

Fatalny Arsenal sprowadzony do parteru przez QPR! 31.03.2012, 16:53, Sebastian Czarnecki 1789 komentarzy

Siedem wygranych meczów z rzędu. Brzmiało wspaniale, nieprawdaż? Ale jeszcze lepiej wyglądałoby, gdyby zamiast siódemki przy tej statystyce widniałaby ósemka. Do takiej sytuacji mogło dojść dzisiaj, gdyby Kanonierzy zgodnie z oczekiwaniami rozprawili się ze swoimi sąsiadami z QPR. Tak się jednak nie stało, a podopieczni Arsene Wengera znowu dostali prztyczka w nos od rzeczywistości po porażce w fatalnym stylu z teoretycznie dużo słabszym rywalem.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Kanonierzy wyglądali strasznie słabo i stworzyli sobie bardzo mało okazji do pokonania Paddy'ego Kenny'ego. Ciekawe co by było, gdyby przy stanie 1-1 Van Persie zakończył swoją niemoc strzelecką i wyprowadził Arsenal na prowadzenie? Tego jednak się już nie dowiemy, gdyż 13-krotni mistrzowie Anglii przegrali 1-2 z QPR, co na pewno nie pomoże im w walce o bezpośredni awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

QPR: Kenny, Diakite, Hill, Derry, Taarabt, Mackie, Barton, Taiwo, Ferdinand, Onuoha, Zamora

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Koscielny, Vermaelen, Gibbs, Song, Arteta, Rosicky, Walcott, Van Persie

W pierwszych minutach spotkania nie wydarzyło się nic godnego uwagi, gdyż obie ekipy rozpoczęły bardzo orientacyjnie i powoli wyprowadzały swoje ataki. Górą byli Kanonierzy, którzy częściej szturmowali na bramkę rywali, jednak nie potrafili w żaden sposób zagrozić Paddy'emu Kenny'emu.

Pierwszy raz bramkarz QPR został zmuszony do interwencji w 8. minucie spotkania, kiedy arbiter podyktował rzut wolny dla drużyny Arsenalu. Robin van Persie zdecydował się na mocny strzał po ziemi, ale Kenny ostatecznie zdołał przechwycić futbolówkę, co przyszło mu jednak ze sporym trudem.

W kolejnych minutach rolę się nieco odwróciły, gdyż to gospodarze zaczęli częściej dochodzić do głosu. The Hoops mogli nawet zdobyć bramkę za sprawą Bobby'ego Zamory, który oddał groźny strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego - zabrakło naprawdę niewiele.

Przewaga gospodarzy rosła, a podopieczni Hughesa coraz częściej dochodzili do głosu. W 21. minucie Bobby Zamora oddał strzał po ziemi na bramkę Szczęsnego, ale polski golkiper bez problemów złapał piłkę.

Co nie udało się Zamorze, dwie minuty później udało się Taarabtowi. Marokańczyk sprytnie przeszedł przez bezradnego Vermaelena i pewnym uderzeniem pokonał Szczęsnego. Warto zauważyć, że był to jego 64. strzał na bramkę w tym sezonie, a pierwszy zamieniony na bramkę. 1-0 dla QPR.

Po bramce dla The Hoops gra się nieco uspokoiła. Gospodarze starali się kontrolować grę, a Kanonierzy wyglądali jak dzieci we mgle. Szczególnie beznadziejnie wyglądała lewa strona, gdzie królowała największa gwiazda Arsenalu - Aaron Ramsey. Wszystkie ataki The Gunners były niespójne i nie przyniosły żadnego zagrożenia.

Kanonierzy zdołali jednak wziąć się w garść i doprowadzić do wyrównania. Dobre podanie od Van Persiego otrzymał Walcott, który dobrze odnalazł się w polu karnym gospodarzy i strzelił w słupek. Futbolówka jednak wróciła pod nogi Anglika, a ten nie pomylił się, mając przed sobą jedynie pustą bramkę. 1-1!

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi. Mecz jak dotąd wyglądał bardzo ospale, a żadna ze stron nie zaskoczyła nas żadnym innowacyjnym zagraniem, którym zachwycalibyśmy się przez najbliższe kilka dni. Do przerwy 1-1.

Już na początku drugiej odsłony meczu Kanonierzy mogli wyjść na prowadzenie, ale Kieran Gibbs nie potrafił skierować piłki głową do bramki po dobrym dośrodkowaniu Sagny.

Kolejne minuty nie przyniosły żadnej ciekawej akcji. The Gunners całkowicie zdominowali środek pola i przejęli inicjatywę w meczu, nie dając dojść swoim przeciwnikom do głosu. Mimo to, że podopieczni Arsene Wengera kontrolowali mecz, to nie potrafili jednak stworzyć odpowiedniego zagrożenia.

Na kolejną groźną akcję musieliśmy czekać aż do 59. minuty, kiedy to Robin van Persie dostał świetne podanie na wolne pole i wyszedł sam na sam z golkiperem QPR. Holender jednak kolejny raz nie mógł znaleźć drogi do bramki, a jego uderzenie zostało bardzo dobrze wybronione przez Kenny'ego.

Pomimo całkowitej przewagi Arsenalu, to gospodarze zdołali wyjść na prowadzenie. Kolejny fatalny błąd w defensywie popełnił Vermaelen, który dał się ośmieszyć przez Mackiego. Skrzydłowy oddał futbolówkę Sambie Diakite, a ten mocnym strzałem pokonał Szczęsnego, który nawet nie kwapił się do tego by chociaż wyciągnąć ręce do przodu, a po prostu stał jak zaczarowany. 2-1 dla QPR.

W 71. minucie nastąpiła zmiana, której wyczekiwano od momentu ogłoszenia składów. Aaron Ramsey wreszcie opuścił boisko, a zastąpił go Gervinho.

Dziesięć minut później Wenger przeprowadził podwójną zmianę, desygnując do gry Marouane Chamakha i Aleksa Oxlade-Chamberlaina za Kierana Gibbsa oraz Mikela Artetę.

Podczas gdy Kanonierzy powinni starać się doprowadzić do wyrównania, byli bliżsi pogrążenia się i stracenia kolejnej bramki. W 85. minucie groźnie uderzał Barton, ale - na całe szczęście dla Arsenalu - niecelnie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy w fatalnym stylu zakończyli swoją świetną passę siedmiu wygranych ligowych meczu z rzędu, co na pewno nie wróży dobrze przed meczem z Manchesterem City.

Premier LeagueQueens Park RangersRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
JakubBurak13 komentarzy: 24802.04.2012, 15:28

siemka wam !
widzieliście nieoficjalne ale fajne stroje smerfów :D
jak coś to macie :

Adrianes8712 komentarzy: 1702.04.2012, 15:21

Jesli za tydzien przegramy z City (oby nie !!) to wydaje mi sie , że o naszym pozostaniu w Top 4 zdecyduje bezpośredni mecz z Chelsea 21.04 ;p

arsenalbarca komentarzy: 115602.04.2012, 15:21

Ano, slusznie. Powiem Wam, ze jak dla mnie to jest troche dziwaczna zasada. Ale to oznacza tez, ze ktos nie dostanie miejsca w LE, co nie?

Adrianes8712 komentarzy: 1702.04.2012, 15:15

Chelsea nie masz szans z barca , wiec nie ma co gdybac ;p

creatiVe4 komentarzy: 376402.04.2012, 15:13

arsenalbarca
Myślisz, że tylko Ty posiadasz taką wiedzę? ;p
Jeżeli nie daj boże, Tottenham nas wyprzedzi i zajmie 3 lokatę, my zostaniemy na czwartym, a Chelsea nawet może skończyć za Newcastle, czyli na 6 miejscu, ale wtedy jeśli wygrają LM w tej edycji, to automatycznie my wypadamy, a oni wchodzą w nasze miejsce. Mogliby nawet z ligi spaść, ale graliby w LM.

Nyguss komentarzy: 104102.04.2012, 15:13

Ponieważ ty tak wieszczysz ?

Adrianes8712 komentarzy: 1702.04.2012, 15:12

arsenalbarca- Niby czelsi ma wygrac LM ?

arsenalbarca komentarzy: 115602.04.2012, 15:07

Chelsea zajmie 5 miejsce, my czwarte, Tottenham 3.

I Arsenal i tak sie nie zalapie do LM. Oto zagadka, zgadujcie, dlaczego tak sie stanie :)

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 102.04.2012, 15:03

Mam pytanie, gdzie poza allegro.pl mozna kupic koszulki Arsenalu? Chodzi mi tu o starsze sezony.

triumphst666 komentarzy: 257402.04.2012, 15:00

hahahahxD widze, ze nie tylko ja głosowałem na Ramseya, jako najlepszego piłkarza w pojedynku z QPR ;D

wronka23 komentarzy: 408902.04.2012, 14:42

QuaresmaMiz14 --- Prima Aprilis byl wczoraj :D. Tak poważnie patrząc na gre naszych to maskara najprawdo podobne jest zywciestwo $ity:/

Brodziol komentarzy: 14502.04.2012, 14:41

A co najlepsze, najprawdopodobniej Juventus będzie w LM losowany dopiero z 3 koszyka xD

Brodziol komentarzy: 14502.04.2012, 14:39

Juventus nie przegrał jeszcze meczu w tym sezonie. Nawet w pucharze Włoch, czy Serie A.

QuaresmaMiz14 komentarzy: 274802.04.2012, 14:31

Teraz musimy wygrać z City .. :D

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020402.04.2012, 14:01

A w Finale Pucharu Włoch również zagraja ze sobą Juve i Napoli takze napewno bedzie ciekawie, i Juve bedzie miało szanse na puchar i mistrzostwo.

popekns komentarzy: 742002.04.2012, 13:43

Pomimo, że nie lubię Serie A, to darzę wielką sympatią Starą Damę. Cieszyłbym się jakby wygrali Scudetto. Jeszcze parę sezonów temu ich celem było zakwalifikowanie się do Ligi Europy i teraz dzięki genialnym transferom i dobrym trenerze Juve , i zorganizowanej obronie nie przegrali jeszcze meczu w lidze.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 102.04.2012, 13:35

Juve z tego co pamiętam ma lżejszy terminarz więc to na nich bym stawiał

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020402.04.2012, 13:27

Może Boruc napsuje troche krwi Milanowi w następnej kolejce .

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 502.04.2012, 13:19

No walka o mistrzostwo Włoch będzie raczej trwała do ostatniej kolejki.

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020402.04.2012, 13:09

Ładnie wczoraj Juve pojechało Napoli jeszcze dwa punkty i dogoni Milan .

creatiVe4 komentarzy: 376402.04.2012, 12:55

z kim Robin strzelił takiego kozackiego gola? wrzutka z prawej strony i wolej za pola karnego,? pilne ;)

wronka23 komentarzy: 408902.04.2012, 12:40

Verma zje...bał obie bramki jaki żal:/ Potrzeba środkowego obrońcy musi być konkurencja

creatiVe4 komentarzy: 376402.04.2012, 12:40

Sorka:
youtube.com/watch?v=yEpAjX42Fww&feature=channel

*thegeoarsenal

thegearsenal skomponował kolejny kozacki filmik o Arsenalu.
Macie linka:

wronka23 komentarzy: 408902.04.2012, 12:37

Teraz nie przyjmuje innego wyniku jak wygrana z $ity. Bo jak nie to bye bye 3 miejsce:/

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997301.04.2012, 20:25

hm w sumie widze poprawe na k.com, i znacznie wiecej news w ostatnim czasie niz u konkurencji:D

songoku95 komentarzy: 2348601.04.2012, 19:50

facebook.com/photo.php?fbid=247918001971992&set=a.189382557825537.40761.182232441873882&type=1&theater

:D

FryzjerPierwszy komentarzy: 76701.04.2012, 19:31

Szkoda że przynajmniej nie padł remis ;/ Niestety QPR zagrało dobry mecz

Arsenal_1886 komentarzy: 1952101.04.2012, 19:05

Adrianes8712 > Dziwne ,że jeszcze nie dokonali korekty w ich terminarzach .

Arsenal_1886 komentarzy: 1952101.04.2012, 19:04

youtube.com/watch?v=MXPUdaxXxaI&feature=youtu.be

Jeżeli ktoś nie widział to tutaj jest kompilacja występy Ryo przeciwko Wolves .

mitmichael komentarzy: 4924301.04.2012, 19:02

Kawał dnia 1 kwietnia :D

SKY SPORTS BREAKING NEWS

Arsene Wenger Has Resigned As Arsenal Manager!!!!!

Adrianes8712 komentarzy: 1701.04.2012, 18:56

Uratowac nas możej edynie to , że CFC i KFC graja dwie kolejki 7.04 i 9.04 . Będą mieli tylko jeden dzień przerwy, wiec może bedzie jakas strata punktów ;)

mallen komentarzy: 2123901.04.2012, 18:54