Fatalny błąd w końcówce. Leyton Orient 1-1 Arsenal

Fatalny błąd w końcówce. Leyton Orient 1-1 Arsenal 20.02.2011, 18:38, Sebastian Czarnecki 760 komentarzy

W piątej rundzie Pucharu Anglii Kanonierzy mieli gładko przebrnąć przez trzecioligowe Leyton Orient, by spokojnie skupić się na kolejnych spotkaniach. Potentaci do końcowego tryumfu w angielskiej Premier League całkowicie zlekceważyli jednak swojego niżej renomowanego rywala, wypuszczając zwycięstwo z rąk w ostatnich minutach spotkania.

Spotkanie Leyton Orient z Arsenalem okazało się sporą gratką dla kibiców. Z tej strony pozdrawiamy wszystkich fanów, którzy zgromadzili się całymi rodzinami na balkonach, aby za darmo obejrzeć mecz swoich ulubieńców z wielkim Arsenalem.

Szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności od pierwszych minut dostał kapitan drużyny rezerw - Ignasi Miquel. Dla młodego Hiszpana był to pierwszy mecz w seniorskiej drużynie Arsenalu.

Pierwszą składną akcję przeprowadzili gospodarze. Już w pierwszej minucie do wysiłku został zmuszony Manuel Almunia, który z trudem poradził sobie z uderzeniem Stephena Dawsona.

Kolejne minuty należały już tylko i wyłącznie do drużyny gości. W 13. minucie rajdem na lewym skrzydle popisał się Kieran Gibbs, który następnie dograł do dobrze ustawionego Marouane'a Chamakha. Marokańczyk zdecydował się na strzał po ziemi, jednak nie był w stanie on zaskoczyć Jamiego Jonesa.

Minutę później na bardzo odważny strzał z dystansu zdecydował się Charlie Daniels. Uderzenie jednak było trochę za mocne, a piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. Gdyby Anglik uderzył nieco bardziej precyzyjnie, Almunia zostałby zapewne zmuszony do wyciągnięcia futbolówki z siatki.

Najgroźniejszą akcję do pokonania Jonesa Kanonierzy zmarnowali w 35. minucie. Kieran Gibss znowu świetnym podaniem z lewego skrzydła obsłużył Marouane'a Chamakha, a ten z okolicy piątego metra spróbował wślizgiem zaskoczyć golkipera rywali. Strzał - o ile tak to można nazwać - Marokańczyka był jednak bardzo nieprecyzyjny, a piłka minęła się z bramką.

W 39. minucie dobrą szansę na zaskoczenie Jonesa wypracował sobie Andriej Arszawin. Rosjanin jednak nie znajdował się na komfortowej pozycji, a kąt był zbyt ostry, aby futbolówka po jego uderzeniu znalazła drogę do bramki gospodarzy.

Po 45 minutach Kevin Friend zakończył pierwszą połowę nudnego widowiska pomiędzy Leyton Orient i Arsenalem. Jak na razie na Matchroom Stadium kibice nie obejrzeli bramek.

W drugiej połowie nie było żadnych niespodzianek. Znowu Arsenal atakował, a Leyton Orient starało się nie stracić bramki.

W 53. minucie miała miejsce dość nietypowa sytuacja. Najwyższy w zespole gości Nicklas Bendtner dośrodkował na głowę niziutkiego Tomasa Rosicky'ego, który - co dziwne - skierował piłkę do siatki. Takie rzeczy to tylko w Arsenalu

W 69. minucie Czech miał niebywałą okazję do zdobycia drugiej bramki. Tym razem jego strzał - po świetnym podaniu Arszawina - obronił Jamie Jones.

Minutę później groźny kontratak przeprowadziła drużyna gospodarzy. Tehoue groźnie urwał się prawym skrzydłem, a następnie wystawił piłkę pod nogi Revella, który natychmiast zdecydował się na strzał z pierwszej piłki. Manuelowi Almunii pozostało tylko odprowadzić futbolówkę wzrokiem, gdyż ta nie znalazła drogi do bramki Arsenalu.

W 82. minucie gospodarze znowu spróbowali swojej szansy. Tym razem strzał Revella nieoczekiwanie zatrzymał się na twarzy Sebastiena Squillaciego, który akurat organizował sobie krótką przebieżkę wszerz swojego pola karnego.

W 87. minucie fantastycznym rajdem środkiem boiska popisał się Andriej Arszawin. Kiedy Rosjanin zdecydował się już na strzał, piłka zatrzymała się na słupku.

Dramat! Tehoue sprawnie przedarł się przez Ignasiego Miquela i Kierana Gibbsa, a następnie wyszedł na czystą pozycję. Francuz zdecydował się na strzał prosto w Manuela Almunię, który zamiast interweniować - przepuścił piłkę między swoimi nogami. Nic dziwnego, że to Wojciech Szczęsny jest numerem jeden przy kontuzji Fabiańskiego. Warto także zauważyć - a to bardzo intrygujące - że przy bramce nie zawinił Sebastien Squillaci.

Kilka minut później zabrzmiał końcowy gwizdek Kevina Frienda. Rezerwy Arsenalu dostały szansę na grę, ale najprawdopodobniej dla nich to było za mało. Możemy się domyślać, że to właśnie dlatego Kanonierzy sprawili sobie rewanż, gdyż są bardzo żądni gry.

FA CupLeyton Orient autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
michalcio135 komentarzy: 18623.02.2011, 19:57

szkoda że arsenal nie wygrał tego meczu ale mam nadzieje ze w rewanżu wygramy bez zadnych problemów

duzypiech komentarzy: 11623.02.2011, 14:58

Po prostu skopali ten mecz. póścić w ostatniej minucie bramkę.

dennis93 komentarzy: 107221.02.2011, 18:51

pw jesli mozna... ale spam :)

fabri04 komentarzy: 338521.02.2011, 18:50

lavanguardia.es/gente/20110221/54118362627/pique-y-shakira-de-la-mano-tras-una-cena-en-barcelona.html

Jest nasz kochaś z Barcelony :d ze swoją Shakirą :)

dennis93 komentarzy: 107221.02.2011, 18:45

Ma ktos moze, jakies linki do fajnych, bardzo fajnych bluz lub t-shirtow Arsenalu? Mam zamiar kupic ale nie moge sie na nic zdecydowac... poki co wybralem:

Czekam na jakies propozycje lub sugestie :)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952121.02.2011, 18:40

Podałem wrazie co tak ,aby ktoś się nie musiał co chwile pytać o jednego czy drugiego ;p

chatarsenal.wordpress.com/2011/02/21/arsenal-players-twitter-accounts/

Konta naszych graczy na twitterze ! ;p

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11721.02.2011, 18:08

Heh Probierz stawia na Arsenal...miło z jego strony

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.02.2011, 18:02

fab1987

Fajnie ze najlepszy trener wg. mnie polskiej ekstraklasy mówi że przejdzie nasz klub :P.

Jakby kogoś to zaciekawiło to daje link

igol.pl/article,31968.html

fab1987

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4821.02.2011, 17:59

Ja to jestem ciekaw, jak niedawny kolega Tottiego będzie mu mówił co ten ma robić na boisku :P Pachnie mi tu trochę, może nieadekwatnym i kompletnie z kosmosu porównaniem relacji ze skoków narciarskich Kruczek - Małysz :D

Arkadius92 komentarzy: 169821.02.2011, 17:57

@fabregas1987
Nie.

kamil_malin komentarzy: 933221.02.2011, 17:57

Gdyby przewaga Romy była mniejsza to powiedziałbym, "Strefa spadkowa wita!". ;)

fabregas1987 komentarzy: 2577021.02.2011, 17:51

slyszeliscie, ze Probierz cos tam mowil, ze Barcelona ulegnie Arsenalowi czy cos takiego xd

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9821.02.2011, 17:50

37 lat, nieźle. Jestem ciekaw czy sobie poradzi i ogarnie zespół skoro jest niewiele starszy od niektórych zawodników, hahaha.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56721.02.2011, 17:45

Vincenzo Montella nowym trenerem Romy O_o Toć jeszcze niedawno kopał piłkę, zdaje się, że nawet grał przeciw nam w barwach Romy w 1/8 CL dwa lata temu. Ludzie, uspokójcie się z tym odmładzaniem trenerskich ławek...

fabregas1987 komentarzy: 2577021.02.2011, 17:43

mam nadzieje, ze w przyszlym sezonie Miquel zajmie miejsce Squillaci'ego ...
bedzie sobie wchodzil w CC i FA Cup, a w razie kontuzji ktoregos z trojki: Vermaelen, Djourou, Koscielny bedzie ich zastepowal, to samo Bartley ;)

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 721.02.2011, 17:41

To nie jest tylko "piosenka"! To nasz hymn przecież! Ja za każdym razem prawie płaczę, gdy go słyszę. Rozbudza tak niesamowite emocje...

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9821.02.2011, 17:34

piootrek2: Fatboy Slim - Right here, right now.

piootrek2 komentarzy: 101821.02.2011, 17:03

Mam pytanko, przy jakiej piosence nasi chłopcy wychodzą na boisko?? Wie ktoś?

Arsenal_1886 komentarzy: 1952121.02.2011, 16:24

Nasza współpraca z Feyenoordem przynosi już jakieś efekty ;p Nie dość ,że ogrywa się tam nasz Miyaichi to w dodatku jeszcze
zakupimy od nich jeden z największych młodych talentów z szkółki Feyenoordu - Stefana De Vrija :)
19 lat , może grać na każdej pozycji w defensywie .
W tym sezonie już rozegrał 21 meczy .
Robin się sprawdził z Feyenoordu ,więc Stefan tak samo być może się sprawdzi ;p

Gunner48 komentarzy: 792921.02.2011, 16:20

ale z was kibice.
Fakt, Manuel to nie jest już tym samym zawodnikiem co w zeszłorocznym meczu z barcą, ale to nie powód go zwyzywać!

kubinho14 komentarzy: 54921.02.2011, 16:08

Almunia wypierda***

zulkawy komentarzy: 3121.02.2011, 15:39

Almunia musi odejść...mam go już dość :)

wronka25 komentarzy: 224521.02.2011, 15:29

wstyd i tyle ;/

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9821.02.2011, 14:54

Charlie: tę grę warto kupić dla tej jednej misji w Prypeci :D A multi w CoD nikogo, przecież jest Battlefield :D

kamil_malin komentarzy: 933221.02.2011, 14:54

@ Charles

No to racja, jesteś lepszy... nie ma jak stary dobry COD. :)

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3021.02.2011, 14:53

@Cudi
Nie kłamię. Gry o takim tytule nie powinno się kupować dla samego singla. Faktycznie akurat ten tryb im się udał, ale całą resztę po prostu spaprali.

;*

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3021.02.2011, 14:52

@c13
Nie dałbym skrzywdzić jednorożca, don't worry! ;)

@aRamsey
Uwierz, wiara czyni cuda! :D

btw dzięki RahU ;*

@kamil
Przyjemnie nie przyjemnie, ale dla mnie to jest gra dla kompletnych noobków :D

A ja jestem jeszcze lepszy od Ciebie po w dalszym ciągu gram w prawdziwego CoD'a 1 i UO hahhaa :D

Wybywam na zajęcia moi drodzy, będę wieczorkiem to nadrobimy zaległości :D

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9821.02.2011, 14:51

aRamsey: laptop Samsunga. Sprawuje się tak jak miał się sprawować czyli świetnie ^^

Charlie: kłamiesz. Kampania singlowa w Modern Warfare jest świetna, a misja w Prypeci to mistrzostwo.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34121.02.2011, 14:50

Ja przez neta tylko w CS'a.. + okazjonalnie ze znajomą w fifę.. Tak to czasami ME2 (jedynke juz zakonczylem)

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16821.02.2011, 14:50

Bardzo bym chciał, żeby zrobili Red Dead Redemption na PC.

kamil_malin komentarzy: 933221.02.2011, 14:49