Fatalny błąd w końcówce. Leyton Orient 1-1 Arsenal

Fatalny błąd w końcówce. Leyton Orient 1-1 Arsenal 20.02.2011, 18:38, Sebastian Czarnecki 760 komentarzy

W piątej rundzie Pucharu Anglii Kanonierzy mieli gładko przebrnąć przez trzecioligowe Leyton Orient, by spokojnie skupić się na kolejnych spotkaniach. Potentaci do końcowego tryumfu w angielskiej Premier League całkowicie zlekceważyli jednak swojego niżej renomowanego rywala, wypuszczając zwycięstwo z rąk w ostatnich minutach spotkania.

Spotkanie Leyton Orient z Arsenalem okazało się sporą gratką dla kibiców. Z tej strony pozdrawiamy wszystkich fanów, którzy zgromadzili się całymi rodzinami na balkonach, aby za darmo obejrzeć mecz swoich ulubieńców z wielkim Arsenalem.

Szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności od pierwszych minut dostał kapitan drużyny rezerw - Ignasi Miquel. Dla młodego Hiszpana był to pierwszy mecz w seniorskiej drużynie Arsenalu.

Pierwszą składną akcję przeprowadzili gospodarze. Już w pierwszej minucie do wysiłku został zmuszony Manuel Almunia, który z trudem poradził sobie z uderzeniem Stephena Dawsona.

Kolejne minuty należały już tylko i wyłącznie do drużyny gości. W 13. minucie rajdem na lewym skrzydle popisał się Kieran Gibbs, który następnie dograł do dobrze ustawionego Marouane'a Chamakha. Marokańczyk zdecydował się na strzał po ziemi, jednak nie był w stanie on zaskoczyć Jamiego Jonesa.

Minutę później na bardzo odważny strzał z dystansu zdecydował się Charlie Daniels. Uderzenie jednak było trochę za mocne, a piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. Gdyby Anglik uderzył nieco bardziej precyzyjnie, Almunia zostałby zapewne zmuszony do wyciągnięcia futbolówki z siatki.

Najgroźniejszą akcję do pokonania Jonesa Kanonierzy zmarnowali w 35. minucie. Kieran Gibss znowu świetnym podaniem z lewego skrzydła obsłużył Marouane'a Chamakha, a ten z okolicy piątego metra spróbował wślizgiem zaskoczyć golkipera rywali. Strzał - o ile tak to można nazwać - Marokańczyka był jednak bardzo nieprecyzyjny, a piłka minęła się z bramką.

W 39. minucie dobrą szansę na zaskoczenie Jonesa wypracował sobie Andriej Arszawin. Rosjanin jednak nie znajdował się na komfortowej pozycji, a kąt był zbyt ostry, aby futbolówka po jego uderzeniu znalazła drogę do bramki gospodarzy.

Po 45 minutach Kevin Friend zakończył pierwszą połowę nudnego widowiska pomiędzy Leyton Orient i Arsenalem. Jak na razie na Matchroom Stadium kibice nie obejrzeli bramek.

W drugiej połowie nie było żadnych niespodzianek. Znowu Arsenal atakował, a Leyton Orient starało się nie stracić bramki.

W 53. minucie miała miejsce dość nietypowa sytuacja. Najwyższy w zespole gości Nicklas Bendtner dośrodkował na głowę niziutkiego Tomasa Rosicky'ego, który - co dziwne - skierował piłkę do siatki. Takie rzeczy to tylko w Arsenalu

W 69. minucie Czech miał niebywałą okazję do zdobycia drugiej bramki. Tym razem jego strzał - po świetnym podaniu Arszawina - obronił Jamie Jones.

Minutę później groźny kontratak przeprowadziła drużyna gospodarzy. Tehoue groźnie urwał się prawym skrzydłem, a następnie wystawił piłkę pod nogi Revella, który natychmiast zdecydował się na strzał z pierwszej piłki. Manuelowi Almunii pozostało tylko odprowadzić futbolówkę wzrokiem, gdyż ta nie znalazła drogi do bramki Arsenalu.

W 82. minucie gospodarze znowu spróbowali swojej szansy. Tym razem strzał Revella nieoczekiwanie zatrzymał się na twarzy Sebastiena Squillaciego, który akurat organizował sobie krótką przebieżkę wszerz swojego pola karnego.

W 87. minucie fantastycznym rajdem środkiem boiska popisał się Andriej Arszawin. Kiedy Rosjanin zdecydował się już na strzał, piłka zatrzymała się na słupku.

Dramat! Tehoue sprawnie przedarł się przez Ignasiego Miquela i Kierana Gibbsa, a następnie wyszedł na czystą pozycję. Francuz zdecydował się na strzał prosto w Manuela Almunię, który zamiast interweniować - przepuścił piłkę między swoimi nogami. Nic dziwnego, że to Wojciech Szczęsny jest numerem jeden przy kontuzji Fabiańskiego. Warto także zauważyć - a to bardzo intrygujące - że przy bramce nie zawinił Sebastien Squillaci.

Kilka minut później zabrzmiał końcowy gwizdek Kevina Frienda. Rezerwy Arsenalu dostały szansę na grę, ale najprawdopodobniej dla nich to było za mało. Możemy się domyślać, że to właśnie dlatego Kanonierzy sprawili sobie rewanż, gdyż są bardzo żądni gry.

Tomu15 komentarzy: 77320.02.2011, 21:33

Tą szmatę co puścił Almunia to chyba i ja bym obronił mimo że gram na środku... Wystarczyło wystawić noge a on co próbował zrobic?!

Arsenal_1886 komentarzy: 1952120.02.2011, 21:31

Barca strzeliła gola po spalonym :P
Farta mieli ,że sędzia tego nie zauważył .
Obyśmy my nie stracili gola przez sędziów w rewanżu .

Pinguite komentarzy: 1502020.02.2011, 21:30

demotywatory.pl/2742115/Shakira-%2834-l.%29

o i macie tu Shakire :D Ładna :P

Mariachi komentarzy: 128520.02.2011, 21:30

Nie oglądałem - także nie osądzam kto jest winny, ale szkoda że będziemy musieli się niepotrzebnie męczyć z rewanżem, jak widać jesteśmy "żądni gry" :D

gawliq komentarzy: 112120.02.2011, 21:29

Iniesta cierpi nawet jak kogoś innego nadepnie ;D

Tomu15 komentarzy: 77320.02.2011, 21:29

gol dla barcy po ewidentnym spalonym a komentatorzy z c+ lecą sobie chyba w kulki...

maniek56 komentarzy: 300720.02.2011, 21:25

Czeczenia > no tak, sory za pomyłkę ale niestety wiele to nie zmienia :)

Pinguite komentarzy: 1502020.02.2011, 21:22

arsenallord -> No i w związku z tym ? :D Ładna jest, też bym ją poderwał :P

bizonkrk17 komentarzy: 20220.02.2011, 21:21

Valdes podobno nie zagra przez miesiąc....

Gooner250 komentarzy: 132520.02.2011, 21:21

Rosicky niziutki?? Czy pisał to 2-metrowiec??
Bo Rosa ma 178 cm. Niziutcy to są, ale Arshavin, Saviola, Messi, Maradonna.
Sam mam 178 cm, dlatego czuję się urażony, bo nie uważam, żebym był niski, szczególnie jeżeli taka jest średnia krajowa...

AlexSong17 komentarzy: 100020.02.2011, 21:21

@Pinguite - Pique zamieścił nie dawno na fb zdjęcie z urodzin, które obchodził wspólnie z Shakirą. W mediach krąży plotka, że mają romans :D

kanonier_89 komentarzy: 93920.02.2011, 21:20

Nie oglądałem dzisiejszego meczu, ale nawet dobrze. Oczywiście jestem zawiedziony wynikiem, bo jak można nie ograć tak słabego rywala grając nawet rezerwowym składem. Niepotrzebnie dokładamy sobie kolejny mecz w kalendarzu, bo meczy nam nie brakuje. Sami sobie szkodzimy, bo potem w końcówce sezonu możemy siadać kondycyjnie. Wenger powinien dać jasno do zrozumie co po niektórym zawodników, że jeśli nie błyszczą w takich mecz jak ten dzisiejszy to powinni poszukać nowego klubu. Jest mi po prostu wstyd, że nie wygraliśmy dziś tego meczu

damian199656 komentarzy: 762620.02.2011, 21:20

andrzej93-> pytam się kto na niego głosuje

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11720.02.2011, 21:19

Pinguite---> Bo zarywał do Shakiry

gawliq komentarzy: 112120.02.2011, 21:17

To jest transmisja z treningu barcelony? Bo to tak wygląda. mocna liga.

Czeczenia komentarzy: 1248920.02.2011, 21:17

@maniek56, przecież to był mecz wyjazdowy.

Zawiodła obrona, zawiódł Bendtner, Chamakh też miał swoje okazje, o bramkarzu nawet się nie wypowiadam. Już Shea lepiej broni. Denilson tradycyjnie nie pokazał nic.

Jedynie coś grali podstawowi zawodnicy i Ci wchodzący z ławki czyli Sagna, Song i Arshavin + co mnie zaskoczyło Rosicky.

Pinguite komentarzy: 1502020.02.2011, 21:17

Tak BTW czemu na "Pike" mówicie "Shakira" ? :P

andrzej93 komentarzy: 119620.02.2011, 21:17

damian199656
tyle że Chamakh dostaję zawsze te 3% nie zależnie czy gra 1min czy 45min i nie dotknie piłki

matek_afc komentarzy: 4120.02.2011, 21:15

Ale LLorente ośmieszył Shakire

Pinguite komentarzy: 1502020.02.2011, 21:15

AlexSong17 -> A Wenger został trenerem dekady ;)

Manchester 1 marca z Chelsea na wyjezdzie, Arsenal 2 marca z Leyton u siebie
Manchester 6 marca z Liverpoolem na wyjezdzie, Arsenal 5 marca z Sunderlandem u siebie

Jaka jest roznica? Gracie na wyjazdach - tam musicie sie nameczyc bo po za swoim boisku gracie bardzo słabo wiec bedziecie tak samo zmeczeni jak My po meczu z Barceloną. Arsenal po meczu w LM ma odpoczynek 4 dni a Manchester 6 wiec roznica nie duza.

gooner80 komentarzy: 129320.02.2011, 21:05

Almunia to jest jednak patałach, gdyby Wenger po raz kolejny postawił na niego przez cały sezon to byśmy pewnie już odpadli z wszystkich pucharów a w PL zamiast drugiego miejsca oglądalibyśmy plecy City a może i też Tottenhamu ;P

cypisek95 komentarzy: 43120.02.2011, 21:05

Nie wiem czemu jak Grają Dwa drewna To jednego ustawia na szpicy a czemu nie ustawi ich dwóch obok siebie ?

maniek56 komentarzy: 300720.02.2011, 21:05

nie miałem nieprzyjemności oglądać tego meczu więc nie będe się wypowiadał na temat gry poszczególnych zawodników. Cholernie irytuje i smuci jednak fakt że grając drugim garniturem (który przecież słaby nie jest) nie potrafimy wygrać z drużyną ze środka tabeli trzeciej ligi angielskiej, na dodatek grając na swoim boisku. Na murawie znajdowali się przecież tacy piłkarze jak Arszawin, Rosicky, Sagna, Song, Bendtner i Chamakh, przecież to wszystko są podstawowi gracze swoich reprezentacji i tzw. "rezerwowi" w Arsenalu. Patrząc na składy Chelsea, MU czy Liverpoolu, to właśnie nasza kadra jest najszersza i najbardziej wyrównana. Mimo to nie potrafimy wygrać z kelnerami League One. Przez coś takiego nakładamy na siebie kolny mecz do rozegrania w itak już napiętym terminarzu. Można się wkurzyć.

dicpauca komentarzy: 296620.02.2011, 21:04

Arsenal1994- hahahahahahahaha xDDDDDDDDDDDDDDDD
ale znaja nasz zespol... ja p****ole xDD
Wenger i taka kwota oraz zawodnik przezywajacy druga mlodosc xDDDDDDDDD

TrueGunner komentarzy: 106020.02.2011, 21:03

Powiedzcie mi któy raz w pucharach gramy takim samym składem w ataku i jest jak zwykle , a to musi nas ratowac Cesc czy Theo albo musimy grac niepotrzebnie dodatkowe spotkania . Kiedy Wenger wreszcie zauważy , że ten skład nie funkcjonuje . No nie wiem ale nasi rezerwowi nie wnoszą do gry nic , najbardziej irytuje mnie postawa Denilsona , ludzie ile on już gra w Arsenalu i nie potrafi zagrac dobrze meczu w destrukcji bądz w ataku ? Almunia na niego szkoda słów . Co się stało z Chamakiem ? .
Hah jak zobaczyłem składy przed meczem to mnie zatkało jak dziś będzie wyglądac obrona Arsenalu .

knax komentarzy: 22420.02.2011, 21:01

@gunner_995: poszukaj w skrótach na nba.com/video/# , może akurat będzie to ujecie tutaj ale wątpię, powtórkę konkursu możesz zobaczyć jutro na C+Sport o 15:15.

Sojusznik komentarzy: 52920.02.2011, 21:01

2 Marca gracie rewanż > 5 Marca Liga > 8 Marca Camp Nou...

Ciezko :))

Kanonier004 komentarzy: 3620.02.2011, 21:01

Almunia brawo,super je
gdzie polscy bramkarze<

Arsenal1994 komentarzy: 749720.02.2011, 21:00

Hahaha, wiecie co Ci z fcbarca wymyślili :D
Za dwa lata chcą zrobić wymianę Cesc +15mln za Xaviego bo podobno kardiologowi marzy się gra na wyspach :D:D:D I podobno "każdy byłby zadowolony" hahaha, no tak, przyjmiemy Xaviego z otwartymi rękoma :D:D:D

AlexSong17 komentarzy: 100020.02.2011, 20:59

Dramat! Kiedy Boss przejrzy wreszcie na oczy i sprzeda takich beznadziejnych piłkarzy jak Almunia, Squillaci czy Denilson? Pozostaje jeszcze kwestia Chamakh'a, który zapowiadał się świetnie, a teraz ani widu ani słychu o nim, a jak już wchodzi na boisko to kompletnie nic nie pokazuje... Mam nadzieje, że AFC zmiażdży ich na Emirates!

cypisek95 komentarzy: 43120.02.2011, 20:59

Jeszcze Pipke dostał bana za żólte :P

maciekbe komentarzy: 1245820.02.2011, 20:55

Ludzie zrozumcie, że oprócz naszej 11 i Pinto na boisku będzie jeszcze 10 pozostałych zawodników barcelony+pełne camp nou. Szczerze watpię w to, czy nieobecność Valdesa będzie aż tak widoczna, jak wam się wydaje.

PEHA komentarzy: 242120.02.2011, 20:54

silny strzal z bliska no ale to jednak blad Almuni

uska4 komentarzy: 12720.02.2011, 20:54

no dobrze ja nie mówię, że to, że być może nie zagra wygraną daje nam na tacy... pytałam czy coś ktoś słyszał i tyle.