Fatalny błąd w końcówce. Leyton Orient 1-1 Arsenal

Fatalny błąd w końcówce. Leyton Orient 1-1 Arsenal 20.02.2011, 18:38, Sebastian Czarnecki 760 komentarzy

W piątej rundzie Pucharu Anglii Kanonierzy mieli gładko przebrnąć przez trzecioligowe Leyton Orient, by spokojnie skupić się na kolejnych spotkaniach. Potentaci do końcowego tryumfu w angielskiej Premier League całkowicie zlekceważyli jednak swojego niżej renomowanego rywala, wypuszczając zwycięstwo z rąk w ostatnich minutach spotkania.

Spotkanie Leyton Orient z Arsenalem okazało się sporą gratką dla kibiców. Z tej strony pozdrawiamy wszystkich fanów, którzy zgromadzili się całymi rodzinami na balkonach, aby za darmo obejrzeć mecz swoich ulubieńców z wielkim Arsenalem.

Szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności od pierwszych minut dostał kapitan drużyny rezerw - Ignasi Miquel. Dla młodego Hiszpana był to pierwszy mecz w seniorskiej drużynie Arsenalu.

Pierwszą składną akcję przeprowadzili gospodarze. Już w pierwszej minucie do wysiłku został zmuszony Manuel Almunia, który z trudem poradził sobie z uderzeniem Stephena Dawsona.

Kolejne minuty należały już tylko i wyłącznie do drużyny gości. W 13. minucie rajdem na lewym skrzydle popisał się Kieran Gibbs, który następnie dograł do dobrze ustawionego Marouane'a Chamakha. Marokańczyk zdecydował się na strzał po ziemi, jednak nie był w stanie on zaskoczyć Jamiego Jonesa.

Minutę później na bardzo odważny strzał z dystansu zdecydował się Charlie Daniels. Uderzenie jednak było trochę za mocne, a piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. Gdyby Anglik uderzył nieco bardziej precyzyjnie, Almunia zostałby zapewne zmuszony do wyciągnięcia futbolówki z siatki.

Najgroźniejszą akcję do pokonania Jonesa Kanonierzy zmarnowali w 35. minucie. Kieran Gibss znowu świetnym podaniem z lewego skrzydła obsłużył Marouane'a Chamakha, a ten z okolicy piątego metra spróbował wślizgiem zaskoczyć golkipera rywali. Strzał - o ile tak to można nazwać - Marokańczyka był jednak bardzo nieprecyzyjny, a piłka minęła się z bramką.

W 39. minucie dobrą szansę na zaskoczenie Jonesa wypracował sobie Andriej Arszawin. Rosjanin jednak nie znajdował się na komfortowej pozycji, a kąt był zbyt ostry, aby futbolówka po jego uderzeniu znalazła drogę do bramki gospodarzy.

Po 45 minutach Kevin Friend zakończył pierwszą połowę nudnego widowiska pomiędzy Leyton Orient i Arsenalem. Jak na razie na Matchroom Stadium kibice nie obejrzeli bramek.

W drugiej połowie nie było żadnych niespodzianek. Znowu Arsenal atakował, a Leyton Orient starało się nie stracić bramki.

W 53. minucie miała miejsce dość nietypowa sytuacja. Najwyższy w zespole gości Nicklas Bendtner dośrodkował na głowę niziutkiego Tomasa Rosicky'ego, który - co dziwne - skierował piłkę do siatki. Takie rzeczy to tylko w Arsenalu

W 69. minucie Czech miał niebywałą okazję do zdobycia drugiej bramki. Tym razem jego strzał - po świetnym podaniu Arszawina - obronił Jamie Jones.

Minutę później groźny kontratak przeprowadziła drużyna gospodarzy. Tehoue groźnie urwał się prawym skrzydłem, a następnie wystawił piłkę pod nogi Revella, który natychmiast zdecydował się na strzał z pierwszej piłki. Manuelowi Almunii pozostało tylko odprowadzić futbolówkę wzrokiem, gdyż ta nie znalazła drogi do bramki Arsenalu.

W 82. minucie gospodarze znowu spróbowali swojej szansy. Tym razem strzał Revella nieoczekiwanie zatrzymał się na twarzy Sebastiena Squillaciego, który akurat organizował sobie krótką przebieżkę wszerz swojego pola karnego.

W 87. minucie fantastycznym rajdem środkiem boiska popisał się Andriej Arszawin. Kiedy Rosjanin zdecydował się już na strzał, piłka zatrzymała się na słupku.

Dramat! Tehoue sprawnie przedarł się przez Ignasiego Miquela i Kierana Gibbsa, a następnie wyszedł na czystą pozycję. Francuz zdecydował się na strzał prosto w Manuela Almunię, który zamiast interweniować - przepuścił piłkę między swoimi nogami. Nic dziwnego, że to Wojciech Szczęsny jest numerem jeden przy kontuzji Fabiańskiego. Warto także zauważyć - a to bardzo intrygujące - że przy bramce nie zawinił Sebastien Squillaci.

Kilka minut później zabrzmiał końcowy gwizdek Kevina Frienda. Rezerwy Arsenalu dostały szansę na grę, ale najprawdopodobniej dla nich to było za mało. Możemy się domyślać, że to właśnie dlatego Kanonierzy sprawili sobie rewanż, gdyż są bardzo żądni gry.

FA CupLeyton Orient autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Kociek komentarzy: 116120.02.2011, 20:53

Hmm ogladalem tylko 20 min meczu i niestety musialem wyjsc z domu, ale jak zobaczylem skład to wiedzialem ze łatwo nie bedzie... Chamkah, Rosicki, Denilson ? Ja juz zapomnialem jakie to uczucie cieszyc sie z bramki strzelonej przez ktoregos z nich... do tego Almunia.. tragedia. Pomimo tego ze gralismy rezerwami ten mecz NALEŻAŁO wygrac... troche wstyd, ale mysle ze tak czy siak na Emirates wygramy. Smuci tylko fakt ze bez Van Persiego, Fabregasa i Nasriego leżymy...

SamirRosicky komentarzy: 285320.02.2011, 20:53

Absencja Valdesa to świetna wiadomość. Pinto to jest taka pokraka, że naprawdę Almunia jest równorzędnym bramkarzem. Gorzej jak trafi mu się mecz życia jak Almunii rok temu z Barcą. Jak nasi stworzą sobie sytuacje i będą trafiać w bramkę to będzie dobrze :)

Gunner_995 komentarzy: 655020.02.2011, 20:51

Tzn. Filmik też może być :D

andrzej93 komentarzy: 119620.02.2011, 20:51

mam nadzieję że to był ostatni mecz Almunii w Arsenalu
Brawo Miguel lepszy mecz od SS a gdyby nie ten błąd MOtM zachował spokój którego czasem innym brakowało

Gunner_995 komentarzy: 655020.02.2011, 20:50

Pomóżcie mi !!! Proszę. Muszę komuś udowodnić, że nie kłamę ;D
Jak pisałem chodzi mi o fotkę kolesia w szaliku Arsenalu na konkursie wsadów NBA dzisiaj w nocy.

Chelsea4ever komentarzy: 10820.02.2011, 20:48

rozumiem nienawiść do Cola i to że wszystkie kpiny pod jego adresem przez obojętnie kogo są dla Was usprawiedliwione - inna sprawa że np Henry czy Wenger nigdy czegoś takiego nie napisali. No ale jak widać Szczęsny czuje się do tego uprawniony - różnica jest zasadnicza - klasa.

Carpitu komentarzy: 32920.02.2011, 20:48

Mam bardzo dobrą wiadomość.Valdes kontuzja !!!Może zobaczymy Pinto na rewanż :)

Jedlina komentarzy: 19720.02.2011, 20:47

@ Chelsea4ever "mysle ze koledzy go juz zdyscyplinowali"

no, pewnie Wilshere przybił mu piątkę;]

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27320.02.2011, 20:47

uska4-----> no i co z tego? Jak znam nasze szczęście, to akurat Pinto (?) zagra mecz życia... Trzeba się skupić przede wszystkim na sobie.

BTW. Prawdziwym bonusem do szans na awans byłaby absencja Messiego, Xaviego, Iniesty czy Villi.

misio1831 komentarzy: 720.02.2011, 20:47

Almunia jakie to jest zero za kazdym razem wypier***alal te pilki mi tylko straty zaliczalismy zamiast podac lekko i to rozegrac. Po drugie powinnismy zaczac oddawac wiecej strzalow z dystansu a nie probowac wjechac z pilka do bramki. A co do Almunii to lepiej zeby bronil juz nasz 4 bramkarz z mlodziezy arsenalu bo ten idiota ktory ma niby doswiadczenie i puszcza pilke miedzy nogami na sam koniec meczu kiedy powinien byc pewnym punktem zespolu. wszsytko mi jedno niech broni nawet moja babcia ktora by to z zamknietymi oczami wyjela a ma 71 lat.

brg2104 komentarzy: 36520.02.2011, 20:47

almunia zagrał 1 mecz od długiego czasu, miał więc prawo do błedu.

carlota4 komentarzy: 53620.02.2011, 20:46

Tak, na sport.pl to bodajże było:) Ma podobno przejsc operację i 6tygodni pauzowac :D

Arsenal1994 komentarzy: 749720.02.2011, 20:46

Super! Zagrać dobry mecz z I ligowcem! Masakra, jak on to zrobił?!

Nie denerwujcie mnie nawet takimi komentarzami, takich typów jak SS i Almunia czy Denilson trzeba wyj... na zbity pysk i nawet się nie oglądać.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11720.02.2011, 20:44

Na + dzisiaj Rosa, Arsha i Miguel. Na taki mały + zasłużył SS za tą paradę a reszta słabo

Gunner_995 komentarzy: 655020.02.2011, 20:44

Ponawiam swoją prośbę ! :)

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27320.02.2011, 20:44

Chelsea4ever------> idąc Twoim tokiem rozumowania: nie powąchałem nigdy żadnej angielskiej murawy, więc nie powinienem się nawet wypowiadać na temat zawodników EPL, tak? W Anglii (podobnie jak w Polsce) jest coś takiego jak wolność słowa. Ca$hley zasłużył sobie na to. Niech pije piwsko, które sobie nawarzył!

uska4 komentarzy: 12720.02.2011, 20:43

halo? czy ktoś słyszał te plotki o Valdesie? 6 tygodni przerwy? Wiem, że to dość odległa myśl, ale może nie zagra w rewanżu 8? słyszeliście coś?

Qbek komentarzy: 15120.02.2011, 20:43

@Chelsea4ever - to chyba tylko gówniarski wybryk 20 latka! nie ma co robić z tego wielkiego halo. myślę że koledzy już go zdyscyplinowali!
nie powinien się tak zachowywać.

zresztą takich wybryków mamy na codzień znaczne więcej - np. na tym forum jak i pewnie na każdym innym :D

mitmichael komentarzy: 4924320.02.2011, 20:43

Napisał tylko prawde - Cole nie strzelił karnego a Everton to wykorzystał i awansował. Niby "Is it a plane? Is it an aeroplane?" to cos obrazliwego?Dla mnie nie, dla Cola raczej tez nie bo sie pilkarze martwia swoja postawa a nie tym co wypisuja inni. Inaczej sedziowie, bo moze byc za wpisy o nich kara

arsenal122 komentarzy: 113020.02.2011, 20:43

błąd bo można było wprowadzić dzisiaj Jacka, i Samira 80min, ale teraz to można sobie mówić, trudno,, ES nasze miejmy nadzieje..:)

Kipling komentarzy: 46020.02.2011, 20:42

SS nie zawinił przy straconej bramce tylko dlatego, ze chwile wczesniej został znokautowany przez lecaca piłke.. był tak zaryczany i opuchniety na twarzy, ze nie byl w stanie na czas dobiec w to miejsce, aby skutecznie przeszkodzic Miquelowi i Gibbsowi.. mozliwe, ze Almunia z troska patrzyl na SS, dlatego przepuscił taka szmate miedzy nogami..

Hendrix komentarzy: 920.02.2011, 20:42

Arsenal1994 - co jak co ale Squillaci akurat całkiem nieźle zagrał w dzisiejszym spotkaniu

Jedlina komentarzy: 19720.02.2011, 20:41

@ Chelsea4ever

wiesz, jakby Szczesny zrobil taki przytyk komukolwiek innemu to bym podzielal Twoje zdanie ze smarkacz wyzej sra niz dupe ma - ale zrobil przytyk Cashleyowi - ktory swego czasu nabijal sie z Arsenalu - ze to dryzuna dzieciakow, ktore kopią piłkę i ogolnie zachowal sie chamsko wobec Arsnenalu - wiec mysle ze Wojtkowi nie chodzilo o wysmiewanie Chelsea, tylko posmianie sie z Cashleya, ktory rzekomo nie odchodzil dla kasy tylko " z ambicji do wygrywania" wczoraj cos mu tej ambicji (albo raczej koncentracji) zabraklo;]

swoja droga Wojtka tym bardziej lubie to tym wpisie - widac ze ma Arsenal w sercu skoro Cashleya traktuje za wroga za cos, co zrobil zanim Wojtek znalazl sie w Londynie;] zuch chlopak!

Chelsea4ever komentarzy: 10820.02.2011, 20:41

Nikt z Was nie bierze odpowiedzialności za słowa Wojtka, ale też trzeba obiektywnie przyznać że nie zachował się w porządku. Koncze juz ten temat, życze powodzenia w walce o tytuł i w rewanżu z Barcelona :)

maciekbe komentarzy: 1245820.02.2011, 20:40

@Chelsea4ever widzisz bo ludzie różnią się od siebie

mitmichael komentarzy: 4924320.02.2011, 20:39

A gdzie tam jakas kpina była? translate google polecam - zobaczcie sobie co obrazliwego było w pytaniu Wojtka.

Arsenal1994 komentarzy: 749720.02.2011, 20:39

Bożeee... ale ten Almunia jest cienki :/
Wojtkowi strzeliłbyś taką piłkę ze 100 razy to może z 1 by się pomylił. Eh... Już się cieszyłem, że wyciągnęliśmy im to zwycięstwo z gardła, ale gdzie tam! Przy tej piczce na bramce i SS na obronie niczego nie można być pewnym nawet jak jest 5 sek do końca meczu.
W rewanżu trzeba zagrać takim samym składem, ten Puchar Anglii jest nam na hu... potrzebny. Jak rezerowowi nie potrafią sobie poradzić z 2 ligowcem - ich problem, mam nadzieje, że Wenger o tym nie zapomni i pozbędzie się tych dwóch wyżej wymienionych panów a także Denilsona, Chamakha i paru innych...

Chelsea4ever komentarzy: 10820.02.2011, 20:39

mitmichael - chodzi Ci o innych piłkarzy z Chelsea? mam 22 lata i od dziecka oglądam i czytam wszystko co związane jest z piłką, ale jakos nie spotkałem się z wypowiedziami podobnego typu co wpis Szczęsnego, tymbardziej u piłkarzy Chelsea

Gunner_995 komentarzy: 655020.02.2011, 20:39

Chelsea4ever--->W sumie to powiem ci, że nie można się z tobą nie zgodzić ;P

Patrick1610 komentarzy: 45420.02.2011, 20:38

Kurcze no niby rezerwy ale z III liga powinny sobie z łatwościa poradzić..

Gunner_995 komentarzy: 655020.02.2011, 20:37

Kanonierzy. Mam wielką prośbę! :) Pomóżcie znaleźć mi fotkę kolesia, który był dzisiaj w nocy na konkursie wsadów NBA w szaliku Arsenalu! :)

Chelsea4ever komentarzy: 10820.02.2011, 20:37

do 2 kolegów poniżej - to fakt, Ashley Cole jest świetnym piłkarzem, lubie go, ale na Waszym miejscu też bym go znienawidził za to że przeszedł do Chelsea i rozumiem że nikt w Arsenalu nie ma do niego szacunku. Wenger, Fabregas, Henry, Song, Sagna i praktycznie większość osób związanych z Arsenalem ( wymieniłem nazwiska posiadające osiągnięcia a autorytet) chyba nigdy, bądź prawie nigdy, nie kpili (inna sprawa komentować i poddawać słusznej krytyce) sobie z Ashleya. Więc najbardziej żałosne w tej sytuacji jest to, że W 20 letni Szczęsny jako osoba która nie ogsiągnęła jeszcze nic, nie mająca żadnego autorytetu, kpi z piłkarza, któremu jeśli chodzi o poziom sportowy i osiągnięcia w ogóle nie dorównuje

ntn_17 komentarzy: 72020.02.2011, 20:36

Rosicky niziutki ? Hola hola panowie ja też mam 175cm :P

carlota4 komentarzy: 53620.02.2011, 20:35

uska4
tak, szczególnie to "Warto także zauważyć - a to bardzo intrygujące - że przy bramce nie zawinił Sebastien Squillaci." :D
najgorzej tylko, że sobie dowaliliśmy jeszcze jeden mecz, w już i tak napiętym terminarzu

arsenal122 komentarzy: 113020.02.2011, 20:35

myśleliście nad tym co by było gdybyśmy za Szamana zapłacili wtedy w zimie to 15 mln :D:D?

uska4 komentarzy: 12720.02.2011, 20:34

czyli już wszystko jasne... dzięki carlota4 :)

swoją drogą opis bramek drodzy redaktorzy, haha uśmiałam się!

mitmichael komentarzy: 4924320.02.2011, 20:34

@Chelsea4ever
Drogba moze ma szacunek ale inni za to nie.

Strus komentarzy: 106220.02.2011, 20:33

Arsenal dzięki nieporadnośći kilku zawodników musi zagrać jeszcze raz. Jednak dla większości rezerwowych zawodników to świetna wiadomość, gdyż w innym wypadku część z nich miałaby okazję zagrać tylko ogony/w rezerwach.
Co do gry:
Bendtner po zaliczeniu asysty do końca meczu grał piach
Song w drugiej połowie strasznie kaleczył. To dzięki niemu Denislon zaliczył żółtą kartkę, a LO wogóel dochodziło do piłki. Na odmianę w pierwszej połowie bardzo pewnie rozprowadzał futbolówkę.

Chamakh- zgodnie z tym co gadał w wywiadach- jest kompletnie bez formy. Anemiczne strzały, w większości nieudane przyjęcia piłki, ta sytuacja z pierwszej połowy. Płakać się chciało

Almunia- nie chcę go więcej oglądać poza rewanżem z LO, bo występ na Old Trafford, Wembley, Camp Nou czy w lidze może drużynie tylko zaszkodzić.

Gibbs zgasł w drugiej połowie, na dodatek zawalił wraz z Miquelem przy bramce.

Rosicky strzelił bramkę głową (łał!), zmarnował setkę i nie doszedł do sytuacji sam na sam po podaniu Arszawina. Szkoda, że brakło mu ikry do częstszego zagrywania do przodu.

Denilson rozegrał naprawdę dobry mecz, te przejęcia połączone z podaniem .. recę się składały do oklasków.

Jakość strzałów z dystansu i i ich częstotliwość- masakra! Ileż to sytuacji na 20-tym metrze było do oddania strzału- a tu nic.

Ogólnie mecz dał się oglądać. Szczególnie podobać się mogło wielokrotne mijanie pressingu drugiej linii LO. Mimo, że to tylko rezerwa, to potrafią :)
Z ofensywy można pochwalić tylko Arszawina. Starał się tworzyć sytuacje, strzelać, walczył o piłkę. Brawo!

carlota4 komentarzy: 53620.02.2011, 20:32

uska4
null, żadnej zmiany.

BlackHat komentarzy: 8520.02.2011, 20:31

@GrizAFCfun: pięknie powiedziane!

Chelsea4ever komentarzy: 10820.02.2011, 20:31

Prawda jest taka że Szczęsnemu odbiła woda sodowa do głowy i to porządnie po rozegraniu kilku dobrych meczów w pierwszym składzie. Dajmy na to Drogba, który strzelił 13 bramek na 14 występów przeciwko Arsenalowi, nigdy nie powiedział czegoś w stylu - obrońcy Arsenalu to leszcze - ma szacunek do rywala. Wybaczcie ale nie trawie w 100% Szczęsnego, chciałem znać tylko Waszą opinie

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27320.02.2011, 20:30

Chelsea4ever-----> owszem, ca$hley jest jednym z najlepszych lewych obrońców, ale jest także zdrajcą, pieprzonym Judaszem, który zamiast statusu legendy w AFC wybrał petrodolary Abramowicza, za co został znienawidzony przez każdego związanego z The Gunners.

youtube.com/watch?v=fdR4cHxnzHg

youtube.com/watch?v=9Hgs7mn-vus&feature=related

SamirRosicky komentarzy: 285320.02.2011, 20:29

Chelsea4ever ->
Powiedziałbym, że Wojtek zrobił głupio, ale śmiał się z Cashleya, a to akurat przystoi każdemu Kanonierowi. Chyba nie rozumiesz co on zrobił Arsenalowi.

Mizzou komentarzy: 605320.02.2011, 20:29

Sqiellaci- dobry mecz :)) Rośnie nam prawdziwe El Filaro ;p

uska4 komentarzy: 12720.02.2011, 20:28

zmiany w Arsenalu podczas meczu? Mógłby mnie ktoś oświecić jakie?

ala_05 komentarzy: 254320.02.2011, 20:28

'a to bardzo intrygujące - że przy bramce nie zawinił Sebastien Squillaci'
Hahaha :) Dobre ;p
'gdyż są bardzo żądni gry'--> widzę , że ironia przemawia przez redaktorów :)

Tomo_2 komentarzy: 92820.02.2011, 20:27

Ja tam wolałbym aby miejscami ją ograniczano... Nawiasem mówiąc to ten wpis Wojtka też średnio mi się podoba, bo ja nie mam w zwyczaju nabijania się z innych teamów - no poza Barceloną czasem i KFC:P

BlackHat komentarzy: 8520.02.2011, 20:27

@Chelsea4ever:
Szczesny jest swietnym bramkarzem o niesamowitym talencie; inna sprawa ze zachowuje sie jak buc, ale mu to przejdzie za jakis czas - poki co jeszcze sie nie sparzyl