Po raz ostatni Arsenal grał na Camp Nou we wrześniu 1999 roku. Był to mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 16. minucie spotkania za sprawą Luisa Enrique. Bramkę na wagę remisu zdobył na 9 minut przed końcem Nigeryjczyk Kanu.

Co ciekawe, zanim doszło do wyrównania Gilles Grimandi został wyrzucony z boiska, po tym jak uderzył łokciem w twarz Pepa Guardiolę. Kiedy wszyscy spodziewali się już zwycięstwa Blaugrany, Davor Suker - zmiennik Dennisa Bergkampa - oddał potężny strzał na bramkę Ruuda Hespa. Bramkarz odbił piłkę przed siebie, a jako pierwszy dopadł do niej Nwankwo Kanu i wyrównał.

Trójka ludzi związanych aktualnie z Barceloną doskonale pamięta tamten pojedynek. Szkoleniowiec Katalończyków grał wtedy w wyjściowej jedenastce, Xavi był niewykorzystanym zmiennikiem; podobnie jak Thierry Henry, tylko że w drużynie Arsenalu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tamtego pojedynku .

Barcelona: Hesp, Reiziger (Ronald de Boer 70 ) , Frank de Boer, Sergi, Bogarde, Guardiola, Luis Enrique (Litmanen 78 ) , Figo, Rivaldo, Dani, Cocu

Pozostali zmiennicy: Arnau, Abelardo, Kluivert, Xavi

Arsenal: Manninger, Dixon, Keown, Adams, Winterburn, Parlour, Vieira, Grimandi( czerwona kartka 81), Overmars ( Ljungberg, 80 ) , Bergkamp ( Suker, 74 ) , Kanu

Pozostali zmiennicy: Seaman, Henry, Sylvinho, Luzhny, Upson

Barcelona autor: Michał Kowalczyk źrodło: Arsenal.com
fristyl3 komentarzy: 7007.04.2010, 18:21

Holenderska barca, no i pozniej jeszcze Overmars.

NeXeT komentarzy: 14507.04.2010, 07:08

"Suker" fajne nazwisko ;p

Barteqqqq komentarzy: 104306.04.2010, 22:52

Całkiem inaczej to wyglądało :)

pedro61 komentarzy: 219906.04.2010, 22:25

Nie te czasy,nie ten Arsenal i nie ta Barcelona.

laskowski19051995 komentarzy: 494506.04.2010, 21:11

Stare zdjęcia jak na tamten rok to świetne :]

arsenal22 komentarzy: 64206.04.2010, 20:25

ja wiedzialem ze sylwinho gra ale ze maninger? :D

patryk_arsenal komentarzy: 77006.04.2010, 20:17

Przyznam się...niewiedziałem, że manninger i sylvinho dla nas kiedyś grali.

Szef komentarzy: 1303506.04.2010, 20:08

z tych skladow dzisiaj zagraja tylko Henry i Xavi z czego Henry juz nie w naszych barwach no i jest jeszcze Guardiola tylko tym razem w nieco innej roli hehe

lukasz19031989 komentarzy: 136206.04.2010, 20:08

To jest przeszłość pora budować przyszłość.

lukasz19031989 komentarzy: 136206.04.2010, 20:06

Żebym byli szczęśliwi po tym meczu.

Falka5 komentarzy: 69006.04.2010, 19:54

taki wynik sie niestety nie moze powtorzyc i bedzie cieżko ale jestesmy wkoncu kanonierami i nawet barca nas nie pokona

crisadus komentarzy: 850706.04.2010, 19:43

Z czego co widzę na zdjęciach to Titi chyba wystąpił w tym spotkaniu.

marcel134 komentarzy: 1082 newsów: 406.04.2010, 19:36

hehe czytając sobie skład Barcelony z 1999 i patrząc się na braci De Boerów przypomniał mi się cytat pana Dariusza Szpakowskiego odnośnie braci podczas meczu reprezentacji Holandii:

"Oto Frank i Ronald De Boerowie dwaj bracia, z czego większość z nich gra w Barcelonie." :D

karola123 komentarzy: 2506.04.2010, 19:27

to były czasy i ci wspaniali zawodnicy :)

aRamsey komentarzy: 948606.04.2010, 18:52

cóż za skład :) pamiętne czasy :P

nasri23 komentarzy: 33806.04.2010, 18:46