Gole Van Persiego nie pomogły, tylko remis z Norwich

Gole Van Persiego nie pomogły, tylko remis z Norwich 05.05.2012, 14:36, Sebastian Czarnecki 3850 komentarzy

Jeszcze kilka tygodni temu Kanonierzy znajdowali się na pewnym trzecim miejscu i mieli dużą przewagę nad goniącymi ich drużynami. Po serii czterech meczów bez wygranej sytuacja w tabeli mocno się skomplikowała, a przez dzisiejszy remis mogą nawet spaść o dwie pozycje, jeżeli Tottenham i Newcastle wygrają swoje mecze. W momencie, kiedy podopieczni Arsene Wengera powinni zwyciężać jak na zawołanie, całkowicie się zablokowali i nie potrafią grać już tak, jak kilka tygodni wcześniej. Potwierdza się tym samym teoria, że obecny Arsenal zupełnie nie istnieje bez Mikela Artety, bowiem Kanonierzy nie wygrali jeszcze żadnego meczu, w którym Hiszpan nie był dostępny do gry.

Remis 3-3 na pewno zadowolił neutralnych kibiców oraz fanów Newcastle, Tottenhamu oraz Chelsea, którzy czyhają na trzecie miejsce, które - jeszcze - zajmują zawodnicy Arsenalu. Dwie bramki Van Persiego w ostatnich minutach meczu nie pomogły w odniesieniu zwycięstwa nad Norwich, które wykorzystało wszystkie błędy fatalnej dzisiaj defensywy Arsenalu. Zawiodła również formacja ofensywna, która niby zdobyła trzy bramki, ale tak naprawdę mogła - a nawet powinna - strzelić ich trzy razy więcej. Pocieszający jest tylko fakt, że Robin van Persie zdobył swoją 30. bramkę w tym sezonie, która znacznie przybliżyła go do korony króla strzelców.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Vermaelen, Koscielny, Gibbs, Song, Ramsey, Rosicky, Gervinho, Benayoun, Van Persie.

Norwich: Ruddy, R. Martin, Johnson, Holt, Jackson, Hoolahan, E. Bennett, Lappin, Howson, Naughton, R. Bennett

Już w 2. minucie Kanonierzy wzięli się do roboty. Podanie Tomasa Rosicky'ego ładnym technicznym strzałem wykończył Yossi Benayoun, który dał swojej drużynie prowadzenie. 1-0 dla Arsenalu!

Radość Kanonierów trwała tylko 10 minut, gdyż wtedy to gracze Norwich doprowadzili do wyrównania. Ze skrzydła w pole karne zagrał Bennett, gdzie czekał już dobrze ustawiony Hoolahan. Irlandczyk oddał strzał prosto w Szczęsnego, który popełnił ogromny błąd i nie opanował futbolówki - ta chwilę później wtoczyła się do bramki. 1-1 na Emirates Stadium.

Po straconej bramce Kanonierzy od razu ruszyli do ataku, by kolejny raz wyjść na prowadzenie. Ich ataki nie potrafiły jednak w żaden sposób zagrozić bramce Ruddy'ego. Najbliższy zdobycia bramki w tym czasie był Robin van Persie, który w 15. minucie oddał mocny strzał ponad bramką.

Mimo że Kanonierzy dominowali na boisku, to graczom Norwich bardziej zależało na strzelaniu bramek. Ładna dwójkowa akcja Hoolahana z Holtem skończyła się pod nogami tego drugiego, który próbował oddać strzał po ziemi na bramkę Szczęsnego. Do gracza Norwich odbiegł jednak Gibbs, od którego nogi odbiła się futbolówka i przelobowała bezradnego Szczęsnego. 2-1 dla Norwich.

W 33. minucie Arsene Wenger zmuszony został do przeprowadzenia pierwszej zmiany. Po tym, jak Bacary Sagna doznał kontuzji i został zniesiony z murawy na noszach, menedżer Arsenalu zdecydował się desygnować do gry Francisa Coquelina.

Kilka minut później świetnym rajdem na lewym skrzydle popisał się Gervinho, który zwiódł dwóch rywali i wyłożył piłkę do dobrze ustawionego Gibbsa. Anglik oddał strzał z pierwszej piłki, jednak był on bardzo daleki od ideału. W rezultacie futbolówka minęła się ze słupkiem.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ jednak zmianie, a Kanonierzy zeszli na przerwę z jedną bramką straty do rywala.

W drugiej połowie od razu do ataku przeszli podopieczni Arsene Wengera. Mimo że wciąż atakowali, to nawet nie byli bliscy zdobycia bramki, gdyż zawsze w ostatnim momencie coś stawało im na przeszkodzie: a to nieudane podanie, a to interwencja obrońcy, a to Aaron Ramsey.

W 51. minucie to jednak gracze Norwich mogli zdobyć bramkę. Świetne podanie na wolne pole otrzymał Jackson, który strzelił prosto w Wojtka Szczęsnego, ale ten tum razem zdołał utrzymać futbolówkę i do końca akcji nie wypuścił jej z rąk.

W 57. minucie Kanonierzy spróbowali swojej szansy ze stałego fragmentu gry. Z rzutu wolnego dośrodkował Tomas Rosicky, a soczysty strzał głową oddał Laurent Koscielny. Ruddy'emu udało się jednak złapał futbolówkę.

Kilka chwil później z groźnym kontratakiem ruszyli goście, którzy byli o krok od zdobycia bramki. Grant Holt kolejny raz świetnie się zachował i pięknym lobem uruchomił Hoolahana, który strzałem z pierwszej piłki niewiele się pomylił.

Tempo meczu nabierało rozpędu, a Kanonierzy kolejny raz spróbowali swojej szansy. Dobrą akcję zespołową strzałem w środek bramki zakończył Robin van Persie, ale Ruddy sparował przed siebie futbolówkę. Do bezpańskiej piłki dopadł Gervinho, który podał na wolne pole do Ramseya, a ten z najbliższej odległości - w swoim stylu - skiksował.

Większość z kibiców na pewno odetchnęła z ulgą, kiedy w 63. minucie Oxlade-Chamberlain zastąpił na boisku Aarona Ramseya.

Kanonierzy wciąż atakowali i z każdą akcją byli coraz bliżej doprowadzenia do wyrównania. W 65. minucie Van Persie oddał strzał ponad bramką po dobrym podaniu Benayouna, a minutę później Thomas Vermaelen oddał mocny strzał, który w dobrym stylu obronił Ruddy.

W 69. minucie nastąpiła ostatnia zmiana w szeregach Arsenalu. Marouane Chamakh zmienił Yossiego Benayouna.

Ciągłe ataki w końcu przyniosły oczekiwany skutek! Po sporym zamieszaniu w polu karnym Norwich do futbolówki dopadł Song, który popisał się fantastycznym podaniem do Van Persiego, którego ten nie mógł zmarnować. Holender technicznym strzałem w długi róg nie dał żadnych strzał Ruddy'emu. 2-2!

W 80. minucie Kanonierzy wyszli na upragnione prowadzenie! Kolejną świetną akcję przeprowadził Gervinho, a następnie oddał futbolówkę Rosicky'emu. Podanie Czecha zostało zablokowane, ale ostatecznie i tak trafiło pod nogi Van Persiego, który z najbliższej odległości nie miał problemów z pokonaniem Ruddy'ego. 3-2 dla Arsenalu!

Radość Kanonierów nie trwała długo. W 85. minucie świetne podanie od Howsona trafiło pod nogi Morisona, który wyszedł sam na sam ze Szczęsnym i nie miał żadnych problemów z pokonaniem go. 3-3 na Emirates Stadium.

Chwilę później zawodnicy Arsenalu mogli kolejny raz objąć prowadzenie, a przed szansą na hat-tricka stanął Robin van Persie. Tym razem Holendrowi nie udało się jednak pokonać Ruddy'ego, który popisał się dobrą interwencją.

W 89. minucie Robin van Persie otrzymał fantastyczne podanie na niemalże pustą bramkę, po czym został odepchnięty przez obrońcę Norwich. Mimo że przewinienie było ewidentne, sędzia pozostał niewzruszony i nie wskazał na jedenasty metr.

Podopieczni Arsene Wengera mimo to wciąż atakowali. Marouane Chamakh podał do Aleksa Songa, który zdecydował się na strzał... piętą! Decyzja była bardzo odważna, ale mogła przynieść oczekiwany skutek. Przeszkodą okazał się jednak Ruddy, który kolejny raz uratował drużynę przed stratą bramki.

W 94. minucie bramkę głową mógł strzelić Kieran Gibbs, ale i tym razem na wysokości zadania stanął Ruddy.

Chwilę później arbiter zakończył spotkanie, które stało na bardzo wysokim poziomie. Sześć bramek na pewno ucieszyło neutralnych kibiców, ale nie fanów Arsenalu, którzy remisem skomplikowali sobie sytuację w tabeli i walkę o Ligę Mistrzów.

Norwich CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
RvPersie komentarzy: 1145807.05.2012, 01:47

GFL@
Za miesiąc niby.

RvPersie komentarzy: 1145807.05.2012, 01:46

Długi już wygląda lepiej ale i tak liczyłem na coś więcej.

GunnerForLife komentarzy: 335507.05.2012, 01:46

Ciekawe kiedy zaprezentują wyjazdowe . Myślę że to będzie wtedy gdy zawita do ans Poldi . Czyli po euro .

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41207.05.2012, 01:46

Arsenal_1886

Choć i tak nie wiem czy nie lepiej byłoby, gdyby kołnierzyk był biały.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41207.05.2012, 01:45

Moim zdaniem wygląda świetnie - idealnie komponuje się z getrami. Dobrze widać to na przykładzie zdjęcia Artety w galerii na Arsenal.com

Arsenal_1886 komentarzy: 1952107.05.2012, 01:43

twitter.com/#!/AdamArsenal/status/199282746701512708/photo/1

RvPersie komentarzy: 1145807.05.2012, 01:39

lepiej nie znaczy dobrze. Na prawdę mam nadzieje że nie przedłużymy się tej umowy z Nike.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41207.05.2012, 01:32

Przynajmniej teraz dokładniej widać, że te paski nie są czarne :] Od razu lepiej to wygląda jak się je widzi na zawodnikach.

shark31 komentarzy: 601307.05.2012, 01:25

Nie sa zle te stroje. A i okienko Wallcota w filmiku fajne:)

reavenn1 komentarzy: 20907.05.2012, 01:20

Szału nie ma. Filmik bardzo pozytywny. Fajnie widziec Wilshere'a, Artete i Walcotta zdrowych :)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952107.05.2012, 01:16

Hill-Wood could be gently retired and offered the position of honorary president. (The Sun)
In recent years, he has overseen the club’s property dealings including the Emirates project but the bulk of that work is now done (The Sun)

RvPersie komentarzy: 1145807.05.2012, 01:15

Eh chciałem sobie świetną ściąge zrobić z gery ale nawet photoshop nie dał rady zrobić czytelnych napisów na zdjęciu 6x3... ah chyba pozostaje zamiast na 5 lekcji iść na 4 = /

Arsenal_1886 komentarzy: 1952107.05.2012, 01:14

Gunners majority shareholder Stan Kroenke is considering changes in the Emirates boardroom. (The Sun)
Kroenke and chief executive Ivan Gazidis aside, the remaining four directors are of pensionable age. (The Sun)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41207.05.2012, 01:14

Podoba mi się zdjęcie Artety w tym long-sleav'ie.

karlo komentarzy: 906907.05.2012, 01:10

te domówki nawet całkiem, całkiem się prezentują

Arsenal_1886 komentarzy: 1952107.05.2012, 01:10

Theo na filmiku z Arsenal.com wygląda jakby był gotowy na WBA :P Oby ,bo by się Anglik przydał .
Miło zobaczyć Jacka :D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952107.05.2012, 01:08

Na naszych graczach jeszcze jakoś to wygląda ,ale zdecydowanie wolę domówki z tego sezonu ;p

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41207.05.2012, 01:06

DAMN IT! Ubiegłeś mnie :]

Na Arsenal.com jest już galeria z nowymi strojami.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952107.05.2012, 01:05

arsenal.com/news/news-archive/arsenal-s-new-home-kit-picture-gallery

Nasze domówki oficjalnie zaprezentowane .

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41207.05.2012, 01:05

RvPersie

Ja ci w tym nie pomogę.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952107.05.2012, 01:04

Arsenal will make the first move in the race for Fulham’s Clint Dempsey. (The Sun)
Arsene Wenger wants to play Dempsey behind Robin van Persie and Lukas Podolski. (The Sun)
If Arsenal fail to land Dempsey they have a plan B in place — with a firm interest in Blackburn’s Junior Hoilett, 21. (The Sun)

RvPersie komentarzy: 1145807.05.2012, 01:03

Czy ktoś mi powie jak w tym gównie - Sony e xperia x10 mini pro zmienia się rozdzielczość zdjęcia w aparacie?

karlo komentarzy: 906907.05.2012, 00:57

A mnie się żółty osobiście podoba, choć oczywiście preferuję czerwień.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41207.05.2012, 00:49

AtheneWins

A w sezonie 2007/2008 nasze koszulki wyjazdowe były białe. Trzeci komplet był natomiast taki jaki podał reavenn1. Przykładów pewnie byłoby i więcej, ale chciałem ci tylko udowodnić, że nie "ZAWSZE" mamy żółte koszulki.

reavenn1 komentarzy: 20907.05.2012, 00:46

Tak sobie sprawdziłem, podobny komplet mieliśmy w sezonie 2007/2008.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41207.05.2012, 00:44

AtheneWins

Oj - nie zawsze. Dwa sezony temu mieliśmy granatowy komplet jako wyjazdowy i białe koszulki jako trzecią opcję.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41207.05.2012, 00:42

*barwy naszych domówek[...]

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 207.05.2012, 00:40

Żólty jest zawsze. To już taka tradycja.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41207.05.2012, 00:39

A nie wydaje się wam, że bary naszych domówek i wyjazdówek na przyszły sezon są dość podobne? Może to oznaczać, że będzie jeszcze trzeci komplet - prawdopodobnie żółty.

reavenn1 komentarzy: 20907.05.2012, 00:38

Pewnie po...okienko zaczyna sie 1 lipca chyba.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952107.05.2012, 00:37

Jak myślicie prezentacja Podolskiego w Arsenalu będzie przed Euro czy po ? :D

RvPersie komentarzy: 1145807.05.2012, 00:37

I mam nadzieje że tego nie przedłużymy.

reavenn1 komentarzy: 20907.05.2012, 00:37

Domowe koszulki sa obrzydliwe. Wyjazdówki przypominają mi te domowe z sezonu 2005-2006, jesli dobrze pamietam.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952107.05.2012, 00:36

pamplemousse > Bodajże do 2014 roku .

malik69 komentarzy: 28107.05.2012, 00:36

Kuzwa , ogladam mecz of the day I dalej nie moge uwierzyc ze my ten mecz tylko zremisowalismy...po prostu brak slow , oby do trzech razy sztuka I trzecie miejsce na koniec

twitter.com/#!/adamsmith_1/status/199130150045089792/photo/1

Zobaczcie - Fergie wczoraj był na meczu Newcastle vs City aby dopingować Sroki :D

RvPersie komentarzy: 1145807.05.2012, 00:35