Fenerbahce chce wypożyczyć Özila

Fenerbahce chce wypożyczyć Özila 23.07.2020, 14:59, Eryk Szczepański 64 komentarzy

Jak donosi turecki Haberler, Fenerbahce jest zainteresowane wypożyczeniem Mesuta Özila na cały przyszły sezon.

Niemiec wszedł nie dawno w ostatni rok swojego kontraktu, na mocy którego zarabia 350 tysięcy funtów tygodniowo. Kwota ta jest ogromnym obciążeniem dla budżetu Arsenalu, zwłaszcza że Mesut od dłuższego czasu jest poza pierwszą drużyną i nie spłaca się na boisku. Coraz częściej możemy przeczytać doniesienia o tym, że klub chce się pozbyć pomocnika, lecz nie ma chętnego, który jest w stanie spełnić jego warunki finansowe.

Teraz z pomocą może przyjść Fenerbahce, które jest zainteresowane wypożyczeniem Özila na kolejny sezon. Turecki klub ponoć zgodzi się jednak pokrywać tylko 57 tysięcy funtów tygodniowo z pensji Niemca. Przy takim rozwiązaniu Arsenal mógłby zaoszczędzić około 3 miliony funtów.

FenerbahçeMesut Özil autor: Eryk Szczepański źrodło: haberler.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia12następna
vanader komentarzy: 2727.07.2020, 14:55

On chce kasy i tyle, wie ze więcej nie dostanie. i zanim przejdzie gdzieś za realne pieniądze po skończeniu kontraktu czeli za darmo. Standardowa sytuacja zawodnik dostał mega kontrakt, potem przestał grac i odchodzi za darmo.

Jack_Herrer komentarzy: 3623 newsów: 19225.07.2020, 20:49

Chyba jako maskotkę i do gonienia koszulek.

polishbrigadesx komentarzy: 899925.07.2020, 19:39

Niech go zabierają już na stałe.

Paul77 komentarzy: 224025.07.2020, 16:57

Nagle okazuje się że turasy zapłacą za conajmnej 50% wypożyczenia... Nie dajmy się wyj..ć!

tyson880 komentarzy: 1009725.07.2020, 11:46

Ja cały czas po cichu licze na jakiś chiński, albo katarski klub. Może MLS.

JacOsc komentarzy: 66524.07.2020, 14:38

Na takich warunkach nigdy się nie zgadzać na wypożyczenie. Widzę 2 możliwości: "klub kokosa" lub rozwiązanie za porozumieniem stron przy wypłacie 50% obowiązującej kwoty pozostałego kontraktu.

Kaczaza komentarzy: 534224.07.2020, 12:14

Wymienić go na de vrija z ew dopłatą :>

venomen komentarzy: 1824.07.2020, 12:08

Te 57 k jest po prostu śmieszne w tym wypadku. Jest to zaledwie 1/6 kwoty jego tygodniówki. Tu jest wszystko coś nie tak. Jestem pewny, że Fenerbache jest wstanie zaoferować dużo korzystniejsze warunki. Jak już ktoś pisał, same benefity z marketingu mogą być dla nich ogromne, plus dojdzie jakiś tam aspekt "sportowy". Dlatego jedyną stroną, która blokuje ruchy jest sam Mesut chcący dokończyć kontrakt tak jak żeśmy się wszyscy ładnie umówili.

Paul77 komentarzy: 224024.07.2020, 12:01

@Serduszko: United dali radę z Sanchezem. Myślę że wypożyczenie na zasadzie że 50/50 jego pensji jest realne i ma sens

Serduszko komentarzy: 87324.07.2020, 11:52

Ozil jest obrażony na cały świat. Najpierw w Niemczech się na niego wypieli obwiniając go za porażki reprezentacji , a do tego fotka z prezydentem Turcji , choć ja w tym nie widziałem nic złego ... U nas nie gra na ławke też zdarza się że nie łapie , te 57 tys. zawsze odciąży budżet . Problem w tym że nikt go nie chce kupić . Zostanie z nami do końca sezonu inkasując niezłą kasę , a potem się zobaczy. Najpewniej wyląduje w klubie emiratów arabskich , bo w Europie nikt mu takiej kasy za nic nie da .

Kaczaza komentarzy: 534224.07.2020, 11:25

@Er4s: bez przesady już. W marcu miał mecz całkiem spoko z West Ham gdzie asystował zwycięską bramkę, w lutym z Newcastle, z golem.
Więc miał dwa jeszcze przed covidem

mitmichael komentarzy: 4874824.07.2020, 10:41

Tylko sprzedaz, on po prostu musi zejsc z całego wynagrodzenia a nie z 57tys

adamkanonier komentarzy: 96624.07.2020, 10:35

Nie pozbędziemy się go tak szybko :(

mezisto komentarzy: 4624.07.2020, 10:13

Najbardziej realne byłoby się wymienić za inną przepłacaną i niechcianą gwiazdę typu Coutinho, Bale, Hiquian,

arturo komentarzy: 56024.07.2020, 08:06

@ZielonyLisc: tylko problem w tym, że nikt nie chce go kupić...

ZielonyLisc komentarzy: 1465124.07.2020, 00:58

Sprzedać go w p....

MarioG komentarzy: 88224.07.2020, 00:13

@Forever4: lepsze 3 mln niż nic

MarioG komentarzy: 88224.07.2020, 00:13

@Theo10: niech się podziela

Forever4 komentarzy: 91723.07.2020, 23:13

@MarioG: Zrobić wszystko żeby się go pozbyć, ale bez frajerstwa. 57k to żadna oszczędność... Za to to może grać w Carling Cup. Idealnie byłoby go wypchnąć z klubu i rozwiązać umowę, ale wiemy że to nie jest możliwe. 50/50 byłoby rozsądnym posunięciem i olbrzymim odciążeniem budżetu płacowego.

marcin04c komentarzy: 219123.07.2020, 22:53

@entap: marzenie, gdyby tak było dawno by odszedł

ZebDarek komentarzy: 319 newsów: 123.07.2020, 22:43

Ja się zastanawiam nad wypożyczeniem Ozila za £1 tygodniowo, resztę by mu dopłacał Arsenal. Jakby nie patrzeć, to oszczędność dla klubu prawie £50, a córka moja miałany z kim w Fifę pograć, bo ja za słaby dla niej jestem już... Masażystkę pleców też jestem w stanie ogarnąć...

entap komentarzy: 138023.07.2020, 22:32

ja to ciągle mam nadzieje, że te 350 tysi to on ma tylko wtedy kiedy gra :]
stąd może ciągle ta ławka. może się kiedyś dowiemy jak faktycznie było/jest

Theo10 komentarzy: 536423.07.2020, 22:16

@MarioG: Skoro do zaoferowania za taką markę jak Özil (marketingowo, nie sportowo) mają 3 mln na pensję i 0mln za wypożyczenie, to chyba nie ma tu o czym rozmawiać.
Sam zysk marketingowy z Ozila będzie zdecydowanie większy niż te śmieszne 3mln.

MarioG komentarzy: 88223.07.2020, 22:13

@Forever4: dogadać się z nimi odnośnie marketingu

MarioG komentarzy: 88223.07.2020, 22:12

@Theo10: nie stać właśnie

Theo10 komentarzy: 536423.07.2020, 22:04

Dali by mu te 350k/tydz w rocznym kontrakcie, my byśmy odstąpili jego kartę zawodniczą za friko i tyle. To by ich wyszło w granicach 20mln za transfer z już opłaconą tygodniówką. Bez przesady, stać ich na to.

A jak chcą wypożyczać, to chociaż te pół pensji. 57k/tyg. to jakiś żenujący żart

Paul77 komentarzy: 224023.07.2020, 21:29

@Forever4: kebaby chyba grają na nosie Arsenalu, wiedzą jak temat wygląda i że chcą się go poprostu pozbyć... Ale wypożyczenie z opcją 60/40,% że turasy zapłacą za jego pensję. Oni oczywiście ta większą część.

Er4s komentarzy: 82023.07.2020, 21:28

Przyjmijcie wreszcie do wiadomoąci że Ozil nie gra głównie dlatego ze jest cienki jak sik pająka. Gdyby była szansa ze da coś zespołowi Arteta znalazł by na niego motyw. Prawda jest taka jak wspomniał kolega niżej, ten chlopak od 2-3 lat nie zagrał dobrego spotkania. Przestancie sie czarowac ze odsuwa sie go od składu na siłe.

Er4s komentarzy: 82023.07.2020, 21:25

@Forever4:
Dobrze mądrego posluchac.

mwk komentarzy: 84423.07.2020, 21:21

A nie możemy go po prostu wyrzucić? Nie mają tam jakichś tarcz antykryzysowych w związku z covid dla klubów piłkarskich ? Klauzul typu rebus sic stantibus?

Rafson95 komentarzy: 548223.07.2020, 20:23

@DyktatorArsene:
Przecież Ozil jest zdolny do gry, nie jego wina, że Arsenal z niego nie korzysta.

Że plecy go bolą od grania na kompie to plotki i śmieszny argument

Theo10 komentarzy: 536423.07.2020, 20:13

Niech lepiej siedzi na trybunach.

rufffnecky (zawieszony) komentarzy: 423.07.2020, 20:12

Slyszalem ze Cwelsy go chca,Lampard go lubi podobno wiec niech Cwel$iki go biora za dobre pieniadze dla nas.

madderns29 komentarzy: 2933 newsów: 223.07.2020, 20:08

57 tysięcy z 350 :D

marcin04c komentarzy: 219123.07.2020, 19:47

Chcieć to oni mogą. Ozil i tak nie podpisze umowy z innym klubem. Po co ma iść do Turcji? Tam będzie musiał grać a u nas kasę dostanie za darmo.

Forever4 komentarzy: 91723.07.2020, 19:45

57k z jego zarobków to śmiech na sali. Ozil, który ma status super gwiazdy w Turcji przyniesie im więcej korzyści marketingowych niż te 3 mln za rok. Nie wierzę też, że nie znajdzie się tam sponsór, który mógłby im w tym pomóc za prawa do wizerunku. Samych koszulek z jego nazwiskiem sprzedadzą na większą kwotę. 50/50 to jest minimum w mojej opinii.

Forever4 komentarzy: 91723.07.2020, 19:40

@D14: @D14 napisał: "Nie uwierzę, że piłkarz takiego kalibru z dnia na dzień zapomina jak się gra w piłkę. Mesut stał się kozłem ofiarnym oferty, którą sam mu dał Arsenal. Szkoda, bo jestem przekonany, że wyczarowałby jeszcze coś na boisku." Widziałeś choć kilka meczy z jego udziałem w ciągu ostatnich dwóch sezonów? Bo nie wierzę w to co czytam. Zgadzam się z Tobą, że Ozil to inteligentny gościu i pewnie każdy z nas postępowałby tak samo. Jednak nikt mi nie powie, że w ciągu dwóch ostatnich lat był wartością dodaną w zespole i prezentował poziom godny jego zarobkom. Gołym okiem było widać brak zaangażowania, brak pressingu, "człapanie" po boisku, granie od niechcenia, mase strat... Tak jakby ten kontrakt zapewnił mu szczyt marzeń i zapewnił strefę komfortu na tyle silną, że przestało mu zależeć. To nie jest tak, że Emery czy Arteta się na niego uwzieli. Nie jesteśmy w takim komforcie, żeby móc rezygnować z Ozila w formie w imię wymuszenia na nim transferu. Bądźmy poważni.

Drugim aspektem jest fakt, że Ozil sprawdza się tylko w jednym ustawieniu 4-2-3-1 lub 4-5-1. Czyli tak jak graliśmy za Wengera, dwóch środkowych kryje jego plecy, boczni robią mu miejsce ściągając obronę, a on może rozgrywać na typowe 10tce. Jednak takim ustawieniem nie gra na ten moment nikt... Nikt z topu, a pozycja 10tki, wolnego elektronu, przestała się sprawdzać. Dlatego James, Coutinho, Ozil, Eriksen przestali grać pierwszoplanowe role. To w takim dużym uproszczeniu. Podobnie sprawy się mają w Barcelonie z Messim na 10tce. Nie przypominam sobie kiedy ostatni raz Barcelona przegrała 6 spotkań w lidze...

zdyp komentarzy: 132123.07.2020, 19:21

57.... wow! i jeszcze...... wypozyczyc..... xddd
ozil out a wypozyczyc to mozemy samolot

Alonso komentarzy: 1163223.07.2020, 19:05

Za tyle to nie warto. Lepiej zostawić nawet na trybunach na rok i dalej zarabiać na jego wizerunku.

Waskitcz komentarzy: 422423.07.2020, 18:50

Myślicie że oni mają umowę o pracę? Przecież Oni wszyscy są na kontraktach, poczytajcie o umowach kontraktowych, głupich managerów korporacja potrafią opłacać latami, a piłkarze pewnie mają piękne zabezpieczenia przed zerwaniem kontraktów, więc o żadnym wypowiedzeniu nie ma mowy.
Managerów zwalniają i płacą im odprawy i bajońskie sumy, albo wypłacaja im całe kontrakty a oni się pewnie nawet nie zbliżają do kwot które Mesut czy Bale mają w swoich umowach.

DyktatorArsene komentarzy: 84523.07.2020, 18:41

W kazdej pracy na swiecie jak szef widzi, ze olewasz swoja robote to wypierdzieli cie z niej bez wahania.

DyktatorArsene komentarzy: 84523.07.2020, 18:40

To jest po prostu chore, ze zawodnicy zaczeli rzadzic klubami.

DyktatorArsene komentarzy: 84523.07.2020, 18:40

@Rafson95:
Jest cos takiego jak umowa i co ? Mozesz byc niezdolny do pracy non stop? Albo napierniczac w Fortnite'a, zeby cie plecki bolaly?

Gdzie podzialo sie cos takiego jak wypowiedzenie umowy?

patryksz komentarzy: 307723.07.2020, 18:01

@DyktatorArsene: Kontrakt. Wyprawkę ładną musiałby dostać.

arsenallord komentarzy: 19490 newsów: 11723.07.2020, 17:45

Nie opłaca się

radzio_TRN komentarzy: 2364 newsów: 1323.07.2020, 17:45

Śmieszna oferta

D14 komentarzy: 325823.07.2020, 17:14

Ja pozostaje przy swoim. Moim zdaniem Ozil jest na siłę wypychany z Arsenalu ze względu na swoje zarobki, ale umówmy się... jeżeli pracodawca daje nam gigantyczną podwyżkę, to czy byłaby jakaś osoba, która nie przyjęłaby takiej oferty? no właśnie.. Ozil przyjął, Arsenal żałuje i teraz wygląda sytuacja jak wygląda. Nie uwierzę, że piłkarz takiego kalibru z dnia na dzień zapomina jak się gra w piłkę. Mesut stał się kozłem ofiarnym oferty, którą sam mu dał Arsenal. Szkoda, bo jestem przekonany, że wyczarowałby jeszcze coś na boisku.

anolis komentarzy: 59523.07.2020, 17:05

A ja bym go nie puścił.
57 tys. to za mało. Niech zapłacą połowę.
Inaczej niech Turek piłki na treningach podaje. A za rok spakować i solidnie kopnąć w tyłek na odchodne.

Rafson95 komentarzy: 548223.07.2020, 16:56

@DyktatorArsene:
Bo jest coś takiego jak umowa.

Amadi komentarzy: 27123.07.2020, 16:50

@DyktatorArsene: z tego samego powodu, dla którego Auba nie może ot tak odejść

poprzednia12następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Aston Villa - Arsenal 18.07.2020 - godzina 16:00
:
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool29271182
2. Man City29193760
3. Leicester29165853
4. Chelsea29146948
5. Man United29129845
6. Sheffield United291111744
7. Wolves291013643
8. Tottenham291181041
9. Arsenal29913740
10. Burnley291161239
11. Crystal Palace291091039
12. Everton291071237
13. Newcastle29981235
14. Southampton291041534
15. Brighton296111229
16. West Ham29761627
17. Watford29691427
18. Bournemouth29761627
19. Aston Villa29751726
20. Norwich29561821
Fortuna
ZawodnikBramkiAsysty
Jamie Vardy194
Pierre-Emerick Aubameyang171
Mohamed Salah166
Sergio Agüero163
Danny Ings151
Sadio Mané147
Marcus Rashford144
Raúl Jiménez136
Tammy Abraham133
Dominic Calvert-Lewin131
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
8.33
Gracz lipca wybór redaktorów Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang
7.14
Gracz lipca wybór użytkowników Damian Emiliano Martinez
Damian Emiliano Martinez
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl