Gole Van Persiego nie pomogły, tylko remis z Norwich

Gole Van Persiego nie pomogły, tylko remis z Norwich 05.05.2012, 14:36, Sebastian Czarnecki 3850 komentarzy

Jeszcze kilka tygodni temu Kanonierzy znajdowali się na pewnym trzecim miejscu i mieli dużą przewagę nad goniącymi ich drużynami. Po serii czterech meczów bez wygranej sytuacja w tabeli mocno się skomplikowała, a przez dzisiejszy remis mogą nawet spaść o dwie pozycje, jeżeli Tottenham i Newcastle wygrają swoje mecze. W momencie, kiedy podopieczni Arsene Wengera powinni zwyciężać jak na zawołanie, całkowicie się zablokowali i nie potrafią grać już tak, jak kilka tygodni wcześniej. Potwierdza się tym samym teoria, że obecny Arsenal zupełnie nie istnieje bez Mikela Artety, bowiem Kanonierzy nie wygrali jeszcze żadnego meczu, w którym Hiszpan nie był dostępny do gry.

Remis 3-3 na pewno zadowolił neutralnych kibiców oraz fanów Newcastle, Tottenhamu oraz Chelsea, którzy czyhają na trzecie miejsce, które - jeszcze - zajmują zawodnicy Arsenalu. Dwie bramki Van Persiego w ostatnich minutach meczu nie pomogły w odniesieniu zwycięstwa nad Norwich, które wykorzystało wszystkie błędy fatalnej dzisiaj defensywy Arsenalu. Zawiodła również formacja ofensywna, która niby zdobyła trzy bramki, ale tak naprawdę mogła - a nawet powinna - strzelić ich trzy razy więcej. Pocieszający jest tylko fakt, że Robin van Persie zdobył swoją 30. bramkę w tym sezonie, która znacznie przybliżyła go do korony króla strzelców.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Vermaelen, Koscielny, Gibbs, Song, Ramsey, Rosicky, Gervinho, Benayoun, Van Persie.

Norwich: Ruddy, R. Martin, Johnson, Holt, Jackson, Hoolahan, E. Bennett, Lappin, Howson, Naughton, R. Bennett

Już w 2. minucie Kanonierzy wzięli się do roboty. Podanie Tomasa Rosicky'ego ładnym technicznym strzałem wykończył Yossi Benayoun, który dał swojej drużynie prowadzenie. 1-0 dla Arsenalu!

Radość Kanonierów trwała tylko 10 minut, gdyż wtedy to gracze Norwich doprowadzili do wyrównania. Ze skrzydła w pole karne zagrał Bennett, gdzie czekał już dobrze ustawiony Hoolahan. Irlandczyk oddał strzał prosto w Szczęsnego, który popełnił ogromny błąd i nie opanował futbolówki - ta chwilę później wtoczyła się do bramki. 1-1 na Emirates Stadium.

Po straconej bramce Kanonierzy od razu ruszyli do ataku, by kolejny raz wyjść na prowadzenie. Ich ataki nie potrafiły jednak w żaden sposób zagrozić bramce Ruddy'ego. Najbliższy zdobycia bramki w tym czasie był Robin van Persie, który w 15. minucie oddał mocny strzał ponad bramką.

Mimo że Kanonierzy dominowali na boisku, to graczom Norwich bardziej zależało na strzelaniu bramek. Ładna dwójkowa akcja Hoolahana z Holtem skończyła się pod nogami tego drugiego, który próbował oddać strzał po ziemi na bramkę Szczęsnego. Do gracza Norwich odbiegł jednak Gibbs, od którego nogi odbiła się futbolówka i przelobowała bezradnego Szczęsnego. 2-1 dla Norwich.

W 33. minucie Arsene Wenger zmuszony został do przeprowadzenia pierwszej zmiany. Po tym, jak Bacary Sagna doznał kontuzji i został zniesiony z murawy na noszach, menedżer Arsenalu zdecydował się desygnować do gry Francisa Coquelina.

Kilka minut później świetnym rajdem na lewym skrzydle popisał się Gervinho, który zwiódł dwóch rywali i wyłożył piłkę do dobrze ustawionego Gibbsa. Anglik oddał strzał z pierwszej piłki, jednak był on bardzo daleki od ideału. W rezultacie futbolówka minęła się ze słupkiem.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ jednak zmianie, a Kanonierzy zeszli na przerwę z jedną bramką straty do rywala.

W drugiej połowie od razu do ataku przeszli podopieczni Arsene Wengera. Mimo że wciąż atakowali, to nawet nie byli bliscy zdobycia bramki, gdyż zawsze w ostatnim momencie coś stawało im na przeszkodzie: a to nieudane podanie, a to interwencja obrońcy, a to Aaron Ramsey.

W 51. minucie to jednak gracze Norwich mogli zdobyć bramkę. Świetne podanie na wolne pole otrzymał Jackson, który strzelił prosto w Wojtka Szczęsnego, ale ten tum razem zdołał utrzymać futbolówkę i do końca akcji nie wypuścił jej z rąk.

W 57. minucie Kanonierzy spróbowali swojej szansy ze stałego fragmentu gry. Z rzutu wolnego dośrodkował Tomas Rosicky, a soczysty strzał głową oddał Laurent Koscielny. Ruddy'emu udało się jednak złapał futbolówkę.

Kilka chwil później z groźnym kontratakiem ruszyli goście, którzy byli o krok od zdobycia bramki. Grant Holt kolejny raz świetnie się zachował i pięknym lobem uruchomił Hoolahana, który strzałem z pierwszej piłki niewiele się pomylił.

Tempo meczu nabierało rozpędu, a Kanonierzy kolejny raz spróbowali swojej szansy. Dobrą akcję zespołową strzałem w środek bramki zakończył Robin van Persie, ale Ruddy sparował przed siebie futbolówkę. Do bezpańskiej piłki dopadł Gervinho, który podał na wolne pole do Ramseya, a ten z najbliższej odległości - w swoim stylu - skiksował.

Większość z kibiców na pewno odetchnęła z ulgą, kiedy w 63. minucie Oxlade-Chamberlain zastąpił na boisku Aarona Ramseya.

Kanonierzy wciąż atakowali i z każdą akcją byli coraz bliżej doprowadzenia do wyrównania. W 65. minucie Van Persie oddał strzał ponad bramką po dobrym podaniu Benayouna, a minutę później Thomas Vermaelen oddał mocny strzał, który w dobrym stylu obronił Ruddy.

W 69. minucie nastąpiła ostatnia zmiana w szeregach Arsenalu. Marouane Chamakh zmienił Yossiego Benayouna.

Ciągłe ataki w końcu przyniosły oczekiwany skutek! Po sporym zamieszaniu w polu karnym Norwich do futbolówki dopadł Song, który popisał się fantastycznym podaniem do Van Persiego, którego ten nie mógł zmarnować. Holender technicznym strzałem w długi róg nie dał żadnych strzał Ruddy'emu. 2-2!

W 80. minucie Kanonierzy wyszli na upragnione prowadzenie! Kolejną świetną akcję przeprowadził Gervinho, a następnie oddał futbolówkę Rosicky'emu. Podanie Czecha zostało zablokowane, ale ostatecznie i tak trafiło pod nogi Van Persiego, który z najbliższej odległości nie miał problemów z pokonaniem Ruddy'ego. 3-2 dla Arsenalu!

Radość Kanonierów nie trwała długo. W 85. minucie świetne podanie od Howsona trafiło pod nogi Morisona, który wyszedł sam na sam ze Szczęsnym i nie miał żadnych problemów z pokonaniem go. 3-3 na Emirates Stadium.

Chwilę później zawodnicy Arsenalu mogli kolejny raz objąć prowadzenie, a przed szansą na hat-tricka stanął Robin van Persie. Tym razem Holendrowi nie udało się jednak pokonać Ruddy'ego, który popisał się dobrą interwencją.

W 89. minucie Robin van Persie otrzymał fantastyczne podanie na niemalże pustą bramkę, po czym został odepchnięty przez obrońcę Norwich. Mimo że przewinienie było ewidentne, sędzia pozostał niewzruszony i nie wskazał na jedenasty metr.

Podopieczni Arsene Wengera mimo to wciąż atakowali. Marouane Chamakh podał do Aleksa Songa, który zdecydował się na strzał... piętą! Decyzja była bardzo odważna, ale mogła przynieść oczekiwany skutek. Przeszkodą okazał się jednak Ruddy, który kolejny raz uratował drużynę przed stratą bramki.

W 94. minucie bramkę głową mógł strzelić Kieran Gibbs, ale i tym razem na wysokości zadania stanął Ruddy.

Chwilę później arbiter zakończył spotkanie, które stało na bardzo wysokim poziomie. Sześć bramek na pewno ucieszyło neutralnych kibiców, ale nie fanów Arsenalu, którzy remisem skomplikowali sobie sytuację w tabeli i walkę o Ligę Mistrzów.

Norwich CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 207.05.2012, 00:29

Z takim kryciem to miał bardzo łatwą trójkę Melo.

RvPersie komentarzy: 1145807.05.2012, 00:27

Midgard@
Jutro 15 wracam ze szkoły kumpel przychodzi na siłownie a Ja zrobię stroje dla nas typu te co mają red bull. Takie fantasy kit od co!: D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41207.05.2012, 00:27

Arsenal_1886

No ale na prezentację wyjazdówek będziemy musieli czekać jeszcze miesiąc. Ale jeśli zdjęcia pokazujące koszulki wyjazdowe okażą się prawdziwe, to ja się zgadzam - dużo lepsze od domowych.

Tak widząc Theo w nowym stroju, z Herbem Arsenalu za nim, brakuje mi jakoś złotego koloru na tej koszulce - bo oprócz tego są na niej zawarte inne kolory z naszego herbu.

pamplemousse komentarzy: 186007.05.2012, 00:26

Te niebieskie wstawki sa tragiczne ;/ Oby wyjazdowki byly lepsze ;)

RvPersie komentarzy: 1145807.05.2012, 00:25

O Bogini t oco zrobił Melo.. Anthony > James.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952107.05.2012, 00:24

Waskitcz > Nawet Chelsea ma jeszcze szanse na 3 miejsce w lidze . We wtorek grają z Liverpoolem na Anfield ,więc jak tam stracą punkty to mogą pomarzyć o 3 lokacie .
Jakbym miał wybierać 4 Tottenham w lidze czy Chelsea wygrywająca LM ,a Tottenham 5 w lidze to wolałbym pierwszą opcję ;p Chcę aby to Kanonierzy byli pierwszą drużyną z Londynu ,która wygrywa LM :)

RvPersie komentarzy: 1145807.05.2012, 00:24

Prawda jest taka że Nike ma nas powoli w piz****e. Ja chce Adidasa!

Waskitcz komentarzy: 448807.05.2012, 00:24

Jeśli te niebieskie paski nawiązuja do hernu, to napis sponsora powinien byc złoty i nawiązywać do Armaty :)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952107.05.2012, 00:23

Goonertalk na twitterze napisał ,że z tego co słyszał to niby wyjazdówki lepiej wyglądają niż domówki . Dzisiaj zobaczymy jak to będzie .

Waskitcz komentarzy: 448807.05.2012, 00:22

@Arsenal_1886
Przede wszystkim to ja liczę na Arsenal oczywiście, ale największe szanse upatruje jednak w Bayernie, ograją Chelsea, tylko że patrze na tabele i my możemy skończyć nawet na 5 więc to nic nie da, trzeba wygrać z WBA, ciągle jesteśmy Panami swojego losu :)

shark31 komentarzy: 601307.05.2012, 00:21

Oglada ktos lige wloska? Polecam zwrocic uwage na pilkarza Giovinco... kapitalny 25-letni pilkarz. Jestem pewien ze po tym sezonie kupi go jakis wiekszy klub.

David92 komentarzy: 640007.05.2012, 00:21

Nawet jak to niebieskie paski to i tak calosc prezentuje sie gownianie...

RvPersie komentarzy: 1145807.05.2012, 00:21

To są niebieskie końcówki naszego herbu aaaa!

Arsenal_1886 komentarzy: 1952107.05.2012, 00:19

mirror.co.uk/sport/football/news/theo-walcott-claims-arsenal-new-821829

Zobaczcie Theo w domówce Arsenalu ;p
To nie czarne paski :D

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 207.05.2012, 00:19

Arsenal1886, jak będą chcieli tak pożegnać Hodgsona u siebie jak my żegnaliśmy Pata Rice'a z Norwich to ich pociśniemy

Arsenal_1886 komentarzy: 1952107.05.2012, 00:18

Proponowałbym przestać pisać o transferach na przyszły sezon do czasu kiedy będziemy już mieć zagwarantowaną Ligę Mistrzów :P

Waskitcz komentarzy: 448807.05.2012, 00:18

Dzieki chlopaki nawet nie wiedizałem że cos takiego istnieje.

RvPersie komentarzy: 1145807.05.2012, 00:17

Tak sobie oglądam ten NYK - Mia i sobie pomyślałem: Boziu , jakie emocje by były gdyby w EPL wprowadzili Play offy!

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41207.05.2012, 00:16

Gość trafnie to napisał:

"Basically next weekend is a Champions League qualifier – one game – one win"

Arsenal_1886 komentarzy: 1952107.05.2012, 00:16

Jak myślicie pokonamy WBA ? Moim zdaniem to będzie bardzo trudne spotkanie . Gospodarze nie grają o żadne puchary ,więc podejdą do tego spotkania na luzie ,ale na nas jest wielka presja co do zajęcia 3 lokaty w lidze . WBA będzie chciało godnie pożegnać Roy'a Hodgsona jako ich trenera ,więc dadzą z siebie 100% . Nasi gracze muszą do tego meczu podejść jakby walczyli o życie . Oby Ramsey nie grał ,bo jak widziałem jak się nie starał z Norwich to ,aż mnie krew zalewała . Obyśmy zagrali takim środkiem pola jak z Milanem na Emirates + Benayoun i Gervinho na skrzydłach . Ten mecz jest dla nas bardzo ważny ,bo jak nie awansujemy do LM ( pfu ) to stracimy około 45 mln funtów + najważniejszych graczy z Robinem na czele . Obstawiam remis ,ale liczę na miłą niespodziankę . Oby również Everton i Fulham były wstanie odebrać punkty Newcastle i Spursom .

MateuszK4nonier komentarzy: 440407.05.2012, 00:14

ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10,116331,11671015,30__kolejka__Podbeskidzie___Polonia_1_1__Skrot_meczu.html

RvPersie komentarzy: 1145807.05.2012, 00:13

A na Ekstraklasa.tv nie ma?

Waskitcz komentarzy: 448807.05.2012, 00:12

Chłopaki ma ktos link do skrótu Poloni z Podbeskidziem? szukałem na meczykach i na Greatgoalsie ale nie moge znaleść.

David92 komentarzy: 640007.05.2012, 00:11

Gol ladny ale powiem szczerze, ze na swiezo w meczu to jakos lepiej wygladalo :D

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 207.05.2012, 00:09

Dzięki. Całkiem niezły gol, choć ja tu się spodziewałem, że to gol lepszy nawet od Rooneya po tym jak tu każdy się tak zachwycał ;D

RvPersie komentarzy: 1145807.05.2012, 00:06

o tym własnie mafisz

David92 komentarzy: 640007.05.2012, 00:06

101greatgoals.com/gvideos/maicon-golazo-v-ac-milan-2/

naturalnie :P

wejdź na 101greatgoals.com wystarczy dobrze poklikać i znajdziesz.

Waskitcz komentarzy: 448807.05.2012, 00:05

Rudniev jest naprawdę wybitnym piłkarzem w Polskiej lidze, moim zdaniem lepszym niż Stillić czy Melikson, klasa na miarę Kalu Uche ;)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41207.05.2012, 00:05

Ja tam coraz bardziej zaczynam nienawidzić Kuraków. Małpują od nas niesamowicie - biorą naszych piłkarzy i wpieprzają nam się w negocjacje z potencjalnymi nabytkami. Naszym skautom karze się szukać nowych talentów - w KFC skautom karze się szukać skautów Arsenalu, by być na bieżąco z tym, kim się interesujemy. Teraz w FIFIe przy cały czas gram przeciwko tym szmatom, żeby im dokopać. Dziś dla fun'u wyłączyłem sobie kartki i faulowałem ich aż miło.

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 207.05.2012, 00:04

Ma ktoś link do bramki Maicona??

RvPersie komentarzy: 1145807.05.2012, 00:04

livep2p.tv/

Radzę wszystkim fanom koszykówki włączyć mecz NYK - Mia. Zrobiło się na prawdę ciekawie

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 207.05.2012, 00:01

Dziś, około południa na fb. Nie wiem, może na tt też dodał. Nie śledze tego

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 206.05.2012, 23:59

Kiedy frimpong dał taki wpis ;d?

szyszak komentarzy: 94406.05.2012, 23:58

maciekbe
mie to ze kfc był nie mierzi, w końcu z tamtej strony też mieliśmy uciekinierów, gorsze jest to jak w chamski sposób kopnął robina, i to nie jest wybaczalne

RvPersie komentarzy: 1145806.05.2012, 23:58

W sumie mógłby za takiego Parka dojsć.. ; p tez by urywał ogony od tak ; )

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 206.05.2012, 23:57

Tak, z Eduardo tez się zgodzę. Tylko ta kontuzja to nie była wina Eduardo, ale jak widać rządza pieniądza u Adebayora większa :)

MateuszK4nonier komentarzy: 440406.05.2012, 23:57

"A very DENCH young talent!!"
Tak to brzmiało dokładnie :P

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 206.05.2012, 23:56

No Frimpong ma teraz duuużo wolnego czasu, to sobie ogląda może Lecha xD Rudniev stał się teraz dosyć sławny na Europe. Albo jest to zwiąane z tym, że może Rudniev jest na testach medycznych w Arsenalu i Frimpong napisał, że to wielki talent ;D

AtheneWins

Ja wole taką wersję. Gdyby Eduardo nie został połamany to byśmy mieli jedneo z najlepszych napastników świata. Od tej kontuzji zaczeło się zło

RvPersie komentarzy: 1145806.05.2012, 23:52

madderns@
To co powiesz w końcu ocb z tym Frimpongiem i Rudnievem?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41206.05.2012, 23:51

Ponoć jutro mają zostać zaprezentowane nowe stroje. Ciekawe czy to prawda.

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 206.05.2012, 23:51

David92

A to będą tylko mecze, czy przed meczami będzie też studio?? Tak jak w polskiej, że 6 godzin ;)

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 206.05.2012, 23:50

jakby adebayor nie odszedł do City to byśmy teraz nie myśleli o tym kim grać z przodu. dwóch klasowych napastników.