Gole Van Persiego nie pomogły, tylko remis z Norwich

Gole Van Persiego nie pomogły, tylko remis z Norwich 05.05.2012, 14:36, Sebastian Czarnecki 3850 komentarzy

Jeszcze kilka tygodni temu Kanonierzy znajdowali się na pewnym trzecim miejscu i mieli dużą przewagę nad goniącymi ich drużynami. Po serii czterech meczów bez wygranej sytuacja w tabeli mocno się skomplikowała, a przez dzisiejszy remis mogą nawet spaść o dwie pozycje, jeżeli Tottenham i Newcastle wygrają swoje mecze. W momencie, kiedy podopieczni Arsene Wengera powinni zwyciężać jak na zawołanie, całkowicie się zablokowali i nie potrafią grać już tak, jak kilka tygodni wcześniej. Potwierdza się tym samym teoria, że obecny Arsenal zupełnie nie istnieje bez Mikela Artety, bowiem Kanonierzy nie wygrali jeszcze żadnego meczu, w którym Hiszpan nie był dostępny do gry.

Remis 3-3 na pewno zadowolił neutralnych kibiców oraz fanów Newcastle, Tottenhamu oraz Chelsea, którzy czyhają na trzecie miejsce, które - jeszcze - zajmują zawodnicy Arsenalu. Dwie bramki Van Persiego w ostatnich minutach meczu nie pomogły w odniesieniu zwycięstwa nad Norwich, które wykorzystało wszystkie błędy fatalnej dzisiaj defensywy Arsenalu. Zawiodła również formacja ofensywna, która niby zdobyła trzy bramki, ale tak naprawdę mogła - a nawet powinna - strzelić ich trzy razy więcej. Pocieszający jest tylko fakt, że Robin van Persie zdobył swoją 30. bramkę w tym sezonie, która znacznie przybliżyła go do korony króla strzelców.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Vermaelen, Koscielny, Gibbs, Song, Ramsey, Rosicky, Gervinho, Benayoun, Van Persie.

Norwich: Ruddy, R. Martin, Johnson, Holt, Jackson, Hoolahan, E. Bennett, Lappin, Howson, Naughton, R. Bennett

Już w 2. minucie Kanonierzy wzięli się do roboty. Podanie Tomasa Rosicky'ego ładnym technicznym strzałem wykończył Yossi Benayoun, który dał swojej drużynie prowadzenie. 1-0 dla Arsenalu!

Radość Kanonierów trwała tylko 10 minut, gdyż wtedy to gracze Norwich doprowadzili do wyrównania. Ze skrzydła w pole karne zagrał Bennett, gdzie czekał już dobrze ustawiony Hoolahan. Irlandczyk oddał strzał prosto w Szczęsnego, który popełnił ogromny błąd i nie opanował futbolówki - ta chwilę później wtoczyła się do bramki. 1-1 na Emirates Stadium.

Po straconej bramce Kanonierzy od razu ruszyli do ataku, by kolejny raz wyjść na prowadzenie. Ich ataki nie potrafiły jednak w żaden sposób zagrozić bramce Ruddy'ego. Najbliższy zdobycia bramki w tym czasie był Robin van Persie, który w 15. minucie oddał mocny strzał ponad bramką.

Mimo że Kanonierzy dominowali na boisku, to graczom Norwich bardziej zależało na strzelaniu bramek. Ładna dwójkowa akcja Hoolahana z Holtem skończyła się pod nogami tego drugiego, który próbował oddać strzał po ziemi na bramkę Szczęsnego. Do gracza Norwich odbiegł jednak Gibbs, od którego nogi odbiła się futbolówka i przelobowała bezradnego Szczęsnego. 2-1 dla Norwich.

W 33. minucie Arsene Wenger zmuszony został do przeprowadzenia pierwszej zmiany. Po tym, jak Bacary Sagna doznał kontuzji i został zniesiony z murawy na noszach, menedżer Arsenalu zdecydował się desygnować do gry Francisa Coquelina.

Kilka minut później świetnym rajdem na lewym skrzydle popisał się Gervinho, który zwiódł dwóch rywali i wyłożył piłkę do dobrze ustawionego Gibbsa. Anglik oddał strzał z pierwszej piłki, jednak był on bardzo daleki od ideału. W rezultacie futbolówka minęła się ze słupkiem.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ jednak zmianie, a Kanonierzy zeszli na przerwę z jedną bramką straty do rywala.

W drugiej połowie od razu do ataku przeszli podopieczni Arsene Wengera. Mimo że wciąż atakowali, to nawet nie byli bliscy zdobycia bramki, gdyż zawsze w ostatnim momencie coś stawało im na przeszkodzie: a to nieudane podanie, a to interwencja obrońcy, a to Aaron Ramsey.

W 51. minucie to jednak gracze Norwich mogli zdobyć bramkę. Świetne podanie na wolne pole otrzymał Jackson, który strzelił prosto w Wojtka Szczęsnego, ale ten tum razem zdołał utrzymać futbolówkę i do końca akcji nie wypuścił jej z rąk.

W 57. minucie Kanonierzy spróbowali swojej szansy ze stałego fragmentu gry. Z rzutu wolnego dośrodkował Tomas Rosicky, a soczysty strzał głową oddał Laurent Koscielny. Ruddy'emu udało się jednak złapał futbolówkę.

Kilka chwil później z groźnym kontratakiem ruszyli goście, którzy byli o krok od zdobycia bramki. Grant Holt kolejny raz świetnie się zachował i pięknym lobem uruchomił Hoolahana, który strzałem z pierwszej piłki niewiele się pomylił.

Tempo meczu nabierało rozpędu, a Kanonierzy kolejny raz spróbowali swojej szansy. Dobrą akcję zespołową strzałem w środek bramki zakończył Robin van Persie, ale Ruddy sparował przed siebie futbolówkę. Do bezpańskiej piłki dopadł Gervinho, który podał na wolne pole do Ramseya, a ten z najbliższej odległości - w swoim stylu - skiksował.

Większość z kibiców na pewno odetchnęła z ulgą, kiedy w 63. minucie Oxlade-Chamberlain zastąpił na boisku Aarona Ramseya.

Kanonierzy wciąż atakowali i z każdą akcją byli coraz bliżej doprowadzenia do wyrównania. W 65. minucie Van Persie oddał strzał ponad bramką po dobrym podaniu Benayouna, a minutę później Thomas Vermaelen oddał mocny strzał, który w dobrym stylu obronił Ruddy.

W 69. minucie nastąpiła ostatnia zmiana w szeregach Arsenalu. Marouane Chamakh zmienił Yossiego Benayouna.

Ciągłe ataki w końcu przyniosły oczekiwany skutek! Po sporym zamieszaniu w polu karnym Norwich do futbolówki dopadł Song, który popisał się fantastycznym podaniem do Van Persiego, którego ten nie mógł zmarnować. Holender technicznym strzałem w długi róg nie dał żadnych strzał Ruddy'emu. 2-2!

W 80. minucie Kanonierzy wyszli na upragnione prowadzenie! Kolejną świetną akcję przeprowadził Gervinho, a następnie oddał futbolówkę Rosicky'emu. Podanie Czecha zostało zablokowane, ale ostatecznie i tak trafiło pod nogi Van Persiego, który z najbliższej odległości nie miał problemów z pokonaniem Ruddy'ego. 3-2 dla Arsenalu!

Radość Kanonierów nie trwała długo. W 85. minucie świetne podanie od Howsona trafiło pod nogi Morisona, który wyszedł sam na sam ze Szczęsnym i nie miał żadnych problemów z pokonaniem go. 3-3 na Emirates Stadium.

Chwilę później zawodnicy Arsenalu mogli kolejny raz objąć prowadzenie, a przed szansą na hat-tricka stanął Robin van Persie. Tym razem Holendrowi nie udało się jednak pokonać Ruddy'ego, który popisał się dobrą interwencją.

W 89. minucie Robin van Persie otrzymał fantastyczne podanie na niemalże pustą bramkę, po czym został odepchnięty przez obrońcę Norwich. Mimo że przewinienie było ewidentne, sędzia pozostał niewzruszony i nie wskazał na jedenasty metr.

Podopieczni Arsene Wengera mimo to wciąż atakowali. Marouane Chamakh podał do Aleksa Songa, który zdecydował się na strzał... piętą! Decyzja była bardzo odważna, ale mogła przynieść oczekiwany skutek. Przeszkodą okazał się jednak Ruddy, który kolejny raz uratował drużynę przed stratą bramki.

W 94. minucie bramkę głową mógł strzelić Kieran Gibbs, ale i tym razem na wysokości zadania stanął Ruddy.

Chwilę później arbiter zakończył spotkanie, które stało na bardzo wysokim poziomie. Sześć bramek na pewno ucieszyło neutralnych kibiców, ale nie fanów Arsenalu, którzy remisem skomplikowali sobie sytuację w tabeli i walkę o Ligę Mistrzów.

Norwich CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35506.05.2012, 21:59

Grand- przecież robin juz podpisał z nimi kontrakt w kwietniu:) dalej wierzcie wp i onetowi

mitmichael komentarzy: 4924306.05.2012, 21:59

Ustawione derby Mediolanu jak nic - tak nawet Webb nie potrafi drukowac.

Ceran komentarzy: 215406.05.2012, 21:59

no i powinien być karny dla Interu... a w ogóle to myślałem, że Sneijder sie wkurzył i chciał w trybuny walnąć :O

mitmichael komentarzy: 4924306.05.2012, 21:56

Pieknie, nie dosc ze te pokraki dostali prezent od slepego sedziego to jeszcze Inter oddaje im 1 punkt. Jak Juventus znowu straci punkty to sie chyba zabije.

grand92 komentarzy: 793706.05.2012, 21:54

sport.wp.pl/kat,1744,title,Van-Persie-kuszony-przez-Manchester-City,wid,14463178,wiadomosc.html

tak wiem że to tylko WP ale jeżeli to prawda to żegnamy Robina , mało kto oparł by się takiej kasie

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.05.2012, 21:53

Mi kolorystyka kojarzy się z United (biały, czerwony i czarny) kicha ;p

Czarne na znak tęsknoty za pucharami ? To jest argument :-)

Mizzou komentarzy: 605306.05.2012, 21:52

Czemu mamy wyjazdówki AC Milanu?

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1406.05.2012, 21:49

Te czarne to na znak żałoby. Jak coś wygramy to czarne dodatki znikną

wronka23 komentarzy: 408906.05.2012, 21:49

ma ktos bramki tylko RObina z wczorajszego meczu?

cesc69 komentarzy: 35806.05.2012, 21:49

Jak jest tyle samo punktów to później liczy się bilans a jak jest taki sam to bezpośredni mecz a jak nie to liczba bramek strzelonych a jak nie to liczba zwycięstw.

Tosiek komentarzy: 33506.05.2012, 21:48

pauleta19

lepiej granatowe niż czarne

pelek komentarzy: 214606.05.2012, 21:48

Ceran
No jak to od czego, 5-6 razy w meczu wyciąga ręce do góry, bardzo odpowiedzialna robota.

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1406.05.2012, 21:48

@Ceran Od uspokajania zdenerwowanych trenerów ?

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 906.05.2012, 21:47

Ceran

w meczach Arsenalu od dyskusji z Wengerem :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.05.2012, 21:47

Żadnych czarnych, złotych czy granatowych dodatków. Czerwona koszulka i białe rękawy to jest Arsenal.

Remi komentarzy: 91406.05.2012, 21:47

macie wyjazdówki na 12/13 gdzieś pokazane

Ceran komentarzy: 215406.05.2012, 21:47

W ogóle od czego jest sędzia techniczny?

Ceran komentarzy: 215406.05.2012, 21:46

cesc69
Bo to co piłkarze pokazują zasługuje na żałobę.W ogóle w tym sezonie Premier League jest jak Ekstraklasa.Po remisie z Norwich 3 miejsce było do wzięcia for free, ale chętnych nie ma :D Na dodatek po takim początku i właściwie końcu sezonu mieć 3 miejsce to jakiś cud.W ogóle mieliśmy wiele dobrych meczów w tym sezonie, ale rzadko kiedy wyglądało to jak w starym dobrym Arsenalu.

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1406.05.2012, 21:46

Te koszulki Arsenalu wyglądają jakby miały flagę Egiptu na rękawach :P

Tosiek komentarzy: 33506.05.2012, 21:46

a z Polski i Ukrainy są jacyś sędziowie, jak tak to ja obstawiam Siejewicz albo Musiał, u nas sędziowie to sobie na tym dorabiają nie jest to ich podstawowa robota

arsenalbarca komentarzy: 115606.05.2012, 21:46

Dla mnie najwazniejsza korzysc z powtorek video jest inna. Pomylscie jak podnioslaby sie jakosc zachowania samych pilkarzy.

Powtorki wyeliminowalyby 98% bledow. To oznacza, ze pilkarze nie mieliby powodow przewracac sie na murawe jak razeni piorunem, zeby pokazac sedziemu "hej, hej! faulowali mnie".

Poza tym w druga strone: gdyby byly powtorki, to rowniez sedziowie odwazniej karaliby symulowanie.

Mniej rowniez byloby dyskutowania i wywierania presji na sedziego. Powtorka mowilaby w wielu przypadkach sama za siebie.

Remi komentarzy: 91406.05.2012, 21:45

coś ciekawego słychać o transferach bo coś cicho jest :P

Gunner48 komentarzy: 792906.05.2012, 21:45

@Waskitcz
Nie jestem pewien, ale moim zdaniem liczy się bilans bramkowy

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.05.2012, 21:45

Domowe strasznie popsuli, 'wyjazdówka' lepsza od obecnej.

pelek komentarzy: 214606.05.2012, 21:44

Ciekawe co zrobi Remi Gaillard, jak Montpellier wygra ligę :D

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 106.05.2012, 21:44

w anglii obecnie w każdej lidze bilans bramek

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1406.05.2012, 21:44

@Waskitcz; Decyduje różnica bramek. Potem liczba strzelonych ale do tego nie dojdzie

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16406.05.2012, 21:43

mitmichael
Anglia wcale nie ma lepiej. Atkinson jedzie przecież :/. Oczywiście Webb jako główny.

Waskitcz komentarzy: 449206.05.2012, 21:43

Podejrzewam że to pytanie padało już tysiąc razy, ale uruchomiłem wujka Google i tez mi nie pomógł, Co jeśli United i City bedą mieli jednakową ilość punktów? Będzie mecz o mistrzostwo na Wembley? ( bo kiedyś coś takiego słyszałem) czy decydują bezpośrednie mecze? czy bilans bramkowy? Jak to wygląda w innych ligach. "Thank you from mountain."

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11706.05.2012, 21:43

arsenalbarca---> Do Toure i Gaela nic nie mam. Ale takiego ścierwa jak Nasri nie można nazywać kanonierem, chyba, że fałszywym kanonierem.

cesc69 komentarzy: 35806.05.2012, 21:42

Ja już dawno widziałem te koszulki i mi się wgl. nie podoba ten czarny pasek na rękawie wygląda jak byśmy mieli żałobe.

David92 komentarzy: 640006.05.2012, 21:42

O fajnie, mam nadzieje, ze Valenciennes pomoze Montpellier w zdobyciu mistrza.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 206.05.2012, 21:41