Garncarze odprawieni z kwitkiem: Arsenal - Stoke 3:0

Garncarze odprawieni z kwitkiem: Arsenal - Stoke 3:0 01.04.2018, 16:34, Kamil Garczorz 505 komentarzy

Arsenal po powrocie do klubowej rzeczywistości pokonał walczące o utrzymanie Stoke 3-0. Wynik tylko pozornie wskazuje na łatwe i pewne zwycięstwo. Kanonierzy przebudzili się w odpowiednim momencie i golach Aubameyanga oraz Lacazette'a pokonał swoich rywali.

Arsene Wenger zapowiadał przed meczem, że ustawi drużynę w najmocniejszym zestawieniu, ale pomimo tego postanowił dokonać kilku niespodzianek w wyjściowej jedenastce. Na ławce rezerwowych znaleźli się Laurent Koscielny, Henrich Mchitarian oraz Granit Xhaka, który dotychczas grał w każdym spotkaniu Premier League, co może sugerować, że priorytetem dla francuskiego szkoleniowca jest Liga Europy. Jednak mogłoby się wydawać, że nawet przy braku kilku ważnych graczy, Arsenal poradzi sobie z ekipą Stoke. Ale życie w Arsenalu nie jest takie proste.

Poniżej przedstawiamy składy, w jakich wystąpiły oba zespoły.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Chambers, Mustafi, Monreal - Elneny (77' Xhaka), Wilshere (77' Mchitarian), Ramsey - Özil, Aubameyang, Welbeck (61' Lacazette)

Stoke City: Butland - Johnson, Shawcross, Martins Indi, Pieters - Bauer, Badou, Allen - Ramadan (80' Crouch), Diouf (60' Berahino), Shaqiri

Nie od dziś wiadomo, że zespoły walczące o utrzymanie gryzą trawę, by zdobyć chociaż punkt, nie zważając przy tym na klasę rywala. Tak było i tym razem. To Stoke zaczęło ambitniej, a przede wszystkim agresywniej stawiając na wysoki pressing. Wielkanocna niedziela wszystkim dała się we znaki, wszystko wokół wydaje się senne oraz leniwe i tak wyglądała gra Arsenalu.

Jak już wspomniałem wyżej to przyjezdni wykazywali większą chęć zwycięstwa i już w 3. minucie mogli zdobyć prowadzenie- z szesnastego metra na bramkę Ospiny uderzał Shaqiri, ale minimalnie chybił celu. Pierwsze 45. minut było dość monotonne, Kanonierzy mieli problemy z wyprowadzeniem piłki, a większość akcji kończyła się niedokładnym podaniem. Na pierwszą dobrą okazję strzelecką musieli czekać aż do 23. minuty, gdy po zamieszaniu w polu karnym, Aaron Ramsey sprytnym lobem próbował pokonać Butlanda.

Ta sytuacja nieco pobudziła graczy The Gunners, którzy częściej zaczęli podchodzić pod bramkę rywali, ale wciąż zdecydowanie brakowało dokładności przy rozgrywaniu piłki, a podania były niecelne lub na tyle czytelne, że goście nie mieli problemu z przechwyceniem piłki.

Na drugą połowę w zespole Arsenalu przebudził się Mr. Hyde i oglądaliśmy znacznie lepszą grę w wykonaniu naszych ulubieńców. Gospodarze zdecydowanie przeważali, a Jack Butland miał dużo więcej pracy i kilkukrotnie w dobrym stylu zatrzymywał uderzenia londyńczyków. Goście również próbowali wyprowadzać ataki, a niecodzienną sytuację oglądaliśmy w 69. minucie, kiedy to Shaqiri trafił w słupek bezpośrednio z rzutu... rożnego.

Jack Butland walczy o miano bramkarza numer 1 w reprezentacji i w tym meczu był, obok Shaqiriego, najjaśniejszą postacią w zespole Stoke, ale w końcu przyszedł moment kapitulacji. W 75. minucie Arsenal w kontrowersyjnych okolicznościach dostał rzut karny po faulu na Mesucie Özilu, a jedenastkę pewnie wykonał Pierre-Emerick Aubameyang. Od tego momentu atakował tylko Arsenal co przyniosło kolejne gole. Dziesięć minut później swojego drugiego gola zdobył Aubameyang, a po kolejnych trzech minutach na listę strzelców wpisał się powracający po kontuzji Alexandre Lacazette, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul właśnie na Francuzie.

W tym meczu oglądaliśmy dwie różne połowy. W pierwszej nie doczekaliśmy się żadnej bramki i zaledwie kilka strzałów na bramkę. Jednak w drugiej połowie Arsenal pokazał zupełnie inne oblicze i gospodarze mogli cieszyć się ze zwycięstwa 3-0.

Oceń graczy po meczu ze Stoke

Premier LeagueRaport pomeczowyStoke City autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
Topek komentarzy: 13943 newsów: 12601.04.2018, 17:54

Była jakaś sytuacja, że Auba "daje" karnego Lace? bo on mógł być po prostu pierwszy w kolejce.

P_95 komentarzy: 66101.04.2018, 17:49

rokefeler
01.04.2018 17:48
moses i alonso nie powinno byc takich piłkarzy w tym klubie
niezłe janki na chelsealive

kylo100 komentarzy: 370001.04.2018, 17:49

Meczosy od dawna nie dziala stronka? Znacie alternatywna z pl streamami z aliez linkami?

Artu komentarzy: 189801.04.2018, 17:48

Miazga, piekny ten gol Eriksena, miód

Jacek1s komentarzy: 764601.04.2018, 17:47

Serducho się raduje gdy widzi się takie gesty na boisku ;)

@AlexVanPersie
Tabela miała być aktualizowana automatycznie. Z takimi rzeczami nie do mnie.

A odnośnie poprzedniego komentarza - Gabończyk wygrał z Polakiem tylko raz.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 101.04.2018, 17:35

@arsenallord: O ile zaczną grać razem

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11701.04.2018, 17:34

Fajnie jest mieć taki napastników. Auba gdzieś w okolicach 4-8 na świecie, Laca w okolicach 10. miejsca. Te pozycję mamy obsadzoną chyba najlepiej w lidze.

Kysio2607 komentarzy: 1336001.04.2018, 17:34

Miał ktoś z was tak że na kompie w przeglądarce nie ma okienka na komentarz? Na telefonie wszystko ok.

Artu komentarzy: 189801.04.2018, 17:33

Tak z ciekawości , na szybko, kto jest trzecim bramkarzem w Chelsea?

kaljot komentarzy: 67301.04.2018, 17:33

@AlexVanPersie: chce obejrzec caly mecz bo wszystkie ogladam . nie moglem obejrzec na zywo to szukam linka do meczu:) jakis link :P?

Artu komentarzy: 189801.04.2018, 17:32

Aj Lloris, co ty w siatkówke grasz

AlexVanPersie komentarzy: 806401.04.2018, 17:31

Co do tabeli

Live zagrał już 32(!) kolejkę, my 31 a tabela wciąż po 29.

Pomijając fakt, że to jest nawet nie wstyd, tylko ŻENADA dla takiej strony jak my, to nie można sobie nawet przeprowadzić szybkiej analizy czy dyskusji na temat miejsca w tabeli.

Może powołajcie kogoś, kto będzie miał taką funkcję, dbanie o aktualność tabeli.

@Simpllemann:
Może ty byś to wziął na siebie, bo jesteś skrupulatny i odpowiedzialny człowiek?

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 501.04.2018, 17:31

Zaliczyli? Dziwne, przecież głową strzelił.

Kysio2607 komentarzy: 1336001.04.2018, 17:30

Który to już kleks Llorisa hHa

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 101.04.2018, 17:28

Let him shoot? W ogóle z jakiej racji Auba jest pierwszy do wykonywania karnych?

ortiz93 komentarzy: 1301.04.2018, 17:27

Do administratora: w ankiecie nie można ocenić Xhaki.

Jeśli chodzi o jego występ to wyglądał lepiej przez 15 min niż Wilshare przez 75. Laca też fajna zmiana. Dobrze że strzelił bramkę przed LE. Niech buduje swoją pewność, bo w LE trzeba bedzie liczyć głowie na niego.

AlexVanPersie komentarzy: 806401.04.2018, 17:26

@Furgunn: @pumeks:

Obama w BL nie raz wygrał w klasyfikacji z Lewym, więc to mogłoby być dla niego obniżenie poziomu :P

Sanchez? Nie chce mi się o nim pamiętać, bo wtedy trzeba było wybierać czy kibicujesz jemu czy drużynie.

@kaljot:
Czeka cię ciężkie pierwsze 60 minut, ale jak chcesz mieć wyrobioną opinię na temat

kaljot komentarzy: 67301.04.2018, 17:21

@schnor25: nie chce skrótów tylko cały mecz :)

wejsun komentarzy: 65601.04.2018, 17:20

Siemka , ominęła mnie druga połowa. Podrzuciłby ktoś skrót?

kaman17 komentarzy: 498701.04.2018, 17:19

Taktyka? Wenger posadził ich na ławce, żeby im się nic nie stało, wynik był niepewny to ich wpuścił. To cała taktyka Wengera. Najbardziej taktycznym posunięciem było zrobienie zmian między 60-65minuta, a nie 70-80 jak zawsze. :D

schnor25 komentarzy: 1854601.04.2018, 17:17

@kaljot: wklep se w google "Arsenal -Stoke full match" i wbijaj na pierwsze strony ze skrótami.

Papaciok komentarzy: 438701.04.2018, 17:17

Podniecacie sie tym Aubameyangiem ze dwie bramki jakiemus Stoke strzelil....

A jak jedyny prawilny napastnik w tym klubie .... welbeck uciszał milan dublecikiem to siedzieliscie cicho !

AlexVanPersie komentarzy: 806401.04.2018, 17:16

Zastanawiam się nad zmianami w dzisiejszym meczu.

Czy Wenga
1. wpuścił Xhakę, Lacę i Mikego w 65 minucie zeby ich rozgrzać przed meczem w czwartek?
2.wpuścił ich, bo zakładał, ze po 60 minutach Stołki będą zmęczone i ich dojedziemy. Wtedy to byłaby jego taktyka: zamęczyć przeciwnika Welbeckiem, Wilszerem i ElNenym a potem wpuszczać wirtuozów.
Czy tak będziemy odtąd grać?

Obie możliwości się nie wykluczają, ale która była głównym motywem dla Papcia?

No i czy gralibyśmy tak dobrze od początku, gdyby Miki-Xhaka-Laca byli na parkiecie od pierwszej minuty?

kaljot komentarzy: 67301.04.2018, 17:15

Gdzie mogę obejrzeć cały mecz Arsenalu z Stoke ? Ma ktoś linka?

pumeks komentarzy: 2080801.04.2018, 17:15

@AlexVanPersie:

Sanchez by tego nie zrobił.....

Furgunn komentarzy: 923601.04.2018, 17:12

@AlexVanPersie: Auba będzie naszym Lewandowskim xD

AlexVanPersie komentarzy: 806401.04.2018, 17:07

Się śmiali z moich analiz pierwszego meczu Obamy w barwach Arsenalu, w którym mógł mieć według mnie hat-tricka.

Pisałem, ze jest bardzo kulturalny i odstąpił wtedy gola zdaje się Kostkowi.

Dziś też pełna kultura, szczel se Alex, hat-trick nie zając, nie ucieknie. :)

Pierre, ty nic nie zmieniaj, ty po prostu utrzymaj swoja dotychczasową skuteczność, 5 goli na 6 meczów.

lays komentarzy: 3987101.04.2018, 17:03

@mistiqueAFC:

Noo, ale jak dla mnie laca to powibien byc nr 1 w karnych, bije je lepiej niz Gabonczyk.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 201.04.2018, 16:59

Wie ktoś może jak nazywa się ta piosenka puszczana zaraz po końcowym gwizdku na Emirates? Dziś było ją świetnie słychać podczas transmisji:)

mistiqueAFC komentarzy: 2676901.04.2018, 16:58

"I knew that Laca is back and I'd scored twice so I let him shoot – it was good for his confidence"

- @Aubameyang7 on @LacazetteAlex taking @Arsenal's second penalty

O chłopie, jak ty mi zainponowałeś ;) Auba swój chłop i dobry ziomek jak widać.Zakumplować teraz się powinni ze sobą

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 201.04.2018, 16:52

Ozil mega piłeczka do Auby, szkoda ze zamiast normalnie wykończyć to bawił się :p

mistiqueAFC komentarzy: 2676901.04.2018, 16:50

Pierre-Emerick Aubameyang has scored more goals in his first 6 PL games (5) than any other Arsenal player in history. #afc

Ulala

Traitor komentarzy: 10307 newsów: 2401.04.2018, 16:49

Mecz był taki nudny, ze chyba po jednym kielichu dzis zasne przy stole. Wszystkiego najlepszego z okazji świąt Wszystkim!! :)

Furgunn komentarzy: 923601.04.2018, 16:49

@mistiqueAFC: Jack myślami przy swoim kontrakcie, zdecydowanie najsłabszy obok Welbecka. O dziwo dziś obrona nie bawiła się przed swoim polem karnym, mała wpadka Ospiny poza tym ok. Widać jak nie ma Cecha. Nawet mustafi potrafi spiąć cztery litery i rządzić naszą defensywą a nie myśleć o klepkach z czechem.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 301.04.2018, 16:44

W końcu zapewniamy sobie utrzymanie!

mistiqueAFC komentarzy: 2676901.04.2018, 16:44

Kto waszym zdaniem był dzisiaj najgorszy?Welbza pomijamy
Według mnie Wilshere.Ten sezon utwierdził mnie w przekonaniu, że Anglik nadaje się do gry tylko w LE.Nie chce podpisywać umowy to trudno.Nie będzie za kim płakać

Furgunn komentarzy: 923601.04.2018, 16:44

Auba i Laca od teraz powinni zaczynać każdy mecz w podstawie. I nie welbeck tylko Miki. Nie elneny a Czaka. To będzie miało sens. Nadal martwi zbyt mała ilość prostopadłych piłek od Ozila do Auby. Mam nadzieję że się to jeszcze rozrusza w tym sezonie. By z jakimi kolwiek nadziejami zasiąść do kolejnego sezonu w sierpniu. Teraz CSKA, dzisiejszy mecz pokazał że da się wygrywać grając piach. Finał LE to plan minimum na ten sezon, później albo wygramy albo przegramy z tym nieszczęsnym Atletico xD

praptak komentarzy: 882101.04.2018, 16:38

3-0. Wszystko na to wskazywało ;). Lepsza wygrana niż przegrana.

bayakus komentarzy: 128501.04.2018, 16:38

Rozjechał ich tym pięknym, sportowym wozem.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 201.04.2018, 16:38